Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość aj tam aj tam nie gadajcie
aliaga - cos malo spalasz w takim czasie.... hmmmm a na jakim obciazeniu jedziesz?? Ja wczoraj zrobilam 45 min na 5 obciazeniu (mam Yorka x202) i 320 kalori spalonych, a dzis 65 minut, 540 kalorii na obciazeniu 6. Puls w przedziale 120-128. Mam pulsometr i sprawdzam. Znalazlam niezly sposob na to, zeby palce nie cierply w adidasach - nie zawiazuje sznurowek, wiec nie sciskam stopy butem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Założyłam nowy wątek i dopiero znalazłam ten. Prosze o podpowiedź. Chciałabym sobie kupić do domu orbitrek. Od pół roku chodze na gimnastykę i przy okazji ćwiczę na orbitreku firmy Kettler. Są dość drogie, co myślicie o sprzęcie innej firmy? Mam w domu rower stacjonarny firmy Olpran i jestem z niego bardzo zadowolona, czy orbitrek tej firmy jest tez dobry i wygodny do ćwiczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
W UK nie ma tych orbitrekow. Znalazlam jedna strone, na ktorej sa wspomniane i jest tam napisane, ze byly przeznaczone na rynek niemiecki i austriacki. Kosztuja ok. 110-300 euro. Nie wiem dlaczego taka rozpietosc cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezdze na 3 ale jak mi puls za wysoko skoczy zmniejszam do 2, orbitrek kettler verso 309, kolo zamachowe 14kg, wlasnie zbieram sie do jazdy...puls przed cwiczeniami niezadawalajacy - 93... zobaczymy jaki wynik dzis uzyskam, mam nadzieje, ze uda mi sie spalic wiecej kalorii ... zmykam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie znowu problem z kontrola pulsu, dzis na 5 obciazeniu, a puls nawet doskakiwal 135 :( musialam wolniej jezdzic... i tak 50 min tylko 13km i 270 spalonych kalorii , (puls ta jak zaznaczylam 135 i po skonczeniu wcale nie czulam sie zmeczona) ja nie wiem... to jakas masakra.. zadaje sobie pytanie , czy jest to dobry trening dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olique
Skoro zamęczałam was pytaniami o orbitreka to tylko podsumuję, że zamówiłam w końcu Crosstrainer CS 5 bo teraz na allegro można go kupić sporo taniej (są wystawione powystawowe lub ostatnie sztuki). W sumie z przesyłką wychodzi 599 zł. Mam nadzieję, że to dobry zakup i że wszystko będzie ok ;). Teraz zostaje mi czekać. nawiasem mówiąc ciekawa jestem jak długo będzie szła przesyłka kurierem, biorąc pod uwagę długo weekend... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Co do pulsu to kupic porządny pulsometr lub ciśnieniomierzem zmierzyć czy poprawnie orbitrek/rower kontroluje. Na lżejszym obciążeniu łatwiej kontrolować puls. Orbitrek jak orbitrek jak was mecza dlugie jazdy cwiczcie 30min lub nawet 15min byle ćwiczyć. Trzeba rozruszać mięśnie itd. Nie zniechęcać się. http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr link dla ciekawskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Chce się pochwalic xD mialem 83-84kg jakieś 3y tygodnie temu a teraz 79,5kg Jupi!!! Przerobiłem na orbitreku zaledwie 80km. Dieta prawie zero słodkiego i prawie zero tłuszczu. Jem tyle że nie jestem głodny. Nie jem na nocxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Nikt mi nie doradzi w sprawie zakupu sprzętu? Olique podaj link do tego allegro, pochwal się jak Ci się sprawuje, moze kupię sobie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliques
Linka podaje jedynie pro forma bo aukcja dziś rano została zamknięta (ja zdecydowałam się w ostatniej godzinie) http://allegro.pl/orbitrek-magnetyczny-cs5-i2283935579.html Może jeszcze sprzedający ją ponowi bo miał 9 sztuk a sprzedał 2. Jak przyjdzie i wypróbuję to napiszę opinię ;). W ogóle fajnie by było gdyby ludzie pisali opinie na temat swoich orbitreków, bo na necie jest tego niewiele, a wiadomo, że z opisów sprzedających o wadach się nie przeczyta... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Dzięki. A z tymi opiniami to masz rację, fajnie by było, gdyby każdy mógł kilka słów napisać o swoim modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
