Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość Asiunia28
"cala ja KW" ja wczoraj nie jechalam, bo tak jak pisalam weekend mam wolny! i dzis juz 1 kg wiecej, dlatego nie ma sie co zawczesnie cieszyc, bo to chyba woda napoczatku ubywa, a nie tluszczyk.Zreszta to zakrotko zeby kilka kg zrzucic.W cwiczeniach liczy sie systematycznosc no i czas!Dlatego musimy byc cierpliwe!!Ale damy rade!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiunia ja wiem że to woda więc na razie się tak bardzo nie ciesze bo wiem że to jeszcze długa droga przede mną ale i tak jest fajnie:) co mnie zaniepokoiło to to że Agnieszka napisała że z brzucha się nie chudnie a ja tak bardzo chce z brzuch zlecieć i toooo duuużo :( dziś juz biegałam rano więc zaczynam bez żdnych wymówek, a rano wciąż było -2, więc nie wróciło mi nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sobie pobiegałam - rano 35 min a wieczorem 55 minut jak na niedziele ok tylko dieta nie bałdzo :) jutro będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Jestem już tutaj od pewnego czasu i pilnie śledzę Wasze poczynania i gratuluję wytrwałości Wam wszystkim. Ale mam do Was kochane pytanie. Wznowiłam ćwiczenia od stycznia po zapaleniu płuc które przeszłam we wrześniu ubiegłego roku. Trochę wolno się wdrażałam bo jeszcze ciężko z oddechem było ale już w marcu zasuwałam jak należy. Ostatnio zauważyłam że zamiast tracić cm to ich przybywa. I nie wiem co jest tego przyczyną. Dieta niby ta sama ale coś jest nie tak. Ćwiczę 5 dni w tygodniu po 40 min. Może to kwestia pory roku? Już sama nie wiem. I jeszcze jedno. Jak tam ABSy? Czy macie jakieś wyniki? Pozdrawiam i jestem z Wami. I oczywiście nie zaprzestaje ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ćwicz na najmniejszym obciążeniu i pilnuj tętna - to są wskazówki które pewnie większość by ci przekazała, ja dopiero krótko ćwiczę bo to 3 tydzień się zaczął ale jestem z siebie dumna że wreszcie zaczęłam coś robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris1215
Cześć dziewczyny!!! Drugi tydzień mija. Jutro kolejny pomiar. Zobaczymy. Jeśli chodzi o tętno to tak na prawdę znam mnóstwo opinii na ten temat. U mnie podczas treningu tętno wynosi 140 czasami 150/min. Wzrasta stopniowo w przeciągu kilkunastu minut od rozpoczęcia treningu. Ponoć to dobre parametry. Ale dzisiaj mam dyżur nocny to popytam dokładnie jak to jest. Dziewczyny polecam Wam do picia napoje firmy OSHEE. To płyny izotoniczne które świetnie uzupełniają utracone makro i mikroelementy. Nie są drogie. 0,75l kosztuje 2,50zł. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Bardzo liczę na waszą pomoc. Jestem w kropce. Chcę kupić orbiteka odpowiedniego dla siebie i za nic nie mogę się zdecydować. Mam 168 cm wzrostu - nie za długie nogi (podobno to ważne) ważę 85 kg i czytałam już tyle opinii że mam mętlik w głowie. Oczywiście chciałabym coś nie najdroższego - ostatecznie do 2000 zł. byle był naprawdę dobry i sprawdzony...Bo ja mam pecha do sprzętów. Oczywiście nie pogardzę tańszym jeśli ktoś ma i jest zadowolony, chętnie zaoszczędze trochę pieniążków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
pierwszy dzien drugiego tygodnia zaliczony!45 minut cwiczenia na orbitreku zaliczone!ciezko ale dalam rade!dzisiaj sie juz nie wazylam, w nosie z ta waga!zycze Wszystkim milego "orbitrekowania" hihi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
