Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość apple_
czesc. ja tez sie przylacze. mam na imie kamila, jestem po badaniu prolaktyny i mam wynik 39 a norma jest do 25:( biore bromergon juz drugi miesiac i zobaczymy co z tego wyniknie. ogolnie mam doła, boje sie ze cos jest nie tak ze mna. poza tym nekaja mnie nawracajace zapalenia, leczylam sie juz globulkami a i tak stany zapalne wracaja - niby nie odczuwam wielkich dolegliwosci, latam do kibelka jak oszalala kiedy tylko juz mi sie zachce ale fakt ze nie moge tego wyleczyc w 100 procentach tez mnie doluje bo zastanawiam sie czy to rowniez nie ma wplywu na brak ciazy. niby lekarz mowi ze nie ale wiecie... jestesmy juz 3 latka po slubie, mamy po 31 lat wiec czas najwyzszy... trzymam za was i za siebie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Wreszcie pojawiają się nowe fasolki na wiosnę :) Może i my dziewczyny dołączymy wkrótce do szczęśliwych mamusiek:) Głowa do góry i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka_ns
dziewczyny! nie traccie wiary w to ze sie uda. ja mialam problemy z zajsciem, staralismy sie poltora roku, pozniej byly badania, podwyzszona prl, rzedu 56 (norma do 25) i poczatek leczenia. tez bralam bromek, po 4 miechach wyszly piekne 2 krechy na tescie. uwierzcie mi, bylam zalamana a teraz do porodu zostal mi niecaly miesiac. wiec uwierzcie w to ze sie uda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było ale cały czas śledzę Wasze posty drogie staraczki i z calego serducha gratuluję tym którym się udało, i dziewczyny mam nadzieję że rozprułyście woreczek fasolek i teraz każdej z nas dostanie się po jednej:-)) pozdrawiam i życzę spokojnych 9 mcy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja rowniez staram sie o 'fasolke' juz od poltoa roku i nic:( Trzy lata lemu mialam ciaze poza maciczna po ktorej usunieto mi jeden jajowod czyli zostalo tylko 50% szans, a teraz na dodatek okazalo sie ze mam podwyszona prolaktyne i testosteron. Od dwoch tygodni biore bromergon, drugiego dnia czulam sie fatalnie, a teraz w sumie do zniesienia :) Tabletek dostalam dwa opakowania czyli na 4 miesiace (biore po pol) a lekarz kazal mi sie wstawic za 6 miesiecy na kontrole. Myslicie, ze poprostu zle sobie policzyl? Czy moge soie je przestac brac od tak a po dwuch miesiacach jechac na kontrole? Moj problem to to, ze mieszkam za granica i za kazym razem musze latac do Polski. Poradzcie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renesmee
Witam Was Dziewczyny, Ponad tydzień zajęło mi przeczytanie wszystkich 72 stron postów ;) Otóż od sierpnia staramy się o dziecko ale jak na razie nici z tych starań i nic nie wychodzi. W końcu moja ginka wzięła się do pracy i kazała zrobić badania. Przy zwykłej prl wyszło mi 24.75 (norma do 25), więc kazała zrobić drugi raz po MTC i tutaj pierwszy pomiar był lekko podwyższony za to drugi już 8 razy większy. Oczywiście standardowo bromergon, toleruje go nawet całkiem, całkiem bez większych sensacji. Poza tym Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. Z tego co czytałam tutaj to standardowa procedura. Zaznaczę, że w czerwcu odstawiłam tabletki anty i od tamtej pory miałam baaaardzo nieregularne cykle od 35 do 50 dni. Moja ginka mówi, że standardowo cykle, które sa powyżej 35 dni uznaje się za bezowulacyjne ale oczywiście czasem zdarza się, że ktoś zachodzi przytak długich cyklach. Przed zastosowaniem tabletek anty miałam normalnie ok 30 dniowe cykle, więc wiadomo, że coś nie hallo. Teraz mam pierwszy cykl z bromergonem i w 15 dniu, rano na teście owulacyjnym wyszły mi dwie piękne takiego samego koloru krechy, a więc niby owulka. Ucieszyłam się, że w końcu jest, bo wcześnie testy nigdy nie pokazały mi dwóch kresek identycznego koloru, więc ginka pewnie miała racje z tymi bezowulacyjnymi cyklami. Oczywiście nie mam 100% pewności, że pękło no ale wierze, że tak. Duphaston wzięłam 16 dc późno wieczorem, bo bałam się, żeby mi przypadkiem nie zablokował owulki. Dziś jestem w 20 dniu cyklu i czekam spokojnie na @. Oczywiście mam nadzieję, że nie przyjdzie ale to byłby chyba cud, gdyby tak szybko podziałały te leki... Chociaż widzę, że agaj-103 pomogło od razu, więc może i dla mnie jest jakaś szansa... oby... pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę miłego Świętowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renesmee
