Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość aj tam aj tam nie gadajcie
gabi35 - za niski puls masz na spalanie tluszczu! Sprobuj biegac na wyzszym obciazeniu, nie musisz nie wiadomo jak szybko, ale zebys puls miala tak 120-130...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.dzięki za rady,dziś spróbuje tak jak mówisz.Może dam rade a może mam zepsuty wyświetlacz?:)Dobrze ze jest ktoś kto dzieli się swoimi doświadczeniami,zawsze razniej.Duże masz osiągnięcia w gubieniu kilogramów po roku czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi masz na 99% zepsuty wyswietlacz, ja mam dodatkowo pulsometr ręce i tylko jego biorę pod uwaga bo ten orbitrkowy czasami pokazuje to samo a czasami zaniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Gabi - ja systematycznie jezdze od nie tak dawna, wczesniej to tak mniej systematycznie niestety, ale ogolnie od stycznia 5kg w dol jest i w cm tez w dol. Wzielam sie za siebie ostrzej, jak pisalam biegam 5-6 x w tygodniu po godzinie, a jak nie ma dobrej pogody, to robie godzine na orbim :) mam tez hula hop, ale nie krece regularnie. Staram sie robic tez inne cwiczenia typu brzuszki proste i skretne, cwiczenia na nogi i pupe. Polecam 8 minutowki z YouTube, jak dla mnie rewelacja. 2 lata temu mialam stepper i cwiczylam regularnie plus wlasnie te 8 min na rozne czesci ciala. Rewelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
jak ktos jest zainteresowany tymi 8 minutowkami to polecam wpisac w Google: 8 minute abs youtube, 8 minute legs youtube, 8 minute buns youtube, powinny sie pokazac potem odsylacze do innych 8 min cwiczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
wez Ty facet przestan z ta reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!Zrobiłam sobie dziś taka 20minutówke z dość dużym obciążeniem,byłam zasapana!Mokra jak ścierka no i co moj orbi pokazywal 65,73 puls ,dopiero pod koniec podniósł się o dziwo do 100 a bylam naprawde zmeczona!!!Coś nie tak chyba z tym moim wyświetlaczem.Spalilam jakies 120 kalorii.??Ale to nic ja sie nie poddam,bede dalej probowala rozgryzc ten moj sprzet.Wkoncu sie dotrzemy:) chyba.A teraz spadam na aerobik!!!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia/katarzynka
gabi, na pewno masz zepsuty pulsometr w swoim orbim. Ja ćwicząc na najniższym poziomie obciążenia osiągam puls = 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aj tam aj tam nie gadajcie... czy masz może w pulsometrze rodzaj dźwięku który informuje cię że przekroczyłaś dany ci puls? bo co chwila patrzeć na niego i sprawdzać to chyba niewygodne...zamierzam kupić taki pulsometr bo mój komputerek to sobie liczy wszystko oprócz dokładnego pulsu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Tak, ustawilam sobie dzwiek i jak mam za duzy puls lub za malu to wtedy pika. Jest to bardzo wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Ja dzisiaj godzinke na 5 poziomie dalam rade wypocic, 430 kalorii spalilam :) Jutro mam przerwe, bo jade po pracy na impreze pozegnawcza kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