BEAGULEK ja Ci nic madrego nie doradze, bo mojego orbitreka kupilam 10 dni temu, bardzo spontanicznie. Czytajac rozne wypowiedzi ludzi na forach, nie czulam sie ani madrzejsza w temacie, ani bardziej zorientowana, ale wiedzialam ze chce cwiczyc i szczerze mowiac kupilam w ciemno!Teraz zaluje tylko tego ze moj orbitrek nie ma mozliwosci ustawienia mojej wagi, plci, wzrostu, przez co pokazuje bardziej ogolne wartosci spalonych kalorii.Ale suma sumara to nie jest najwazniejsze.Pozdrawiam!i udanego zakupu zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
"cala ja KW" ja Cie tak podziwiam, ze potrafisz 2 razy dziennie walczyc z tym orbitrekiem!!jak Ty to robisz kobieto?zazdroszcze Ci tej sily!!a ile kg chcesz wogole zrzucic?bo ja to bylybym happy gdybym z 5kg zrzucila!!!pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cała_ja_KW w zasadzie masz rację ale mam jeden problem, mam wrażenie że mam za dużo energii i jak czuje że mogę więcej to jadę i zapominam o tętnie. od dzisiaj wprowadziłam dyscyplinę i rzeczywiście pilnuje tętna spalam trochę mniej ale za to dodałam 15 minutek. dodatkowo zaczynam po raz pierwszy trening ABS i ramionka polecam ( http://www.youtube.com/watch?v=sSby1UUhyts&feature=related ) i cała godzinka zlatuję. z reszta ja na orbim nigdy się nie nudzę :). oczywiście muszę się pilnować i zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja za miesiąc. a i ćwiczę co drugi dzień żeby da odpocząć mięśniom. pozdrawiam i opowiadajcie o sukcesach, to naprawdę motywuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sobote pewnie wybiorę się na łowy tego orbiteka...Może rzeczywiście jak naocznie zobaczę i wypróbuję to będzie najlepszy wybór..Bo też jestem już głupia co dobre, co warte a co nie warte ceny...Ale jeśli ktoś ma podobny wzrost 170 cm to proszę o podpowiedzi..Z góry dziękuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEAGULEK Ja mam THORNa 706 Motorized, użytkuję go od półtora roku i jestem przezadowolona. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Asiunia - ja biegam dwa razy dziennie bo mam mnóstwo kilogramów do zrzucenia, nie mogę sobie pozwolić na jeden raz bo za chwile z własnych ust słyszałabym wymówki i skończyło by się na tym że pół miesiąca nic nie robię a tak biegam i już, bez gadania. A jest jeszcze jedna sprawa - mój sprzęt kosztował 2000 zł i kupiłam go płacąc kartą kredytową wolałam go mieć od razu niż zbierać na na niego rok i powiedziałam narzeczonemu że będę biegać aż go nie spłacę więc kupa miesięcy przede mną regularnego treningu :) czuje bata nad sobą - no i te ubrania które są już za małe, one mnie tez bardzo motywują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kaziula - ja też tak robię, jak mam za dużo energii to po prostu biegnę ale za chwilę się kontroluje i zwalniam, ważne jest aby biec w takim tempie abyś bez zadyszki mogła rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Beagulek - ja kupiłam za 2 tys orbiego z Kettlera Rivo P jak dla mnie jest idealny, trzeba tylko mieć sporo miejsca żeby go postawić. Można wpisać płeć wiek, wagę, ma 16 poziomów, i chyba ze 12 różnych programów. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie poniedziałek ładnie zaliczony rano 45 min a wieczorem 30 min, dietę staram się trzymać ale łatwiej mi jest jak jestem w pracy bo teraz mam tydzień urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris1215
