Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość asia123
Niech ktos napisze z jakimi zarobkami mozna starac sie od Work tax Credit i Tax Credit...Do jakiej sumy te benefity sa przyznawane...Moze ktos jest z Andover????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia... bzybzy pisała o zasiłkach na poprzedniej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooo
Do IKO to nie jest zadna zebracza danina, nie dostaniesz zadnej kasy jak nie pracujesz, nie mozesz isc do nich i powiedziec mi dajcie mi kase bo nie mam pracy, mozemy byc w anglii ale musimy miec sie za co utrzymac. A brac dodatki na dziecko to zaden wstyd pracujemy u nich placimy podatki i nakrecamy gospodarke, w zamian zyjemy jak ludzie. Kozysc obopolna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania s
iko ty jestes zenujacy moj maz pracuje w uk kilka lat z przrwami co prawda , płaci podatki wiec dlaczego mam sie nie ubiegac o dadatki na dziecka nie rozumiem. jestem juz w osmym miesiacu ciazy blizniaczej i jak zacznie sie dziewiaty mam zamiar wyjechac do uk i tam rodzic i wcale sie tego nie wstydze. skonczyłam studia mam prace w szkole , maz tez skonczył studia ale nie ma pracy wiec juz tak około pieciu lat wyjezdza a miało byc na chwilke. wiec tak dobrze przemyslec to jest juz bardziej obywatelem uk niz polakiem, a ja chce tam rodzic takze dlatego ze moze tam zostaniemy na stałe w koncu ile lat mozna zyc jedno tu drugie tam. iko jestes bardzo patriota z wielkim honorem czyzbys miał dobra posadke w kraju. moj maz pól roku temu zjechał szukał prcy ale nic z tego, zarejestrował sie w biurze poracy . oczywiscie zrejestrowali go dopiero jak załozył konto w banku bo taki wymógł jak przyszedł i mi powiedział ze jego bezrobotnego zmusili do załozenia konta to mnie szlag trafił. tym bardziej ze ja mam polskie konto i on mogł zostac współwłascicielem tak robia małzenstwa, ale on chciał szybko załatwic wszystko , pani go ponaglała. Na drugi dzien poszedł chciał zlikwidowac okazało sie ze nie moze bo musi zapłacic kare 150 i tak miał konto przez trzy miesiace obsługa załozenia, prowadzenia i zamkniwecia prawie100zł, zlikwidował je jak był teraz w czerwcu. szlag mnie trafia na ten kraj, bezrobotny bez prawa do zasiłku ale konto musi miec. maz nadal prcuje w uk z biura pracy znowu go skreslili , wiec w koncu bardziej chyba jest obywatelem uk. tam zawsze moze znalesc prace bo zmieniał kilka razy, płaci podatki wiec chyba mu sie nalezy nikt nic nie sepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
do IKO nie pasi to nie jedz, ja kocham polskę nad życie zawsze będę polką ale tam w polsce nie ma życiana poziomie. Tu żyję godnie nie zastanawiam się czy dzisiaj kupić szynkę czy mielonkę dla dziecka a dodatki to dodatki dają to się bierze. A w polsce co nie biorą, ile się da kombinują na lewo i prawo tylko żeby dostać a po co skubać swój kraj jak można inny. Tylko że tu nie robią z ludzi debili w polsce załatwiałam 42 zł rodzinnego na miesiąc bo ciągle brakowało dokumentów - zabrali mi rodzinne bo przekroczyłam zarobki 2,8zł miesięcznie CZY TO NIE ŚMIESZNE? a tutaj dostałam 17,45Ł TYGODNIOWO. Przelicz sobie i pomyśl gdzie jest lepiej. KTO MĄDRZEJSZY TO DAWNO Z POLSKI UCIEKŁ ZAWSZE BĘDĘ POLKĄ I NIGDY SIĘ NIE WSTYDZIŁAM TEGO A TAK NA MARGINESIE GÓWNO WIESZ JAKIE ZDANIE MAJĄ TU O NAS "ANGOLE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anglia
bzybzy MA RACJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram
bzybzy ma zupelna racje biore wszystkie benefity jakie sie da a teraz place sobia sama NIN zeby tylko dostac maternity allowance pracowalam tu latami, maz teraz sam nas utrzymuje i przekonana jestem, ze kazdy funt ktory dostaje mi sie slusznie nalezy i mam gdzies opinie wrednych polakow, ktorzy majac te 40 zlotych rodzinnego bluznia, bo ich rodak ma lepiej. Ciekawe kto by sie ze mna zamienil na miejsca, od poczatku do konca. Brak mi slow, ide nie bede sie denerwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
Do popieram jestes tu jeszcze?? A tak sie da samemu sobie oplacac zeby potem miec maternity??? Mozna z toba na gg pogadac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram
wszystko sie da, pytaj na kafeterii, bo moja lista gg peka w szwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooo
No to jak to zrobic, mam NIN i dorabiam sobie troche tylko ze nie jestem zatrudniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonik
Niewiem czy tu jest tak wesolo,zycie jest drosze.otrzymujem wszystkie te zasilki atak wesolo nie jest, przeliczajac na polskie zlotowki jest to sporo,niemowiem jest lepiej niz w polsce.Dlatego ja szukam innych zasilkow ,ktore moze sa a niewiem o tym.Mam 2 dzieci maz pracuje ma okolo 200f tygodniowo-czy oprocz tych zasilkow znacie jakies inne,w ktorej mojej sytuacji powinam otrzymac.Choc wiem ze polacy duzo niemowia ,najwyzej szkodza,sorry ze tak pisze,ale bedac tu rok czasu zawiodlam sie na tych polakach co napotkalam,zadnego zyczliwego,moze przez internet uda mi sie znalezc zyczliwych ludzi,na to licze.odpiscie rowniez na moja strone emeilowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram
do ooooooooooooooo Przede wszystkim w ktorym ty jestes tygodniu, bo zeby dostac MA musisz miec przepracowane 26 tygodni w okresie 66 tygodni przed ostatnim tygodniem do porodu. O samozatrudnienie mozesz starac sie podajac date jego rozpoczecia o 3 miesiace wstecz - za wiecej jest kara. Wiec teoretycznie masz juz 12 tygodni pewnych. Wysylasz odpowiedni, krociutki formularz i oni odprowadzaja z twojego konta co miesiac skladke na nin - ponad 2 funty tygodniowo. To wszystko. A wpisac mozesz, ze sprzatasz, pracujesz przy komputerze albo cokolwiek innego. Potem wystawiasz jakas fakture albo i dwie i po porodzie sie wyrejestrowujesz. Jak na tych fakturach nie bedzie dochodu wyzszego niz 4000 z hakiem to jestes zwolniona z podatku. Formularzu szukaj na stronach Inland Revenue, a jak nie znajdziesz to pisz, poszukam Ci linka. No i chyba Ci fakture za doradztwo wystawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
Narazie jeszcze nie jestem :(, ale w razie co gdybym byla...bo bardzo chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo
bonik napisz jakie zasilki pobierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ze ktokolwiek odpisal,jaki pobieram -min.Child Benefit,Child Tax Credit i WTC,Teraz dopiero otrzymalam pismo ze Counsil Benefit mi znizyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nic nie pisze -to ja napisze .Dzisiaj poszlam zaplacic Counsil tax i z twierdzono ze jednak mi nie znizyli,bo mi sie nie nalezy.Ale niewiem czy to prawda,dlatego was sie pytam ,moj syn zaczol szkole czy z tego powodu nie powini mi znizyc 25% consilu tax?A drugie pytanie czy macie jakies informacje o KIDS CARDS ,prawdopodobnie jest to formulaz na tle znizek dla dziecka ktory uczeszcza do szkoly,jakich narazie niewiem.Narazie wiem tyle ze jedni maja a drugim mowia tutejszi ,ze niewiedza o co mi chodzi.Czy mozecie mi pomoc,jaki jest to numer formulaza ,i dokladnie do jakich znizek sluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
