Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość gość
i zbadaj tsh :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmeg231
Dzięki bardzo za odpowiedz, bardzo czekałam na to :) tsh mam w normie problem polega na tym ze on nie chce mi wypisać recepty twierdzi ze pierwszy wynik bez obciążenia jest w normie i z moja owulacja tez jest wszystko w porządku zapomniałam mu tylko powiedzieć ze piersi bolą mnie prawie 20 dni w miesiącu a przed okresem musze wchodzić do wanny i trzymać się za cycuchy :) bo tak mnie bolą jestem nerwusem i wiem ze prolaktyna skacze mi cały czas:( buuuu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula04
Pomocy!!!!pilnie odkupie PARLODEL.Proszę o kontakt email agula04@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech sprawdzi czy jajeczkujesz normalnie i czy peka pecherzyk bo moze byc tak ze jest owulcja ale do zaplodnienia nie dojdzie , mnie tez bola piersi ale to przed okrsem choć jak juz biore bromka to jest lepiej ale ja mam prolaktyne ta podstawową za wysoką , wiec powiedz ginekologowi że zalezy Ci na tym zeby zajsc w ciaże i brac te tabletki na obnizenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane prolaktynki jestem tutaj nowa i potrzebuje waszej fachowej pomocy , jestescie wszystkie zuch dziewczyny , pełen Szacun dla Każdej , na prawdę sporo poczytałam o waszej historii i tak jak w zyciu raz na wozie raz pod, czysta telenowela, Supermenki X) Więc ja staram sie o dzidzie od roku bez skutku no bo i leczenie bylo jakies takie ???!!!! Mam wrażenie ,że lekarze trzymali za mnie kciuki , zamiast przepisac jakies leki badz wysłać na jakies porzadne badania :( nie wiadomo czy śmiac się czy płakać X) mniejsza o to teraz trafiłam swietna Pania dr i juz mam diagnoze hiperprolaktemia 100 na czczo i po obciazeniu 300:( , no i mieśniak ( ale podobno narazie nie przeszkadza w zajsciu w ciaże ) Moje pytanie jest takie od 3 dc przyjmuje bromergon stopniowo 1/4 3 dni pozniej 1/2 3 dni i teraz pozostaje przy jednej na nocke :) od 16dc biore tez luteinke doustnie 50 Mg rano i wieczor , moje pytanie brzmi kiedy, jak sadzicie bede miala choc cień szansy na obniżenie tego dziadostwa i malutką nadzieje na dwie upragnione kreseczki , z góry dziekuję za odpowiedz i trzymam kciuki za NAS :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ;) ja tez mam hiperprolaktynemie czynnosciowa tylko ze ja wynik mialam nizszy 35ng a po obciazeniu 200 wiec to stresowa hiperprolaktyna , chodze do endokrynologa prywatnie bo oczywiscie inny nie widzi w tym problemu a gineklog uwaza ze poki sie nie stram o dzidzie to brac tabletki antykoncepcyjne a ja nie chce bo ta prolaktyna byla uciazliwa. Prywatnie pani endokrynolog powiedziala ze to nie jest duzy wynik ale jesli mam wyciek mleczny to trzeba to leczyc o dzidzie tak jak pisalam sie nie staram ale myslmy juz o tym powoli ,ja biore pol tabletki rano i wieczorem i z 36 spadlo do 13 i chyba wole zwiekszc troche dawke , a co do Ciebie kochana to spokojnie leczenie troche trwa tymbardziej ze zaczyna sie od malej dawki , lekarz stopniowo przepisuje wieksze mysle że Ty bedziesz musiala brac dwie tabletki dzienie i wyedy Ci ladnie spadnie bo ta tabletka dziala od razu po miesiacu Ci spadnie wiec jak przejdziesz na troche wieksza dawke to sie staraj juz , z tymi tabletkami latwiej sie zajdzie i ja tez mam taka nadzieje ze bede mogla miec kiedys dzidzie , prolaktyna to nie taka tragedia ;) sa gorsze schorzenia hormonalne wiec damy rade dziewczyny , trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam hiperprolaktyne tylko ze 36 a po obciazeniu 200 wiec to ta stresowa prolaktyna po miesiaciu brania bromergonu po pol tabletki rano i wieczorem spadlo do 13 wiec mysle ze tobie lekarz pozniej da wieksza dawke zeby ladnie spadla prolaktyna i wtedy staraj sie o dzidzie kochana ,trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , dziękuję za