Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

tak,tak ag77 to forum jest dla wszystkich...... młodych i starszych,pań i panów ;).... im nas wiecej tym lepiej ;)pozdrawiam wszystkich ... tych obecnych i nowych forumowiczów!!;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Ten orbitrek dziwnie liczy te kilometry xD Dość duzo. Wzór na obwód koła (2 * Pi * r) = 6,28 * 36cm= 226cm/1obrót kołem na nogę * 2 = 452cm Czyli 2 obroty kołem zamachowym liczy mi około 10m (2x452cm=około 900cm) czy to sprawiedliwy pomiar (inne orbitreki pewnie tez tak liczą). czyli licznik stuka niezłe metry. Sami zmierzcie z ciekawości i się przekonajcie. Coś w tym jest. r= średnica koła 36cm Na bieżni chyba tyle bym nie przebiegł 20km orbitrek 20km na biezni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Witamy serdecznie Pana na forum - podzielam zdanie iż im nas więcej tym lepiej ;- ) > Co do pomiaru prędkości orbiego to w moim przypadku mój liczy po swojemu ja zapychając 50 minut co najwyżej robię 6,5 km i spalam niby 130 kcal - mój jest gicios do magdola123 - tak tak koleżanko poczytałam napaliłam się i kupiłam wczoraj pulsometr na allegro za 130 z przesyłką - zastanawiałam się nad tańszym hhmm ale cóż oby działał jak należy mimo , że nie jest za wysoką kwotę - są nawet powyżej 1200 ;-) Za 30 minut wskakuje i śmigam swoje 50 minut. Minęły 14 dni jak śmigam i nie objadam się a waga stoi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Myśle że waga może stać na początku bo: -pije się więcej wody -tetno ma byc 60-70% maksymalnego bo nie robimy mięśni a spalamy tłuszcz -uważam że najpierw trzeba wyrobić "jakąś" kondycje after mając wydajne mięśnie które spalają tłuszczyk na energie do ćwiczeń i energie na ogrzewanie przez cały dzień -co do diety wywalić tłuszcze prawie do max i cukier(cukierki/cukier/słodycze) w 100% -tutaj wyczytałem że trzeba dużo węglowodanów jeść a po ćwiczeniu białko żeby odbudować mięśnie bo nie możemy palić mięśni a tłuszcz zostaje tzn. mieśnei zjadają same siebie w pewnym stopniu a mięśnie maja palić też tłuszczyk 24h/dobe na ogrzanie się -mój orbitrek wylicza diete 1850kalori na normalne funkcjonowanie bez ćwiczeń (28lat/82kg wagi/173cm+puls+Facet) Jak ktoś chce to podlicze to na moim orbitreku Coś chciałem jeszcze napisać ale wyleciało mi z głowyxD Też dziś odpale sobie z 30min "jazdy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Margo123: Myślę że warto poczekać. Nie trenować dzień po dniu. Czasem trzeba odpuścić na regeneracje mięśni bo w końcu one pala "pożywienie" i tłuszczyk. Może sauna czy masaż jak stać. Zrelaksuje ciało/umysł i doda masę energi bez jedzenia. Trzymam kciuki za treningi. Trzeba testować co działa xD Może rożne obciążenia z tych niskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenciik1
Hej, mój orbi już złożony, ale przy próbach ćwiczeń widoczne jest odkręcanie się ramion na przegubach. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, wszystko złozone jak należy (thorn e5000). Liczyłam dzis na pierwsze bieganie, ale sprzęt zawiódł mnie na starcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej do Też kupiłem -No tak wszystko się zgadza . Jakieś trzy miesiące chodziłam na aerobic trzy razy w tygodniu i waga stała - kupiłam orbiego dałam 1500 ( miał mieć wszystkie potrzebne bajery ale okazało się , ze ma ale słabo działają - puls pokazuje 58,62,72,3i raz 100 hehe sukces - wiem , ze mam dużo wyższy bo mam ciśnieniomierz i nawet można policzyć trzymając 15 sekund palec na szyi i x 4- kupiłam pulsometr to wszystko się zmieni ;-) ) i początkowo miałam plan ćwiczyć 5 x w tyg a weekend odpoczywać , ale jak przyszło co do czego to szkoda mi jak tak stoi a ja mam się na bóstwo robić ;- )no więc jeżdżę .Co do słodyczy to czasami coś zjem np kanapkę razowca z dżemem lub kawałek gorzkiej czekolady - ale bez szaleństw . Cukru nie używam tylko ksylitol . Czekam cierpliwie i nie poddam się ciało zmienia się fakt jestem dużo zgrabniejsza ale czekam na efekt wagowy . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Może ktoś napisze o tych łydkach...:) macie wrażenie że wam urosły? (na tym wyższym obciążeniu oczywiście)...podzielcie się spostrzeżeniami:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jak wy osiągacie taką prędkość na orbim. Ja jeżdżę 10 km/h i to już trzeba szybko nogami przebierać, raz próbowałam zrobić prędkość taką ponad 20 km/h to nawet się nie dało, chyba orbi by się roztelepał... Nic nie rozumiem w związku z tym jak można mieć prędkość ponad 20 km/h :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenciik1
