Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

EweLeszka Gratulacje. Oby dzidzi zdrowo rosło :))))))))))))))))))) A powiedz mi jak tam Twoje włosy. Czy po tych dwóch miesiącach cos sie z nimi polepszyło? Ja od 1,5 biore cwiartke parlodelu, za niedlugo podyzsze sobie do połówki. Przestały Ci moze wypadac po tych 2 miechach, albo chociaz zminimalizowalo sie? Bo ja mam dramat. Juz nie wiem co sobie przebadac. Z piersi po nacisnięciu dalej mi leci. Musze podniesc ta dawke i moze zobaczyc jak bedzie wtedy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no bo bym zapomniala. EweLeszka powiedz mi jaka mialas prolaktyne podstawową i po obciązeniu, no i jaką dawke zapisal Ci lekarz. Bo mi kazał brac tylko połowę tabletki. Wynik podstawowy mam 9,2 czegos tam (norma do 25) ,ale po obciązeniu mam skok 34-krotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o włosy to nadal lecą :( Poddaję się jeśli o nie chodzi. A prolaktynę bazową miałam nieco ponad 10, po obciążeniu w najwyższym stężeniu 235. Docelowo brałam 2 tabletki Bromka - jedną rano i jedną wieczorem. Zaczynałam od dawki 0,5 tabl raz dziennie i co 5 dni zwiększałam o kolejne 0,5 tabl. Takie powolne wprowadzanie do organizmu zapobiegło fatalnym skutkom ubocznym. W tej chwili bazową prolaktynę mam nawet poniżej normy, a po obciążeniu wzrost ok. 2-krotny. Wiesz, ja miałam też zawsze problem z niskim progesteronem, w granicach 0,9-1,7 czyli nawet bardzo niskim. A w tym cyklu nagle mam 28 - zarówno lekarz jak i ja zrobiliśmy wielkie oczy ;) To dało mi do myślenia, czy czasem nie jestem w ciąży :) Ale wiem, że często jest tak, że jak się obniża prolaktyna to automatycznie wzrasta progesteron i u mnie tak właśnie było. Nie brałam żadnego D*phastonu ani luteiny na ten niski progesteron - uregulował się sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super dziewczyny wielkie gratulacje:) to na kiedy macie terminy??:) Bromek działa w 100%:) Ale fajnie naprawdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie długo trzeba było czytać te 422 strony. Ja zwiększoną prolaktynę mam z powodu PCO. Wprawdzie mając robioną makroprolaktynę okazało się, że prolaktyna wolna niby w normie, bo 23 przy normie do 25. Mimo wszystko okresu brak., wiec dostałam bromergon, brałam 4 tygodnie i myślę sobie, że skoro działa błyskawicznie to powinno już wszystko zadziałać zwłaszcza, że miałam wszelkie objawy zbliżającego się okresu. Brałam jeszcze przez następne trzy tygodnie i stwierdziłam, że to nie ma sensu, wprawdzie bromergon znosiłam super, bo nie miałam żadnych skutków ubocznych a zaczęłam od razu od jednej całej tabletki, mimo że doktor kazał inaczej. No, ale cóż trochę mi się spieszyło :) Idę więc do doktora żeby zmienił leki bo bromek nie działa, a doktor do mnie : działa, działa to szósty tydzień. Tak więc okresu po prostu dostać nie zdążyłam :) Oprócz tego brałam lek na niedoczynność tarczycy, na której temat zdania są podzielone, jedna pani doktor mówi, że to z powodu PCO a pan doktor obecny mówi, że to dziedziczne. Biorę też metformax, bo podobno zwiększa ilość owulacji. Być może to i on pomógł. Także głowa do góry wszystko będzie dobrze ! :) nie wolno się poddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaM24
moj wynik prolaktyny z 9 sierpnia 104,19 ng/ml następny z 5 września 11,37 byłam u gina i stwierdził że jak nie mam wycieku z piersi, zatrzymania okresu ani bóli głowy to ten pierwszy wynik jest zły i kazał przestać brać bronka dzisiaj odebrałam wyniki badanie z 26 września 85,95 czyli ten pierwszy wynik był dobry , bronek działa i nie miałam przestać brać, do gina ide w czwartek ale od dziś bede brała bronka dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuszka0120
cześć laski, jestem tutaj nowa ale mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło. Moja prl w czerwcu wynosiła 30,2 w normie do 29.2. Moja ginekolożka mowiła ze jest to górna granica normy, stąd nie będziemy jej ruszac. Biorę luteinę dopochwowo bo mam chyba problem z owulką. Staramy się rok, ale jak czytam Wasze wypowiedzi to widze, że nie ma rzeczy niemożliwych. Powiedzcie laski, czy z ta prolatynką serio mogę w końcu zobaczyć moje 2 upragnione kreski. XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek92
