Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

DidiLbn Dziekuje za rady. Napewno z nich skorzystam. Opuchlizna mi sie pokazała. Niestety i znów zaczerwienienie. ;/. Przykladalam suchy recznik. Jednak nie obwijałam sie nim na okolo ciała. Nie przylegał mocno do ciała. Wydaje mi sie ze powietrze dochodziło. :P Kolczyk mam zwykły. Nie chciałam wiszącego na poczatek i na czas gojenia. ;p Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Ile już masz kolczyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do DidiLbn. Dokładnie kolczyk mam miesiąc, 2 tyg i jeden dzien ;P He. Uzyłam 2 razy maści tribiotic (przykladałam szałwie i płukałam tym rumiankiem co pisałaś) i jakbym juz widziała poprawe. Gdy nacisne nie wylatuje juz ropa i zaczerwienienie już sie zmniejsza.Jest tylko troche różowe. Ale jeszcze dzis posmaruje maścia. Szałwią poprzemywam jeszcze kilka dni. a tak to rumianek i sól fizjologiczna. Jeszcze raz dziekuje za rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Będzie dobrze ;)) Jakby coś sie dzialo to pisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Zaczerwienienia do 6-miesiaca po przekluciu w upalne dni maja prawo sie pojawiac ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat. ;*
Hey wszystkim ! ;* Mam do Was ogrooomną prośbę ! proszę napiszcie mi kiedy można wyjąć pierwszy raz kolczyk z pępka ? Jak czytałam do że podobno po dwóch tygodniach, potem że znowu jak się zagoi. xD Ale skąd ja do ch****y mam wiedzieć kiedy mi sie to zafoi ? ;D I dla jasności mówię że kolczyk mam już drugi ażdzień. xd I to dzisiaj mi się zaczął czerwienić.;] Czyli zaczyna się już od środka goić prawda ? ;> Aaaa i najważniejsze.;d Przemywam octeniseptem a najpierw odkażam spirytusem salicylowym... a na wieczór małą ilością tribiotyku smaruje. xd To dobrze czy źle ? Podobno co też przeczytałam spirytus uwaga cytuję :babrze ranę... ;/ Napiszcie proszę wszystko co o tym wiecie.;* czekam na odpowiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam że nie powinno przemywać sie spirytusem i ze jest to zabronione! Tak jak nie powinno przemywać sie wodą utleniona. ;) Kup sobie sól fizjologiczną i nia przemywaj dziurkę. Co do zmienienia kolczyka nie jestem pewna. Słyszałam ze po ok. miesiacu-dwóch. Albo poprostu gdy nie bd już czuła kolczyka, Nie bd bolał, nie bd sie babrał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wgl. To Tribiotic jest na bazie antybiotyku. Nie smaruj nim non stop rany. Bo w póżniejszym czasie gdy bedziesz miała jakieś zapalenie nie pomoże Ci. ;) Tak jak pisałam z koleżanką wyżej Maści tribiotic nie uzywa sie dłuzej niz kilka dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolczyknieboli
Mnie nie bolało ... przekłucie w ogóle nie boli , czujesz dyskonford tylko gdy wkładasz kolczyka ściągając igłę , ja osobiście robiłam w salonie i jestem mega zadowolona w ogóle nie ropieje , nie boli ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zu!zu!