Ja też osiągam prędkość ponad 20 km/h, ale bardzo szybko rozkręcają mi się rączki, czy ktoś może miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_jojo
do lencik: tak, wiele osób miało ten problem. Mój thorn też podczas każdych ćwiczeń się "rozluźnia". Podobno najlepszym lekiem na to jest zakupienie podkładek silikonowych (takich ze sklepu hydraulicznego). Mi się nie udało takich dostać, ale mąż wziął starą dentkę od roweru i zrobił z kilku warstw tej gumy podkładki - działa połowicznie. Podczas ćwiczeń śrubki nie luzują się tak bardzo, jak wcześniej, ale po każdym treningu lekko je dokręcam, bo jednak ciutkę obrotu robią. Nie martw się, to nie jest duża wada, na pewno uda Ci się dobrać odpowiednie podkładki. Ja też jeszcze poluję na "podkładki idealne" :) Co do prędkości - też średnio jadę ok 20 km/h przy obciążeniu 5 (z 18, myślałam wcześniej, że mam 10, ale wczoraj sprawdziłam dokładniej). Efektu spadku masy póki co też brak (tzn. kilogram marginesu nie jest dla mnie rewelacją, bo wiem, że ten kilogram to kwestia spożycia w ciągu dnia większej lub mniejszej ilości jedzenia... :) ). Będę mierzyć obwody w środę, mam nadzieję, że jakiś malutki efekt będzie (po 2 tyg ćwiczeń + MŻ), bo póki co mam wrażenie, że nieco wysmuklałam i mam więcej miejsca w spodniach. Mam nadzieję, że to nie jest tylko bujna wyobraźnia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
To dlatego że mas zmałe koło zamachowe lub mała kondycje? Moje koło ma 36cm średnica (mierzyłem tak jak w rowerze od miejsca wyjścia pedała do osi to 18cm x 2) Ja jeżdze 17-20km/h i to mi starcza jak na razie i dopiero zaczynam. Łydki puchną/pęcznieją/bola przy coraz większych obciążeniach.. radze sie nie przekonywać. To zależy chyba od obciążenia i długości kroku (za dużo się rozciągają chyba), a także gdzie mamy ręce na tych rączkach czy na wysokości ramion czy wyżej(przy niektórych orbitrekach na gałkach na samej gorze-wtedy odciążamy nogi i trenujemy więcej górę ręce barki itd.). Lepiej sie nie przetrenowywać bo wtedy straty w treningach są dużo większe (bo leżymy i jęczymy). Trzeba się nauczyć na błędach, ale można je kontrolować. Łatwo i przyjemnie się "jeździ" co tu sie oszukiwać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
czym wyżej rączki tym górne części ciała się trenują Prędkość można porównać z RPM(obroty koła na minute) i WATT. Czym większe obciążenie wat rośnie przy podobnym PRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Co do rozkręcających się orbitreków proponuje zastosować odpowiednio podkładki sprężynujące. Zapobiegną rozkręceniu się sprzętu. Podkładki takie działają podobnie jak skontrowane nakrętki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Przed chwilą skączyłem 30min 10km 158cal. Dałbym rade więcej ale wyznaczyłem sobie 10km i starczy. Jednak ciut mniejsze obciążenie jest wydajniejsze i przyjemniejsze do ćwiczenia. Jak na 3 dzień trenowania to jestem zadowolony z rezultatów. bez orbitreka nogi są jak sprężyny^^ hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem fanka orbitreka, cwicze na nim juz od dłuzszego czasu z roznymi przerwami poczytujac to forum. Cwicze 3 razy w tygodniu po godzine przejezdzajac 30 km i palac 450 kcal. Cwicze na 6 obciazeniu a mam ich 8 (max). Nie zauwazalym jakiegokolwiek rozrasniecia sie lydek (łydki zawsze mialam bardzo szczuple), z kolei bardzo uwypuklily mi sie miesnie na udach, sa widoczne golym okiem. Jesli tego nie chcecie to cwiczcie na mniejszym przelozeniu. Pozdrawiam wszystkim orbitrekomaniakow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Te 30km jakim tempem robisz ile obrotów na minute? (bo wiadomo ze 30km/h) Ja trzymam tak 50obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.osilowni.pl
