Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość Andzia pp
kurcze pomyslmy jakby tu przemoowic do rodzicow :) hmmm ... koosioolka : tak jak mowilas pogadaj z mama a nawet gdyby tato odkryl tajemnice ze masz, pokrzyczal by pokrzyczal i w koncu by przestal :P:P pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
heh u mnie wystarczy tylko zgoda dowodu rodzicow nie trzeba miec ;DD ;p lepiej nie szantazuj rodzicow bo moze ci sie to jeszcze gorzej skonczyc ;)) lepiej poczekac niz sie w cos potem wpakowac :] rodzice poprostu chca nas rzekomo wychowac jak najlepiej i dlatego rzeczy dla nas fajnych zabraniaja ... ;DD my pewnie jako rodzice bedziemy podobni ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenotka
taaa.... mi matka też nie chce pozwolić zrobić kolczyk bo powiedziała że przeczytała że w 90% tylko wszystko jest ok czyli że nie ma zakarzenia ani żadnych powikłań i że ja mogę być w tych 10% i bo jak robiłam kolczyki w uszach to że mi się długo paprało to w brzuchu też mi będzie się paprało bo moje ciało podobne nie przyjmuje obcych ciał. :( prosze pomóżcie mi jak mam mame przekonać, bo ja i tak pójdę nawet sama żeby przekłuć trudno do koleżanki ale ona umie to robić i robi to bardzo dobrze. może mi się coś stać?? prosze pomóżcie mi. plis :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenotka
* 10% że źle i że coś mi się stanie i nie będzie patrzeć jak ja cierpie i chodzić ze mną po szpitalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
to normalne ze twoja mama sie martwi no i ma racje ze wielu ludziom nic sie nie babrze a tobie moze ale to nie jest przecierz jakas regula :] jak bedziesz dbala to jakis tam strasznych powiklan byc nie powinno no chyba ze pojdziesz przekluwac do kolezanki ... to to juz inna historia .. w tym momencie masz wieksze prawdopodobienstwo na powiklania wiec od razu ci odradzam! lepiej popytac w salonach czy mozna np. za pisemna zgoda rodzicow i cos wykombinowac.... choc osobiscie nie radze bez zgody rodzicow ;p a tak jesli mozna zapytac to ile masz lat ?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenotka
14. no ale ona ma igły zabezpieczone no żeby nie były zakażone specjalnie ją kupiła już dla mnie i co mam teraz odmówić. ona nawet w języku swojej siostrze robiła i wszystko ok. to może być tak że ciało moje może nie przyjąć kolczyka? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
Senotka z kad jestes jeśli mozna wiedziec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
Ksenotka mialo być ** ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
ja strasznie chce miec kolczyk w języku.. tylko że mam mi nie pozwoli wogule nie da rady nawet jej namuwic dlatego chcialm jakąs koleżanke żeby mi zrobiła ale taka która potrafi i ktora już robiła komus albo najleopiej znajoma koleżanki ma loicencje na robienie kolczykow i jej robiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IXES
Heh no no kombinujecie laski niezle xD Mojej kumpeli mama sie zgodzila ale nie miala czasu z nia isc. Ale i tak kumpela poszla do salonu i zrobila tak ze zadzwonila do kumpeli, ktora udawala jej mame... malo tam ze smiechu nie padlysmy jak nam opowadaly x) a swoja droga to bardzo im sie dziwie, bo ja nie potrafilabym sie nie rozesmiac przy rozmowie z ta babką... Andzia pp mam dokladnie taki sam kolczyk tylko na gorze mam normalna kulke. chyba moj jest ze stali chirurgicznej ale nie wiem. chcialabym taki wiszacy ale kosmetyczka nie miala a mieszkam w malym miasteczku i jest tylko jeden jubiler, ktory mial takie nedzne kolczyki, ze nie oplacalo mi sie kupowac. najwyzej pozniej wymienie jak sie juz zagoi... kurde, jeszcze wcale nie przemywalam, ale odpowiedzialna jestem, no po prostu achh... troche mnie boli jak dotykam i minimalnie spuchlo, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam kolczyka w pępku
