Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość co oznacza release
Nie, no przyznac Child benefit musza bo kazdy kto ma dziecko dostaje ten zasilek, tylko moga nie wyrownac..... A NIN nie mam, opiekuje sie malym synkiem i niestety nie moge podjac zadnej pracy, czekam az maly skonczy 3 latka i pojdzie do przedszkola... Maz pracuje i na niego jest poki co zalatwiany Child Benefit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo
Moglas zalatwic sobie child benefit na siebie, dostalabys NIN i jeszcze mialabys zapewniona najnizsza emeryture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Witam! Dzis znalazlam Wasze forum. Ja mam taka sytuacje. Moj maz jest w Anglii od 2 miesiecy. Ja mam zamiar do niego dojechac, ale koncze tutaj studia i pracuje. Nasz teoretyczny plan byl taki: zajde w ciaze tutaj, urodze (jeszcze nie wiem gdzie), pojde na macierzyski w Polsce, ale przyjade do Anglii. Wiec przez te 4 m-ce bede dostawac wyplate normalnie z racji macierzynskiego.Potem na wychowaczym tez zostane w Anglii. No i wlasnie, tu pojawia sie problem - czy jesli przez te 4 miecace bede dostawla kase z Polski, to moge sie starac o dodatki w Anglii? Czy moze lepiej w Polsce sie zwolnic z pracy? Jedna z Was napisala, ze ma powyzje 400 funtow m-cznie z dodatkow, tylko maz pracuje. A mozna wiedziec przy jakis zarobkach sie dostaje taka kase z dodatkow i jakie to dodatki? Pozdrawiam Alina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
a więc tak jak wcześniej pisałam mam 5,5 letniego synka, pracuje tylko mój mąż, ja nie mam NIN i najlepszym rozwiązaniem jest złożyć wniosek o tax credit i wtedy oni sami wyrabiają NIN. Ja właśnie dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie NIN-u i poszło nieźle czekam na decyzję. (NIN przysyłają do domu) Aby dostać tax credit - rocznie nie można zarobić jakoś 15000Ł na rodzinę Aha !!!!!!!!!! Rodzinne w polsce - ja zrezygnowałam z pobierania (40 paru zł) bo tu dostaję 17,45Ł miesięcznie a musiałam tu mi kazali bo nie dostałabym, można pobierać miesięcznie tylko raz niezależnie od Państwa czy kwoty. A przecież i tak zabraliby mi rodzinne w polsce - bo trzeba przedstawić zaświadczenie o zarobkach również męża i co mam pokazać że zarobił w ciągu 3 miesięcy 4,5 tys Ł - napewno mi dadzą :) piszcie odpowiem na pytania ile będę w stanie dużo tu załatwiałam jestem tu 2 lata i jestem matką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
Child benefi to 17,45 tyg na pierwsze dziecko na kazde nastepne chyba 11... Tax credit sklada sie z roznych elementow, do ukonczenia pierwszego roku zycia dziecka mozna dostac nawet 170 f tyg (to maksymalna kwota i rowniez zalezna od dochodow) wiec ja bym polecala urodzic dziecko w anglii, sama rowniez mysle o dzidziusiu, bo moj synek chodzi juz do szkoly a nie chce zeby byl jedynakiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Dzieki dziewczyny za odpowiedz! A co to jest ten NIN? byzby a orintujesz sie jak to jest jesli nadal ktos jest zatrudniony w polsce, jest tylko na wychowaczym?Wystarczy zrzec sie zasilku i to zalatwia sprawe? NIe ma problemu z tym ze sie jest na tym wychowawczym? Jak sie nie przekroczy tych 15tys to na ile mniej wiecej mozna liczy w calosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Aha, NIN to National Insurance Number. Moj maz ma, czy on nie moze dostac tych dodatkow na dziecko? Ja tez musze miec NIN? Ja tam raczej nie bede przez jakis czas pracowac, wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Bzybzy.....czyli Tobie podali taka informacje -ze powinnas zrezygnowac z zasilku w POlsce bo inaczej nie wyplaca Ci w Anglii? Nas nikt nie poinformowal, a ja wyjezdzajac nie myslalam o takich rzeczach jak rezygnacja z zasilku, a w momencie kiedy z mezem doszlismy do tego , ze oni tak dlugo nam rozpatruja papiery, i ciagle chca nowych informacji o zasilku pobieranym w Polsce (a to nr decyzji, nawet sprzed dwoch lat, adresow urzedow..itp) , nie oplacalo mi sie jechac do Polski po to zeby rezygnowac z owego zasilku, bo i tak za 2 m-ce wygasala decyzja. No ale my bedziemy sie odwolywac, bo ja z kolei slyszalam o przypadkach kiedy roznica w zasilkach (tu i w polsce) zostala wyplacona :-) Bzybzy, jeszcze jedno, wyzej napisalas