Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość jkjk21
Hej Dziewczyny jestem po badabniu usg:) widać już pęchęrzyk:) za tydzień do kontroli i mam nadzieje, że będzie wszystko wporządku:) lekarz powiedział, że jestem w ok 4 tygodniu, że ostatnio nie było nic widać bo najwidoczniej ciąża nastąpiła później niż zazwyczaj.Za tydzień już będą konkrety:) pozdrawiam!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
Jkjk21 bardzo się ciesze, że wszystko jest ok. Kochana dawaj od razu znać co i jak u ciebie jak będziesz po kontroli. Ja 1 kwietnia będę w Polsce i tak właśnie muszę sobie ustawić miesiączkę, żeby jak przyjadę zacząć zażywać clostilbegyt. Mąż przyjedzie 12 wiec mam nadzieje, że będziemy działać i w końcu coś zmajstrujemy. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
JKJ moje Gratulacje........Życzę zdrówka dla Ciebie i fasolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Dziewczyny jeśli któraś z Was miała ciąże pozamaciczną napiszcie po jakim czasie dostałyście okres, bo u mnie już prawie 5 tydzień po zabiegu a ja nie mam dalej okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Dziewczyny, czy po bromergonie miesiączka powinna się uregulowac? Mi spóźnia się już 4 dni, czyli mój organizm zachowuje się tak samo jak przed rozpoczęciem leczenia. Biorę Bromergon od 5 do 25 dnia cyklu. Czy to normalne? Mam bóle w dole brzucha, tak jakby coś dusiło, bolą mnie piersi, czasem mi trochę słabo, ale to raczej nie ciąża. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINA22...
Czesc dziewczyny!! Ja mam problem z prolaktyna tylko ze lekarz nie przepisal mi bromergonu jak Wam tylko zalecil przeswietlenie przysadki mozgowej. Dlaczego?? Moze mozna kupic ten bromergon bez recepty?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINA22...
Czesc dziewczyny!! Ja mam problem z prolaktyna tylko ze lekarz nie przepisal mi bromergonu jak Wam tylko zalecil przeswietlenie przysadki mozgowej. Dlaczego?? Moze mozna kupic ten bromergon bez recepty?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
NINA22, czy masz wyniki badań prolaktyny? przed i po obciążeniu??? ja po obciążeniu miałam 10-krotnie przekroczoną normę i lekarz mi przepisał Bromergon 2x dziennie po 0,5 tabletki. Leku bez recepty ne można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ja tez mam problem z miesiączka....biore bromergon od około miesiaca i spoznia mi sie @ 10 dni...slyszalam ze po bromergonie te cykle raczej się regulują.A moze po lyzeczkowaniu które miałam w grudniu jeszcze nie wszystko wrociło do normy i stad to opoznienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ja też brałam bromergon ze względu na prolaktynkę i teraz jestem w 7 tyg ciąży, w sumie od razu po odtsaiweniu zabezpieczenia zaszłam póki c o wszystko jest ok :D pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola.34
moje wyniki to PRL po ‘0’ 9.8 ng/ml po 1 h 271.1 ng/ml po 2 h 182.2 ng/ml czyli bardzo złe, gin przypisał mi Bromergon 1/2 tabletki na noc. Mam wrażenie że to za mało żeby zmniejszyć u mnie prolaktyne mam pytanie jakie były wasze wyniki i jaką dawkę leku bierzecie na dobę bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINA22...
mala_19 ja mam prolaktyne 43,13 ng-ml a norma to 5,0-35,0 takze podwyzszona .Nie wiem co mam w taki razie robic bardzo chcemy z mezem miec dzidziusia ale z tego co wiem to poki co nie mamz na co liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINA22...
