Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość bogumila_11
torbiel mi chyba pękła bo po badaniu na drugi dzień zaczełam krwawić tzn, nie krwawić a plamić i strasznie mnie boli brzuch nie mogłam się wyprostować, a pozatym brzuch mam jak balon strasznie jeszcze tak nie miałam. Boje się, troche się naczytałam i podobno takie małe ( ja mam 3 cm) nie bolą a ja odczuwam taki ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Czesc dziewczyny. Dawno nie byłam na forum a tu się tyle dzieje. Bogumila, przykro mi, że to nie ciąża, mam nadzieje, że szybko wyleczysz tego torbiela. Wiecie co, ja czasami mam taki żal, sama nie wiem do kogo, że zawsze ze mną musi być coś nie tak.. czasami jest taki dzień, że już nie mam siły myśleć co dalej z tym leczeniem, hormonami...itp Ja nadal muszę wywoływać miesiączkę luteiną, prolaktyna spadła mi sporo do 16. Myślałam, że jak już ona się wynormuje to i okres będzie a tu dupa.. Ile jeszcze trzeba się namęczyć aby było dobrze :( ahh... Ciekawe czy to jest bezpieczne aby brać tyle tych leków.. jak to się kiedyś odbije na naszym zdrowiu.. Sama już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!! Dzulka ja też mam problem z miesiączką, ja miałam prolaktyne 75 po norprolacu spadła mi do 12 i miesiączki dalej nie miałam regularnej tylko co 2 miesiące okazało się jak już pisałam na forum, że tego przyczyną są męskie hormony, ja mam za dużo testosteronu i androstetionu, podejrzewają PCO u mnie, a Ty badałaś męskie hormony??Bo przypuszczam, że poprostu u Ciebie jest coś jeszcze nie tak jak powinno być co powoduje to, że nie masz miesiączki regularnie. Bogumila_11 i jak tam u Ciebie robiłaś badania?Co z tą drożnością jajowodów? Ja narazie biorę tylko bromek za 2 miesiące idę na kontrole do lekarza i zobaczymy co z tymi nieszczęsnymi męskimi hormonami;/ Pozdrawiam!!Trzymam kciuki za kolejne ciąże!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
Cześć. Dziulka ja mam ten sam problem co ty. Też zażywam bromek już od kilku lat. Prolaktyna jest już w normie ale lekarz zalecił mi zażywać 1/2 tab. tak profilaktycznie. W sumie nie wiem po co, bo po roku przerwy utrzymywała się cały czas w normie. Pomimo dobrego jej poziomu, dalej muszę wywoływać miesiączkę luteiną. Co do męskich hormonów- to ja mam testosteron niby w normie ale przy górnej granicy. Nie mam przy sobie wyników ale pamiętam, że granica była do 2,9 a ja miałam 2,7. Dziulka powiem ci, że ja tez mam czasem takiego doła, że aż szkoda gadać. Nawet teraz w weekend dopadło mnie i uświadomiłam mężowi po raz kolejny, że nie jest wesoło, że będąc w UK nie mam możliwości iść na usg i się leczyć, że czas mi leci a tu nic, że zażywam leki a jakie będą skutki uboczne po latach to nikt nie wie. Mówię ci straszny dół. Mąż pocieszał mnie i mówił że jak tylko będziemy na święta w Polsce to od razu pójdę do lekarza i zrobię znowu wszystkie badania a na pocieszenie kupił kwiaty i witaminki dla kobiet starających się o dzidzie, mających podobno poprawić skład śluzu i przedłużyć żywotność plemników. Ale jak to zadziała to ja sama nie wiem. Pewno to kolejna ściema na ulotce i dodatkowa chemia w moim jadłospisie. Na szczęście kupił tez siatkę owoców mówiąc, że same tabletki nie wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Byłam dzisiaj u lekarza torbiel od środy urosła, brzuch dalej mnie boli lekarz kazał mi brac przeciw bólowe i rozkurczowe a jak nie przejdzie to na stół załamka. Rodzina każe mi iść do innego lekarza więc chyba pójde. Nie moge zrozumieć dlaczego tak mała torbiel powoduje bół jak bym miała miesiączke. Czy to czasem nie pozamaciczna , ale do jasnej anielki chyba lekarz by to zobaczył......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
jkjk21, u mnie stwierdzono PCO i dawno nie robiłam badań na męskie hormony. Będę musiała iść zrobić to. Na pewno musi być coś nie tak, bo ile można się tak męczyć już z nieregularnymi miesiączkami. Mada049, a nie masz żadnego polskiego ginekologa, do którego mogłabyś chodzić? Zawsze to nie musiałabyś czekać na wyjazd do Polski, tylko na miejscu... JA już nie wiem ile człowiek ma się namęczyć aby było dobrze! Teraz mam takie nastawienie, że na samą myśl o leczeniu powoduje nerwicę! Chyba muszę psychicznie odpocząć od tego i znów się zabierać za leczenie, jeszcze mi została jedna paczka luteiny wiec okres wywołam ...ahhh Bogumiła_11, a lekarz przepisał CI jakieś leki na zmniejszenie tej torbieli?? Może faktycznie idź do innego lekarza skoro się źle czujesz, wiem, ze torbiel może osiągnąć duże rozmiary i może dlatego taki ból odczuwasz. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni u Ciebie jak najszybciej. Ahh.. ... Pozdrawienia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Dziewczyny ja już nie wiemco robić o co o tym wszystkim myśleć, troche boli mnie już mniej, i mniej krwawie niemogłam się dzisiaj dostać do żadnego innego lekarza dopiero jutro, ale jeden z lekarzy telefonicznie udzielił mi tylko informacji a lekarz jest z PAM podobno bardzo dobry, że torbiel jednak nie może mieć wpływu na wynik testu więc ja już zdurniałam o co w tym wszystkim chodzi. Mam tylko nadzieję, że to nie ciąża pozamaciczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!!Ja narazie sobie odpuszczam, staram się nie denerwować, biorę bromek, kwas foliowy i obserwuję swój cykl.Mam nadzieję, że to coś powie lekarzowi jak pójdę do niego na kontrolę. Szkoda, że nie ma jakiejś magicznej tabletki, która by wszystko naprawiła, w ogóle dziwię się skąd takie rzeczy się biorą w naszych organizmach. Ja od zawsze marzyłam o dzieciach, nigdy nie stawiałam kariery na 1 miejscu i dlaczego akurat ja muszę mieć 100 problemów na raz;/ zaczynam już zazdrościć, że niektóre z Was mają tylko problem z prolaktyną:( Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogumiła_11 co u Ciebie. Byłaś u lekarza? co powiedział? my i dziemy w poniedziałek na pierwsze badanie nasienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
koliberek u mnie sytuacja jeszcze się nie rozwiązała już 3 razy miałam robione usg w tym tygodniu wykrył mi torbiela na lewym jajniku, krwawie i pobolewa mnie brzuch. LEkarz powiedział że prawdopodobnie torbiel się okręca i dlatego boli. Zrobiłam bthcg wyszło mi 600, ale lekarz powiedział że przy torbieli może dawać taki wynik więc nie wiem, inny lekarz powiedział mi że jednak torbiel nie może mieć wpływu na wynik. w śode jadę na profesjonalne usg więc do tego czasu gdybym miała być w ciąży to już wykryje bo 18 lutego powinnam mieć okres. Szczerze mówiąc to jest mi już wszystko jedno jestem już tak zmęczona tu jest nadzieja, a za chwile znika nie chce zwariować. Pisałaś coś czy robiłam bete? co to takiego? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogumiła11 beta to inaczej to badanie krwi które robiłaś bhcg. na forach często się to tak określa. u mnie w poniedziałek dużo sie wyjaśni. mąż będzie oddawał nasienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
ja jadę jutro badać nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogumiła pierwszy raz twój partner będzie oddawał nasienie? mój tak, czuję im bliżej poniedziałku mąż jest bardziej spięty. zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
tak koliberek jedziemy pierwszy i mój mąż nieźle się denerwuje zwłaszcza dzisiaj bo zaraz wyjeżdzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
hej Dziewczyny:) Ja dziś odebrałam wyniki w0olnego testosteronu i jest w normie, ale za bardzo nie wiem jaka jest różnica pomiędzy wolnym testosteronem a testosteronem. Bogumila_11 jak u Ciebie?Sytuacja juz się wyjaśnila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
nie wiem jaki wynik bo dopiero dzisiaj mogę odebrać, ale pojadę dopiero w środę. I w środę w sumie u mnie też się rozegra bo idę do lekarza, przestałam plamić i brzuch też mnie nie boli. Więc nie wiem okres powinnam mieć w środę zobaczymy mam małą nadzieje że jestm w ciąży\, ale takich nadzieji miałam już wiele. A U Ciebie koliberek jaki wynik odebrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!! Bogumila_11 co u Ciebie słychać??jak twoje wyniki i męża?Ja postanowiłam też za wczasu wysłać mojego męża na badanie nasienia, raczej się mu to nie spodobało, ale trudno niech też coś od siebie w nasze starania wniesie.Ostatnio jestem pozytywnie nastawiona, pomimo że biorę tylko Bromek:) po obserwacji 2 cykli zobaczymy czy coś na testosteron dostane i na wywołanie owulacji bo przypiszczam, że narazie jej nie mam.Pozdrawiam i czekam na szczęśliwe rozwiązania tych sytuacji Koliberek999 chciałam się zapytać jak twój mąż przyjął wiadomość o wynikach nasienia?Jakie leki dostał, bo mój troche zaczyna się stresować choć dopiero za tydzień jedziemy na badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULKA_23
