Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość agatkaaa102
niewiadomo. inni na nin czekaja 2 tygodnie,drudzy 3 miesiace,tak samo jest z taksem. ja czekam od maja i jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz dla bzybzy wszystko sie zgadza tylko nie ostatnia odpowiedz.Ja otrzymalam NIN w kwietniu,a do tej pory niemam wyplacone za zeszly rok,dzwonilam do nich a oni tlumacza sie swoim systemem i ze jest ich przykro ,ale maja balagan i co mam zrobic ktos wie,pisma do nich rowniez nie pomogly.Co mam robic ,bo potrzebna jest mi kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
ja tez bym chciała już kasę. Widocznie trzeba do nich dzwonić codziennie albo porozmawiac z kierownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
jakiś debil się podemnie podszył nie napisał do Asia123 żeby się wypchała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ja na tax credit czekam od maja i dopiero teraz zmiałam rozmowę o NIN ale ie było przygód u moich znajomych z wypłaceniem kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
bzybzy napisz cos o tych przygodach z wypłaceniem kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
napisałam że nie było rzygód z wypłacaniem kasy każdy dostawał bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Bzybzy....o co Ci chodzi z tym "wypchaj sie"????? Bo jakos nie rozumiem, czlowiek grzecznie rozmawia....Nie musisz w koncu odpowiadac jezeli Ci sie nie chce, ale nie od razu -wypchaj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
czyli bzybzy my mamy pecha ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tax
ale trzeba czekac caly czas tak? moj facet chce wrocic tu w grudniu na jakis czas i zastanawiamy sie czy zdaza mu wyplacic zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123
Bzybzy...ok...juz doczytalam, ze to nie Ty to napisalas, sorki, ale faktycznie ktos blyszczy dowcipem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
przeciez bzybzy napisala ze ktos sie pod nia podszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
słuchajcie jak długo nie dostajecie to nachalnie dzwońcie. Numery na pewno macie na dokumentach, proście o tłumacza polskiego (nie zawsze jest w danej chwili) i pytajcie, pytajcie, pytajcie trzeba na nich napierać bo mają bałagan wiekszy niż w polsce. I PISZCIE ODWOŁANIA OD NEGATYWNYCH DECYZJI TO POMAGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesia111
Czy moze mi ktos napisac czy moge skladac papiery o przyznanie tax credit jesli jeszcze nie przyznano nam child benefit. Nie mam NIN a raczej bedzie do tego potrzebny. child benefit maz bral na siebie.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
A moze ktos z nowych osob wie, jak jest w przypadku gdy sie jest nadal zatrudnionym w kraju - mam na mysli przebywanie na urlopie najpierw macierzynskim, potem wychowawczym. Jak jest z dodatakami: z Taxem i Benefitem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
nesia111 oczywiście że możesz, nie ma znaczenia kto bierze i czy masz czy nie wszystko razem możesz składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
podobno nie jest wymagany child benefit do CTC. TAk mi powiedziało dwóch urzędników. NIe wiem czy to prawda, bo kilku pytałam i też mówili, ze jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmm.opinie są różne.Ja zalatwiłam child benefit najpierw, a dopiero teraz złożyłam o Credit Tax....Ale wydaję mi się,ze to nie ma znaczenia które pierwsze.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuksiara
czesc wszystkim ja jestem w anglii z mezem i dzieckiem 1,5 roku maz caly czas pracuje legalnie ja tez pracowalam 7miesiecy ale z przerwami na child benefit czekalismy 7miessiecy i zwrocili nam za ten okres plus 3miesiace wstecz ale oni biora pod uwage od kiedy masz homofice i od tego momentu zwracaja.na tax credit czekalismy 4miesiace po czym dowiedzielismy sie ze niema nas w komputerze i od nowa musielismy skladac forme ale po 2tygodniach juz nam przyznali troche dziwny system ale coz.teraz jestem w ciazy i moze ktos mi powie co mi sie nalezy niestety prace zakonczylam przed zajsciem wiec teraz niemam zadnego dochodu, slyszalam ze za to ze siedze w domu z dzieckiem i ze spodziewam sie drugiego dziecka tez cos mi przysluguje ale niewiem co pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuksiaro
ja tez siedze w domu dzieckiem i przysluguje mi figa z makiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesia111
bzybzy czesc mozesz mi jeszcze powiedziec oczywiscie jak bedziesz wiedziala co mam wpisac w papierach na CTC. Pytaja tam o numer child benefit a ja go nie mam bo jestem w trakcie zalatwiania. Zostawic to i wysylac bez tego czy czekac na decyzje w sprawie child benefit. pozdrowionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
Nesia Jesli ci przyslali Jakies formy do wypelnienia to powinien tam byc numer referencyjny. ja ten podawalam. zreszta panie powiedziały, ze mozna dostac ctc bez numeru cb. Złóż teraz, najwyzej później doslesz numer,bo wniosek bedzie sie liczył od teraz i trzy miesiace wstecz, a na numer mozna czekac nawet kilka miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona w ciąży Szkocja
hej kobiety! od 3 dni wiem o ciąży. Trochę nieplanowanej, ale cóz, cieszymy się,że maleństwo się pojawi :-) mam pytanie: czy po urodzeniu dziecka dostaneimy child i working tax credits, jeśli oboje mamy poniżej 25 lat? (mamy 23 a jak się urodzi to ja już skonczę 24, mój narzeczony jeszcze nie). wiem,że dla odsób z dziecmi wystarczy mieć 16 lat i pracować 16 godzin/tydzień. tylko że ja potem chcę tak z pół roku dziecko wychowywać,nie pracować.pracować będzie tylko mój narzecozny,ma full time i już szuka dodatkowe pól etatu,zebym ja mogla trochę mniej pracować w jak się ciąża będzie rozwijać. i pytanie drugie: czy nalezy mi się pójść na płatny macierzyński,jeśli z chwilą gdy się doweidziałam o ciąży,pracuję w tej pracy 2,5 miesiąca? to nowa praca. \z chwilą narodzin będzie to prawie rok w tej pracy. prosze odpiszcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość child benefit
czy numer referencyjny przed otrzymaniem child benefit jest taki sam jak juz otrzymuje sie ten zasilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
o macieżyńskim i wychowawczym nic nie wiem (na pewno najlepiej brać na siebie matkę bo liczy się do lat pracyto pewne). A co do child benefitu jeśli jest się w trakcie załatwiania to numer na 100% jest już nadany i jest pewnie w prawym górnym rogu jakiegoś dokumentu otrzymanego. Do work tax credit TRZEBA MIEĆ 25 LAT moi znajomi nie dostali tylko dlatego, tak było napisane w odmowie-decyzji . Z kolei druga para mimo nie ukonconych 25 lat dostała ponieważ ich dziecko urodziło sie tutaj . NO ALE SĄ WYJĄTKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę was o pomoc
nie wiem co robic NIe mam w ogóle kasy, od dwóch miesięcy nie opłacam rachunków, juz nie mamy na nic Do home office juz wyslalismy formę ze zmianą pracodawcy. Jesli poinformujemy revenue to tax credit dostaniemy za rok. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3327702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
w jaki sposób mamy ci pomóc LINK NIE DZIAŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×