Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość dziewczyny _x
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjj
Do woman 31 Jak pojdziesz po formularz na child benefit wez od razu na ten child tax credit za jednym zamachem. Ja z tego narazie nie korzystam ale wiem ze to nawet ladna kasa jest z tego. I dopoki siedzisz w domu to ucz sie angielskiego bo skoro twoj maz mial wypadek to moze ty bedziesz musiala isc do pracy a maz zostac z dzieckiem. Ile twoje dziecko ma lat. Do bzybzy moj synek juz od wrzesnia idzie do szkoly (ma 4 lata) na 6 godzin codziennie wiec bede mogla wiecej pracowac. Nie lubie siedziec w domu bo dostaje "kota". Ile lat ma twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
Mój synek ma 5,5 roku i też idzie od września (ale przedszkola są tu u mnie do 6 lat) dziwne nie? Ja nie pójdę do pracy bo zabiorą mi dodatki a można żyć z tych dodatków. Pracuje mój mąż i jest super no a jakbym chciała iść do pracy to musiałabym szukać takiej żeby, opłącało mi się żeby zarobić więcej niż dodatki. Nawet jak poszłabym na pół etatu to zarobię może jakieś 400Ł miesięcznie a sorry dodatków w miesiącu mam więcej. To nad czym tu myśleć. :) Ja już pracowałam od 15roku życia i uwielbiam być w śród ludzi poszłabym ale .... rozumiesz sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJJJJJJJJJJJJJJ
Rozumiem, ja jednak wole pracowac, jestem wsrod ludzi, jezyk szybciej sie lapie. Pracuje ok 25 godzin w tygodniu, nie narzekam lubie miec swoje pieniadze, ale rozumiem ze wolisz siedziec w domu ja sie nasiedzialam przez 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny a ja ani pracy ani zasilkow mysle ze ten kumpel jutro ze mna pojdzie po te formularze....z mezem ok byla dosc ostra kolizja ale on wyszedl ze tak powiem bez szwanku na szczescie!moja corka skonczy 10 lat w sierpniu chodzi tu do 5 klasy a ja sie codziennie ucze jezyka ale wiem ze to nie to samo bo jakbym byla wsrod ludzi szybciej bym zalapala....jak na razie to jestem zalamana ale mysle ze wszystko sie jakos unormuje,mam taka nadzieje fajnie ze jestescie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
a gdzie mieszkasz women31 ??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
aha przypomniało mi się women31 ten tax credit to składasz na siebie, męża i jeszcze na dziecko w sumie jak przyznają ci to na 3 osoby muszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienie
Czesc wszystkim. Mam pytanie. Na Working Tax Credit i Child Tax Credit czekam juz prawie pol roku. Pare dni temu dostalam list z \'zaproszeniem\' na rozmowe w sprawie Insurance number, bo do tej pory nie posiadam takowego. Mam wyznaczony termin pod koniec lipca. Czy ktos wie jak dlugo to jeszcze moze potrwac? Po samej rozmowie w jobcentre mam zadzwonic na Credit Tax helpline i ich poinformowac, ze juz bylam. Czy ktos juz cos takiego przezyl? Bardzo liczymy na te pieniadze, ale nie wiemy jak dlugo bedziemy jeszcze czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bzybzy-mieszkam w Slough,i kurde ...... dzis chyba znow nici...nie mam nikogo kto poszedlby ze mna,tak piszesz na meza my ze soba zyjemy 12 lat ale slubu nie mamy czy to ma znaczenie?kurde jak dzis ten znajomy ze mna nie pojdzie to mnie chyba szlak trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
do tax credit nie trzeba mieć męża tzn może być po prostu partner - poważnie przyznają na parę niezaleznie czy jest się małżeństwem czy nie. Tak samo child benefit dziecko nie musi nosić twojego nazwiska ani nie musisz być jego biologicznym rodzicem a i tak przyznają. Pisz na trzy osoby.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
