Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

laura1991 to jest możliwe,ja przez 3 dni brałam po 1 na noc i też strasznie bolała mnie głowa i od tamtej pory biore po pół na noc i jest oke!Ludzie różnie reagują,może bierz sobie z 2 tyg,po1/4 a potem po pół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowa i witam Was serdecznie. Jeśli chodzi o ból głowy to mnie strasznie bolała i bardzo często ale to przed leczeniem bromergonem. Biorę go już 4 miesiące. Jedną tabletkę na noc i bóle głowy ustąpiły. O dzidzie staram się 1,5 roku i mam nadzieję że wreszcie zbiję tę głupią prolaktynę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
powinnaś zrobic test z metoclopramidem albo rezonans ponieważ z tego co mówisz wnioskuje że możę to byc mikrogroczulak skoro moiwsz ze głowa cie bolała a po bromergonie nie może byc tak że po bromergonie zmniejsza sie on, ale nie chce cie straszyc to nic groznego ale lepiej to skontrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki ;) Ja od 3 tyg biore bromergon, lekarz najpierw kazał mi brać poł tabl na noc,a teraz biore jedna, a od jutra mam zacząć brać dodatkowo rano pol tabl, boje sie ze bede ciągle spała, ponieważ moim skutkiem ubocznym po tych tabletkach to sen.. Rano nie moge sie obudzić po nich czy któraś z was też coś takiego ma? Obawiam się, że bede chodziła ciagle senna w dzień. napiszcie czy któraś z was ma cos takiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie odzywałam się bo miałam nadzieję że się uda a tu dzisiaj @ i znowu nic :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za podpowiedź kasiaczek0301. Myślałam, ze te bóle głowy były skutkiem rozregulowanych hormonów, bo jeszcze na dodatek mam niedoczynność tarczycy. Byłam nawet z tymi bólami głowy u neurologa mając nadzieję, że on gdzieś mnie skieruje jednak swoim narzędziem uderzył w kolana sprawdził moje odruchy, kazał wodzić wzrokiem za jakimś "długopisem" i stwierdził, że wszystko ok. Dopiero jak zaczęłam brać bromergon odczułam wyraźną poprawę. Może rzeczywiście mam mikrogruczolaka, ale na rezonans trzeba mieć skierowanie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy mówią, że jak jest wysoka prolaktyna to ciężko zajść w ciążę ale poza tym, ze blokuje owulację to na co jeszcze może wpływać negatywnie i utrudniać zajście? Bo ja owulację odczuwam za każdym razem tzn. ból owulacyjny - najlepiej jak siadam to zawsze czuję tak jakby ukłucie w jajniku w prawym bądź lewym . Mam też potwierdzone na usg, że owulacja występuje a jak zajść w ciąże nie mogę tak nie mogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angla244
Hej Cisowianka ja mam tak samo jak ty odczuwam owulacje co miesiąc tzn mam kłucie zazwyczaj w lewym jajniku mam opławy i dak dalej a w ciąże nie zachodze. Najbardziej dziwia mnie moje wyniki prolaktyny pisałam o tym już wcześniej troche skaczą ale musze poczekac na wizyte u lekarza którą dopiero mam 25 lutego bo mój lekarz ma wolne. Narazie biorę bromergon pół tabletki ale czy on przyniesie mi jakieś rezultaty . Jeszcze lekarz stwierdzil ze mam za duzy progresteron w 21 dni cyklu chyba szybciej przechodze owulacje ale na to żadnego lekarstwa nie dostałam oprócz duphastonu od 16 dnia cyklu-mam brać. Okres powinam dostać 16 lutego a tak się juz bardzo boję...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Cisowianka - a mialas usg takze po owulacji? Bo u mnie pod wplywem prl pecherzyki rosna, ale nie pekaja. A takze czuje bol owulacyjny i bylam pewna, ze owulka jest... a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
cisowianka- tak trzeba miec skierowanie ale tez jest tak że najpierw robi sie test z metoclopramidem i jesli on wyjdzie zle to wtedy jest podstawa do skierowania na rezonans, a mialąs ten test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
jusstysa a czy ty nie masz PCO przypadkiem?? bo ja mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Nic takiego nie stwierdzono. A w jakim badaniu mozna to stwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie z wami porozmawiać! Usg miałam robione w połowie cyklu no i wyszło, że jest owulacja ale później już nie miałam monitorowanego cyklu. Być może mam tak, jak Ty justyssa - że niby mam ale nie mam :) Tylko, że mój gin tak się zajął zbijaniem prolaktyny i tsh, że coś mało mi robi usg... Miałam już nawet hsg - jajowody obustronnie drożne. Testu z metoclopramidem nie miałam. Właśnie się dziwię, że gin nie zlecił tego badania bo z tego co czytałam dużo osób tak właśnie bada prolaktynę. Ja miałam badaną już wiele razy ale normalnie. angla244 nie martw się bromergon przyniesie rezultaty. Mój gin stwierdził, że prolaktyna jest najczęstszą ale z kolei najłatwiejszą do pokonania przyczyną niepłodności. Tego musimy się trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