CZESC DZIEWCZYNKI:) bardzo dawno mnie nie bylo na forum , chcialabym sie dowiedziec gdzie robicie badania nasienia??mnie to tez chyba czeka aczkolwiek okres mi sie spuznia ale dopiero 2 dni wiec sie nie łudze ze to ciaza bo to raczej nie mozliwe tylu nieudanych prubach i tej prolaktynie. Bogumiła a co tam u ciebie?? wyjasnilo sie juz cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
hEJ dziewczyny nie znam się dokładnie na tych wynikach, ale z tego co tam wyczytałam to 45% prawidłowych na naszym wyniku a na wyjaśnieniiu jest że powyżej 75% powinno być. Ja dostałam okres 17 czyli w terminie, ale trwał 2 dni coś za krótko i nie poszłam do lekarza, coś się dzieje jednak nie tak bo boli mnie w prawym boku, a w nocy jak się obudzę to boli najbardziej jak rozchodze to przechodzi. Krępowałam się jednak iść w okresie , ale czuje że nie ma co na to patrzeć, trochę się boje iść żeby nie usłyszeć czegoś strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda81
bogumila_11 predko do lekarza, na co czekasz? Musi cie zbadac lekarz, to nie jest normalne ze Cie tak boi. Przełam sie i idz czym predzej. A ja mam dzis 16dc i od 2 dni bola mnie piersi jak przed @. Prolaktyna w normie. 11,4 a norma pokazuje 5-15 :) Przynajmniej jedno sie unormowało. Zastanawiam sie, czy jak odstawiłam Bromek, nie skoczy szybko na poprzedni poziom? :( Co u pozostałych prolaktynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!! Ja po raz 1 wczoraj źle się poczułam po Bromku, poprostu słabo mi się zrobiło i myślałam że zwymiotuje, jakieś zawroty, ale przeszło:) z moich obserwacji wynika że w tym miesiącu nawet owulacji nie miałam, przez te męskie hormony;/ ale się nie przejmuję:) 2 marca ide do lekarza i pewnie da mi CLO na owu i coś na zmniejszenie tych pozostałych hormonów i szczerze wi8erze, że zajde w ciążę:) pozytywne myślenie to jest to:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda81
Ja tez staram sie myslec pozytywnie, choc gdy przychodzi @ czasem jest to trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Magda 81 a jaki miałaś poziom prolaktyny na początku?Ja słyszałam, że jak sie do roku czasu utrzymuje to już nie trzeba brać Bromka, mi z wyjściowego 75 po norprolaku spadła do 12, ale po miesiącu bez tabletek wzrosła do 38, teraz pewnie znów spadła bo Bromku, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda81
Ja mialam cos ok 18.7 . W tym laboratorium co robie dziwne normy sa, inne niz u was dziewczyny chyba. Po pokazuje ze o 5-15 norma jest. Pojde za miesiąc sobie sama zbadac. Bardzo jestem ciekawa i boje sie ze wzrosnie. Dziewczyny, czy prolaktyna wzrasta od stresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Magda81 prolaktyna też jest nwazywana jest też hormonem stresu i wydziela się jak się człowiek stresuje, ale mój gonekolog powiedział mi,że od stresu może być w górnej granicy, a nie tak jak ja miałam 3 razy normę max, to Ty miałaś niewiele przekroczoną, może to było spowodowane stresem, ja w poniedziałek będę miała wyniki prolaktyny, testosteronu i progesteronu i okaże się czy w ogóle miałam w tym miesiącu owu, pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda81
Nie mam dobrych wiadomosci, usg wykryło mi PCO. Stad rzadkie owulacje i mniejsze szanse na ciąże. Niemniej w tym cylku owulacja byla, przytulanko tez i prolaktyna na dobrym poziomie, wiec jakies szanse są. Od polowy cylku mam nabrzmiale i tkliwe piersi. Coż, pozostaje cierpliwie czekać i trzymać kciuki... Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Witajcie dziewczyny nie było mnie długo bo wczoraj wróciłam ze szpitala, JEstem po operacji miałam ciąże pozamaciczną, której lekarz nie zauważył mówił że mam torbiela który pęknie przy miesiączce a ja prawie 7 tydzień ciąży już była obumarła, rozwaliła jajowód który mi wycieli i zachaczyła też o wyrostek. To było straszne czuje się teraz jak po cesarce, tylko, że dziecka w domu nie ma. Wszystko mnie boli, nie wspomne o psychice cały czas chce mi się płakać. Gdyby lekarz zdiagnozował wcześniej nie musieliby mi wycinać jajowodu a tu nie dało się nic zrobić a byłam u niego 2 razy i za każdym razem powtarzał, że to torbiel. Teraz jestem już pod opieką ordynatora, który powiedział że mnie poprowadzi mam nadzieję, że 1 jajowód wystarczy, ale przez najbliższy okres nawet chyba nie chce o tym myśleć. A mojemu byłemu lekarzowi jeszcze powiem jaki z niego fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×