Child Tax Credit i Working Tax Credit to zasiłki mające na celu wspieranie rodzin o niskich dochodach, podczas gdy Child Benefit jest zasiłkiem wspierającym prokreacyjne zamierzenia rodzin, mieszkających w Wielkiej Brytanii. Każda osoba, pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii, może otrzymać Child Benefit bez względu na zarobki. Choć sumy zasiłków nigdy nie zastąpią pełnej, zarabianej przez przynajmniej jednego z rodziców pensji, to z pewnością wystarczą na wsparcie dziecka i urozmaicenie jego dzieciństwa. Z naszej codziennej praktyki wynika, że rodzina o niskich dochodach rocznych, przy jednym małżonku aktywnym zawodowo, może otrzymać nawet ponad 3000 funtów rocznie. W sytuacji, gdy skład rodziny wykracza poza standard 2 + 1, zasiłki oferowane w Wielkiej Brytanii mogą osiągnąć nadspodziewanie wysokie sumy. Child Benefit przyznawany jest każdej rodzinie posiadającej potomstwo, niezależnie od dochodów na członka rodziny. Child Tax Credit jest zasiłkiem mającym na celu wsparcie rodzin z dziećmi do piętnastego roku życia. W przypadku dzieci kontynuujących edukację w pełnym wymiarze godzin, zasiłek obejmuje również dzieci między 16 i 18 rokiem życia. Suma Child Tax Credit, jaka przydzielana jest każdej rodzinie, kalkulowana jest na podstawie sumy rocznego dochodu netto, jaki przypada na całą rodzinę. Working Tax Credit ma na celu wsparcie ludzi pracujących zawodowo, czy to zatrudnionych przez pracodawcę, czy prowadzących własną działalność gospodarczą. Ma on zastosowanie tylko wobec osób o niskim dochodzie rocznym. Przydzielany jest jako uzupełnienie dochodu w oparciu o przyjęte tabele zarobków. Przyznanie Working Tax Credit uzależnione jest od okoliczności, w jakich ubiegający się o ten zasiłek się znajduje. W nielicznych przypadkach, oprócz standardowo naliczanej sumy można uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe pod warunkiem, że osoba spełnia następujące wymagania: pracuje w wymiarze minimum 30 godzin tygodniowo albo posiada grupę inwalidzką, ale jest wciąż czynna zawodowo lub gdy nad dziećmi sprawuje opiekę specjalnie zarejestrowana opiekunka, co w terminologii fachowej określane jest mianem: registered childcare. Przykład: jeśli roczny dochód rodziców z dwojgiem dzieci, samotnie wychowującego rodzica nie przekracza L10,500 można spodziewać się zasiłku (Tax Credit) w wysokości Ł5,855. Jeśli wiek dziecka nie przekroczył jednego roku, zasiłek może być nawet wyższy. Working Tax Credit może być przydzielony osobie nie młodszej niż 16 lat, sprawującej opiekę nad dzieckiem i pracującej zawodowo przynajmniej 16 godzin tygodniowo. W przypadku, gdy w wychowanie dziecka zaangażowana jest autoryzowana opiekunka dla dziecka, można ubiegać się o zwrot sumy wypłaconej opiekunce. W sytuacji, gdy lokalne władze dofinansowują pobyt dziecka w tzw. part-time nursery (najczęściej dzieci 3, 4-letnie), tej zapomogi rodzice nie mogą mieć zrefundowanej w zakresie Tax Working Credit. Subsydia w zakresie opieki nad dzieckiem tzw. childcare element mają zastosowanie wobec dzieci do 1 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 15 lat oraz dzieci do 1 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 16 rok życia, jeśli dziecko jest zarejestrowane jako dziecko niewidome. Opieka nad dzieckiem sprawowana przez autoryzowaną opiekunkę może być zrefundowana, ale nie w pełni. W przypadku jednego dziecka maksymalna suma, o jaką się można ubiegać to Ł135, na dwójkę dzieci można uzyskać maksymalnie Ł200. Kilkakrotnie pojawiło się stwierdzenie, iż