A ja wlasnie czytala, ze odchodzi sie od tych badan z obciazeniem, bo w sumie nic nie wnosza :o/ Moj gin tez koncentruje sie na zbijaniu prl i wlasnie dlatego monitoruje mi cykle. Bo jak sie okazuje prl moze zaburzac nie sam wzrost pecherzyka, a jego pekanie... A jaka masz wartosc TSH? Ja mialam 4,6 i moj gin sie tym nie przejal. Ale przez branie bromka TSH spadlo mi do 1,45!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!zanim okazało się ,że mam podwyższoną prolaktyne miałam robiony monitoring owulacji!Chodziłam co dwa dni na usg dopochwowe i ginio obserwował jak rosną pęcherzyki do momentu pęknięcia!okazało się,że ładnie rosną i pękają-więc owulacja jest!A prolaktyna powoduje brak owulacji to w takim razie skoro mam owulacje to dlaczego mam wysoka prolaktyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Prolaktyna moze, ale nie musi powodowac zaburzenia owulacji. Przeciez kobiety karmiace zachodza w ciaze, a nie powinny... Nic tylko sie cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH mam 4,8 (norma 0,27-4,2) no i gin stwierdził, że wysoka prolaktyna często występuję przy niedoczynności tarczycy. Te hormony są bardzo powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyssa z czego się cieszyć jak rezultatów nie ma:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
no ja mialam robiony w pazdzirniku w szpitalu na endokrynologii ten test no i mam hiperprolaktynemię. A pco stwierdza sie na podstawie usg dopochwowego i wlasnie podwyższona prolaktyna moze byc i nadmierne owlosienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka26 zbijesz prolaktynę i rezultaty na pewno będą! Oprócz owulacji wysoka prolaktyna wpływa na obniżenie progesteronu a ten z kolei na niewydolność ciałka żółtego co nie pozwala na rozwój zarodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisowianka skąd ty tyle wiesz?można wiedziec ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Kasiaczek - ja milalam usg robione w ostatniom roku przez dwoch ginow, do tego Hsg i mysle, ze raczej by zauwazyli... Poza tym moje cykle sa regularne, a przy PCO to raczej nie bardzo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 26 lat no i dużo, dużo ... czytam :) bo jakoś sobie muszę przetłumaczyć brak ciąży. A Ty julka26 ile masz lat jeśli można wiedzieć? Długo już się starasz o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyssa a jak przeżyłaś HSG? Bo ja nawet nieźle ale różne opinie słyszałam. Wynik HSG ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisowianka ja też mam 26 lat i mam za sobą 6 miesiąc starań!Pierwszy miesiąc z bromergonem!Za 2 dni mam dostać@(i na pewno dostane bo strasznie bolą mnie piersi i dół brzucha(jak co miesiąc przed@)Także zacznie się 7 dłuuuuuuuuugi miesiąc!a ty ile starasz sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Jetem drozna ;) I samo badanie nie bylo zle. Nawet nie bolalo. Najgorsze bylo pobranie krwi i zakladanie werflonu... Prawie padlam ;) Wiec niektore opinie sa mocno przesadzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się 1,5 roku - tylko, że ten rok to dość luźno traktowałam a później wzięłam się ostro za leczenie no i wyszła prolaktyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
fakt jak sie zajsc nie może to sie jest lepiej wyedukowanym niż lekarz.. wiem po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny tak czytam wasze wypowiedzi i mowicie ze nadmierne owłosienie jest objawem pco a u mnie takie wlasnie wystepuje gin mogl tego nie zauwazyc bo przed wizyta u niego zawsze dokladnie sie depiluje czy powinna go o tym poinformowac? jakie badania powinien mi zlecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, u mnie tez pecherzyki rosna, owu chyba jest mialam monitoring pare razy i pekaja i tez nie ma fasolki:-( a prl zbijam juz 2 miesiac, po miesiacu spadla mi duzo teraz jest na 1/2 tabletki norprolacu. w czw ide zrobic badania. podobno najlepsza prl na zajscie w ciaze to 10-12. a jak jest za duzo to progesteron jest za maly i nawet jest owu to jajeczko nie moze sie zagnieździć;-( pozdraiwam julka a wiesz ze objawy ciazy sa takie same jak przed @, nie chce cie nakrecac ale moze ... jest nadzieja... my w sumie razem mamy termin spodziewanej @. no ja w sumie tak za ok 7 dni powinnnam dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×