mam,kolczyka,w,pempku,od,tygodnia!!sama,se,zrobiłam,i,jest,super...nie,jest,krzywo,i,nie,ropieje!u,kosmetyczki,nie,jest,warto,robic.Jest,czasami,krzywo,zrobione..i.to.jeszcze.pistoletem...?buhaha!drogo,kosztuje(mnie,to,kosztowało,tylko,28gr.)wiec,jak,chcesz,zrobic,sobie,sama,kolczyka,zrób,tak;zamroz,brzuch,przez,ok.30min(minimum),spal,koncówke,igły(tą,na,górze,zieloną)potem,gdy,brzuch,juz,masz,zamrozony,tom,górnom,kulke,z,drucikiem,od,kolczyka,wsadz,do,tej,spalonej,koncówki,i,przekuj..!polecam,JAK,BRZUCH,JEST,ZAMROZONY,NIC,KOMPLETNIE,NIE,BOLI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat. ;*
Do mikusia__ Właśnie spirytusem przemywam tylko po wierzchu i ręcę żeby dobrze oddezynfekować... A jeszcze mam taką propozycje, rumianek ? Podobno tym też można. Co o tym sądzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zu!zu! Nie pisz tu tych bzdur bo aż się tego czytać nie da. ;/ I naucz sie pisać ze spacja. ;) Spal końcówkę igły. Mój ty Boże skąd ty takie pomysły bierzesz dziewczyno. ; o nat. ;* Nie przemywaj rany spirytusem bo może zacząć Ci sie babrać. Spirytus jest bardzo wysuszający. Sama przemywałam rumiankiem. Jak pisałam wyżej rumianek jest dobry na zaczerwienienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat. ;*
Do mikusia__ Spoko, dzięki za cierpliwość.;d ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do nat Zaczerwienienie nie jest oznaka gojenia !!! Oznaką gojenia jest limfa pojawia sie po 3 tygodniach-7 tygodniach po przekłuciu. Kolczyka nie wymieniaj po miesiacu bo jeżeli wyjmiesz przed wygojeniem to zacznie ci migrowac . Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat. ;*
Ale co mi się mogło wdać ? Przemywam dokładnie 2-3 razy dziennie, solą fizjologiczną i octeniseptem... od wczoraj dorzuciłam rumianek... ;[ o co może chodzić z tym zaróżowieniem ? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych pierwszych dniach (tyg.) Zaczerwienienie wydaje się normalna rzeczą. Mimo ze nie jestem ekspertka. A co do tego od czego może sie zaczać babrać. Od wszystkiego np. Od jakiegos paprochu od bluzki,który znalazł sie w pepku i dotarł do dziurki. Tak miała moja kolezanka.Przemywając sola fizjologiczna i ruszając kolczykiem zobaczyła że coś jej tam wystaje. wyciagneła z dziurki nie mały paproch,który zaplątał się w kolczyk. Pępek to 'brudne miejsce' zbierają w nim się "śmieci". Więc trzeba szczególnie dbać o te miejsce. Jesli przemywasz wacikami albo czym podobnym możliwe jest że kawałek "waty" Ci sie zaplątał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandii :**
Jest trochę cierpienia na początku przy schylani albo sachaczeniu , ale jak się ma już parę lat to jest super . Ja mam parę dni i mnie trochę boli , ale jest super . Musze o niego dbać . Trochę się boje ze sachacze ale uważam :) .. To nie boli . Tylko jak ktoś się denerwuje to będzie może bolec bo sobie wpajacie to , ja tez sobie wpajałam a później się nie bałam i mi przebili . :) . Jeśli chcecie bardzo kolczyk w pępku to zróbcie se .. :) Papra się tylko jak ktoś nie dba o kolczyk i o pępek . nie zmieniajcie kolczyka wgl .. !! dopiero po 6 7 mie... Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Sandii :"Papra się tylko jak ktoś nie dba o kolczyk i o pępek . nie zmieniajcie kolczyka wgl .. !! dopiero po 6 7 mie... " To zdanie rozbroiło mnie na lopatki xd Hmm a co powiesz o tym ze ktos dba i sie " papra" ? A dlaczego po 6-7 miesiacach mozna zmienic kolczyk ? Ja zmienilam po 2 miesiacach ale w umytych rekach i wszystko czym sie poslugiwałam było sterylne ( wymyte) . I patrzcie wszyscy CUD bo nic mi sie nie stalo z kolczykiem ;] niektórzy tutaj nie powinni dawać porad itp . ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maa...