ze bedziesz starac sie o child tax credit, ja wlasnie tez (po wielu zakretach czekam na NiN), ale tak do konca nie wiemy jakie trzeba spelniac warunki zeby ten child tax credit dostac. W internecie np. wyczytalam ze dostaja go wszyscy ktorych zarobki roczne nie przekrocza 53 000£!!!!!!!!!!!!!!! Wiec jak to jest, moze ktos cos wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Czytalam: "O Child Tax Credit może wystąpić rodzina (z przynajmniej jednym dzieckiem) o rocznych dochodach nieprzekraczających 58 tys. funtów rocznie (lub 66 tys. funtów, jeśli dziecko nie skończyło jeszcze roku). Maksymalnie można otrzymać 545 funtów rocznie na rodzinę i 1690 funtów rocznie na każde dziecko". A mozna sie starac o NIN skoro sie w Anglii nie pracowalo?Slyszalam, ze zmienili prawo i utrudniaja spr. tym rodzina, w ktorych ojciec i matka nie maja NIN. A jak urodze w Polsce i przyjade do Anglii to sie moge ubiegac o doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
Hm nic o zmianie prawa nie wiem, ja bylam chyba w kwietniu na rozmowie o NIN, mozesz urodzic dziecko w polsce a potem przyjechac do anglii i starac sie o zasilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Asia.... Jaki nr decyzji, to trzeba miec jakies papiery z Polski? Dajcie mi znac bym to zalatwila przed wyjazdem? Ja znalazlam inne info o TaxCredit, patrzcie info wyzej! Forest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
oooooooooooooooo Dzieki za odpowiedz! A nie wiesz jak to jest z tym wychowaczym?Wiem, ze mecze, ale lubie wiedziec takie rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Forest...ja przyjechalam do Anglii pol roku temu z synkiem (teraz ma ponad dwa latka). MOj maz przyjechal rok wczesniej, zadomowil sie, dostal kontrakt w pracy i nas ssciagnal. Myslelismy ze zalapiemy sie na hoho, a moze i jeszcze wiecej dodatkow...a tymczasem okazuje sie ze prawie nic nam nie przysluguje, bo moj maz za duzo zarabia. Jezeli przekroczy sie magiczna sume ok. 1200 £ n m-c, to mozna zapomniec o Work tax credit i o (zapomnialam nazwe) dofinansowaniu do mieszkania. Jezeli chodzi o Child Benefit, to jak bedziesz wyjezdzala z POlski to zrezygnuj z tego polskiego zasilku rodzinnego, jezeli dostajesz, to ulatwi sprawe, i skroci pewnie czas oczekiwania. Pytasz o nr decyzji- tutaj w Anglii chcieli od nas nr decyzji z Polski-tego zasilku rodzinnego, oni nas sprawdzali gruntownie i na koniec sie okazalo ze nie dostaniemy zadnego wyrownania za te pol roku kiedy juz tutaj jestesmy. Jak masz jakies pytanka to pytaj, chetnie odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Forest...a jakim miescie jest Twoj maz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ja wiem o kwocie rocznej trochę ponad 15000Ł a nie 53000Ł, ja tak dostałam na piśmie (nie można przekroczyć aby dostać tax credit) o macierzyńskim nic nie wiem niestety :( do rozmowy o NIN trzeba: (ja musiałam mieć) - akt urodzenia dziecka (europejski) - akt urodzenia mój (europejski)(z notatkami o stanie cywilnym i ewentualne daty rozwodu, separacji, ponownego małażeństwa) - akt małżeństwa (normalny polski miałam) - dowód osobisty - paszport - potwierdzenie zamieszkania (rachunek najlepiej - oczywiście zapłacony, może być na męża jeśli są na niego rachunki) - umowa najmu domu mieszkania Potem NIN przysyłają do domu po około 2 tygodniach, a potem przychodzi kasa z tax creditu na konto :) Wyrównanie jest od dnia złożenia wniosku o tax credit + 3 miesiące do tyłu (chyba nie każdy ale nie wiem od czego to zależy) no i oczywiście oprócz zwrotu dostaje się na bierząco pieniądze przyznane tygodniowo. Mam bardzo dużo znajomych z tax creditem i każdy ma przyznane inaczej (najczęściej 2osoby +1dziecko = 100Ł tygodniowo) i każdy miał limit zarobków około 15000Łrocznie. Nie wiem skąd piszecie o kwocie około 53000Ł może coś mnie ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ja dostałam informację że pobiera się tylko raz niezależnie od kwoty czy kraju przy składaniu papierów a wcześniej wyczytałam w ulotce od child benefitu. Płacą też do tyłu czyli od momentu złożenia podania + 3 miesiące do tyłu ALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!są wyjątki ja nie dostałam do tyłu nic ponieważ mój mąż zmieniał