jesli chodzi o counsil to oni kwoty nie zniżają tylko wpłacają ci te 25% na konto i masz tę całość zapłacić. Nalezy ci sie cansil bo mało zarabiasz (working tax credit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za udzielenie informacji.Co trzeba zrobic zeby mi wplacali 25%,wypelnialam Housing Benefit i Counsil Tax Benefit rowniez podalam ze syn chodzi do szkoly,nie podawalam numeru konta,bo niechcieli-a moze to jest inny formulaz?(aby otrzymac to 25%(kazdego miesiaca czy tylko jednorazowo?)).Napiszem wam co mi osobiscie mowili:25% znizenia consilu tax,nalezec bedzie mi sie kiedy ja lub moj maz bedzie studentem,a nie moje dziecko-tyle otrzymalam informacji.Czy maja racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
co miesiac powinni wplacac na konto,na formularzu powino byc miejsce,ale nie wiem czy 25 procent,z tego co ja wiem to powinni wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy znizyli ci z powodu dziecka uczeszczajace do szkoly, czy z tego powodu ze ty jestes studentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
moje dziecko chodzi do szkoły i wypełnia się dodatkowy papier z child benefitu i wtedy w szkole są zniżki na jedzenie a mleko i owoce są dla dziecka za darmo. Chociaż nie wiem dlaczego ja na razie nie płaciłam a mój syn i tak dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hhhh
ja jestem 5 miesiecy i juz dostaje child benefit. nie trzeba pracowac rok. ja wogule nie pracowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
child benefit dostaje każde dziecko bez wyjątków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Moze ktos z Was staral sie o Child Benefit biorac jednoczesnie zasilek rodzinny na dziecko w Polsce....???? Moja sytuacja z grubsza przedstawia sie tak, przyjechalam do Anglii ok. pol roku temu, nie zrezygnowalam w Polsce z pobierania zasilku rodzinnego (bo po prostu zapomnialam....) i owy zasilek pobieralam do sierpnia br. Po pol roku staran o przyznanie Child Benefit w koncu dostalismy decyzje...ale raczej nam nie wyrownaja od dnia zlozenia wniosku, czyli za jakies piec m-cy...a ja bedac uczciwa - napisalam sumiennie w formularzu ze pobieram w Polsce zasilek...itp... Czy ktos z Was mial moze podobna sytuacje, czy ja moge sie teraz odwolywac od tej decyzji, moj maz pracuje w Anglii, ma kontrakt, placimy podatki, wiec Oni powinni nam chyba wyrownac te roznice miedzy zasilkiem polskim a zasilkiem Angielskim (child benefit), w koncu to jakies 50 funtoe m-cznie roznicy. czekam na jakies informacje, bede bardzo wdzieczna pozdrawiam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co oznacza release
asia123 a dlaczego tak dlugo czekasz?,inni czekaja miesiac.masz NIN?myslę ze mogą ci nie przyznac,ake najlepiej tam zadzwonic i sie dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
znizaja rwz z powodu niskich zarobków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiu123
myske ze powinnas do nich zadzwonic i powiedziec ze juz w polsce nir pobierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Przez ten caly czas ciagle dostawalismy jakies papiery do wypelniania (chodzi o Child Benefit), i dlatego tak dlugo to trwalo, chyba nas sprawdzali w POlsce , moze niepotrzebnie sie przyznalismy ze pobieramy ten zasilek rodzinny :-(. Oczywiscie niezbedne byly wszystkie nr. decyzji z Polski, adresy itp....no i powiadomilismy ich ze juz nie pobieramy, ze roczna decyzja wygasla. Wiec przyslali nam decyzje z nr Child Benefit i z wiadomoscia ze beda nam placic od 4 wrzesnia 2006r. Natomiast czy za wczwesniejszy okres nam zaplaca (czyli wyrownaja te 5 m-cy od kiedy zlozylismy forme o ChB) nie wiadomo, bo na druku jest napisane ze musza nas jeszcze szczegolowo sprawdzac....to sa kpiny!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×