Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość welao
Hi hi w sylwestra zaszaleje z winem chyba. :) podobno wino poprawia endo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Uważaj tylko z winkiem przy bromku. Można się nacierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Moonik wlasnie gdzies czytalam, ze przy bromku niewskazane jest picie alkoholu, bo alkohol moze nasilic efekty uboczne leku. Ale ostatnio kolezanka uraczyla mnie dwoma lampkami wina i bylo ok. Ogolnie to moj organizm dobrze toleruje bromka, moze dlatego, ze biore go na noc i tylko pol tabletki. A moze mi ktos podpowiedziec jak to jest z testami owu? Wyczytalam ze przy cyklach 28dniowych nalezy zaczac testowac ok 10 dc, ale przez ile dni? Czy jak wyjdzie mi pozytyw to dalej testowac? Od wczoraj biore tez clo i mam brac od 2go dc przez 7 dni, wiec mozliwe ze owu bedzie szybciej? Gdzies czytalam, ze owu wystepuje po ok 4 dniach od ostatniej tabletki clo. Ja biore clo do 8 dc lacznie, a od 12dc lekarz kazal mi juz brac duphaston :/ czy to nie za wczesnie? Tzn ze owu u mnie wystapi przed 12dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Przy cyklach 28-32 testowalam od 10dc do pozytywnego testu owu. Czasem byl to 13dc a czasem 15dc. Testy pokrywaly sie z monitoringiem. Teraz biore bromka i zastanawiam sie mocno nad badaniem hsg. Czy ktoras z Was miala moze to badanie? Czy wiecie moze jaka jest roznica pomiedzy hsg a sono hsg? Gdzie zrobic w Wawie? Prywatnie czy na nfz? Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Dziewczyny, witajcie. sama nie mogę w to uwierzyć ale dziś z rana zobaczyłam słabą bladziuchną ale drugą kreseczkę na teście!!!!! Nie wiem czy się cieszyć, muszę powtórzyć test za 2 dni, bo kreska jest na prawdę bardzo słaba, chętnie bym wam przesłała fotkę, ale tu chyba nie ma takiej możliwości wstawiania. Więc mam nadzieję, że to nie pomyłka. Coś mnie wczoraj tknęło, ponieważ na wigilii w pracy odrzucało mnie od zapachów, to samo w domu jak otwierałam lodówkę. Do tego sutki są nabrzmiałe(ale chyba tak jak przed @). Śluzu mam bardzo mało. Od 2 tyg. szklą mi się bardzo oczy, mój mąż posyła mnie do okulisty, ale ja nie widzę potrzeby. Ale rzeczywiście oczy mam bardzo zaszklone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Do tego jest mi jeszcze niedobrze, praktycznie od przedwczoraj 24 na dobę, czuje lekkie uczucie cofki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Jeju dziewczyny, mam nadzieje, że to mała fasolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Prolka moim zdaniem to fasolka :) tez mialam blada kreske ktora okazala sie pozytywem. Dla pewnosc***owtorz test, a najlepiej to zrob bete hcg. A jakie leki bierzesz oprocz bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Welao, biorę tylko bromergon na zbicie prolaktyny, 0,5 tabletki wieczorem. do tego od sierpnia kwas foliowy i zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Miałam podwyższoną prolaktynę 15x po obciążeniu, ta podstawową w normie. Dlatego bromek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Sądzę, że to fasolka. Dziś kupiłam drugi test, zatestuję za dwa dni, żeby kreska wyszła konkretniejsza. Ale już czuję, że jest to dzidzia. Teraz czuję, się tak jak czułam w ciąży z synem i córką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Testy włożę do pudełeczka i dam mężowi w prezencie pod choinkę. To nasza ostatnia dzidzia, więcej już nie planujemy, więc chcę, żeby dowiedział się o tym w sposób wyjątkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Powiem wam tyle, że z godziny na godzinę nasilają się u mnie wszystkie objawy. Bolą piersi cały czas, ciągnie mnie w dole brzucha, i mam wstręt do jedzenia. Tak jak kiedyś.................... Ja wierzę, że w brzuszku rozwija się nowe życie. Oby było zdrowe, bo to się tylko teraz liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jestem nowa, czytam to forum wiec postanowilam sie dolaczyc :-) Miesiac temu miałam zrobione badanie prolaktyny i w normach od 1,34-24,20 ja mialam 32,12. Niestety "po obciazeniu" cokolwiek to jest?Nie miałam badanej. Po miesiacu brania bromergeronu (0,5 tabletki x1 dziennie) spadła mi do 4,70 :-) Obecnie czekamy na efekty :D Niestety jeszcze musze czekac, bo miesiaczke powinnam dostac 31.12-01.01, bo cykle mam co 31-32 dni. Ogolnie ja owulacje miałam nawet bez tych leków ,wiec licze na to, ze chodzilo tylko o obnizenie prolaktyny... Tak bardzo nastawiam sie, ze teraz sie udalo na pewno, ze jesli sie nie udalo to chyba znow popadne w jakas doline :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Welao,Witam Cie serdecznie. Niestety dzien przed wyjazdem dostalam @.Czyli w czwartek.Dziwi mnie jednak ze jest ona skapa,tak jakby kot naplakal.Tym bardziej ze nie wyglada mi to na @.Wyglada to tak jak zawsze sie konczy.Takiej barwy brazowej.Pierwszy raz taka mam.Nie testowalam juz,bo kiedy pojawilo sie ,dalam sobie spokoj.Trwalo to do wczoraj.30 do lekarza,zobaczymy co powie. Trace nadzieje na cud.:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Note...Jedyne co mozna zrobic to tylko czekac.Nic innego zrobic nie mozemy. Wiem ze nadzieji sobie nie mozemy robic i za duzo o tym myslec. No ale takie juz jestesmy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina, wiem dokładnie masz racje.. Ale może ktoś ma jakieś złote rady jak NIE myślec? Bo ja wysiadam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauina199054