Hahaha Sandii :* Ból to indywidualny problem i każdego boli inaczej, więc takie rady nikomu się nie zdadzą. i nie "sachaczy" tylko zahaczy jak już i nie "se" tylko sobie ;) Po za tym osoby które mają kolczyk parę dni powinny raczej prosić o radę, a nie je dawać ;) Serio naprawdę trzeba uważać żeby komuś nie zaszkodzić ;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kolejne pytanie. Dodam że pytam z ciekawości. A więc kiedy i jak można ostatecznie stwierdzić że dziurka w pępku jest już zupełnie zagojona ? Z góry dziękuję za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Ostatecznie dokladnie nie można stwierdzić kiedy dziurka jest wygojona niestety ;( przyjmuje sie że okres gojenia trwa 4-6 miesiecy w tragicznych przypadkach nawet do roku. Dziurka z zewnatrz goi sie do 2 miesiecy. Gdy pojawi sie limfa to znaczy ze sie goi. Kapac, opalac itd. bez plastrow itp. można juz po 2 miesiacach nie powinno sie nic dziac. Sama juz mam 3 raz (poniewaz raz po tygodniu na wsi kulka mi sie odkrecila i zgubilam ja i musialam wyjac kolczyka, drugim razem oberwalam mocno pilka i krew zaczela leciec i sie lekko naderwalo czyli byla by migracja mialam wtedy kolczyk 7 miesiecy teraz mam od prawie 3 miesiecy i kapalam sie bez plastrow w obu przypadkach po 2 miesiacach a gdy weszlam do wody chlorowanej to nawet ładnie później dziurka wygladala byla doszczetnie odkażona ;)) Tak jak napisalam wyzej nie da sie okreslic kiedy sie wygoi dziurka a nawet jeżeli pojdziesz do piercera to on nie ma rentgena w oczach i nie powie ci dokladnie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odp ;P wlasnie chcialam sie zapytac kiedy mozna sie bez obaw kąpać ;p Bo wciaz biore szybki prysznic by nie zaszkodzic dziurce;p A tak kocham lezec w wannie he;p Jeszcze troche mija mi 2 miesiać. Wiec wkońcu pojde na basen ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa leciala mi po 3 tyg.(Pamietam ten strach gdy myslalam ze to ropa ;o ) Teraz juz nie leci nic. To normalne czy dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saruuś .
Cześć czytam i widzę że niektóre dziewczyny piszą że zmieniać można po 6-7 miesiącach . Ja mam osobiście kolczyk od miesiąca i 4 dni i już po miesiącu zmieniłam kolczyk na wiszący. Zmiana kolczyka nie boli. Jeszcze troche mi się limfa wydobywa przy zmienianiu ale już ogólnie jest ok. Przemywałam solą fizjologiczną i wodą utlenioną [ choć wodą nie można ponoć ] . ale jest jeden plus tej wody natomiast jak ma się taki 'skrzep' ropy lub limfy to przemywasz wodą i to samo pięknie odchodzi . Robiłam to patyczkami do uszu i wacikami ;) . Po jakim czasie kąpałyście się w basenie, nad jeziorem bez plastrów ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to napisała DidiLbn " Kapac, opalac itd. bez plastrow itp. można juz po 2 miesiacach nie powinno sie nic dziac." Wystarczy poczytać forum i wszystko bd wiadomo ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do Saruuuś Wyjmij ten kolczyk wiszący bo niedługo go sobie bedziesz mogła do ucha włożyć bo pępek Ci bd migrował. A przy wymienianiu kolczyka, po miesiacu i nie boli? na ogół wymiana kolczyka troche boli . . . Pozatym przy wymianie kolczyka nie powinno Ci nic lecieć a już napewno nie limfa. Czyli ropa. ropa = oznaka infekcji. Wiedza o piercingu jest obszerna ale podstawowe rzeczy powinno się wiedzieć (np jak rozróżniać rope od limfy) a o niektore lepiej zapytac. NAPISZE W SKRÓCIE. ROBISZ WSZYSTKO ŻEBY POZBYĆ SIĘ KOLCZYKA !!! WODA UTLENIONA ??? BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!!! KOLCZYK WISZĄCY PO MIESIACU ??? TO JUŻ KOMPLETNA PARANOJA !!! CHCESZ MIEC KOLCZYKA WYJMIJ TO ŻELASTWO CO WAŻY Z 5 KILO SZORU PO OCTENISEPT, SÓL FIZJOLOGICZNĄ I AZULAN !!! (JAK STOSOWAC NAPISALAM NA FORUM WARTO POCZYTAĆ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Czy to dobrze ze Ci nic nie leci ? zależy . . . bo jak zahaczysz, pociagniesz za mocno itp. powinno ci cos tam poleciec . . . Pozatym powinno ci jeszcze troche limfy leciec . Masz na kolczyku ( preciku, kuleczce) jakieś małe plamki przyklejone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Do mikusia_ Dlaczego bierzesz szybki prysznic ? ;) Ja przez pierwsze 2 tygodnie tak robiłam ;) Bo przeciez w tej wodzie co sie kapiesz ty nikt inny sie nie kapie i takze przeciez nie kapiesz sie w jakiejsc brudnej wodzie tylko w czystej z kranu. Czysta woda nikomu nie zaszkodzila. Nie za duża ilość żelów, mydła itp. też nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×