refundację za opiekę nad dzieckiem można otrzymać tylko wtedy, gdy jest to autoryzowana opieka. Kogo jednak brytyjski urząd podatkowy jest w stanie uznać za autoryzowaną opiekę do dziecka tzn. registered albo approved childcare? Przede wszystkim są to zarejestrowane profesjonalne opiekunki do dzieci, a także żłobki, przedszkola, płatne kluby zajmujące się opieką nad dziećmi poza godzinami zajęć szkolnych. Na terenie Anglii autoryzowana opiekunka, opiekująca się dzieckiem w miejscu zamieszkania dziecka lub przedstawiciele autoryzowanych agencji, sprawujący opiekę nad dzieckiem w miejscu jego zamieszkania. Nie należy spodziewać się zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem, jeśli opiekę sprawują krewni, tacy jak: rodzice, dziadkowie, ciocia, wujek, brat, siostra, ojczym, macocha. Chyba, że powyżsi członkowie rodziny prowadzą autoryzowane ośrodki opieki nad dziećmi w miejscu różnym od miejsca zamieszkania dziecka. Autoryzowana opiekunka do dziecka to osoba posiadająca autoryzację takich angielskich instytucji jak: OFSTED (Office for Standards in education) lub National Care Standards Comission; walijskich: National Assenbly for Wales, szkockich: Scottish Commission for the Regulation of Care oraz Północnej Irlandii: Health and Social Services Trust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
Rodziny z dziećmi, a tym bardziej samotni rodzice przebywający z dzieckiem w Londynie, znajdują się w znacznie trudniejszej sytuacji finansowej i zawodowej niż ich "samotni" rodacy. Po pierwsze trudniej jest znaleźć mieszkanie - nie każdy właściciel domu czy przyszli współlokatorzy lubią dziecięce harce i swawole. Po drugie trudniej jest znaleźć pracę, trzeba bowiem pogodzić ją z zapewnieniem dziecku należytej opieki, często w zróżnicowanych godzinach. Po trzecie - dochód maleje, bo albo się go nie ma, gdy zostaje się w domu z dzieckiem, albo trzeba zarobione funty przeznaczyć na finansowanie niani czy przedszkola. W przypadku samotnych rodziców, wykonujących "typowe" prace Polaków w Londynie, uzyskanie tygodniowych zarobków umożliwiających przeżycie graniczy z cudem, chociaż jest możliwe, zazwyczaj jednak dzięki pomocy przyjaciół lub rodziny, albo kosztem zdrowia własnego i dziecka. Samotny rodzic zazwyczaj pracuje od rana do nocy, a dziecko zaczyna odczuwać samotność, przebywając kolejno w przedszkolu i u różnych upiekunek. Zmęczeni pracą rodzice w wolnych, bardzo rzadkich chwilach, marzą tylko o położeniu się do łóżka... Ale czy to jedyne wyjście? Wraz z wejściem Polski do Uni Europejskiej w różnych krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytani, wiele dyskutowano o tym, jak to system socjalny i podatkowy tego państwa zostanie wyssany przez nowoprzybyłych, głównie Polaków. W praktyce jednak większość z nas nawet nie wie, co nam przysługuje, czy cokolwiek nam przysługuje, na jakich podstawach nam przysługuje i jak się o to ubiegać. Informacje (oczywiście po angielsku) wprawdzie nie są zawiłe i są ogólnodostępne w różnego typu instytucjach i Internecie, ale trzeba najpierw do nich dotrzeć i je zrozumieć, a następnie wykorzystać w praktyce. Wykorzystać nie oznacza tutaj wykorzystywania kogokolwiek - w końcu wybierając Anglię na swój dom, płacąc różnego typu podatki i przywożąc tutaj swoich potomków, nabieramy praw do korzystania z różnego typu ulg i świadczeń. Pytając o pomoc rodaków, nawet przebywających tutaj długo, nie udało mi się uzyskać żadnych konkretnych informacji. Pytając (kilkakrotnie) o poradę w Social Security zostałam odesłana do stron internetowych, bo "nie są pewni, na