Pępek jest takim miejscem w naszym ciele, gdzie zazwyczaj gromadzi się brud ;), dlatego szczególnie ważna jest pielęgnacja świeżo przekłutego miejsca. Zaniedbanie jej może prowadzić do zakażenia, bądź też np. grzybicy. Najważniejszymi czynnikami sprzyjającymi szybkiemu wygojeniu się pępka są przede wszystkim – higiena, dieta, stała waga i odpowiednie ubrania. Przez pierwsze kilka dni pępek przeważnie wygląda w miarę normalnie- tzn., nie zauważa się zaczerwienienia i innych dolegliwości wynikających z faktu przekłucia. Jednak dopiero po tych paru dniach rana zaczyna się naprawdę goić ;) Wtedy to może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie- które jest rzeczą zupełnie normalną. Z pępka może wyciekać również białawy płyn- czyli innymi słowy martwe komórki, które usuwa nasze ciało, dążąc tym samym do zabliźnienia rany :). W 6-8 tygodniu po przekłuciu zaczerwienienie powinno być już minimalne. Aby pępek goił się w pełni prawidłowo należy: 1. Dwa razy dziennie myć miejsce przekłucia wacikiem nasączonym mydłem antybakteryjnym np. Provon w letniej, a nawet chłodnawej wodzie 2. Po umyciu pępka, górną dziurkę przekłucia przemywamy solą fizjologiczną, tak, aby przeszła ona przez całą ranę i wypłynęła dolną stroną. Podczas tej czynności delikatnie poruszamy kolcem, aby usunąć wszelkie możliwe wydzieliny, które być może w ranie jeszcze się znajdują. Następnie wycieramy miejsce przekłucia bardzo delikatnie jednorazowym ręcznikiem, lub płatkiem kosmetycznym(te szczególnie polecam osobom o wrażliwej skórze) 3. Pępek starannie smarujemy, dwa razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna( ta druga niestety jest tylko na receptę ;() pamiętając, żeby do ich nakładania używać jedynie pałeczek- takich jak do czyszczenia uszu. 4. Przed jakimkolwiek dotknięciem pępka należy umyć wcześniej ręce mydłem anty-bakteryjnym np. Provon ;) 5. Kolec smarujemy do czasu dopóki nie zniknie ZUPEŁNIE zaczerwienienie wokół niego. Zaniedbanie tej pielęgnacji może prowadzić do infekcji! RADZĘ CI NIE ROBIĆ U KOSMETYCZKI TYLKO U PIERCERA!!!! Pozdrawiam :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
ksenotka: chmmm no jak masz lat 14 to troche trudniej bo im mlodsza jestes tym bardziej sie rodzice martwia :]] oczywiscie cialo moze nie przyjac kolczyka ale to sie raczej zadko zdaza. predzej moze ci sie cos spaprac jesli np. nie bedziesz dbala lub jesli bedziesz miala zle przeklute dane miejsce [w tym wypadku pepek]. heh ja mialam tyle lat co ty gdy zrobilam pierwszy kolczyk... tez trudno bylo namowic rodzicow no ale coz cierpliwie czekalam i jak to moja mama mowi "wiercilm jej dziure w brzuchu" ;DD . wiedziala ze nie odpuszcze wiec sie zgodzila :] pogadaj jeszcze z mama przedstaw za i przeciw powiedz jak bardzo ci na tym zalezy etc. i ze bedziesz dbala to nie powinno sie nic paprac i ze wtedy sie nie musi martwic etc :] jak sie uda rodzicow uspokoic to zwykle sie zgadzaja choc oczywiscie nie wszyscy ;)) zycze powodzenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanko. przez ile powinno sie pepek przemywac sola fizjologiczna? do calkowitego zagojenia czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
echh jak to dobrze, że ja już jestem pełnoletnia:) chociaż wiem jak to było gdy miałam 15 lat też chciałam mieć bardzo kolczyka, ale co sie wtedy działo gdy wspomniałam o tym rodzicom :P:P masakra... dlatego powiedziałam sobie, że poczekam aż będę pełnoletnia mam teraz 19 lat i uważam, że taki wiek jest bardzo dobry na takiego typu sprawy :P wiem, że moim rodzicom to sie nadal nie podoba, ale teraz nie mają już nic do gadania:) także dziewzcyny cierpliwości wiem, że to strasznie trudne, ale ja jakoś wytrzymałam wytrwale:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadzee
Heeej... wiecie co, zastanawiam się jednak czy zamiast kolca zrobić sobie tatuaż...ale cholernie boje się jakiejś choroby. Może to dziwne, ale z tego co widze to moja mama jest w stanie się zgodzić(o tacie nic nie mowie bo on na nic się nie zgadza ;] ) A więc co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
Kamikadzee to już Twój wybór:) poczytaj dokładnie o tatuażach i idź najlepiej do jakiegoś dobrego salonu, tam po zrobieniu nie powinna Cie dopaść żadna choroba ani zapalenie... :) skoro tatuaż był zrobiony przez fachowca, profesjonalnie a TY potem odpowiednio zadbasz o niego to nie masz sie czym martwić :) tak przynajkmniej ja myślę ...;] Tak na marginesie w jednym artykule znalazłam coś takiego: "Większość kolczyków była zastrzeżona dla najwyższych sfer i tylko faraon mógł mieć przekłuty pępek." no całkiem ciekawe hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
heh moja mama zawsze jak chce cos przekluc sie pyta czy nie moge laskawie do 18stki poczekac:) z tym ze to jednak za dlugo i sie czekac nie chce xDD.... moim zdaniem tez taki wiek 18-20 lat to najlepszy na tego typu sprawy czyli piercing lub ewentualnie tatuaze ;)) ale komu sie chce czekac... kazdy chce miec na dana chwile xDDD :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