kamciak tez bym tak chciala Gratuluje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
A moja prolaktyna to 40,75 ng-ml, biorę 1 tabletkę na noc od 5 do 25 dnia cyklu. Dziś 35 dzień cyklu, a okresu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
NINA22... nie chcę Tobie mieszać w głowie. Zrób prześwietlenie przysadki , jeśli lekarz Tobie zlecił. Nie wiem jakie jeszcze badania Tobie zlecił lekarz ... Ja chodze do swojego biorę Bromergon i Clo od 3 do 7dc i czekam, ale mimo wszystko dla świętego spokoju umówiłam się na wizytę u lekarza w Poznaniu na Polnej. No chyba, że do dnia wizyty uda się zafasolkować :) Może pójdź do innego ginexa z wynikami ??? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!!U mnie póki co też wszystko ok, beta ładnie rośnie w poniedziałek już miałam ponad 6 tysięcy:) nie mogę w to uwierzyć, pewnie wy też nie uwierzycie ale biust mi urósł niesiamowicie!!Dopiero początek ciąży, jestem w szoku, że tak szybko zmiany zachodzą, no i oczywiście smaki nagle mi przychodzą, a później niedobrze mi sie robi na samą myśl posiłku.Kamciak odstawiłaś już Bromergon??Bo mi lekarz powiedział, że mam brać póki się nie pojawi akcja serca u Dziecka, a jak u Ciebie??Co Ci doradził?? Jutro mam wizytę u lekarza znów napiszę jak się czegoś nowego dowiem i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:) Bogumila_11 dostałaś już miesiączkę??Tak sobie ostatnio myślałam o Tobie i może przez twoją operację doszło do jakis zakłóceń w organiźmie, ale mam nadzieję, że wszytsko się unormuje:) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
KarolinaS23, dostałaś miesiączkę? Bo moja spóźnia się już tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Zrobiłam test. 2 kreski. Nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mb 28. gratuluję kochana. teraz biegnij do lekarza i zapytaj o bromergon. czy brać czy nie. było dużo przypadków gdzie dziewczyny radykalnie odstawiały i niestety straciły swą fasoleczkę. najlepiej teraz powtórz badanie prolaktyny. ona rośnie na początku ciąży a lekaż po wyniku sam zobaczy czy jest za wysoka czy nie i wtedy zdecyduje o bromku. pozdrawiam cie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Dziękuje Koliberek999. Ja nie biorę Bromergonu od 25 dnia cyklu, bo miałam brac od 5 do 25 dnia i odstawic. Ale zaraz po niedzieli biegnę do lekarza, bo się właśnie z tego powodu denerwuję. Nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mb28 gratuluję 2 kreseczek!!:) Ja właśnie jestem po wizycie kontrolnej pechęrzyk już jest duży i wszystko się rozwija tak jak powinno być:) pytałam się o Bromergon i lekarz powiedział, że narazie mam brać, biorę też Luteinę jako ochronę przed prolaktyną, lekarz powiedział, że w ciąży prolaktyna rośnie nawet do 200 jednostek, żeby kobieta miała pokarm, problemem tylko jest to że u kobiet z hiperprolaktynemią ona czasami za szybko wzrośnie i stąd poronienia, ale ja mam przeczucie, że wszystko będzie dobrze:) i miałam racje że fasolki zaczną się za niedługo pokazywać:) pozdrawiam:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
mb28 gratulacje ;) życzę wszystkiego najlepszego. Daj znać jak już będziesz po wizycie u lekarza, buziaki ;* jkjk21 super, że u ciebie wszystko dobrze się układa i że dzidzia rośnie. Kurcze dziewczyny nawet nie wiecie jak się ciesze, że już tylu z was się udało. Już nie pamiętam kiedy dokładnie, ale chyba zaraz jak jkjk21 napisała, że jest w ciąży stwierdziłam i napisałam, że chyba bociany atakują. Jupi ;) miałam racje dziewczynki- z nami wszystkimi będzie dobrze. Kurcze mąż się ze mnie śmieje, że pisze tu do was i śmieje się do monitora ;) A co tam - ja się poprostu bardzo cieszę z waszego szczęścia- szczęścia każdej dziewczyny z tego forum, że w końcu się udało. Ja już za tydzień będę w Krakowie i zaraz lecę do lekarza- mam nadzieje, że też mi się uda i będę cieszyła się razem z wami z tego życiowego szczęścia. Pozostałym prolaktynkom życzę powodzenia w walce o swoje małe szczęście. Pozdrawiam was wszystkie i informuję, że bociany nie skończyły nalotu. Uważajcie bo żadna z nas nie zna dnia ani godziny...a może nocy hahaha ;) Kurcze zaczyna bić mi korba z radości, a to dobrze bo będę miała siłę na naukę do obrony- buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Dziękuję wam wszystkim za gratulacje. Mam nadzieję, że test się nie myli. We wtorek wizyta. Napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mb28 jak ja zadzwoniłam do swojej lekarki to mi odrazy pogratulowała powiedziala ze testy sie w ta strone nie myla - zrobiłam aż cztery bo nie iwerzyłam :D bromergon brałam pół roku, a lekarka mi nie zlecała żadnych prześwietleń ani nic takiego NINA22... miałam tylko badane hormony Prl, Prl po mtc, testosteron, tsh, cukier, i jakies inne postawowe badania KarolinaS23 ja nawet po bromergonie miałam cykle ieregularne średnio co ok 35 dni... wszystko zalezy od organizmu pozdrwwiam wszystkie dziewczynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINA22...