Dzieki samym cwiczeniom takze schudniesz, jednak bedzie to treac dluzej :) Staraj sie wyeliminowac chociaz slodycze i napoje to nic dobrego dla organizmu! pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
witam wieczorowa pora :D wczoraj mialam dzien przerwy, bo imprezka (wypilam tylko 1 Magnersa i to jakiegos malego, no i wrocilam wczesnie do domu), a dzisiaj nie wiedziec czemu przez wiekszosc dnia bylam calkiem klapnieta, ale na wieczor mialam przyplyw energii i wykrecilam godzine na orbim, 415 kalorii poszlo na 5 poziomie :D potem obowiazkowo rozciaganie i jeszcze 50 brzuszkow oraz troche innych cwiczen. YES!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam wszystkich nowych ;) wczoraj nie cwiczylam dopadlo mnie lenistwo ;d ale dzis zamierzam wskoczyc :) ja na wadze tez nic specjalnego nie widze ale czuje sie lepiej i ciuchy lepiej wygladaja jesli wogule moga dobrze wygladac na wadze 79 ;/ Miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Po takich treningach dostaje wilczy apetyt... co za los. Bez ćwiczeń mogę mało jeść to łatwiejsze. mam gotować warzywa i się opychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmierzyłam swoje koło zamachowe i ma 43 cm także małe nie jest no i przepraszam bardzo ale nie da się osiągnąć takiej prędkości mój chłopak, który ma bardzo dobrą kondycję fizyczną próbował osiągnąć taką prędkość i się nie dało, a przebierał nogami tak że mało nie latał, więc ja nie wiem jak wy jeździcie z taką prędkością i robicie tyle km w czasie jazdy ja mam RIVO P kettlera i na moim nie da się zrobić takiej prędkości nie ważne na jakim obciążeniu, jeżdżę 10 km/h i mam średnio 62 obroty na minute przy średnicy koła 43 cm może wy macie rowery a nie orbitreki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż z ciekawości policzę sobie obroty w ciągu minuty. Ja na moim Hammerze robię 20 km w ciągu 40-45 minut z prędkością około 28km/h, na poziomie 1. Czytałam, ze dziewczyny też mają takie tempo. Spalam ok 300kal. Koło zamachowe 12kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprstu_karolina
ja smigam z srednia predkoscia 21 -23 km i dla mnie to jest szybko :) poczatkowo bylo 19 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
asiulla1984: 62 x 60min=3720obr/h 10km = 10000metrów:3720=2,69metra/obrót z wzoru na długośc obwodu koła 2 * pi * r= 6,28 * 43cm = 270cm => 2,7m :D Najlepiej podawać z jakimi watami jeżdzisz:] wtedy będe wiedział jak się pocisz i ile cal spalasz. swbb7@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Policzyłam, 68 obrotów na minutę, koło ma średnicę 33cm. Co do czasu, km, spalonych kal i szybkości jazdy dane są z wyświetlacza. Czas na bank się zgadza, sprawdzałam z zegarem, reszta to tylko wyniki z orbiego:) Jeżdżę szybko, pot cieknie mi po nogach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.oSilowni.pl
Tak sledze ten temat i sam sie zastanawiam czy nie kupic:P Jak juz stane na nogi heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Moge dodać że jadać na najniższym obciążeniu mam 50wat i spalam efektywnie cal podobnie jak na 100wat. Powyżej 100wat moja praca jest nierównomierna i spada efekt (idę czasem bez rytmu jest nie przyjemnie itd.) Ja jeżdżę 50obr/min mam koło śr.38cm i jest fajnie bo ma być przyjemnie a nie zawał serca^^ (mam orbitreka z 4dni) Wniosek: ustawiamy obciążenie 1 i jedziemy z 10min z prędkością np 50obr/min. sprawdzamy ile spaliliśmy cal i tak każdy poziom z wyż oczywiście co jakiś czas żeby się nie zmęczyć (niektóre orbitreki mają 32 obciążenia i może więcej) wtedy wybieramy poziomy w którychś najefektywniej spalamy cal i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kupiłem:) Co to Watt i jak go obliczyć i do czego służy to coś:P? Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×