Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Moonik
Moja historia w skrócie: 12. 2012 - ciązą pozamaciczna ( 6tyg. laparoskopia) przerwa w staraniach do kwietnia 2013 październik badania (thc, prolaktyna - 12 razy przekroczona po obciążeniu) Bromergon od listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
dziś 24dc (przy cyklach 28) i dostałam plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Moonik moze to poczatek @. Jak nie nadejdzie to test zrob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
czy jest możliwość, że bromergon skraca cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Niektorym skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Witajcie, mnie po Bromku nic nie boli, nie czuję żadnej zmiany. Ostatnio miałam cykl 33 dniowy, jak myślicie kiedy mam się spodziewać owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
a i biorę 0,5 tabletki raz dziennie przed snem. A wy jaką dawkę bierzecie? Przyjmujecie tabletkę z jedzeniem? Ja popijam tylko wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak pisalam na tym forum mialam cykle 40-50 dniowe a na bromku 28,takze skraca i pomaga zajsc w ciaze na 100%,czego jestem dobrym przykladem,obecnie w 33tc. prolaktyna podwyzszona tylko ta po obciazeniu.... poqodzenia,uszy do gory a napewno sie uda....mi sie udalo w 3 cyklu z bromkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Gość - a mam pytanie jak wysoką miałaś po obciążeniu? Pamiętasz jeszcze? I I jak dużo brałaś tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Mój wynik pierwszy 9,55, a drugi po obciążeniu 142 - czyli za wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prolka 31 ja podstawowa mialam prawidlowa w normie....a po obciazeniu 19x wieksza od podstawowej,nie pamietam ile dokladnie....ale wiem ze ta po obciazeniu nie powinna podskoczyc wiecej niz 5-6x od podstawowej... ja zaczynalam od dawki 0,5 i stopniowo zwiekszana do 1,5 tabletki na noc,raz dziennie. gosc z 19.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
welao dziekuje slicznie za pomoc...w tej chwili pozostaje mi tylko czekanie...po powrocie do polski zajme sie tym,bo teraz nie mam mozliwosci.A 23 grudnia mam wizyte u gin.wiec bede pewniejsza i wszystko sie wyjasni...Najgorzej boli kiedy mezczyzna z ktorym sie jest ma juz dziecko.I tak bardzo pragnie sie wlasnego,a tu nic a nic nie wychodzi.Staram sie wierzyc ze bromergon da nam uprawgnione malenstwo.Wam tez tego zycze z calego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
gość - dziękuję za odpowiedz, no ja mam ta podstawową w normie, tylko tą po obciążeniu 15xwyższą. Mi lekarka kazała brać tylko 0,5 tabletki na noc, zastanawiam się tylko czy to starczy, skoro Ty brałaś 1,5. W niedzielę idę na usg, to się jej zapytam. Dziewczyny jak to jest z owulacją? Czy wy ją czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
gość - dziękuję za odpowiedz, no ja mam ta podstawową w normie, tylko tą po obciążeniu 15xwyższą. Mi lekarka kazała brać tylko 0,5 tabletki na noc, zastanawiam się tylko czy to starczy, skoro Ty brałaś 1,5. W niedzielę idę na usg, to się jej zapytam. Dziewczyny jak to jest z owulacją? Czy wy ją czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka gratulacje kochana :-) u mnie tez pozytywnie bo już 10tc :-) Buziaki dla Was i niech sie fasolka zdrowo rozwija :-) my z dziewczynami jesteśmy na innym forum i już prawie wszystkie zafasolkowane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ogromne gratulacje i buziaki dla Ciebie i córeczki :* Ja również jestem w ciąży :) obecnie 10 tc :) Z częścią dziewczyn przeniosłyśmy się na inne forum i większość z nas oczekuje swojego szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny! Ja też przyłączę się do prosby o opinie o objawy owulacyjne i PMS po bromergonie. Czy zauwazylyscie rozniece po braniu go? Biore bromegeron