kamciak ja tez mialam te wszystkie bedania robione tylko wczesniej. Teraz biore luteine 50 od 17 do 25 d.c zobaczymy co dalej Pozdrawiam cieplutko wszyskie dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to spoko, na mnie np luteina nie dzialała wogóle, więc po kilku miechach dostałam bromek, i zadziałal idealnie :) luteina za słaba byla a co do badan przysadki to mi cos lekarka mowiła że jezeli poziom prl bedzie trzycyfrowy to wtedy nawet operacje moga mi robic i wtedy jakies wlasnie badania u neurologa bede miala najprawdopodobniej pamietam jak na miekkich nogach szlam po wyniki ale sie starchu wtedy najadlam :/ naszczescie wystarczyly tabletki, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
:) witajcie, gratulacje dla mb28, jkjk21 !!!!! mam nadzieję, że niedługo u nastepnych pojawią się 2 kreseczki. 3mam kciuki za następne fasolki. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam serdecznie:) Jestem tu nowa chociaż z podobnym problemem. Staram się o dzidzie a moja prolaktyna jest wysoka. Od tygodnia łykam biomergon - pół tabletki wieczorem i ogólnie czuje się tak jakby ktoś spowolnił moje ruchy o połowe i jeszcze te napady gorąca.. Ponadto od 4 do 6 dc Clo potem od 5 do 25dc Estofer i jeszcze od 19 do 25 Duphaston. Czy Któraś z Was miała taki zestaw??? Troche sie tym martwie:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! Kurcze czytam te wszystkie posty i chce mi sie płakac, zestaw tabletek biore 2 miesiac od 2dc do 5-CLO, od 5-25dc bromergon i 0d 16 do 25dc duphaston.Wlasciwie nie mam nadzieji, moj maz nie chce zrobic wynikow, wiec tym bardziej zameczam siebie tym wszystkim, tak bardzo pragne zeby sie udalo a tu lipa, co lepsze to tesciowa byla u wrozki a ta jej wywrozyla ze maz moze miec dzieci i ze do czerwca nastepnego roku bedzie na swiecie dziewczynka :) on tak sie zafascynowal tym, ze kazal mi isc do lekarza. Moja Gin zrobila wszystkie badania i wyszlo ze mam hiperprolaktynine :( dostalam wlasnie ten zestaw tab. Przez pierwszy miesiac nic sie nie dzialo, wcale nie czulam ze tabletki w jakis sposób oddzialywuja na mnie ale teraz czuje sie okropnie, jestem slaba, dzis nawet wymiotowalam. Najchetniej lecialabym juz po test (sugeruje sie wymiotowaniem! ) ale wiem ze sie rozczaruje, ciesze sie ze trafilam na to forum bo nie czuje sie osamotniona w tym wszystkim, i po przeczytaniu tych postow wrocila mi iskierka nadzieji. 3 mam kciuki za wszystkie kobiety chcace dzidziusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×