Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość 123ichudniemy
moje gratulacje da wszystkich mamuska3232 wielkie brawa :) dobrze ze jesteście dziewczyny bo dzięki wam właśnie się zmobilizowałam i do dzieła może nie jak codziennie bo mam ciężkie dni ale chociaż na 50min powiem szczerze ze zanim tu usiadłam i poczytałam wcale nie miałam zamiaru dziś ćwiczyć w czasie tych ciężkich dni nic mi się nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no miejmy nadzieje ze waga bedzie spadac!! moze efektow nie wiadac narazie ale samopoczuce jest super i dlatego rowniez warto cwiczyc! nie mam zamiaru sie poddawac i i zaliczyc dzisiaj kolejne 40 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem po 40 min na orbim! kolejny dzien zaliczony :)a tak wogole to ile srednio spalacie kalorii bo ja na 40 min okolo 420 . niewiem czy to duzo czy malo jak myslicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaola
Napiszcie proszę czy osoba po 60-tce może też cwiczyć na orbitku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrota0309
z opini jakie czytalam i na roznych forach wydaje mi sie ze nie ma przeciwskazan opinie sa takie iz orbitrek nie obciaza stawow a sport jest dobry dla kazdego niezaleznie od wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam artykulik nt orbitreków (może się komuś przyda - patrz dot osób starszych również): Korzyści z trenowania na orbitreku: jest idealnym urządzeniem dla osób starszych oraz tych, które posiadają problemy z dolegliwościami pleców, kolan czy bioder. Dzięki temu, że ruch jest płynny, a stopy nie uderzają o podłoże - nacisk na aparat kostno-stawowy jest zminimalizowany, ruch wykonywany na orbitreku przypomina połączenie pieszej wycieczki, jazdy na nartach biegowych oraz jazdy na rowerze, dzięki czemu urozmaica trening i zapobiega nudzeniu się podczas ćwiczeń, trenażer eliptyczny pozwala na trening całego ciała i angażuje wszystkie większe partie mięśniowe. Dzięki temu doskonale wzmacnia zarówno dół jak i górę ciała, co wpływa na odpowiedni wygląd całej sylwetki, regularny trening na orbitreku zwiększa zdecydowanie gęstość naszych kości, co ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o zapobieganie osteoporozie, dzięki eliptycznemu ruchowi wykonywanemu na tym urządzeniu, nawet bardzo intensywny trening wydaje się lżejszy niż na innych maszynach, przeciętnie osoba ćwicząca na orbitreku spala około 13 kalorii na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeżeli porównać to z innymi urządzeniami cardio, jako jedno z niewielu urządzeń pozwala na trenowanie górnych partii mięśniowych, które są w większości zaniedbywane podczas treningów na innych maszynach cardio. Przeciwwskazania Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do ćwiczenia na trenażerze eliptycznym, jednak jest pewna grupa osób dla których ćwiczenie na orbitreku może być uciążliwe. Są to ludzie mający problem z krążeniem i którym często podczas normalnych ćwiczeń cierpną nogi. Specyfika wykonywania ruchu po elipsie wiąże się z trzymaniem nóg przez cały czas na podłożu. Dlatego dla osób skarżących się na mrowienie w stopach, trening na orbitreku już po 5 minutach może okazać się nie do wytrzymania. Warto wiedzieć przy zakupie długość kroku, jest to bardzo istotny parametr, jeżeli krok jest zbyt krótki to trening dla osoby o wyższym wzroście będzie męczący (niektóre urządzenia mają możliwość regulacji ), płynność ruchu, kolejną kluczową sprawą na którą warto zwrócić uwagę jest płynność wykonania ruchu na orbitreku, nie może on być szarpany czy wprawiający w drganie całe nasze ciało, ruch musi być wykonywany w stabilny i harmonijny sposób, poziom hałasu, im ciszej działa urządzenie na którym ćwiczymy, tym bardziej możemy skoncentrować się na realizowanym treningu, regulacja obciążenia, im szerszy wachlarz możliwości doboru obciążenia, tym lepiej można dostosować trening do swojej osoby, gwarancja, wskazane jest, aby okres gwarancji sięgał co najmniej 24 miesięcy, duży wyświetlacz, aby wszystkie monitorowane parametry treningu były widoczne, programy treningowe, powinny zawierać obowiązkowo rozgrzewkę (warm-up), schłodzenie (cool-down) i trening interwałowy (interval training), ponadto im więcej programów tym bardziej różnorodny i ciekawy trening, przekładający się na efektywność, dopasowanie do naszej osoby, przed zakupem należy wypróbować sprzęt w sklepie bądź na siłowni, abyśmy widzieli czy nam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaola
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz,a jak jest z ludzmi którzy mają wszczepione protezy biodra ,czy kolana.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witajcie :)Ja niestety dzis nie dalam rady cwiczyc cos jestem oslabiona bardzo ale niech to bedzie ten jeden dzien wolnego dla odpoczynku i jutro zaczynam znow nie odpuszcze :)buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkaola - nie chcę Cię wprowadzić w błąd, myślę że najlepiej i najbezpieczniej spytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze mamuśka. Jestem pewna że dzieciaki znowu dały Ci wycisk. Ja dzisiaj też nie dałam rady, latałam po mieście szukając pracy wytrwale i poza tym mam doła. Niby ćwiczenia pomagają, endorfiny i ten tego, ale nie dałam rady, mam dcosiki na stopach że hej. Pozdrawiam ciepło, bo za oknem brrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thorn5
witam, zaliczone kolejne 60 min. na orbim i 15 min.na twisterze. Od jutra ćwicze w spodenkach neoprenowych ,zobacze jaka jest różnica ;)pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasiek999
No to ja wam cos doradze.Zeby schudnąć i pozbyc sie tluszczu to trzeba pamietac o paru zasadach: 1.Tluszcz spala sie dopiero po 30 minutach 2.Najwazniejsze jest tętno ktore powinno sie utrzymywac w granicach 60-70 maxymalnego tętna danej osoby. 3.Tętno musi byc caly czas stałe nie przyspieszamy ani nie zwalniamy. Bo to ze spalisz kalorie nie znaczy ze sie pozbedziesz tluszczyku :). Pozdrawiam, p.s poczytajcie sobie o cwiczeniach aerobowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thorn5
No ja jestem niestety nowicjuszką w tej dziedzinie gdyż ćwicze dopiero msc, i wagowo raczej nie ma różnicy.Ale wzrokowo widze zmiany w figurze :)przy czym nie stosuje żadnej diety .Pozdrawiam wszystkie orbitowiczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasiek my to wszystko wiemy, ja zaczynam paroma mniutami bo jak na razie nie miałam żadnego roku od długiego czasu i nie mogę się rzucić na orbi przez godzinę bo moje serce by nie dalo rady! Dzisiaj 35 min na raz :) Druga tura po porządkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Cześć wszystkim, Zanoszę się z zamiarem kupna orbitreka,ale mam problem z wyborem.Może ktoś z Was poleci już sprawdzony,całkiem dobry sprzęcik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witajcie ponownie moi drodzy:)Dzis zaliczone 50 minutek plus brzuszki...wczoraj odpoczynek i dzisiaj myslalam ze nie dotrwam do konca po 30 minutach juz mialam dosc ale DALAM RADE ...szczerze to nie lubie przerw bo na drugi dzien mam kiepska forme ale jutro bedzie lepiej :)Chcialabym zastosowac jakas dietke ale tak mi sie nie chce gotowac jeszcze dla siebie ze szok i tak kazdy je co innego wrrrr corka,syn,maz to trzy obiady a jeszcze ja o nieeeeeeeeee...najlepiej to jadlabym same suchary hehe.No nic musze cos poczytac w necie o dietkach chyba ze wy cos macie sprawdzonego co daje rezultaty:)Ja myslalam o diecie turbo juz ja kiedys robilam hmmm moze znow zaczne...Zycze wam wytrwalosci :)milej nocki i do jutra moje motywatorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Zapomnialam napisac jeszcze ze jutro wizyta u tesciowej i bratowej :)Ciekawe czy znow beda mnie obserwowac bez slowa bo u nich waga ponizej 100 nie schodzi a jak mnie widza to tylko widze te spojrzenia ,ktore uwielbiam ...ZAZDROSC...hahahah mam zamiar zalozyc jakis nowy ciuszek bo tylko kupuje wszystko mi leci z tyleczka ....HURA...tak wiec moi kochani jutro po powrocie wskakuje na mojego ogiera i zdaje wam relacje zarowno z wizyty u tesciow jak i cwiczen (najwazniejsze)...buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha mamuśka uśmiałam się z Twojego posta. Ile ważysz obecnie i jaki masz wzrost? Też bym tak chciała, rodzina pamięta mnie z czasów, gdy wyglądałam jak nastolatka a teraz hmmm...Rycząca trzydziecha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thorn5