jakich zasadach traktować Polaków". W przedszkolu mojej córki dostałam stos ulotek na temat różnego typu zasiłków i ulg. Ostatecznie usiadłam do Internetu, przestudiowałam co się dało i oto co udało mi się ustalić. Jeśli przebywamy w Anglii legalnie, tzn. pracujemy (jesteśmy zarejestrowani w Home Office, posiadamy NIN, płacimy podatki), jesteśmy samozatrudnieni (self-employement), pracowaliśmy legalnie przez okres dłuższy niż 12 miesięcy i straciliśmy pracę, możemy starać się miedzy innymi o Child Benefit i Working Tax Credit (jego elementem jest Child Tax Credit). Osobom pracującym mniej niż 16 godzin tygodniowo (w przypadku par - 30 godzin tygodniowo, przy czym jedna z osób nie może pracować więcej niż 24 godziny tygodniowo) przysługują Income Support lub Jobseeker's Allowance. Można również starać się o Council Tax Benefit i Housing Benefit. Nie przysługuje nic osobom, które: a) pracowały tutaj "w kawałku" krócej niż 12 miesięcy, straciły pracę i nie znalazły nowej w ciągu 30 dni, b) pracują tutaj nielegalnie, c) nie pracują wcale. Child Benefit przyznawany jest osobie dorosłej, pod której opieką znajduje się dziecko lub dzieci, do 16 roku życia dziecka (lub dłużej, jeśli kontynuuje np. pełnowymiarową edukację). Wysokość Child Benefit nie jest zależna od zarobków i oszczędności opiekuna - wynosi 16,50 funta na tydzień na pierwsze dziecko i 11,05 funta na tydzień na każde kolejne dziecko. Warunkiem uzyskania Child Benefit jest to, by dziecko i osoba ubiegająca się przebywały na terenie Wielkiej Brytanii (osoba ubiegająca się nie musi być rodzicem dziecka), a osoba ubiegająca się o ChB musi spełniać wyżej wymienione warunki związane z legalnym zatrudnieniem i pobytem w Anglii. Working Tax Credit (i jego element - Child Tax Credit) przyznawany jest na podstawie zeznań podatkowych osoby pracującej legalnie na terenie Wielkiej Brytanii (patrz wyżej). Jego wysokość zależy od zarobków osoby (pary) ubiegającej się o Tax Credits, od ilości dzieci, od kosztów ponoszonych na opiekę/edukację dziecka. Jeśli mamy partnera, który przebywa z nami na terenie Wielkiej Brytanii (ważne jest, iż jako partner rozumiany jest nie tylko małżonek) podanie składamy razem. Do 300 funtów kary grozi za zatajenie faktu, iż żyjemy w związku lub nasza sytuacja uległa zmianie (otrzymaliśmy Tax Credit sami, a nasz partner dojechał/wyjechał). Wysokość WTC (w tym CTC) można ustalić wchodząc na stronę internetową i wpisując własne dane. Income Support przeznaczony jest dla samotnych rodziców, osob niepełnosprawnych lub osób opiekujących się innymi (dziećmi, dorosłymi). Otrzymują go Ci, którzy pozostają bez pracy lub pracują do 16 godzin tygodniowo, mają niskie zarobki, ich oszczędności nie przekraczają 8000 funtów i są w wieku 16 do 59 lat. Nie jest to bezpośrednio pomoc na dziecko, ale przysługuje między innymi samotnym rodzicom i może znacznie ułatwić im przeżycie. W przypadku pełnych rodzin i osób pełnosprawnych spełniających te same warunki sytuacja wygląda inaczej. Muszą one aktywnie poszukiwaś pracy (regularnie odwiedzać Jobcentre) i do momentu jej znalezienia otrzymywać mogą Jobseeker's Allowance. Council Tax Benefit i Housing Benefit związane są z opłatami za mieszkanie i podatkiem płaconym od nieruchomości i stanowią odrębne zagadnienie - zainteresowanych odsyłam do stron internetowych. Na stronach tych znajdują się formularze, które można ściągnąć i wydrukować, a po wypełnieniu wysłac na podany adres. Niektóre formularze można nawet wypełnić i wysłać "on-line", dosyłając tylko pocztą konieczne dokumenty (np. akt urodzenia dziecka). Na