ja mam orbitreka firmy hop sport HS- 4030 i bardzo sobie chwale jest stabilny nic sie nie rozkreca nic nie trzeszczy kolo zamachowe 7kg i naprawde polecam i pozdrawiam i prosze dzielcie sie swoimi osiagnieciami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Kupiłem orbitrek Hertz (z allegro niecałe 950zł) C7. 2- E: plusy: -stabilny i łatwy montażu (czytelna instrukcja) 42kg. na osoby do 150kg (a więc solidny) -cicho chodzi -dlatego ta wersja bo komputer jest rozbudowany niż model niżej (100zł taniej model niżej) pokazuje wszystkie parametry bardzo czytelnie dystans/kalorie/tentno/czas itd. każdy słupek to 1min treningu (niby 8obciażen ale chyba jest 16- każdy poziom rozbity na dwa) Jezdze na 1-4poziomach i idzie się zmęczyć nawet w 15min przy prędkości 20km/h (jakoś 50obr/min.) -koło zamachowe 12kg -dość sporo regulacji -solidny i ładny wygląd jak za tą cenę aż dziwne (lepiej się prezentuje się w domu) -idzie go dośc łatwo przestawić To mój pierwszy sprzęt jestem bardzo zadowolony. -gwarancja długa/ wysyłka specjalnym kurierem 30zł (jak by coś się popsuło) minusy: -czy ja wiem.. jeśli się doczepić to puls można mierzyć bezprzewodowo a nie w rączkach, ale jak się trochę poćwiczy to wiadomo jakim tempem można sobie pozwolić (myśle że tętno mierzone jest dość poprawnie z zapasem 5-czy 10 uderzeń na 130puls/mierzyłem ciśnieniomierzem/ xD) Podsumowanie: Tylko ćwiczyć:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
http://allegro.pl/orbitrek-automat-do-150kg-kolo-12kg-hertz-c-7e-i2313367053.html pozostało 12dni aukcji sledze od meisiąca auckje i schodzi im ten model :) Jak się uprzeć to można kupić tani, ale jak jest trochę bajerów z trasami itd. to się nie nudzi. Widziałem modele po 2tyś złotych z tymi samymi możliwościami i 6,5kg kołem zamachowym... np york 202 czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tam się nie znam na tym więc nie doradzę ja kupiłam sobie sama Kettler RIVO P ale dałam 2400 zł ostatnio się opuściłam i chyba z 4-5 dni nie jeździłam bo zwyczajnie nie mam czasu :/ jutro muszę wskoczyć na orbiego koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kupiłem gratulacje, swietny wynik :)) do ilu chcesz zejsc?? zeby mojemu mezowi sie chcialo.. ja ostatnio zle sie czulam, jakas grypa zolodkowa czy inny wirus i mialam przerwe pare dni, teraz mam zakwasy po tej przerwie jak zaczelam (a bylo to moze ze 3 dni przerwy) ale zaraz wskakuje bo musze rozruszac te miesnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monta26
Witam, planuję kupić orbitreka Domyos VE 750, czy to dobry wybór? Jak powinnam ćwiczyć zeby schudnąc? mam 19 lat, 158cm wzrostu i wage 59kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja mam Hammera-odkupiony używany przez Gumtree:) Cena 400 zł, troszkę skrzypi i jeździ na panelach, ale dajemy radę. Dzisiaj po 12h pracy 20 km dałam radę:) Trzymajcie się cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamasek
Witam Was kobietk, Czy mozna do Was dolączyc? Równiez zamówiłam orbitreka i ma przyjsc w przyszlym tygodniu.Mam bardzo duzo do zrzucenia,chyba najwiecej z Was wszystkich,bo az 25 kg! Czekam na Yorka X Aspire :)) aNileWe_ Z jakiego miasta jestes,jesli mozna wiedziec,bo ja rowniez jestem z Irlandii :)) I tez sie zastanawialam nad Reebokiem Z9,ale zdecydowalam sie na Yorka bo o tym Reeboku ciezko cos znalezc w necie.. Mam nadzieje,ze bede z tego Yorka zadowolona.Czy Ty tez zamawiałas z Argosu? Byl teraz w promocji za 340eu ten Twoj ,a moj za 320. Pozdrowionka dla wszystkich orbitrekujących ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Camasek, ja tez mam tyle do zrzucenia, myślisz, że dieta i orbitrek pozwola na to w ciagu np. roku? Masz jakiś plan ćwiczeń/ Cos poza orbitrekiem. Podziel się swoimi planami, ja jakoś nie mogę ruszyc z miejsca, jeszcze bładzę, planuję, czytam, w międzyczasie tylko 3 razy w tygodniu kijki i trasy 8-10 km, wiem, że to nie za dużo ale pracuję do późna i to przez 7 dni w tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamasek
Chciałabym ćwiczyc, Mysle,ze w ciągu roku jest to mozliwe,aby tyle zrzucic,ale jest to bardzo ciezka i zmudna praca.Nie mam jakiegos specjalnego planu ani diety typu South Beach czy Kopenhaska.Ja poprostu całkowicie zrezygnowalam z chleba,slodkich napojow,serów,ktore bardzo kocham pod kazda postacia,slodyczy,fast foodow i ogolnie wszystkiego co tuczące.Staram sie jesc ok.1300,1400 kcal dziennie.Jem 5,6 posilkow co 2,3 godz.Jezeli chodzi o ruch to itak jestes lepsza ode mnie.Ja mam rocznego synka i jedynie spacery z nim mi pozostaja,bo maz pracuje do wieczora,wiec tylko moge w domu sobie pocwiczyc,a spacery jako dodatek.Plus od jakiegos miesiaca biore chrom,poniewaz wczesniej jadlam duuzo slodyczy,dlatego,ze ciagle mialam na nie ochote,tak jak by mi czegos brakowalo i powiem Ci,ze nawet dziala,bo jem teraz moze 30% z tego co jadlam.Do tego duzo wody i 3 razy dziennie zielona herbata.A ile masz wzrostu? Ja 176cm,ale wagi nie podam,bo sie wstydze,heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamasek
5,6 posilkow dziennie mialo byc ma sie rozumiec ;) zeby nie bylo ze jem 5 posilkow co 3 godziny hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Kamasek, ja z pieczywa, ziemniaków i makaronów od dawna zrezygnowałam. Mam 165 cm wzrostu i waże 90 kilo, pisze wprost bo mnie tu nikt nie zna, he, he, he. No i 50 lat, w tym wieku to już trudno zrzucić wagę, a przecież nie zawsze taka wielka byłam (no właśnie, bo jestem wielka a nie nalana tłuszczem). Moją zguba jest miód, nie umiem sie powstrzymać, cała reszta słodyczy moze zniknąć. Nie jem owoców tylko warzywa, zadna dieta tylko posiłki co 3 godziny. Nie liczę (lenistwo? strach? obawa?) kalorii a to chyba bład. Ostatnio aptekarka doradziła mi pastylki z liści morwy, faktycznie powstrzymuje od słodyczy. Mam siedzacy tryb pracy i to jest tez bolączka. Nie wiem czy wytrzymam rok na cwiczeniach, muszę ćwiczyć codziennie? Ile? Dotychczas na orbitreku wytrzymałam bez przerwy nie więcej niż 10 min. Czy sprawdzanie i utrzymanie odpowiedniego pulsu jest takie ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
do chcialabym cwiczyc - z tego co czytalam w kilku miejscach to puls jest bardzo wazny. Poczytaj o tym, bo byc moze tez za szybko na orbim jezdzisz i dlatego tak szybko sie meczysz. Ja ostatnio zrobilam 65 minut i moglam w sumie jeszcze krecic, ale chcialam porobic tez inne cwiczenia, a potem cos obejrzec w TV, wiec jeszcze prysznic, etc i sie zeszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Pijesz duzo wody niegazowanej?? To tez bardzo wazne. No i chude mieso. Z owocow bym nie rezygnowala na Twoim miejscu, ale juz z miodu tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Owoców po prostu nie lubię od zawsze. Jem takie jak ananas świezy (rzadko), czarne jagody, maliny i aronię. Reszta może nie istnieć. Miód sporadycznie, jak mam chęć na coś słodkiego. Nie jem kurczaków - chemiczne świństwo bez smaku. Mam dietę rozpisaną przez dietetyka, ale własnie ze względu na słabostkę miodową ciężko mi ja przestrzegać, a jak już mnie dorwą nerwy i stres (praca!!) to wtedy droga do lodówki jest baaardzo krótka. Poczytam o pulsie. W takim przypadku chyba lepiej, żeby sprzęt miał pomiar w klipsie a nie w uchwycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
I jeszcze jedno - jak już się nauczę biegać kontrolując puls to jak często powinnam ćwiczyć na orbitreku. Nie upieram się przy 25 kg zrzutu ale gdyby mi się udało 15 to będę szczęśliwa. Doradźcie pulsometr. Myślę, że przydałby się taki nawet do chodzenia z kijkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
aj tam aj tam nie gadajcie Piję ok 2 litrów dziennie, herbata z pokrzywy (bo lubię) i roiboss, wodę kupuję całymi skrzynkami w szklanych butelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamasek
Chcialabym cwiczyc, Jezeli chodzi o owoce to ja uwielbiam te najbardziej kaloryczne czyli banany i winogrona,ale staram sie je jesc bardzo rzadko.Co do pulsu to wszedzie pisze,ze jest bardzo wazny,ale u mnie na starym orbitreku nie moglam za Chiny dojsc do wyzszego niz 80,chyba cos w nim nie dzialalo,bo to niemozliwe,ze po 20 minutach serce walilo jak mlot a tam pokazywalo 80. Na szczescie ten stary złom sie rozpadl,zajezdzilam go i teraz czekam na mojego nowego przyjaciela Yorka :) Mysle,ze to bedzie milosc od pierwszego wejrzenia.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×