odzew i za wsparcie również życzę wszystkiego dobrego. :) Moja Droga z tego co piszesz trzeba będzie się chyba przebadać po tym miesiącu brania leków , skontrolować czy rzeczywiście bromek pomaga :) jestem niecierpliwa i muszę wiedzieć :) @ juz do mnie zawitała i zauważyłam ,że przyszła terminowo w 28 dc bez bólów piersi i obolałym brzuchem jak za dawnych czasów, więc sama zauważyłam ,że jakby wróciło wszystko do normy sprzed wielu lat, bóg wie jak długo miałam ta hiperprolaktynemie, jak to możliwe, ze lekarze mi nie pomogli przez tyle lat absurdalne... Miłego dnia życzę buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej :) z tego co wiem to juz sie z tego nie wyleczymy :( bo ja kiedys odstawilam bromergon i byl duzy skok prolaktyny wiec jesli sie staramy o dzidzie to lepiej ja brac a gdy sie zajdzie w ciaze to lekarz powie czy odstawic od razu czy tez stopniowo :). Jesli okres przyszedl no to tabletki dzialaja sprawdz po miesiacu ile spadlo prolaktyny :) i napisz ja ide w tygodniu do lekarza i zobaczymy czy podwyzszy dawke :P , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam Bromergon - katastrofa Parlodel - bylo srednio i te bole glowy Dostinex - zero objawow nic :)) i zaczelam brac go w grudniu a w lutym zaszlam w Ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to gratuluje :) , ja bromergon dobrze akurat znosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny :) czemu zadna nie pisze ? :) udzielajmy sie tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia85
Witam, Pół roku staramy się z mężem o dzidzie Ale nici z tego. Poszłam na coroczną kontrolę do gin i powiedziałam mu na czym problem polega. Kazał zrobić Tsh prolaktynę i testosteron. Wszystko było ok tylko nie prolaktyna. Przy normie 0,9-23,6 miałam 25,9. No i Bromergan 1/2 na noc przez tydzień a poźniej 1/2 na noc i na dzień. I tak przez 3tyg. Po czym ponownie zbadać poziom prolaktyny. Naczytałam sie tyle o skutkach ubocznych tego leku że aż mnie paraliżuje strach. Nie mogę sobie pozWolić na takie uczucie W pracy a co najgorsze żeby dojechać do pracy musze prowadzić auto 40km. Czy jest coś co łagodzi skutki brania tego leku? Może macie jakieś sprawdzone metody? Czy uczucie zasłabmięcia ma się cały dzień? Wiem że muszę je wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam skutki uboczne jak bralam cala tabletke chyba z tydzien tak mialam tylko ze ja mialam prolaktyne 37 i zeszlam na poł tabletki rano i wieczorem i spadla prolaktynka do 13 wiec tobie jeszcze wiecej spadnie bo masz mniej podwyzszona wiec szybko pewnie zaciazysz :) najlepiej lek brac po jedzeniu ja juz normalnie go biore bo organizm musi sie przyzwyczaic :), tylko nie przestawaj go brac bo ja tak raz zrobilam i prolaktyna g***townie podskoczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie ja juz kiedys bylam na tym watku...probowalam zajsc w ciaze bez wspomagania I nic...po zrobieniu prolaktyny wyszlo ze jest 14x ponad norme...I bromergon 1.5 tabletki....bylo ok poza tym ze przez te tabletki mialam ciagle zatkany nos...ale w 3 cyklu staran zaszlam w ciaze...mam obecnie 18miesiecznego synka....myslimy o 2 dziecku I znowu jest problem...czeka mnie znowu badanie na prolaktyne...pewnie znowu bd ten sam scenaruisz...mnie sie na lekah udalo za pierwszym razem I mam nadzieje ze teraz tez bd ok....trzymam kciuki za reszte kobietek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom :) Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych. Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia85
Biorę Bromergon już od soboty i nie przechodzę żadnych skutków ubocznych oprócz jednego dnia kiedy było bardzo niskie ciśnienie i miałam straszne zawroty głowy. Mam nadzieję że przyszłym cyklu będziemy mogli już "działać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati6