etydyna: orbitrek hertz C7.2-E wczoraj kupiłem bardzo jestem zadowolony. też mi dygotały części, ale gdy się przyjzysz instrukcji to w 100% będzie poprawnie złożony. Przedni słupek pedałowy(2 sztuki).. 1 sruba na sztuke montujesz od wewnątrz do przodu jak w instrukcji na odwrót uchwyty będą dygotać xD Fakt kilka śrubek zostaje ale to normalne. Wkręty zostały pewni rzucone garścia do worka.. są tanie itd. Jeśli masz pytanie odnośnie jakiś śrub/podkładek to napisze co i jak. Wszystkie części są bardzo dopasowane i mają dobry gwint tylko w zlej kolejności składane daje złudzenie złego gwintu z powodu precyzji części:) Co do instrukcji to praktycznie wszystko w niej jest po za: -mam dylematy km czy mile itd. (to sie ustawia/jak sprawdzić)? -dystans dziwnie liczby nie wiem jak to czytać? -odometr wskazuje sumaryczna ilośc km? Nie można go zresetować? KONTAKT: swbb7@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Zdecydowanie lepiej podawać średnią wartość watt, albo wartość watt z jaka się ćwiczy żeby ujednolicić wszystkie orbitreki.. bo każdy jest inny a wartość watt jest spoko. Np jade na biegu(obciążeniu) 5 i mam watt 100 a inny orbitrek na 3 biegu(obciążeniu) bedzie mial 100. Wtedy te same orbitreki przez 10min dreptania spala tyle samo cal. Chyba że się mylę? Wczoraj kupiłem i ćwiczyłem z 1h i tak samo dziś. To bedzie jakoś 2 x po 200cal. Czuje trochę łydki i ręcexD To tak ma byćxD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
ah dodam zeby ciągnąc te 100wat trzeba odpowiednio utrzymywać RPM . Np sa dwa orbitreki i 5 bieg przypuśćmy to dla jednego bedzie to 45obrotów n a minute a dla drugiego 55. Powodem tego jest obciążenie a także wymiary umocowanych pedałów po jakiej elipsie sie poruszają. Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam dzisiaj wolne zaliczylam 80 minut, cwiczylam na programie, pokazalo mi 30km przejechanych i ponad 1200kcal spalonych. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie po 99 minutach orbitrek pokazuje 250kcal na mieszanym obciazeniu przy pulsie 75% tetna max. Raczej nie jest możliwe 1200kcal w 80min, w dwa dni orbitrekowania chudlabys kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby zrzucic 1 kg tluszczy potrzeba splalic okolo 7000 kalorii ponoc w ciagu minuty cwiczen na orbitreku mozna spalic 12 kcal cwiczylam na programie ktory wyglada jak schody (dochodzilam nawet do 30km/h w niektorych momentach) 1 obciazenie 10 obciazenie 18 obciazenie i tak na zmiane, a moj orbi ma lacznie az 32 poziomy obciazenia. Mi sie wydaje niemozliwe ze w przeciagu 99minut u ciebie pokazuje 250kcal, a mozna wiedziec ile km wtedy pokazuje mi twoj wyswietlacz ze przebieglas i z jaka srednia predkoscia? ja cwiczac na mojej 1 (gdzie macham jak wariat, i czasem az nie nadazam) jestem w stanie w czasie godziny spalic wiecej jak 300 kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze, ze kiedy wyrywkowo mierze puls (z czujnikow na orbim) wychodzi mi srednio 130-145 puls takze idealny do mojego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a nie macie wyrobionych mięśni na tych wyższych obrotach? ja nadal ćwiczę na najmniejszym obrocie...a mam 24 programy. boję się właśnie o te łydki... co do pulsometru to muszę poszukać jakiś tańszy na allegro ok 50zł bo same wydatki z tym orbim...kurde nawet pulsu dokładnego nie pokazuje tylko jakiś zaniżony. do margo 123...tobie koleżanko też by się przydał...:) nasze orbi cwaniakują i puls zaniżają...a tyle kasy się wydało...:( wczoraj nie ćwiczyłam bo jadąc rowerem ulicą miałam kolizję z autem...(nie moja wina)i trochę poobijana jestem...na szczęście jestem cała ale co przeżyłam to moje...może dzisiaj już wskoczę na orbiego ale wieczorem... na morfologii już byłam we wtorek wyniki...zobaczymy od czego to zmęczenie... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Ja już ćwiczę ponad 2 miesiące( z przerwą 1,5 tyg. z powodu choroby) i jetem bardzo zadowolona z orbiego. Na początku ćwiczyłam codziennie ale teraz co drugi dzień.A to z tego powodu,że moje kochane skarby(mam dwóch synków) wysysają ze mnie siły witalne i normalnie nie mam siły-mamy wiedzą o co mi chodzi ;) Mimo to nie wyobrażam sobie aby nie ćwiczyć!!! Tak więc dzieki oribkowi moja figura wraca do normy, ponadto stosuję dietkę-nie głodówkę! Aha--- kupiłam sobie DRES SAUNA - i pocę się jak cholera!! Moja samo ocena wzrosła i czuję się o niebo lepiej(lżejsza,nie wzdęta,itd...) Warto trochę zainwestować i w końcu być szczęśliwym!!!-więc forumowiczki życzę samozaparcia i odzyskania wiary w siebie. Pozdrawiam serdecznie kochani i trzymam za nas wszystkie kciuki!!!! ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno!! kanadyjka-----> moje gratulacje !!! trzymaj tak dalej- nie ważne w jakim tempie (czy idziesz czy biegniesz )ważne, że robisz to dla siebie -Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aj tam aj tam nie gadajcie...Mam pytanko,gdzie kupilas swoj pulsometr i ile kosztowal?Stwierdzilam ,ze ten moj orbi jednak żle pokazuje i chyba jestem zmuszona zainwestowac.Bo meczyc sie ,wylewac siodme poty ale bez rezultatow to bardzo dobijajace.Wszędzie czytam ze prawidlowe tetno to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Hej Dziewczyny Gabi - ja swoj kupilam przez internet. Mieszkam w UK i strona angielska. http://www.thewatchfactory.co.uk/ Tutaj znalazlam swoj model najtaniej i w ogole dostepny, wiec wzielam. Zaplacilam 56 funtow. A one chodza po 75-99 funtow. Model to Timex T5H881. Zalezalo mi wlasnie na tym, bo z opinii wiedzialam, ze jest dobry i rozmiarowo kobiecy, a nie niby unisex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_jojo
Zastanawiam się nad pulsem. Konkretnie - po rozmowie z moim "autorytetem ds. ćwiczeń" :) dowiedziałam się, że najbardziej optymalne tętno spalania tłuszczu to takie, przy którym oddech jest przyspieszony ale nam go "nie brakuje". I choć mam pulsometr na orbim to raczej na niego nie patrzę tylko ćwicząc kontroluję oddech. Myślę, że nie każdy organizm ma taką "wrodzoną" regulację i warto patrzeć na jego wskazówki - niekoniecznie dokopywać dodatkowe gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Co za problem z pulsometrem. Żeby sprawdzić puls czy w 100% pokazuje prawidłowo zmierzyć na rowerku i odrazu ciśnieniomierzem na ręke (chyba każdy ma taki w domu). Badajcie najlepiej w stanie spoczynku. Bo tak zdrowo się używa zwykłego ciśnieniomierza (pokaże skurcz rozkurcz serca i tetno(puls) którego tak szukacie). Dodatkowo nadmienię że każdy ciśnieniomierz zaopatrzony jest w instrukcje obsługi i tam jest tabelka z prawidłowym rytmem serca, a tak przy okazji dowiemy się czy nie mamy arytmi itd. Zwykły ciśnieniomierz to wydatek od 50-70zł do 100zł i wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie.... ja jestem już po ćwiczeniach!!!! ;);) Mój czas to ; 45 min , dystans 20km , 300 kal. Jestem zadowolona ;) a dzień minie mi z uśmiechem na twarzy.Do jutra orbitromaniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Czy to forum jest tylko zarezerwowane dla kobiet?xD Ja trenuje na moim orbitreku 3dzień. Jak ktoś nie trenował radze pierwsze 2-3 dni 15-20min na 1-2 obciążeniu żeby się rozruszać:), a nie jak ja 3-4 obciążenia 30-40min i bolą łydki^^. Da się wytrzymać. Trzymam kciuki za trenujące Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) i ja wczoraj zaliczylam swoje 50 minut i zrobilam 18 km spalilam 210 kalori :) Ja tam sie boje o moje lydki ktore sa i tak wielkie wiec najnizsze obciazenie :) waga nie spada ale ja czuje sie jakos lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to forum jest dla wszystkich :) witamy pana i tych co czytają ale się nie ujawniają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×