Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Dzięki:* Właśnie się dowiedziałam, że niedaleko mojej miejscowości sprzedają używany sprzęt do rehabilitacji i m.in. orbitreki!! Moja chrzestna kupiła tam sprzęt za 250zł! Ćwiczy na nim i nie narzeka;D Tłusta-podziwiam Cię! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_anka5
witam minal trzeci miesiac moich cwiczen , w pierwszych dwoch miesiacach schudlam 5kg, a teraz kolejne 2kg. POWODZENIA !!! 67-7=60......58kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska1990
ja zasuwam na swoim Orbitreku 5 razy w tygodniu po 40 - 60 min, na 4. Ćwiczę dopiero od tygodnia, lecz wiem, że bez diety to sam orbi chyba mi nie pomoże. Mój cel 60 kg, obecnie ważę 70, przy wzroście 167. Wiele z was napisało tu, że udało im się schudnąć 10 kg, jaką dietę stosowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syska1990 Udaj się do dietetyka. On dobierze dietę odpowiednią dla Ciebie. Każdy organizm jest inny i to, że ktoś schudł na "jakiejś" diecie nie oznacza, że Ty na niej schudniesz. I co ważne- schudnąć bez efektu jojo. Jeżeli chcesz się odchudzic na własną rękę to zastosuje się do podstawowych zasad zdrowego żywienia. 1. Jedz 5 niewielkich posiłków dziennie. Optymalne odstępy między posiłkami 3-4 godziny. 2. Dużo świeżych warzyw i owoców. 3. Pieczywo tylko ciemne. 4. Pij conajmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie. 5. Chudy nabiał, mięso drobiowe. 6. Zastąp cukier słodzikiem albo zrezygnuj z niego. 7. Zero słodyczy, chipsów, itp... Ja się do takiej diety zastosowałam 3 lata temu. Przez 3-4 miesiące razem ze spinningiem schudłam trwale 12kg. I co najważniejsze pozostały we mnie nawyki zdrowego żywienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam orbitrek.. co prawda na razie pożyczony ale jak będzie motywacja to się dorobię własnego:D Ja jem 4 posiłki i jak jestem głodna między nimi to podjadam(ale tylko zdrowo: jabłka albo truskawki) jak już mam kryzys słodyczowy to wcinam troszkę sorbetu(ulubione z lodów):) w niedziele pierwsze ważenie (waga początkowa 61.4kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc przygladam się temu forum od dłuższego czasu i obserwuje wasze zmagania z orbitrekami długo cztałam i szukałam sprzetu do cwiczeń i stwierdziłam że chcę duże koło zamachowe bo to bedzie suuuper i bedzie mi sie świetnie ćwiczyło potem zaczęłam się zastanawiać czy jak to kupie to czy w ogóle bede ćwiczyć no ale w końcu kupiłam koło zamachowe nie jest zbyt duże ale w sumie to jak się ćwiczy w domu to też nie trzeba miec czegoś nadzwyczajnego postawiłam na jakość sprzętu i jak na razie jestem zadowolona ale piszecie że cwiczycie i stosujecie diete ja odkad zaczęłam ćwiczyć zaczęłam jednocześnie pozwalać sobie na więcej rarytasów :D nie mogę się opamiętać :p jednak widzę że poprawiła mi się konsycja FOEUM FAJNE POLECAM GODNE ZAINTERESOWANIA GRATULUJĘ DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriapl
Witajcie, za mną już ponad miesiąc diety i ćwiczeń? W ostatnim tygodniu jakoś odpuściłam sobie trochę.. W niedzielę, środę i wczoraj pozwoliłam sobie na ciasto i nie ćwiczyłam tyle na orbim co zwykle. Zawsze ćwiczyłam po godzinie dziennie siedem razy w tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIZIA 77
Mam 15kg nadwagi. Czytając wasze wypowiedzi, jak wspaniale zrzucacie zbędne kilogramy z orbisiem, nabrałam ochoty na odchudzanie. Upatrzyłam sobie w sklepie orbiteka o nazwie BH FITNES ATHLON PROGRAM G 2336 , koło zamachowe 7kg. Czy ktoś może posiada takiego orbisia i mógłby mi doradzić, czy ten sprzęt mnie nie zawiedzie. W internecie nie ma opini na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłusta i obleśna
Aż wstyd się przyznać , ale od 3 dni nie ćwiczyłam. Mam okres i tak mnie wszystko (!) bolało, że olałam orbita 😭 Dzisiaj jest już lepiej i jutro obiecuję, że poćwiczę solidnie ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Dawno mnie tu nie było, ale cały czas czytałam Wasze wpisy. Nareszcie mój orbitrek został naprawiony i ponownie wracam do ćwiczeń. Całe szczęście, że po świątecznej i majówkowej wyżerce udało mi się nie przytyć. Pozdtawiam wszystkie ćwiczące i wytrwałości życzę! Ciekawe, jak długo uda mi się biegać po tej długiej przerwie... Pewnie znów będę musiała zaczynać od początku... Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie jestem w stanie przekroczyć granicy 35minut. Ciężko, ale się nie poddam. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIZIA 77 ja bym go nie wzięła. Komputer ma multum funkcji, ale krok ćwiczebny jest za krótki (36cm). Postaw krok i zmierz odległość pomiędzy piętą jednej stopy a palcami drugiej. Ja tak wybierałam. 36cm to nawet dla niskiej osoby jest mało. Moja siostra ma 161cm wzrostu i ćwiczy na orbim o długości kroku 42cm. Zerknij na te http://www.fitness-sport.pl/catalog/product_info.php?cPath=22&products_id=1627 http://allegro.pl/kolos-orbitrek-ventano-xtr-17-kg-130kg-i1581899017.html Ja mam ten drugi i jestem zadowolona komputer oprócz tego co napisali ma cztery programy sterowane tętnem i pomiar tkanki tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja dopiero dziś powróciłam do ćwiczeń!muszę się przyznać, że nie chciało mi się :p i zamiast opuścić sam weekend to poniedziałek i wtorek też olałam:P ale dziś pełną parą powróciłam do systematyczności :) 45min rzetelnych ćwiczeń za mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim:) zacznę tak jak większość:P zastanawiam się nad zakupem orbitreka a właśnie nadażyła się mi okazja kupna od koleżanki takiego: http://www.nokaut.pl/orbitreki/orbitrek-magnetyczny-hms-h9280.html i w związku z tym mam do Was już zorientowanych w tremacie pytanko: czy jest on dobry? bo ja się zupełni ena tym nie znam... Przeglądałam forum i zauważyłam że zrzucacie kilogramki głownie z nóg a mi chodzi przede wszystkim o brzuch...:( czy orbitrek pomoże mi z moim kłopotem? będę wdzięczna za pomoc;) gratuluję wszystkim zrzuconych kg i naprawde podziwiam:) i ja tez tak chcę:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś znowu pół godz kręcenia hulahopem i godz na orbitreku a teraz czas do spania :) vipek Napewno na orbitreku trochę brzuszka ci zniknie jednakże najwięcej w udach i biodrach, myślę że na brzuszek lepszym rozwiązaniem jest profesjonalny hula hop chociaż na początku jest sporo siniaków to jednak z czasem ciało sie przyzwyczaja a efekty zadziwiające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIZIA 77
Manfenna, dziękuję za dobrą radę. Ja mam 172cm wzrostu, więc ten orbitek nie byłby dla mnie najlepszy, a ten co Ty masz jest bardzo fajny, tylko przeraża mnie koło zamachowe 17kg. Ja męczę się wchodząc po schodach , to mi zaraz nogi drętwieją, a co dopiero z takim kołem. Wolałabym takie 7-8 kg. Będę szukać dalej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzę na siłownie są tam różnego rodzaju urządzenia takie ale nei umiem na nich chodzić stepy itp nie potrafię skoordynować ruch ó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psotka_1 dzięki za radę:) jutro przyjedzei mój orbitrek i spróbuje z tym hula hopem bo kiedyś już kręciłam to wiem o co w tym chodzi ale mi chyba brakujem takiej determinacji żeby tyle ćwiczyć i tak fajnie zrzucac kg...:( może jak zacznę to się póżniej włoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym tygodniu było strasznie... ćwiczyłam tylko chyba jeden raz!Wczoraj byłam na zakupach w poszukiwaniu sukienek na lato iii... niestety w każdej wyglądałam okropnie!!więc po powrocie do domu totalna załamka i brak chęci do dalszych ćwiczeń, ale... chłopak kupił mi l-carnityne jakąś gold- to nie tabletki tylko taki syrop do picia, szwagier schudł na tym podobno 10kg więc i ja spróbuje!Zaczynam od dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mam orbiego od kilku lat. W zeszłym roku ćwiczyłam na nim od stycznia do maja 4-5 razy w tygodniu po 40-60 minut, ważyłam 90 kg, wyglądałam jak wieloryb, schudłam 12 kg, z czego przybyło mi tylko 2 kg.Później mój zapał ostygł. Dzieki orbiemu i ograniczeniu kolacji zaczęłam przypominać człowieka. Obecnie ćwiczę od połowy marca, staram się ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu, zgubiłam te 2 kg, ale w obwodach jest o wiele lepiej niż porzednio co widać po spodniach, marynarkach szczególnie w obszarze ramion, tyłek się podniósł uda, wyszczuplały i cellulit zmalał znacząco. Z moich obserwacji wynika, że najlepsze efekty mam ćwicząc przed śniadaniem, tak więc pobudka o 5.20 jeżdżę 40-50 minut, szybki prysznic i do pracy.Zresztą rano o wiele łatwiej się zmobilizować i czas na orbim biegnie szybciej. Mam nadzieję że Wasz zapał nie ostygnie i wątek nie skostnieje.Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marolek