Witam wszystkie dziewczyny z podwyższona prolaktyna! Moj wynik przed leczeniem Bromergonem 56 po 2 tygodniach Leczenia bro wynik 10,55. Pierwsze trzy dni brałam. ćwiartke leku na noc następnie 3 dni połówkę później cała tabletkę na noc. Pierwszy dzień słaby od rana zawroty głowy, mdłości ,senność, ból głowy, uderzenia ciepła i zimna. Jednak objawy te mijają organizm przyzwyczaja się trzeba tylko pamiętać żeby brać Bromergon tuż przed dodaniem i nie odczuwa się skutków ubocznych jedyne co to chcę się pić w nocy i dziwne sny są. Teraz zobaczymy ile czasu trzeba brać ten lek żeby udało się zajść w upragnioną ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik12345
Witam,chciałabym dołączyć do Wasze- go grona. Staram sie o maleństwo od prawie dwóch lat. Leczono mnie różnymi lekami,ale nigdy nie zlecono mi badania prolaktyny po obciążeniu więc zrobiłam to badanie na własny koszt i okazało się że pierwsza wyszła mi 10.91 ng/ml a po obciążeniu 291 więc ponad 25 razy wyższa,niestety lekarka z kliniki leczenia niepłodności powiedziała mi,że to nie ma żadnego znaczenia,że odchodzi sie od tych badań z obciążeniem itd. Masakra. I co tu myśleć o tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia85
kasik12345 Ja także zaczęłam coś z tym zrobić bo ileż można razy próbować i lekarz pierwsze co mi zlecił to badanie na tarczycę i prolaktynę i co się okazało mam za wysoką prolaktynę. Biorę Bromergon od miesiąca i właśnie czekam na drugi wynik czy się obniżyła czy nie. W piątek mam wyniki. Wydaje mi się że nie ma różnicy czy z obciążeniem czy bez. Ja robiłam bez obciążenia i wynik był za wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta podwyższona prolaktyna tylko po obciazeniu to podobno hrierprolaktyna utajona , lepiej brac tabletki , na ciaze musi byc podobno jakos 10ng lub mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
co jest dziewczyny :( nikt tu nie zagląda :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
trzeba odświeżyć ten watek prolaktyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shafuli
Jak nikt ? :) To ja dzisiaj dostałam mojego pierwszego Bromergona i strasznie się go boję ;) Mam wziąć 1 tabletkę na noc ....ale chyba zacznę sama ją dzielić i stopniowo dozować. Dzisiaj 1/4 - bo jutro muszę wstać a pracuje fizycznie więc na omdlenia nie mogę sobie pozwolić. Moja prolaktyna to 56 - oczywiście sama zbadałam w Diagnostyce po 3 latach bez zabezpieczenia coś mnie tknęło... Mam nadzieję że nie jest za późno na leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shafuli
Kij ! Wezmę w niedzielę - akurat powinnam dostać okres - no i poniedziałek i wtorek mam wolne więc mogę trochę po omdlewać ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shafuli
A chciałam tylko sprostować - że sama zbadałam hormony ale oczywiście byłam z wynikiem u lekarza ginekologa i to on mi przepisał leki - nie że sama się leczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia85
Moja prolaktyna spadła z 26 na 5 i gin zmniejszył mi dawkę na 1/2 tabl. Jeśli prolaktyna nie wzrośnie do ponad 10 zostaniemy przy tej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik12345
Cześć dziewczyny,ja nadal jem bromergon to już drugi miesiąc się zaczął w dawce 1x1 na noc,na początku źle się czułam,rano bolała mnie głowa ale mi przeszło.Obecnie nie mam żadnych skutków ubocznych a nawet zauważyłam pozytyw-nie bolą mnie piersi tak jak dotąd-bolały mnie praktycznie 3 tygodnie i tydzień przerwy,uciążliwe to było.Mam nadzieję,że już niedługo następnym pozytywem będzie pozytywny test ciążowy ((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shafuli nigdy nie jest za póżno,trzeba próbować wszystkiego,żeby /gdyby się nie udało jednak/ z czystym sumieniem powiedzieć zrobiłam wszystko...Będzie dobrze. Moncia,no niezły wynik,super.Ja badania robię za 3 tygodnie,jestem bardzo ciekawa.U mnie pierwsza prolaktyna w normie,ale po obciążeniu 25x większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×