Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość gość
witam czy ktos ma odsprzedac bromergon?chodzi mi tylko o 12 tabletek!! gdyz moj lekarz przevywa na urlopie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba być dobrej myśli, tylko jak jeśli wokół same mamusie z małymi bobaskami :) ahh :) ale jak widać nawet cuda się zdarzają i po przykładzie Little M wszystko jest możliwe, więc może i mnie się kiedyś uda :) welao jaką masz dawkę przepisaną? Ja biorę pół tabletki na noc i się martwię, że to może nie wystarczająco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Misiowa ja rowniez biore pol tabletki na noc. Oprocz tego jeszcze clo na indukcje owulacji i duphaston na druga faze cyklu bo mam maly progesteron. Bylam u lekarza, stwierdzil ze mialam owu wiec bromek plus clo chyba dzialaja. Wiem, ze ciezko jest nie myslec, bo sama mysle o tym prawie caly czas, ale jednak wierze, ze leki pomoga. Wielu kobietom pomogly, wiec dlaczego nam maja nie pomoc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że pomogą:) kurczę ostatnio co druga koleżanka się chwali, że zaszła w ciążę to nie pomaga naprawdę:) mam nadzieję, że kiedyś ktoś też się będzie cieszył moim szczęściem:) jeszcze jak na złość jest 33dc a okresu jak nie było tak nie ma chociaż już powinien być w dodatku temperatura, którą mierzę wynosi już od 5 dni 37,0 stopni, to wskazuje na miesiączkę? Co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że pomogą:) kurczę ostatnio co druga koleżanka się chwali, że zaszła w ciążę to nie pomaga naprawdę:) mam nadzieję, że kiedyś ktoś też się będzie cieszył moim szczęściem:)jeszcze jak na złość jest 33dc a okresu jak nie było tak nie ma chociaż już powinien być w dodatku temperatura, którą mierzę wynosi już od 5 dni 37,0 stopni, to wskazuje na miesiączkę? Co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
33dc i wysoka tempka? Moze zrob test :) ilu dniowe masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje cykle są około 32-33 dniowe, dlatego na razie się nie nakręcam:) Chodzi tylko o to, że zastanawiam się kiedy temperatura przed okresem spada, dwa dni jeden dzień wcześniej? Dlaczego moja się dalej utrzymuje? Może to przez te leki, chociaż podobno Bromek reguluje cykl a nie go wydłuża więc nie rozumiem :) Może na mnie ma jakieś inne działanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Temperatura spada wlasnie dzien, dwa przed okresem :) nie nakrecaj sie, masz racje, ale ja bym jednak zrobila test. Skoro to Twoj 33dc to test juz bedzie wiarygodny. Bierzesz cos jeszcze oprocz bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę witaminę D, ponieważ lekarz stwierdził niedobór, a do tego jod i inne witaminy przygotowujące do ciąży pod kontrolą lekarza :) to ja chyba jeszcze nie dostanę tego okropnego okresu bo temperatura się utrzymuje na wysokim poziomie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Little M
Bądźcie dobrej myśli dziewczyny. Trzymam za Was kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Little M nie dziekujemy, zeby nie zapeszac ;) a mam pytanko, orientuje sie ktos w wynikach progesteronu? Otoz bylam u gina 2 dni po odstawieniu duphastonu, stwierdzil ze owu byla, kazal zrobic bete hcg i progesteron. Wyniki: hcg ponizej 1,2 czyli to wiem, ze ciazy brak Progesteron 6,77 . Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Little M
Z tego co wiem to są różne normy w zależności od cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
W fazie lutealnej normy mam napisane, ze sa od 1,7 do 26 czyli chyba nie zaciekawie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :-) Moze orientujecie się przy jakim wyniku prolaktyna są już szanse na zajście w ciążę ? Ja obecnie mam wynik 34, 12 przy normie 1, 20 -29, 93 jest mniejsza niż przy pierwszych wynikach ( 51, 86) jednak wciąż jest za wysoka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba ten temat dawno wygasł ale spróbuje opowiedzieć swój przypadek ...może kogoś zainteresuje moja wypowiedź. No więc jak w temacie..problem wysoka prolaktyna..ale zacznę od początku.. Pół roku starań o dziecko..brak ciąży. Wizyta u ginekologa..niby wszystko w porządku, pani doktor ujęła moje zaniepokojenie słowami ,,zdrowa para stara się do dwóch lat,, . Więc zdziwiona i wkurzona wypowiedzią ginekologa zostaję z niczym. Starania kolejne miesiące i dalej nic..łzy, strach, i obsesja szukania objawów podobnych do ciąży. Miesiączka zaczęła być coraz krótsza, skąpsza i te dziwne tygodniowe opóźnienia. Och jak dobrze że jest Internet. Zaczynam szukać na własną rękę przyczyn i docieram do hormonów. Robię wyniki prywatnie bo na skierowanie w tym kraju..ech szkoda gadać. Wynik prolaktyna ponad 2000 przy normie do 500. Znowu wizyta u ginekologa. Lekarz załamuje ręce, gdy pokazuję wynik i mówię że rok staramy się o dziecko. Jadę do innego ginekologa prywatnie, ten mówi że ginekologicznie jestem zdrowa i zdolna a leczenie zacznie gdy będę miala badanie nasienia męża. Znowu olano to że prolaktyna jest dużo ponad normę. Mijają dwa miesiące.. Trafiam w końcu do endokrynologa.. Diagnoza podejrzenie gruczolaka przysadki mózgowej lub hiperprolaktynemia czynnościowa. Robię kolejny wynik..1500. Od połowy grudnia przepisano mi bromergon. Po jednej na noc. Ogólnie po tygodniu ledwo żyłam. Ciśnienie 90/60, kołatanie serca, bezsenność i makabryczne zachwiania równowagi. Biorę nadal.. W połowie stycznia robię wynik i co.. Cud prolaktyna w normie.. Teraz czekam na kolejny cud..