Hejka dziewczyny;) ostatnio bylam na forum jakiś miesiąc temu...pisałam wtedy że schudłam 4 kg na orbitreku, potem niestety waga stanęla...już zaczęłam się martwić ;( ale dzisiaj kiedy wskoczylam na wagę zobaczylam magiczne -2 kg ;)masakra jak się ciesze ;) mój cel to 60 kg;) pozostało 8 kg ;) i byle do lata ;) Pozdrawiam i życzę wytrwałości w ćwiczeniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asis344
czesc dziewczyny ja zamowilam orbitreka jakies 3tygodnie temu i tak czekam na niego.zamowilam w argosie w ie a na dostawe czeka sie nawet 5tygodni:(powiem wam ze jakies dwa lata temu zanim przytylam chodzilam na silownie i tylko na nim cwiczylam a to co robily cwiczenia z moim brzuchem to byla magia.to urzadzenie jest bardzo dobre:)jestem tera od miesiaca na diecie mz i schudlam 4,5kilo jeszcze zostalo 20:(mam nadzieje ze przy orbitreku nabiore ksztaltu.zycze wam powodzenia.to urzadzenie naprawde robi cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asis344
marolek moim celem tez jest 60kilo wiec zycze powodznia:)do wakacji napewno ci sie uda:)ja mam nadzieje ze tez mi spadnie 8kilo do wakacji nie wiecej bo to nie zdrowo a nie chce jojo:(potem jeszcze dwanascie:)a pozniej moze jeszcze 5 jak dam rade:)mam nadzieje ze po wakacjach uzyskam moj cel czyli jeszcze jakies 5miesiecy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja ćwicze codziennie po 30 do 50 min od 3 tyg i PRZYTYŁAM :((((((((( jestem zrezygnowana spuchłam jak balon mam dwa ilo więcej płakać mi się chce bo myślałam że zrzuce pare kilo a tu nie mieszcze się w spodnie nogi mam jak balony nie mogę patrzeć w lustro :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( asis344 jak kupowałam orbitreka to sprawdzałam w argosie cene i u nas są tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marolek
asis344 napewno nam się uda spalić kilka kilogramów do wakacji;) trzeba być twardym ;) postanowiłam że zacznę cwiczyć codziennie, i tak w niedzielę zaliczylam 60 minut, wczoraj też 60 min, ale dzisiaj to już chyba padne ;)a na wagę wejdę za 2 tyg ;)liczę na to że kolejne kg spadną;) muszę się sprężać żeby nie było mary w wakacje na plaży ;P ;) Pozdrawiam i byle do wakacji;);) mój cel 60 kg spadło -6kg;) jeszcze 8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do Bogdana to moj facet
pelelka - moze za duzo cwiczysz i miesnie Ci spuchly, daj odpoczac miesniom, no i moze ten skok wagi do gory to miesnie, a nie tluszcz?? no i woda moze jest zatrzymana w organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do Bogdana to moj facet
to znalazlam kiedy rozpoczynamy przygode z treningiem an nasze ciało jest do niego nieprzystosowane to wtedy pojawia się reakcja typu puchnięcie mięsni, bóle ścięgien, stawów, czasem zakwasy które nie nalezy mylić z pojawieniem się w mięsniach kwau mlekowego, ponieważ zostaje on szybko po wysiłQ rozło,zony w wątrobie a popularne "zakwasy" to nic innego jak mikrouszkodzenia mięsni w wyniW wzmozonego wysiłQ... stąd też pojawia się puchnięcie, bo mięsnie są zbudowane z białka ale i z 80% z wody, więc to normalne, ze po wysiłQ do ktorego ciało jeszcze się nie dostosowało bedzie z nadmiarem rekompensować sobie strate wody nadmiernie ja Qmulujac... okres przystosowawczy trwa ok. tygodnia do 3 tyg. w zalezności od rodzaju ćwiczeń i ciężkości obciążenia mięsnie rosną tylko w wyniQ wysiłQ siłowego przy odpowiedniej podazy białka i weglowodanów, kiedy mamy nadmiar kalorii w diecie, przyrosty nie sa zbyt duże, ok. 250 gr na tydzien to sukces na który trzeba naprawde ciężko pracować... ćwiczenia cardio typu rower, stepper czy inne aeroby nie sprzyjaja przyrostowi mięsni, moga oczywiście prowadzic do ich wzmocnienia wydolności, do zwiekszenia siły, ale z przyrostem nie maja nic wspólnego!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa pogoda
czesc dziewczyny mam pytanie jezdze 1,5 godz dziennie dystans 20km czy warto kupic pas neoporowy? czytalam na innych forach i zadania sa podzielone, nie wiem co myslec o tym.Ktoś stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny jak na razie to nie wiem co mam robić ale jestem zrezygnowana i napuchnięta jak balon;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marolek
Majowa pogoda ja stosuje pas neoprenowy na brzuch podczas ćwiczeń na orbitreku;) po ściągnięciu pasa jestem cała mokra na plecach i brzuchu;) pas używam od ok 2 tygodni i zawsze zakładam go do ćwiczeń na orbitreku. Mam wrażenie że dzięki niemu zanika powoli celulit na brzuchu;) i kiedy widzę ile potu z siebie wyciskam to mam większą mobilizację do ćwiczeń;)ja polecam pas neoprenowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×