Boytle wiem jak to było wtedy chciałam mieć na już i tyle :P ale ciesze sie, że poczekałam z tym i teraz też jest fajnie a może nwet jeszcze lepiej :P:P buźź;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
nom ja teraz juz tez czekam do 18stki na reszte bo nie chce juz mamy wkurzac ;DD ona i tak ma dosc wiec niech zobaczy ze sie zmienilam na lepsze powiedzmy xDD a na 18stke moze zaszaleje xDD powinno wyjsc mi to na dobre ;]]] chyba ... i tak ze wszystkich kolczykow ktore mialam [oprocz uszu] zostaly mi tylko 2 ;DD tak wiec nie ma co sie spieszyc skoro i tak sie po jakims czasie pozbede xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że im wcześniej tym lepiej. Ja mam 14 lat, więc moja skóra jest jeszcze młoda i bardzo szybko się regeneruje po urazach. A w związku z powyższym przekłute miejsca goją się kilka razy szybciej niż u osoby 20 letniej. Pod tym względem lepiej, no ale wiadomo, że trzeba przemyśleć czy na pewno chce się ten kolczyk tysiąc razy zanim się go zrobi, żeby potem nie żałować, bo gdy jest się młodym chce się wszystkiego spróbować i wszystko mieć, tylko nikt nie myśli o konsekwencjach ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
pierwszo slysze o takims czyms jak roznica w gojeniu ;DD starzy ludzie w porownaniu z mlodymi ok ale 14 a 20 latka to raczej zadna roznica ... i tu i tu jest jeszcze mloda skora ale u osoby 14 letniej organizm sie jeszcze rozwija wiec nie jest powiedziane ze szybciej sie zagoi rana niz u osoby 20 letniej np. z reszta nie wazne ile masz lat tylko jak twoje cialo przyjmuje ciala obce i jak sie goi ... to juz nie zalezne od wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
a ja jednak pozostane przy tej wersji że starszemu lepiej... tutaj nie chodzi, o to że skóra młodemu szybciej sie goi, przecież 19 lat to nie żadnen staruch hehe:p chodzi tutaj o to że robiąc kolczyki w młodym wieku skóra się rozciąga bo ciało rośnie ... a potem jakaś brzydka blizna czy coś ... a po co to komu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
no to wlasnie cos podobnego napisalam :PP i popieram ze lepiej robic w starszym wieku mimo ze ja wczesnie wystartowalam... jak sie ma 18-19 lat to inaczej sie na wszystko patrzy i decyzje sa bardziej dojrzale i pewne... a ja niby ze bylam pewna a teraz mam dziury [nie specjalnie widoczne ale jednak] bo chcialam miec tu i tam kolczyki a potem mi sie znudzily lub przestaly podobac i sie pozbywalam... tak wiec lepiej dojrzec do decyzji ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
ale postow doszlo .... przeczytalam to co pisaliscie i wiem ze robienie kolczykow jest dobre jak sie ma 18 - 19 lat ale ja juz nie moglam wytrzymac !!!! (a mam 13 lat) hehe gorna dziorka jest cala czerwona .... ale widze ze sie prubuje robic strupek ... ale brzuch sie caly rusza i raczej strupek sie nie zrobi ... chociaz ... :) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
moim zdaniem za szybko chcecie dorosnac ;) ja tez chcialam a teraz troche zaluje kilku moich decyzji ale szczegol bo juz tego nie cofne ... nie chce nikogo urazic ale 13 lat to zdecydowanie za mlody wiek na kolczyki ... to takie dzieci ktore na sile staraja sie byc dorosle ... sory jesli kogos urazilam :]] ja zdecydowalam ze teraz poczekam do 18 z nastepnymi kolczykami i mam nadzieje ze wytrwam wmoim postanowieniu ;)) heheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
ojj dziewczyny ja nie chce żebyście myślały, że ja Wam mamuśkuje :P bo wcale tak nie jest, ale Boytle bardzo dobrze pisze wiele decyzji podjętych później w późniejszym wieku są dojżalsze dlatego ja naprawde teraz bardzo sie ciesze, że poczekałam z tą decyzją od 4 lat mi nie przechodziło także stwierdziłam, że ten kolczyk to moje przeznazcenie i jednak zrobiłam ....:) nie zaprzecze podonają mi się również w innych miejscach, ale już chyba przystopuje z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
dojrzalsze* , *przeznaczeniem ... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IXES
No wlasnie, tez radze poczekac bo ja jakos nie przemyslalam tego koczyka zbyt dobrze tylko zrobilam po wplywem chwili. nie powiem zebym zalowala a jednak mysle ze lepiej byloby gdybym zrobila go w przyszlym roku na wiosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×