Witam Was!!! Wracam do tematu tętna. A więc tak: Maksymalne tętno podczas wysiłku to 220 - wiek. Ale optymalne tętno podczas wysiłku to 80% tej wartości. Czyli w moim przypadku 220 - 28 = 192 (max. tętno). A najlepsze tętno dla mnie to 80% ze 192 czyli ok.150-160/min. U osób, które mają nadwagę lub nigdy nie trenowały te wartości na początku mogą troszkę odbiegać od normy jednak z czasem powinny się unormować. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris1215
Aha!!! Słuchajcie dziewczyny. Zamówiłam sobie SaunaDres - ubranko, które zakłada się podczas ćwiczeń. Wczoraj pierwszy raz założyłam na trening i powiem Wam że jak dla mnie to rewelacja. Bardzo zwiększa się ciepłota ciała i organizm strasznie się poci. Są opinie że niby nie spala się tłuszczu tylko traci wodę ja jednak tak nie uważam i myślę że warto. Świetnie się czułam po treningu i fajnie działa na nogi jeśli chodzi o cellulit. Miałam uczucie że organizm jest oczyszczony. Polecam!!! Trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
kurde dziewczyny, ile ludzi tyle opinii.Mam na mysli to cholerne tetno!!Dora skad wzielas to 80%, u mnie w ksiazce do orbitreka pisze ze optymalne do spalania tluszczu to 65%, a wyzsze to raczej fitness ukladu krazenia serca.Kiedys tez gdzies wyczytalam ze jak bede za wysokie tetno miala to w miesnie idzie, a tego oczywiscie nie chce.Dlatego mam podobnie jak Wy, bo chcilabym szybciej i energiczniej, ale musze nie przekraczac 124, wiec nie moge poszalec!kurde niech sie wypowie jakis ekspert i nam to wkoncu uswiadomi, bo juz mam dosyc tych zroznicowanych opinii na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
"cala ja KW" fajnie to sobie wymyslilas!!powaznie pomyslowo!ja w sumie mialabym checi zeby 2 razy dziennie, ale fizycznie moj organizm jest zmeczony, szczegolnie kolana siadaja no i nadgarstki.No i boje sie poprostu przeforsowac organizm.Dlatego tak Cie podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia28
Beagulek, wlasnie zapomnialam dodac, ze ja kupujac orbitreka bardziej musialam sugerowac sie jego rozmiarami niz funkcjami!Mialam bardzo malo miejsca zeby go wcisnac, dlatego wymiary a szczegolnie szerokosc 60 cm miala dla mnie duze znaczenie!ja mam Kettler Verso 109.Kosztowal 350 euro, kolo 12kg, 5 programow i 8 poziomow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEAGULEK Skarbie też mam 170cm i 65 kg czystaj żywej wagi ;) cała_ja_KW chyba zacznę dzwonić po znajomych żeby pogadać i trzymać tętno ;) bo to inaczej nie skontroluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy tygodnie ćwiczeń za mną.Czwarty zaczęłam 50min.i jest ok. co do tętna to jestem zdania że Doris1215 ma rację.Ćwiczmy dalej pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziulek może to zabrzmi dziwnie ale mów do siebie :) Litwo ojczyzno moja ty jesteś jak..... itd :) gdzieś widziałam taki przykład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaaaaa
POMOZCIE :(:(:((:( MAM TYLKO 350 ZL I NIE WIEM JAKIEGO ORBITREKA KUPIC ;((;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cała_ja_KW mam nadzieję że chodzi Ci o samą inwokację ;), bo pamiętasz ile Pan Tadeusz ma rozdziałów? ;) jakby tak codziennie całego Tadeusz? SZOK ;) do Paulinaaaaaaaaa wiem że może to trudne ale dodaj sobie drugie tyle i kup coś lepszego bo będziesz żałowała, weź pod uwagę raty teraz wiele sklepów internetowych umożliwia ten rodzaj sprzedaży a i jeszcze jedno do cała_ja_KW odkryłam całkiem przypadkiem w moim orbim taki program właśnie na tętno, ustawiam i trzymam dłonie na czujkach a orbi dostosowuję obciążenie do mojego tętna, są trzy programy na 55, 65 i 75% tętna maxymalnego więc będę korzystać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×