pracodawcę i miała miesiąc (30 dni) na zmianę danych w HOME OFFICE nowego pracodawcy - a nie zrobił tego w terminie. A właściwie nie dostał papierka na czas i dlatego nie dostaliśmy wyrównania nawet po odwołaniu. Słyszałam od znajomych że w zależności od nastroju urzędnika od każdego chcieli innych dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Z tego co piszecie Ty byzbzy i Asia to bzybzy masz racje, bo Asia mowi, ze nie mozna zarabiac ponad 1200 funtow miesiecznie i to by sie nawet zgadzalo - nie mozna miec wiecej niz 15 tys.rocznie. A sluchajcie tam za te 1200 funtow miesiecznie mozna przezyc? Na razie jest moj maz, jemu starcza, ale on wynajmuje tylko pokoj, a my chcielibysmy jakies male mieszkanko.... Jak mniej wiecej ksztaltuja sie tam ceny wynajmu mieszkan?? Moj maz jest w Harlow - pol godz. pociagiem od Londynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ja mieszkam w domu z ogrodem i płacę 495Ł miesięcznie + rachunki oczywiście, pracuje tylko mój mąż i dajemy radę, dziecko chodzi do szkoły. No ale czekamy teraz na tax credit może będzie dużo lepiej bo teraz to od tygodnia do tygodnia bez oczywiście ograniczeń ale bez odkładania kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
mieszkania u mnie 2 pokojowe około 380Ł miesięcznie (wolverhampton)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttttee
my w kwietniu skladalismy podanie o working tax credit a child benefit w zeszlym tygodniu.12 wrzesnia moj chlopak zmienil prace,ale pan z revenue doradzil aby tego nie zglaszac bo procedura sie przeciagnie,dopiero zglosic jak dostaniemy WTC. to jak to jest,mozemy nie dostac wyrownania?czy jest szansa,ze sie dowiedza o zmianie miejsca pracy? w tej nowej i tak chlopak zarabia duzo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
Jak oni sie dowiedzieli ze twoj maz zmienil pracodawce? informowaliscie ich o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttttee
i nie wiem teraz co robic, czy zglosic w tax office ze chlopak zmienil pracodawce. Kurcze, ale to wiaze sie z podaniem nowej kwoty zarobkow(oczywiscie mniejszej) i tym samym dluzszego oczekiwania. Czy ktos mial podobną sytuacje? Prosze o radę, nie chcialabym zeby nam to przepadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttttee
na rozmowe w sprawie NIN ode mnie wymagali najwyzej 2 dokumentów sposród tych wymienionych przez bzybzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ja byłam wczoraj na rozmowie i to co napisałam musiałam mieć. Ale wcześniej napisali oczywiście w liście co mam przynieść. Rozmowę miałam w Walsall na Glebe street A dowiedzieli się o zmianie pracodawcy z (niewiem jak to się dokładnie nazywa) listu od pracodawcy który był wymagany przy składaniu dokumentów - któryś z kolei, bo czekałam na rozmowę o NIN od 8 maja a miałam wczoraj dopiero. A w międzyczasie non stop przychodziło coś do wypełniania i odsyłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Forest, ja mieszkam z rodzina w Andover (to jest male miasteczko) i placimy za dom (dwie sypialnie, living room, kuchnia + jeszcze jeden pokoi na dole i ogrod) 565£ m-cznie, do tego oplaty i calosc nas wynosi ok. 810£ m-cznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
do Asia123 bardzo dużo jak na małe miasteczko. Ja wynajmuję dom duży (trzy sypialnie na górze na dole salon duża kuchnia, przedpokój duży gdzieś w sumie z ogrodem 250m kw. czynsz 495Ł a opłaty woda, gaz, prąd, tax i pakiet telefon+internet+telewizja miesięcznie 180Ł. Ale tax mam niski 68Ł miesięcznie a blisko centrum i duży ogród. No ale ceny są naprawdę różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
jak ktoś chce to zeskanuję listę wszystkich możliwych dokumentów jakie mogą wymagać bo posiadam taką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
do rozmowy o NIN oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
jutro i tak go zeskanuję może się komuś przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja niedługo bede wyjeżdzac do Anglii doradzcie mi co mam wziac jakie dokumenty ?? mam dziecko 10 miesieczne. za info z góry dziekuje mój mąz od dzis jest w anglii i niewiem jeszcze dokładnie ale niedługo ma miec prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×