Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość Też kupiłem
www.oSilowni.pl: Najlepiej wybrać coś sprawdzonego niekoniecznie najdroższego. Zależy ile masz kasy. Ja kupiłem za 1k zł i jestem strasznie zadowolony orbitrekiem Hertz. Gdzieś w googlach jest temat na co zwraca uwagę w orbitrekach długo kroku, dobry pulsometr (mam w rączkach ale myślę że przypięty do ciała by lepiej się spisywał, ale nie narzekam) stabilność, ewentualnie serwis jak daleko na jakich zasadach itd. Dużo jest uniwersalnych więc nie ma co się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Watt po ang a po polsku wat:) gdzieś wzorek był, ale to mi wyskakuje na monitorku odświeża się na bieżąco myślę że na tak drogim sprzęcie też będzie zmiała. http://www.liczby.pl/Jednostki_mocy,jd=5.html http://www.liczby.pl/index.php?r=1&j=25&d=j&jd=3 ile kcal ma J fajne:) zerknij na produktach spożywczych są chyba J dzule WATT=moment obrotowy (KGM) x RPM x 1.03 RPM - obroty na minute np. mam 50wat czyli 1kg/s ciagne 50obrotów x stała1,03 jakoś to tak leci 100wat czyli ngi ciągna 2kg/s na metr czy jakos tak tzreba zerknąć w zrory na wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) Mój niestety nie pokazuje nic poza tym co napisałam + tętno. Poczytam jutro, ale matematyczne zadanie zadałeś umysłowi nie bardzo ścisłemu:P Dzisiaj już mi mózg nie pracuje:) Spokojnej nocy, ja uciekam regenerować moje mięśnie kończyn dolnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamjj
Cześć Ja mogę Wam polecić bardzo fajny portal gdzie na 100% otrzymacie pomoc w ODCHUDZANIU + dostaniecie fajny prezent dla każdego za zapisanie się na liście. Na portalu znajduje się mnóstwo przepisów, porad prowadzi go kilka osób, które specjalizują się w zdrowym odżywianiu, dietach, sporcie itp. http://sukcesosobisty.pl/ Trzymam kciuki za Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Miłej nocy. Nie wiedziałem że to takie ciekawe. Podaje link http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,moment,obrotowy,Nm,lb,ft,kGm,16.html Kalkulator przelicza jednostki momentu obrotowego: Nm (niutonometry), lb/ft (funty na stopę) i kGm (kilogramometry). Kiedyś policzę ile kg/s przerzucamy swoimi ciałami ale chyba 100 wat to 2kg metry/s. czyli w 1h =3600s to przeciągnę 7200kg o 1m :P Zabawne 7,2 tony o jeden metr heheh Czyżby to takie proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)Dla mnie te obliczenia to czarna magia:)Widze że matematyk z Ciebie niezły:)A tak pozatym to minęły dwa tygodnie i nic zupełnie NIC.Waga nawet nie drgnęła ,(wiem,wiem co to dwa tygodnie ale chcialoby sie choć malutkich zmiaaaannnnn....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Witajcie po weekendzie! Ja niestety w weekend nie maiałam czasu na orbiego, a na dodatek brałam udział w uroczystym otwarciu sezonu grillowego ze znajomymi, więc pewnie waga znów podskoczy. No ale nie przejmuję się tym, bo przeciez jakieś przyjemności też się nam należą, prawda? A nie tylko wyrzeczenia :) Od dziś mam zamiar ćwiczyć codziennie, gdyż 13 maja idziemy na I komunię chcrześniaka mojego męża i mam w szafie taki piękny komplecik (spódniczka+żakiet) i mam taką cichą nadzieję, że uda mi się w niego wcisnąć :) Pozdrawiam dziewczyny i chłopaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