witam was serdecznie mam pytanie dotyczace bromergonu mianowicie mam nieznacznie podwyzszaona prolaktyne (33) bralam bromergon w kwietniu i maju i poziom prolaktyny skutecznie obnizyl sie do 9 mialam wowczas cykle 28 dniowe (wczesniej mialam nieregularny okres) wiec odstawilam pozniej okres bezbromka zaczal sie spozniac powtorzylam badanie w czerwcu okazalo sie ze prolaktyna znow wzrosla do 33 bralam wowczas znow bromergon od ok. 20 dc. i dostalam okres z 2 tygodniowym spoznieniem pozniej w sierpniu mialam planowany urlop wiec nie chcac miec okresu w tym czasie odstawilam lek po czym zaczelam go brac w dniu spodziewanej miesiaczki i za ok 2 tyg. okres znow przyszed od tej pory lykalam codziennie tabletki okres powinnam miec liczac 28 dniowe cykle 25 wrzesnia spoznia sie do dzis czyli niby tylko 5 dni ale sie niepokoje ( ciaze wykluczylam stosunek z zabezpieczeniem test negatywny ? bola mnie piersi i jakby lekko klul jajnik ? czekam na wasze opinie i z gory wam dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo proszę o odpowiedz
Witam Ja też biorę od 3ch dni po pół tabl. Bromergon Ogólnie rano czuję się słaba i bardzo śpiąca, mysle ze wpływ moze mieć ten lek. Zdziwilam sie, ze juz po 2gim dniu brania leku poczułam skutki zazywania leku. Ale nie o tym...chciałam zapytać, bo wyczytałam, ze przyjmując ten lek nie wolno spożywać alkoh. a ja mam za 2 tyg. imprezkę rodzinną - nie nastawiam się na większe picie, bo zreguły nie piję alkoh. ale czy np biorąc ten lek można no napić się drinka lub piwka? Proszę napiszcze jak to u Was było? Pozdrawiam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honia rmr
Hej ja też miałam impreze 30tkę męża i wypiłam trochę brałam wtedy 0,5tab na noc,a po tyg zaszłam w ciąże:-D w pierwszym cyklu brania bromergo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo proszę o odpowiedz
honia rmr wow! gratuluje :) no to się napiję drinka, a co! ;) hehe Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam Kaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, rzadko się ostatnio pojawiam, ale powtórzę jeszcze raz: BROMEK DZIAŁA! Prędzej czy później, ale działa :) Sama jestem tego przykładem :) Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość :) Widzę, że niektóre z Was pytają czy można łączyć Bromka z alkoholem. Na pewno jest to niewskazane. Ja nie łączyłam, bo zależało mi na efekcie w postaci dwóch kreseczek na teście ciążowym. Myślę, że jeśli Wam zależy na Dzidzi to będziecie się w stanie powstrzymać. Decyzja należy do Was. Nie mam pojęcia jakie mogą być skutki łączenia tego leku i alkoholu i wcale mnie nie ciągnęło, by się przekonać ;) Trzymam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Widzę, że jest nas sporo-walczących z zbyt wysoką prolaktyną oraz z zajściem w ciążę. U mnie sprawa wyszła przypadkiem, w lipcu okazało się że mam torbiel na jajniku, dostałam leki, ale w międzyczasie zapisałam się do innej gin i we wrześniu pierwsza wizyta i po długim wywiadzie skierowanie do szpitala na 3 dni-na kompleksowe badania hormonów. Myślę sobie, ok-w końcu ktoś się mną zajął. Od 10 lat leczyłam w międzyczasie trądzik u dermatolog-bez szału. I nigdy nikt nie wpadł na to zeby zrobić te badania. Okazało się ze mam podwyższoną prolaktynę 23,5, a po teście 420 po godzinie, 350 po dwóch godzinach. kontrola i standardowy Bromergon 1 tabl wieczorem. Póki co biorę a miedzyczasie szukam innego lekarza w Poznaniu. Jakby jakaś z Was mogła kogoś polecić będę wdzięczna. Ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Witajcie dziewczyny, jestem tu nowa, a mam pytanie odnośnie prolaktyny. Jesteśmy z mężem małżeństwem już 8 lat, mamy dwójkę dzieci (4 i 7), a teraz chcemy jeszcze doczekać się trzeciego. Zrobiłam badania prolaktyny, które mi zleciła lekarka. Wynik pierwszy 9,55, a drugi po obciążeniu 142. Czy mam się martwić tym drugim wynikiem? Jest bardzo wysoki, a do lekarza idę dopiero za parę dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Czy któraś tak już z Was miała? Czy taki wynik utrudni mi zajście w ciążę? Tabletki anty odstawiliśmy z mężem 18 września, 21. 10 dostałam okres, dziś mam już 8 dzień cyklu. Od 16-25 mam brać duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonik
Mój problem jest jak wszystkich tutaj - za wysoka prolaktyna. Dostałam Bromergon 1/2 dopochwowo na noc. Po tygodniu zwiększenie dawki do całej tabletki - również dopochwowo. Skutki uboczne do zniesienia - senność i mdłości jednak czego się nie robi dla upragnionych dwóch kreseczek na teście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bromergon dopochwowo??? a nie pomylilas go z luteina??? pierwszy raz slysze o tym aby go wsadzac a nie lykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonik
Bromergon dopochwowo ma mniejsze skutki uboczne. Pierwszy tydzień - 1/2 tabletki dopochwowo na noc Drugi tydzień - cała tabletka dopochwowo na noc w trzecim tyg - i aż do 2 kreseczek - cała tabletka doustnie na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Witajcie dziewczynki. Jestem tu nowa i mam do Was kilka pytanek. Od jakiegos roku staramy sie o dzidzi i nic. Ostatnio lekarz zalecil hormony. Okazalo sie ze nie mam owulacji, poza tym niski progesteron, reszta ok. Od 6 dni biore bromergon i mam brac po pol tabl na noc przez 60 dni. Zapisal mi rowniez zel estreva ktory zawiera estradiol do wmasowywania przez 20 dni w brzuch i uda. Po odstawieniu powinnam dostac okres a potem brac clo i duphaston. Jak myslicie czy bromek pomoze? On wywoluje owulacje? I po co ten estradiol w zelu? Czy moze siie okazac ze okres po 1mcu z bromkiem nie nadejdzie? Pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolka 31
Witaj, jak to nie masz owulacji? Jak to lekarz stwierdził? miałaś monitorowany cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam monitoring i badane hormony, owulacji nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Witam serdecznie.Od 3 miesiecy biore bromergon czyli od wrzesnia.Tego miesiaca dostalam @ 24 a w październiku 26,w tym miesiacu nie...czy jest możliwosc ze udalo sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klajusia
mam 84 prolaktyny od dziś zaczynam przygode z bromergonem ale biorę na noc...zobaczymy jak pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Dodam ,że jak wszystkie tutaj Panie mam za wysoką prolaktynę.Od ponad roku starałam sie o dzidzie...Wkońcu zmieniłam lekarza i zlecil badania na prolaktyne...Od jakiegos czasu czuje sie zle,pobolewa mnie brzuch,dzis wstalam o 5 rano bo nie moglam spac,niedobrze mi bylo,i lekkie zawroty glowy.Wiem napewno ze to nie po bromergonie,bo tabletki przyjelam dobrze...Dziwi mnie bardzo to ze 2 miesiace mialam praktycznie regularnie a w tym nic i niewiem co jest.Bardzo potrzebuje waszej pomocy.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Klajusia...ja jak zaczelam brac bromergon to pierwsza tab.mialam wziac na sprobowanie i byla katastrofa tez na noc wzielam...i lezalam blada na ziemi,takie skutki...Pozniej po pol...i zwiekszalam dawke,az do 2 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Dziewczynki ja biore bromka od tygodnia na noc po pol tabletki. Nie wiem czy to po nim ale czesto kluja mnie jajniki i mam delikatne nudnosc***opoludniami. Dziwne, bo przeciez lykam go na noc :( u mnie jest stwierdzony brak owulacji wlasnie przez wysoka prolaktyne. Czy komus udalo sie zajsc po bromergonie i w ktorym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Paulinko zrob test, juz powinien cos wykryc, a najlepiej beta. A bierzesz cos jeszcze oprocz bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
welao...tescik zrobilam dzis rano niestety okazal sie byc jedna kreseczka...A @ nadal nie mam,a juz koniec miesiaca.Więc niewiem co jest grane...Za kazdym razem jest bardzo ciezko kiedy wychodzi ta jedna kreseczka,i zadaje sobie pytanie czy kiedykolwiek pojawia sie dwie...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
A oprócz Bromergonu ,biore kwas foliowy,wyczytałam że nie zaszkodzi...moj ginekolog powiedzial ze wszystko siedzi w naszej glowie...ale jak tu przestac myslec kiedy tyle szczesliwych matek chodzi z brzuszkiem i wózkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×