Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość welao
Milo mi :) prolaktyna 96 czyli wysoka. Poronilam ponad 4 lata temu w 9 tyg. :( pozniej odpuscilismy, byly inne sprawy, problemy..o dopiero jakies 1,5 roku temu przestalismy uwazac. Ale nic sie nie dzialo, chodzilam po lekarzach o nic, luteina i duphaston i tyle. Tez odstawialam po jakims czasie i @ nie przyszla. Teraz trafilam na lekarza, ktory zlecil hormony, monitorig i okazalo sie ze owu brak. Dostalam bromka i estreve i zobaczymy. Jak sie pojawi @ mam brac clo od 2go do 9go, duphaston od 12go i bromka caly czas....eh..duzo tych hormonow... sil tez brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
A to ja mam przekroczona w takim razie mocno 245moja wynosi po obciazeniu.Ta prolaktyna straszna jest:(( Kiedys tak nie bylo ze kobiety mialy problem z zajsciem w ciaze,teraz bardzo duzo nie moze.Duzo robi tez to jak sie odzywiamy. Dowiedzialam sie od kolezanki ze tez robila test i wyszlo jej ze nie jest a tydz.pozniej kupila sobie test elekroniczny,ponoc jest lepszy niz normalny.Teraz tym bardziej ze nie mam mozliwosci zrobic bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie ustaloną przyczynę hiperprolaktynemii? Badałyście progesteron bo wiadomo że wysoka prolaktyna go obniża. Na początku bromergon może zarówno wydłużyć cykl jak i go skrócić. Walao bardzo mi przykro z powodu Twojej straty.Powiem Ci że pierwszy raz słyszę o kuracji estradiolem.A badałaś w ogóle ten hormon?Ja brałam duphaston od16-26dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Ninka ja mam wlasnie progesteronu tyle co kot naplakal, to slowa lekarza. Tez dostalam duphaston i clo,mam je brac od nastepnego cyklu jak pojawi sie @. Clo od 2 do 9dc, a duphaston od 12dc ( czy to nie za wczesnie?). Ja jednak mam nadzieje, ze @ nie nadejdzie, ale tez za bardzo nie licze na efekty po 1 cyklu z bromkiem. Estradiol tez badalam,wyszedl niski, wiec chyba dlatego ten zel. Ale nie dopytalam jak estradiol ma sie do zajscia w ciaze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Paulinko to moze kup ten elektroniczny, jezeli jest lepszy. Ja nie mam doswiadczenia z testami elektronicznymi . Bede testowac przed swietami i mam taka ogromna nadzieje, ze sie uda, ze sprawie sobie prezent. Trzeba wierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co kojarzę estradiol odpowiada za dojrzewanie komórki jajowej.Skoro jest niski to ona nie dojrzewa zachwiane jest fsh i lh i tym samym nie ma szans na owulację.U mnie estradiol był super problem miałam problem z pękaniem pęcherzyków.Skoro będziesz stymulowana to może coś się ruszy.Wydaje mi się że 12dc to za wcześnie na duphaston.Badałaś tarczycę?Miałaś RM?Dobrze wiedzieć skąd ta wysoka prl.Bromergon też już chyba powinnaś zwiększyć.Pół tabletki to bardzo mało.Ja miałam niższą prolaktynę i brałam 1tab na noc.Chodzisz do endokrynologa czy ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Chodze do ginekologa i kazal brac pol tabl na noc przez 60 dni. Sama nie chce eksperymentowac, tym bardziej, ze mam zaufanie do tego lekarza. Pomogl wielu kobietom zaciazyc. Wstrzymam sie z inna dawka do wizyty, wtedy zapytam. Tez mi sie wydawalo ze to wczesnie zaczynac duphaston, ale moze po prostu po clo od 2dc szybciej bedzie owulacja? Moze wlasnie tym sugerowal sie gin? Juz sama nie wiem. Kazda z Nas jest inna i kazdy lekarz inny, nie wiem juz sama. Tarczyca w porzadku u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