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie bo z każdym dniem jest większy strach i ból..dlaczego ja.. Współczuję tym którzy starają się tak jak my z mężem i życzę z całego serca owocnych starań, bo w końcu kto nas nie zrozumie jak my same..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Czy znacie NORPRLOLAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego nie znam, jest jeszcze Dostinex ale jest bardzo drogi. 4 tabl. 200 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem czekaliśmy 4 lata na nasz cud pomimo tego że obydwoje jesteśmy zdrowi,wszystkie badania w normie,a teraz nasz cud ma 2 tygodnie i spi smacznie obok,powodzenia życzę i trzymam kciuki a wszystkie pary starające się o mała fasolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Witam Serdecznie wszystkie Panie. Welao jak u Ciebie... ?? Ja juz jestem w Norwegii...Bromergon caly czas biore i dodatkowo kwas foliowy,bez zadnyh zmian a przynajmniej ich nie odczuwam.Własnie czekam na @ ,mam nadzieje ze juz nie bede musiala zbyt dlugo czekac na nia,tak jak ostatnio...:) Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Ja dalej biore bromka, clo i duphaston. Jestem wlasnie w polowie cyklu. Lekarz stwierdzil, ze jak w tym cyklu sie nie uda, bede miala robione badanie droznosci jajowodow :( miala ktoras z Was to badanie? Boje sie strasznie,.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonik
Welao ja rowniez w kolejnym cyklu wybieram sie na badanie droznosci. Naczytalam sie o tym badaniu i jestem przerazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Welao... jak na złość styczeń bez @ ... niby lekarz powiedział,że to normalne i zdarza się tak przy braniu bromergonu...Ale ja znów zaczęłam mieć przez to nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welao
Paulinko ja biore bromka juz kilka miesiecy i zawsze mam @ wiec nie wiem czy po stronie tego leku lezy problem. A nadzieje trzeba miec zawsze :) ja wlas mam wlasnie 21 dc. W tym mcu odpuscilam, zadnych testow,pomiarow, tylko leki i za tydz zatestuje. Co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mesia28
Hej:-) Mam taki sam problem tylko u mnie dodatkowo stwierdzono mikrogruczolaki przysadki;-( Już 1,5 roku staramy się o dzidzie i nic, owulacji nie mam a mój ginekolog zainteresował się moim mężem, stwierdził że u niego może być problem :-/ Teraz lekarz zmienił mi bromergon na dostinex. Ta bezsilność jest najgorsza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina199054
Welao ja pod koniec stycznia zrobilam test i nic.Teraz mamy 19 luty i nadal @ nie przyszła, czekam do konca miesiaca i znów zatestuje.Ta bezradnosc jest najgorsza.Niewiem dlaczego tak jest.Ale kiedy bylam u lekarza, powiedzial mi ze tak moze byc...Bo ja na poczatku brania bromergonu mialam tez caly czas@. Mesia28 - kiedy ja byłam u lekarza, powiedzial mi ze do kwietnia jak nic nie uda się,do bromergonu doda mi jakies jeszcze leki, ale bede musiala byc wtedy pod stałą obserwacją,a jezeli po tym tez nie bedzie zadnych popraw,stwierdzil ze bedzie potrzebowal nasienia partnera.Bo problem moze nie lezec calkowicie po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki kochane, widze ze bardziej sie orientujecie ode mnie.. mam tkai problem .. mialam wysoka prolaktyne dostalam bromergon , pol tabletki na noc , wzielam juz polowe opakowania.. okresu nie mam juz tyydzien .. wspolzylam z chlopakiem 3 razy bez zabiezpieczenia .. skonczyl w srodku .. nie wiem czy to byly dni plodne ale wydaje mi sie ze na 70% tak.. robilam przedwczoraj test wyszedl negatywny .. okresu dalej brak.. moze ze robilam go kolo godziny 18 i dlatego ?;/ strasznie sie martwie bo nie wiem juz co myslec.. Mozliwe jest zeby tak mi sie spoznial przez branie bromka? co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska1988
hej dziewczyny!!pisze pierwszy raz na takim forum , ale czesto je czytam he!!tez mam problem z prolaktyna norma od 220-496 a ja mam 1459 a po obciążeniu ponad 5tys.dostalam Dostinex1/4 tabletki na tydzien biore dopiero miesiac @ dalej sie spóźnia mam juz 36dzien cyklu, piersi bola i sutki mi sie powiekszyly!!jak nie dostane@ to robie test ale nie licze na to chodz bardzo bym chciala tym bardziej ze w zeszlym roku w Maju mialam wczesne poronienie!!ahh mam mysli ze moze byc to ciaza ale raczej po tak krotkim leczeniu to niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKFa
Cześć dziewczyny. Chciałabym do Was dołączyć, bo mam taki sam problem jak Wy. Na początku cyklu robiłam badanie FSH, LH i Estradiol. FSH i Estradiol w normie, LH 17,6 (norma do 12,5). Wczoraj robiłam TSH (jest w normie) i prolaktynę z metoklopramidem. Wynik niestety jest zły. PRL - prolaktyna 279,90 mIU/l Kobiety: przed menopauzą 83 - 622 PRL - prolaktyna (1h po MTC) 7722,00 mIU/l Kobiety: przed menopauzą 83 - 622 PRL - prolaktyna (2h po MTC) 5679,00 mIU/l Kobiety: przed menopauzą 83 - 622 Staramy się z mężem od ponad roku o dziecko i niestety się nie udaje. Jeszcze mam zbadać progesteron i testosteron i z wynikami mam iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×