dzien dobry Wczoraj nie krecilam na orbim, ale za to godzinke biegalam na swiezym powietrzu. Dzis chyba orbi, bo jak na razie deszcz pada. Ja jeszcze w pracy i tak przez kilka godzin, wiec sie potem okaze. Co do szybkosci, etc to w sobote przez godzine zrobilam 19km przy szybkosci 18-20km/godz. Specjalnie zwrocilam uwage na te liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cwicze na roznych obciazeniach, na malych i ciezszym. Przez pierwszy miesiac lydka zeszla mi 0,5 cm. Nie mam tez nie wiadomo jak obszernych, z 37 na 36,5 cm zeszlo. poza tym ubylo mi lekko ponad 3kg, uda nic a nic, poszly lekko bioderka, brzuszek, talia, o pare cm mniej. takze kazdego dnia z rana podziwiam swoj brzuch :) cwicze od miesiaca niestety mam dalej napady obrzarstwa. 6 dni potrafie sie trzymac diety a 7 zjadam wszystko na sile. :( musze to jakos powstrzymac, jednak moj maz jak twierdzi jest uzalezniony od slodyczy i ciezko mi patrzec jak zajada.. :)) pozdrawiam Wam i zycze spadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też kupiłem
Witam aNileWe_: tez mam napady, ale to po tych treningach brakuje wszystkiego (tak jak po basenie) Podobno chrom i się je 90% mniej słodkiego. A napady głodu - organizm szuka substancji żeby regenerować braki xD Skald jedzenia bardzo ważny trzeba będzie się pouczyć co i jak jeść. Mało jedzenia i byle co i niby zdrowe też może zaszkodzić i może być ujemny efekt. Na wilcze apetyty trzeba jeść dużo warzyw najlepiej podgotowanych troche (dadza minerały, mało cal i są zapychaczem a w dodatku lekkostrawne i w dodatku kolorowe). Trzeba nauczyc się kupować dobre warzywka (świeże). Trzeba jeść produkty z małym indeksek glikemicznym wtedy nie będziesz po jedzeniu czuła głodu (mniej zjesz). np. link pierwszy lepszy w googlach http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm Jak mówiłem trzeba nauczyć się co i jak jeść. Pozdrawiam i chetnie poczytam porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde ale poleciałeś z matematyką :) nic z tego nie rozumiem hehe ja mam drogiego orbiego ale żadnych watów mi nie pokazuje :/ no nic być może ja nie potrafię po prostu osiągnąć takiej prędkości ale po 30 minutach na 5 poziomie jestem taka mokra jakby ktoś na mnie wiadro wody wylał haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
hej hej dzis godzinka na orbim, 5 poziom, 450 kalorii spalonych, 20.5km za mna... srednia predkosc ok. 20km/godz, RPM 55-60 - takie dane moge podac :D ja tez nie mam pojecia o co kaman z tymi wattami pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie zeszłam z orbiego 36 minut program trzeci poziomy od 3 do 6, prędkość 10,2 km/h, RPM 64, dystans 6,15 km, puls średnio 125, 325 kalorii mokra jestem jak cholera, normalnie kapało ze mnie hehe wczoraj zmierzyłam swoje obwody, zapisałam na kartce i za miesiąc porównam hehe mam nadzieję że coś się zmieni bo jak nie to sprzedam złom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13
Witam wszystkich kiedyś już pisałam do Was pytałam o orobitka ale chyba nikt nie ma z tej firmy hop-sport ale nie ważne bo już go kupiłam ćwicze dopiero 2 dzień jest ciężko ale myślałam że będzie gorzej pierwszy raz 10 min 2 dzień 15 min i tak dalej do 60 min taki cel ćwiczyć 6 razy w tyg po 60 min na progrtamie 1,2 nie większy bo nie chce mięśni tylko spalam tłuszcz bo mam go bardzo dużo ćwicze z pulsometrem 120 utrzymuje puls przez cały czas,musze pozbyć się po ciąży 25 kg!!!!!!!!Co do diety to gorzej ale staram się nie jeść słodyczy i nie pić alkocholu nie jeść po 18 pić dużo wody i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13
pozdrawiam wszystkich i odezwe się niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary331