pierwszy miesiac. Szczerze przyznam, ze podchodze do tematu dosc sceptycznie, ale po wielu latach leczenia, przekroczona ok. 10 x prolaktyna po obciazeniu to jedyny wynik u mnie "nie w normie". Pomyslalam wiec - skoro zawsze bylo super, a teraz wynik nie taki - to co mi zaszkodzi sprobowac. Kilka dni temu powinnam miec owulacje i zawsze odczuwam ja na zmiane z jednej, to drugiej strony. A teraz nic. Moze mam cykl bezowulacyjny, choc u mnie zawsze bylo wszystko na tip-top, ale moze to po bromku? Sluz plodny byl, ale bolu jajnika niet. Czy PMS bedzie lagodniejszy, niz do tej pory po tym leku? Blagam pocieszcie mnie, bo strasznie przechodze PMS-a, a nie pomagaly mi ani castagnus ani ziola (wrecz przeciwnie). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Madziusiek30 gratuluje ciazy. Mam do Ciebie pytanie... Bo niepokoi mnie to ze biore bromergon od wrzesnia po nim mialam regularna @ 2 razy...czyli koniec wrzesnia i pazdziernika...w listopadzie nic.Jest juz grudzien i nadal nic...A myslalam ze moze sie przesunelo.Czy Ty mialas moze tak??zaznacze ze test zrobilam.I wyszla jedna kreseczka.Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
MałaMi13...nie odpowiem Ci zbyt dużo,bo nie mialam tak jak Ty,przed braniem bromergonu mialam strasznie nie regularne cykle...Czasem 2-3 miesiace @ sie nie pojawiała,chodzilam do kobiety ginekolog,przepisywała mi ciagle jakies leki ktore biorac pomagaly,po odlozeniu wszystko wracalo,czyli brak. Zmienilam lekarza...i sama poprosilam o badania.Chce wiedziec czy wogole kiedykolwiek bede miala malenstwo. Prolaktyna wyszła mi 9.85ng/ml po godzinie 245.80ng/ml... Ginekolog stwierdzil ze zbyt wysoka,i mam przepisane 2 x 1. Co do Twoich obawow,to moim zdaniem nic sie nie zmieni... Ja przechodze owulacje i PMS tak samo jak przed braniem bromergonu,czyli 2 pierwsze dni katastrofa,leże w łóżku.. Ale nie sugeruj sie tym,bo kazda z nas jest inna,i wiele kobiet na ten temat ma swoje opinie i przezycia. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Paulina ja oprocz bromergonu, pije od 2 m-cy ziola ojca Sroki, glownie ze wzgledu na PMS i bole menstruacyjne. Ale ostatnio bylo jeszcze gorzej i dodatkowo te ziola skrocily mi cykle - cale zycie 29 dni, a teraz 24 i 25 dni. Teraz jestem po dniach plodnych (owulacja chyba byla w 12 dniu, bo potem sluz mi sie nagle skonczyl plodny), wiec spodziewam sie znowu krotszego cyklu. Dopije je jeszcze miesiac i odstawiam. A po bromku czuje sie juz dobrze, az mnie dziwi, jak organizm szybko przyzwyczaja sie do leku. Pierwszy dzien - utrata przytomnosci, utrata wzroku, wymioty, dreszcze, biegunka, a 5 dni pozniej az do teraz, jakbym witaminy zazywala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Dziewczynki ja po bromergonie przez jakies 3 dni czulam sie jak otumaniona. Biore go na noc po pol tabletki. Teraz,po 14 dniach juz jest ok. Mam pytanie, po jakim czasie od 1 tabl. Bromka pojawi sie u mnie owulacja? To moj 15dc i niby czulam delikatne klucie raz po jednej, raz po drugiej stronie, wiec moze owu byla? Czy bromek oprocz tego,ze zbija prolaktyne, stymuluje owulacje, pomaga? Oprocz tego dostalam estradiol w zelu, wsmarowuje go od 5 do 25 dc, ale zapomnialam zapytac lekarza po co mi go przepisal :( moze Wy wiecie? Ktoras z Was wspomagala sie estradiolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