stronach tych można znaleźć również numery telefonów, pod które dzwoniąc uzyskamy wszelkiego typu informacje oraz zamówimy odpowiednie formularze na własny adres. Na koniec chciałam zachęcić wszystkich londyńskich (i nie tylko) rodaków do przesyłania na adres redakcji uwag i opisów własnych doświadczeń związanych z omówionymi przeze mnie CHB, WTC (CTC), IS czy JA. Opisałam bowiem nasze teoretyczne możliwości uzyskania różnego typu pomocy i ulg. Niestety nie znalazłam w swoim otoczeniu wielu osób otrzymujących cokolwiek poza Child Benefit, na temat praktyki wiele powiedzieć więc nie mogę. Z niecierpliwościa oczekuję na informacje od czytelników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
www.inlandrevenue.gov.uk - Strona Inland Revenue (wszelkie informacje i formularze związane z Tax Credit, Child Benefit i inne) www.taxcredit.inlandrevenue.gov.uk/HomeIR.aspx sprawdż czy i ile ci przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
jeżeli linki nie działają to nie moja wina ą z gazety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
•www.dwp.gov.uk - ogólne informacje na temat wszelkiego typu zasiłków i ulg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Do nienie masz racja dlugo to wszystko trwa ale skoro juz masz wezwanie na rozmowe w spr insurance number to juz blizej niz dalej. Rozumiem ze Ci teraz ciezko ale nie lam sie skoro zlozylas wniosek juz pol roku temu a od chwili zlozenia wniosku placa 3 miesiace wstecz, to czeka Cie spory zastrzyk gotowki....tylko nie strac glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Do woman 31 Idz sama i tylko powiedz o formularzach, mozesz sobie zapisac na kartce i ja komus pokazac. Pomocy mozesz potrzebowac jak bedziesz wypelniac, pamietaj kazdy dzien zwloki to stracone pieniadze. Sadze ze skoro sie uczysz angielskiego to tyle umiesz powiedziec. IDZ!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BZYBZY
Dokładnie jak tylko przyznają ci kasę to nie dość że wyrównają ci od daty złożenia to jeszcze dostaniesz 3 miesiące do tyłu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 78
ja rowniez jestem umowiona w lipcu na rozmowe w sprawie nin. Wniosek skladaam o working tax credt z artnerem. Jednak w lipcu urodzi sie nam dzidzia. Czy bede musiala ponownie wypelniac ten formularz working,czy wystarczy child tax credit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula 2
na ktorej stronie moge znalezc aplikacje na Working Tax credit i Council Tax benefit i Houcing benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooooooooo
Pare odpowiedzi wyzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbmb
Witam! A czy jest darmowa opieka medyczna? Czy mam darmowy poród? Jak to wszystko wygląda ? I czy są polsko lub polsko-angielsko języczne przedszkola????? Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesia nr 1
opieka i poród są darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iko
Ludzie to jest żenujące co piszecie ,po co tam jedziecie ,żeby stale żebrać jakieś dodatki?przed wyjazdem trzeba się dobrze zastanowić a nie jechać i robić z siebie pośmiewisko czy wy zastanawiacie się jaką tam macie opinię ja bym w życiu nie chciała tak żyć ,angole nigdy nie ędą was szanować,zawsze będziecie biedakami na garnuszku obcego państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia123
Czy ktos slyszal o jednorazowym zastrzyku gotowki dla rodzin osiedlajacych sie w Anglii? Podobno cos takiego istniej :-) i sa to niemale sumki...Za to ze przyjezdzamy tutaj i palcimy w Anglii podatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×