Note...Niestety ja nie jestem w stanie C***omoc.Sama mam ten sam problem. Probowalam juz wszystkiego.Szukalam na sile zajec.Ale to wraca ciagle jak zly sen...Wszystko siedzi w nas i naszych glowkach,tak powiedzial mi ginekolog.Moze kiedys uda nam sie nie myslec,odpuscic.Wtedy szczescie nasze upragnione przyjdzie. Ty ile juz starasz sie o malenstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Paulinko kolejny cykl przed nami i do boju. :) dziewczynki dopoki sa sily trzeba walczyc, juz tak wielu dziewczynom z tego forum sie udalo wiec nam tez sie uda. Wiem, ze kazda z nas chcialaby jux, teraz, zaraz byc w ciazy, ale potrzeba czasu i pozytywnej energii. Na myslenie nie ma zadnej rady niestety, bo to jest nieodlaczna czesc staranek. U mnie dzis 5dc i okolo sylwestra zapewne owu buuu. Ja dziewczynki zaopatrzylam sie w czerwone winko i pije po lampce przed snem. Czerwone wino poprawia endo :) na bromka plus wino reaguje dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Note my juz ze 3 :( ale to nie bylo raczej staranie sie tylko co bedzie to bedzie. Mialam nieregularne cykle. Dopiero ostatnio poszlam i zrobilam badania tzn hormony i bec mam problemy eh. Z lekami to nasz drugi cykl staran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welao...my na początku też tak...ale potem moje cykle były np. co 40 dni lub co 2 tygodnie... :/ wiec poszlam do lekarza i najpierw brałam Clostylbegyt i jak moje cykle są juz dawno super,regularne,mam owulacje,pecherzyki pekaja same itd. to nic, a lekarz wciaz tylko kazal sie starac i nic wiecej :/ w koncu poszlam do innego i ta pani od razu zrobila mi badania hormonów i sie okazala moja prl za wysoka..teraz jest juz ok wiec na prawde..jak teraz sie nie udalo to nigdy mi sie chyba juz nie uda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Note my podobnie do Ciebie okolo 2 lata sie staramy... Po roku starania,zaczelam cos robic w tym kierunku. Welao kochana masz racje.Zgadzam sie z Toba w 100%. Wiesz mialam juz taka malutka nadzieje...No ale niestety nie udalo sie.Wiec pozostaje tylko czekanie ... Pozdrawiam was dziewczyny ... Jak przygotowania do Świąt. ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
My dzis wlasnie wyjezdzamy w nocy na swieta na wies :) do torby spakowane testy owu i leki :) dzis zaczelam robic testy owu. To moj 7dc ale z racji tego ze biore clo do 8dc*****stanowilam testowac od dzis. I wiecie co? Ta testowa mi wyszla bladorozowa. Co to oznacza? Wiem, ze test negatywny, ale to mozliwe zeby 7dc wyszla juz wogola jakas krecha :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welao - a jednak! ja w tym cyklu robiłam test owu 7dc i druga kreska byla tak samo mocna jak pierwsza no i działalismy...a potem znow koo 14-16dc rowniez dwie mocne kreski...17 bylam u gina i juz bylo po mojej owulacji, od tego czasu wciaz mnie bola jajniki jakby mnie mialo rozsadzic........ :( pierwszy raz tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
U mnie druga kreseczka wychodziła już od 6/7 dc. Welao testuj do dwóch wyraźnych kreseczek :) i działaj już teraz :) a może Mikołaj przyniesie fasolkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Note moze cos jest na rzeczy :) monik miejmy nadzieje, ze bedzie dobrze, dzis 8dc, zrobilam owu i coraz ciemniejsza kreseczka :) Dziewczynki chcialabym Wam zyczyc zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Duzo miłości i wytrwałości i wymarzonych fasolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od pół roku przyjmuję bromergon 1/2 tabletki oraz metformax 1 tabletkę dziennie dziś odstawiam leki test wyszedł pozytywnie :) 2 lata latania po lekarzach którzy nie mają pojęcia o swojej pracy i jest trafił się lekarz z praktyką dzięki tym lekom zaszłam w ciążę a już mówili że nie ma szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam jeszcze że dni płodne po tym jak uregulowała mi się miesiączka obliczyłam z tej strony http://www.kalbi.pl/kalendarz-dni-plodnych najbardziej płodny dzień wypadł na 24 więc kochaliśmy się 23 wieczorem i wyszło :) 12 dni później zrobiłam test i była słaba kreska po 3 dniach kreska na testach robiła się coraz mocniejsza :) życzę powodzenia, mam nadzieję że wszystkim obecnym na forum spełnią się marzenia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Dziewczynki czy macie lekarza godnego polecenia? (Warszawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×