26 dc przyszła @ W kolejnym cyklu idę na monitoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziusiek30 serdecznie Ci gratuluję ciąży:)To naprawdę super wiadomość.W końcu się doczekałyśmy szczęścia. U mnie będzie druga córcia.Daje już w brzuchu niezłego czadu:D Pozdrawiam Wszystkie dziewczyny i życzę zdrowych maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Dziewczyny ja juz zaczelam 4 miesiac z Bromergonem...Teraz tak samo jak Ty MalaMi13 nie czuje wogole ze go biore... Ja jak przepisal mi lekarz ,kazal wziac mi 1 tab.na noc.po 4 godzinach lezalam na podlodze,bralo mnie na wymioty,krecilo sie w glowie,raz zimno raz cieplo.Uprzedzil mnie ze tak moze byc.I nastepnego dnia bralam po pol przez pare dni,zwiekszajac dawke.Az do 2x1.I teraz jest okej.Ale niepokoi mnie to ze w 3 miesiacu @ nie dostalam...Czuje sie jakas nabrzmiala.Tak jakbym miala dostac @ ale to juz trwa z jakies 2 tyg.wiec niewiem co jest.23 grudnia ide do ginekologa.Wiec wszystkiego sie dowiem.Bromergon mial pomagac w ureglowaniu @ ...wiec niewiem dlaczego jej nie mam.Tym bardziej ze juz sie cieszylam ze bedzie ok.Bo 2 mies.mialam normalnie.Test zrobilam za rada Welao.Wyszla jedna kreseczka.Teraz niestety musze czekac ,bo jestem za granica i nie mam innej mozliwosci. Procz bromergonu biore kwas foliowy,i pije musujace witaminki. Nie zaszkodzi:) nie polecam zadnych ziółek. Z tego co sie naczytalam,to jest szansa na to ze bromergon moze skracac cykl,ale nie przedluzyc tak jak u mnie. Jaka wy macie prolaktyne??Czy tez taka wysoka wam wyszla jak moja??? Welao nie jestem w stanie stwierdzic po jakim czasie od 1 tab.pojawi sie u Ciebie owulaca.Ja od 1 tab.czyli dokladnie od 26.08. dostalam @ 24.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Paulinko to jest dziwne, ze jeszcze nie masz @. Szkoda, ze nie masz mozliwosci zrobic bety, bo ona rozwialaby watpliwosci. Testy czasem nie pokazuja ciazy . A kiedy ostatni raz testowalas? 2 tyg to duze opoznienie, tym bardziej ze przez 2m-ce mialas regularnie... 23 grudnia juz blisko. Ale znajac mnie jakbym byla w takiej sytuacji, to bym kilka testow z rzedu zrobila. Mnie juz teraz nosi, chociaz jedtem dopiero po polowie cyklu :D staramy sie juz prawie 3 lata i dopiero teraz trafilam na dobrego lekarza, bo wczesniej tylko luteine albo dupka mi wypisywali :( a tu problem z prolaktyna byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Ninka, Madziusiek wielkie gratulacje :):):) a dlugo czekalyscie z bromkiem na dwie kreseczki? Kurcze. Tak bardzo pragne tej dzidzi, ze mysle o tym caly czas. Czy pomoze bromek, czy nie. A macie jakies doswiadczenia z estradiolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Welao,jak Ty masz wogole na imie?:) Co do tej @ to racja...ja tez sie dziwie i niewiem co jest grane. Test robiłam 30 listopada.Mnie caly czas nosi bo nic niewiem...Ale może sama tez zwlekam z nastepnymi testami,bo tyle porazek juz przezylam...Wiesz mam mnostwo juz zrobionych testow.Jakos sobie zostawiam,bo kiedys moze mi sie uda...chce by moja dzidzia wiedziala ze bardzo na nia czekalam. Ja staram sie ponad rok.Wiesz ze moj wczesniejszy lekarz tez przepisywal mi luteine i duphaston.Ale niestety nie raczyla mi zrobic zadnych wynikow.Wkoncu przenioslam sie do mezczyzny chociaz bylo to bardzo ciezkie...:) Wiesz pomału trace nadzieje...Kochana byc moze tez duzo robi to że za duzo o tym myslimy,moj lekarz powiedzial mi ze to wszystko tak naprawde tez siedzi w naszych główkach. Ale jak sama pewnie dobrze wiesz,nie jest łatwo o tym nie myslec i niczym sie nie przejmowac.Probowalam wielu sposobow,zeby nie myslec,szukalam jakis zajec ale to wraca caly czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Ewelina ...:) ja do facetow od zawsze chodze. Mialam niemile doswiadczenie z babka ginekolog w szpitalu po poronieniu, wiec kobiety ginekologow omijam szerokim lukiem :( to prawda,ze psychika jest wazna, ale tak to juz jest, ze jak sie czegos bardzo pragnie, to sie o tym mysli. Ja na Twoim miejscu zrobilabym jeszcze jeden test, bedzie do kolekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Ewelina :) a wiec milo mi :) masz racje,jak tylko bede miala mozliwosc to kupie test i zrobie... nie zaszkodzi... faktycznie . A jak wyglada Twoja prolaktyna?? To Ty bylas juz w ciazy ? i poronilas...? Bardzo mi przykro :*:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×