czytając post poprzedniczki czuję sie jak bym czytała o sobie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thorn - czyli stoisz w wadze, to i tak lepiej niż ciągły wzrost wagi. Ja się obudziłam dopiero teraz, miałam taki stres w poprzedniej pracy, który zażerałam, słodycze to się u nas na biurku walały cały tydzień. I tak w przeciągu półtora roku prawie 10 kg do góry. Jak nic nie zejdzie mi z wagi i jak coś się porządnie nie ruszy, to chyba się zbadam na tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Kupilam na allegro orbitreka spokey bora. Mam nadzieje ze jutro kurier dostarczy.Jesli ktos korzysta z tego modelu prosze o podzielenie sie wrazeniami. Mam 170 cm wzrostu i waze 90 kg.Jakies 15 do zrzucenia. Uzbieralo sie tyle tego po leczemiu hormonalnym.Rok temu stracilam ponad 10 na ducanie ale wrocilo wiecej niz zgubilam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witajcie ja jUZ po wizycie u tesciow hahahah i jak pisalam byly spojrzenia ale bez slowa :)schudlam 30 kg przez rok mialam po porodzie 105 kg teraz waze 73 a wzrost 167 cmm ale wygladam dobrze nikt nie wierzy ze tyle waze bo podobno jestem dobrze ubita hehe niby wtgladam na 65 ale niestety jest 73 i musze zgubic okolo 10 kg :)Ide wskakiwac na orbiego na 50 minutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis zaliczine 40 min ale cwiczylam 6 dni na 40 min i juz sie tak nie mecze wiec co powinnam sobie zwiekszyc np do 50 min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Ja tez juz po cwiczeniach:)niestety dzis 45 minutek bo dzieciaki byly bardzo spiace i musialam konczyc ale i tak koszulke wykrecalam ;DSwietnie sie czuje i juz nie moge sie doczekac jutra heheMialam sie wczoraj zwazyc ale jakos nie mialam odwagi jeszcze wiec pocwicze kolejny tydzien i zobaczymy w sobote...moze cos drgnie;D stokrotka 0309 mysle ze jesli dobrz ci idzie to podnies poprzeczke ale nie o duzo tak stopniowo .Jutro moze 50 a znow za kilka dni 60 nie ma co rzucac sie na gleboka wode od razu wazne ze kondycja sie wyrabia no i spalanie bedzie wieksze:) Pozdrawiam i CWICZCIE,CWICZCIE...bo wymiana spojrzen innych jest tak podbudowywujaca ze az mi sie chce wiecej ale niestety mam ograniczony czas...No nic nie za miesiac to za dwa bede wygladac dobrze...Milej nocy wam zycze :)Do jutra papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend zaliczony Piatek 2 x 60 Sobota 1 x 60 ,1 x 30 taki mi ustawia obciazenia ,ze normalnie nie daje rady Niedziela 2 x 50 Musze troche odpoczac bo wiedzie ,ze w sobote nie mogłam dac rady. Puls miałam mniejszy to dodawał mi obciazenie az tak ,ze nie mogłam krecić,chyba zmeczenie materiału. Wiec 1 raz w tygodniu bede miała przerwy w czwartki lub wtorki..zobaczymy. Waga zatrzymała sie na 54 kg wiec jest dobrze.!!!!!!!!!!!!! Ale dobrze wiedziałam w tygodniu jem inaczej o stałych porach wyliczone jedzenie i jeszcze w sobote rano miałam wage 53,6 ale po wyzerkach sobotnio niedzielnych -standart od razu waga znowu 54. Co i tak jest sukcesem. Ale mam nadzieje ze w tym tygodniu zobacze z przodu 53.....i cos tam Ale teraz juz moge oficjalnie powiedziec ,ze po 1,5 miesiaca waga jest -1 kg. Moze nie duze osiagniecie ale nie chce szybko chudna wiec cel spełniony!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka 299
Ja dzisiaj tez zaczynam po tygodniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×