ninka2222 Pomogłas mi bardzo...Bo zmagam sie wlasnie z problemem takim jak brak @.Po bromergonie 2 mies.mialam regularnie,w 3 miesiacu nic a nic (koniec listopada).A mamy juz grudzien i nadal nic.Moze mi sie cos poprzesuwało... welao jak tylko cos bede wiedziala napewno napisze... A Tobie zycze tego z calego serca.Ja tez mam tak nadzieje ze sprawie sobie najpiekniejszy prezent na swieta... Nic innego nam nie pozostaje jak tylko wierzyc w to ze uda nam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Co tak cicho dziewczynki :) ? Paulinka jak tam, testowalas? U mnie dzis 20 dc i 20 dzien z bromergonem tym samym :) mam do Was pytanko, czy orientujecie sie jak to jest ze sluzem w tym dniu cyklu? U mnie wczoraj tak chlusnelo ze myslalam ze @ przyszla. Jak zerknelam wieczorem, to mam taki bialy i wodnisty. Co to moze oznaczac? Czy estradiol ma wplyw na sluz? Pozdrawiam i milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Welao, widzę, że mamy podobne cykle, ja dziś mam 19 dzień, i sądzę, że jest już po owulacji, a śluz no tez zauważyłam, że jest białawy i gęsty. Tak więc z tego co czytałam, to to normalne w drugiej połowie cyklu. Byłam w niedzielę u ginekologa, zbadała mi jajniki i powiedziała, że ona na podstawie badanie nie może powiedzieć czy już była owulacja czy jestem przed!! Dziwi mnie to, bo to przecież chyba widać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Welao, a ty czułaś w tym cyklu owulke? bo ja nie czułam tego charakterystycznego kłucia jajników, więc może jej nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walao dobrze że masz zaufanego ginekologa.Słuchaj go bo zapewne wie co mówi.Ja chodziłam i do ginekologa i do endokrynologa.Endokrynolożka do której chodziłam to złota kobieta.Tak zaangażowana i kierująca na wiele badań żeby niczego nie przeoczyć że sama byłam zdziwiona. Właśnie to ona skierowała mnie na RM gdzie odkryto mikrogruczolaka przysadki. Prolka może jesteś już po owulacji.Niestety to czy była jest bardzo trudno stwierdzić jeśli nie robi się pełnego monitoringu.Owul mogła się odbyć 13 czy 14 dnia więc po takim czasie nie będzie to widoczne.Jedne co teraz możesz zrobić to zbadać progesteron. Płodny śluz jest przejrzysty i ma konsystencję kurzego jajka,jest rozciągliwy. Pozdrawiam dziewczyny i życzę jak najszybciej dwóch kreseczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Prolka ja czulam klucie raz jednego, a raz drugiego jajnika ale nie wiem czy to byla owu, nie mierze jeszcze temp i nie stosuje testow owu. Ninka, d***** za slowa wsparcia, dziewczynki a czy jakbym teraz zbadala progesteron to czy wynik powiedzialby mi czy byla owulacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Jestem w 20 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Dzieki serdeczne :) a jeszcze takie pytanko mam do Was czy uzywalyscie kiedykolwiek testow ciazowych paskowych z allegro? One tam sa bodajze po 1zl i maja czulosc 10 :0 a te z apteki 25. Czy to mozliwe, zeby te z allegro byly az tak czule i wiarygodne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie używałam tych testów więc ciężko mi coś o nich powiedzieć.Ja używałam strumieniowych bobo test on też ma czułość 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Używałam testów paskowych owu z allegro..Wykrywały owu zgodnie z monitoringiem... Polecam - są zdecydowanie tańsze a efekt ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Moonik dzieki :) to chyba zamowie z 10 szt ciazowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Kupiłam 25 owu i dostałam 5 ciążowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Kupiłam 25 owu i dostałam 5 ciążowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
O testach owu pomysle potem. Jak pojawi sie jednak @, to kupie i testy owu i bede mierzyc tempke. Ale mam wieeelka nadzieje, ze @ nie przylezie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
trzymam kciuki za dwie kreseczki. Kiedy będziesz testować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Dzis dopiero moj 20dc, wiec za wczesnie :( biorac 28-dniowy cykl to kiedy juz mozna tymi testami z allegro z czuloscia 10 :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
stawiam na 26/26 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
To zamawiam, akurat dojda do tego czasu :) a gdzie podziala sie reszta dziewczyn :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×