witam wszystkich:) od początku lutego zrzuciłam 4kg:) w sumie niewiele ale miałam ponad miesiąc przerwy od orbitreka przez cały marzec i od połowy kwietnia znów zaczęłam na nim biegać:) ciekawostką jest to, że w czasie tej przerwy schudłam dodatkowy kilogram, ale po świętach go nadrobiłam bo pozwoliłam sobie na słodycze. Teraz jeżdżę ''do tyłu" bo podobno lepiej działa na tylną część ud i pośladki, ale jedyne co zauważyłam to to, że nie cierpną mi stopy tak jak przy pedałowaniu do przodu:) i osobiście dla mnie wygodniej się ćwiczy jadąc do tyłu i chyba już tak zostanie:) pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary331, ja też czasami pedałuję do tyłu, ale tylko tak dla odmiany jako przerywnik, bo wolę biegać normalnie ;) I tak jak któraś z Was pisała tutaj, ja też zakupiłam sobie japonki do ćwiczeń na orbim, lepiej mi się w nich biega niż w obuwiu sportowym, no i w japonkach nie przesuwają mi się stopy na pedałach (co bardzo mnie irytowało w obuwiu sportowym) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary331
ja też ćwiczę w klapkach:) ale takich zwykłych w których chodzę po domu:) na początku wkładałam obuwie sportowe ale nie cierpię uczucia spoconych stóp..a w klapkach jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawiązując do poniższego: "dzis godzinka na orbim, 5 poziom, 450 kalorii spalonych, 20.5km za mna... srednia predkosc ok. 20km/godz, RPM 55-60 - takie dane moge podac ja tez nie mam pojecia o co kaman z tymi wattami" podaję moje dane z Kettlera Unixa MX: - RPM 45-50 - prędkość około 5 km/h jak przeliczę obroty * długość kroku to prędkość wychodzi około 5km/h nie mam pojęcia jak uzyskujecie prędkość 20km/h przy 60obr/min. długość kroku musiałaby wynosić około 2,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa kupiłam spodenki neoprenowe i są za małeeeee :( mam nadzieje, że czasem w nie się wcisne. Póki co zaczynam ćwiczenia z pasem - mam nadzieje, że pomoże. To co zauwazyłam to brzuch się porządnie spocił - oby Go było mniejjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia..
hej od 2 miesięcy mam orbiterka i nie wiem o co chodzi z tym pulsem , ćwiczę na nim po 40 min, efekty widać ale ja mam puls 75 , powiedziecie mi czy to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
czesc dziewczyny jestem tu pierwszy raz i na 22 urodziny zprezentowalam sobie orbitrek firmy hop sport i musze wam powiedziec ze jest naprawde dobry cwicze drugi dzien za pierwszym razem wytrzymalam 10 minut a dzis juz 20. Mam nadzieje ze te zbedne kilogramy szybko zgubie a troche ich mam bo chce az 12 kg zgubic. Dzis wieczorem jak wruce z pracy tez wsiadam i jade a teraz uciekam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary331 tez jezdze do tylu ale jedynie 10-20 minut z 60, i czuje ze bardziej mi sie napinaja posladki i uda, gratuluje spadku wagi, tak 3mac Też kupiłem wczoraj obserwowalam swoj watt ale nie spisalam, dzisiaj spisze to moze zerkniesz i mi to wyjasnisz :)) widze ze jestes w tym zorientowany, bo ja tez nie rozumiem tych liczb wczesniej pisanych na forum :P ewelina18115 swietny prezent, ja dostalam swoj na 26 urodziny, poltora miesiaca temu :) ciesze sie ze go mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenciik1
Hej, dopiero dziś pierwszy prawdziwy trening za mną. 11 minut, 4,38 km, 50 kalorii. Wytrwałości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
juz jestem ja wlasnie wskakuje na mojego orbitreka nie mam za bardzo sily ale dam rade. Oczywiscie mam nie oparta pokuse sie najesc mam nadzieje ze dam rade wierze w siebie i w was dziewczyny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.osilowni.pl/
napewno nie tylko... www.osilowni.pl/dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13
do eweliny 18115 ja też mam hop sport a jaki masz model? Ja od poniedziałku walcze już 25 min aby do celu 60 min dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
do meg 13. Ja mam model HS-4030 i dobry jest fakt ze nie czuje duzej ruznicy czy na najmniejszy czy na najwiekszy opur mam ale idzie sie zmeczyc ja dzis mam za soba 30 minut i 15km wieczorkiem po pracy znow wskocze i dam wycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×