no i jestem w ciąży... pierwszy cykl z bromergonem... dziewczyny badajcie się na prl i zbijajcie ją, bo to naprawdę często uniemożliwia zajście w ciążę a jakże proste jest do rozwiązania... pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Renesmee serdecznie Ci gratuluję. A widzisz zdarzył się cud i leki zadziałały. Super. ;) Ją już brałam norprolac. Teraz w tym cyklu byłam na duphastonie od 16 do 25 dc. Owulke w tym cyklu miałam jakoś albo 20 dc lub troszkę po. Wiem po zrobieniu testu owu. I niestety nie udało się . Wczoraj dostałam @. W tym cyklu planuje chodzić na monitoring i wziąć duphaston po owu. Mam nadzieję że się uda bo to już 11mc i nic ;-( pozdrowienia dla julki 26 trzymaj się kochana w końcu i nam się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesmee!!!!!!!!!!! szczere gratulacje!!!!!!!!!! dodalas mi nadzieji :) Trzymaj sie cieplo i dbaj o dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesmee gratuluje Ci z całego serca,coraz więcej fasolek na naszym forum,oby Nam wszystkim kobietką się udało!Atina 83 mówię Ci jesteśmy coraz bliżej ...uda się wierze w to!!!Renesmee życzę Ci spokojnych dziewięciu miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
Czesc dziewczynki:) Gratuluje wam z calego serducha!!!! A u mnie kiszka. Dzis boli mnie brzuch i dostalam delikatne plamienie wiec wszystko jasne... Znow klapa:(((((( To juz 3 opakowanie bromka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
I tak to jest wlasnie z nami;/ Ja dostałam provere na wywolanie okresu i mam iśc na jakies badania i potem usg. Okres dostałam, za tydzien ide na badania. I tak w kółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaczek tak to wlasnie z nami , czasami i ja juz nie mam na to sily ale moze w koncu bedziemy mogly byc szczesliwymi mamuskami. i wiesz ja mialam nadzieje w tym mcu bo bralam duphaston on mial podobno regulowac cykle mialalm odstawic 25dc i za pare dni miec@ a tu @ przyszla dopiero w 36 dc czyli lipa. a poza tym bardzo skąpa juz w 3 jej dniu mialam tylko plamienia. no ale nic miesiac za miesiacem mija a my musimy jakos zyc , glowa do gory? a jesli moge spytac ,jak z narzeczonym? przepraszam za to pytanie jesli nie masz ochoty nie odpowiadaj. :-) pozdrawaim mocno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Renesmee również gratuluję! może i w koncu nam się uda dziewczyny...ja 3 miesiące brałam bromek, dzisiaj byłam zbadac poziom prolaktyny. Jutro odbieram wyniki. Miejmy nadzieję, że chociaż trochę spadła. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia 26 jesli mozesz sie podzielic swoimi wynikami bylabym bardzo wdzieczna. Ja biore je dopiero miesiac i tez chce byc mamusia jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Gosha 87- odebrałam wyniki....prolaktyna 75 przy normie do 25 :( :( 3 miesiące temu miałam prolaktynę 29, a po 3 miesiącach brania Bromocornu wzrosła do 75. Dziewczyny ja już nic nie rozumiem. Bromocorn brałam po 1 tabletce na noc, jak zalecił gin. W następnym cyklu pójdę do innego lekarza na monitoring cyklu. ps. Czy lek Naprolac jest skuteczniejszy od bromka? proszę o opinię, te które stosowały ten lek. I znów straciłam nadzieję....dziecka jak nie ma tak nie ma:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany Bunia26 strasznie mi przykro!!!!!!! Ale jak to jest mozliwe???? Ja mialam 32 miesiac temu, ale mnie kazal brac po pol tabletki przed spaniem. Nie rozumiemim juz nic z tego. My ktore chcemy miec dzidziusie nie mozemy, a tyle dziewczyn dziennie robi aborcje:/ Zmien lekarza i daj znac. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne zeby po braniu bromka az tak wzrosla prl!! Ja biore norprolac i po miesiacu z 83 ng/ml zjechala mi na 0,5!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Ja chyba tez przejdę na naprolac...może lepiej zadziała na mnie. A może wystarczy zwiększyć ilość tabletek bromku i będzie ok. Jak odebrałam wynik to nie wierzyłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
atina83 nie masz za co przepraszać( milo że pamietasz:) rozstaliśmy sie ale wrócilismy do siebie bo chce ostatni raz sprobować.Zobaczymy co dalej będzie... Ostatnio szwagierka nażeczonego w końcu zaszla w ciążę i zmaiast lecieć do ginekologa jak najszybciej poszla i zamówila wizyte za 3 tyg.... I wiecie co? nie ma juz po co iść bo poroniła... No więc jak była taka głupia to teraz będzie czekac nastepne 2 lata albo nie doczeka sie... a tak to to by dostała jakies leki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia2
cześc dziewczyny. Od pewnego czasu śledzę wasz wątek, bo też mam problem z prolaktyną i brakiem ciąży. Nie włączałam się do dyskusji, bo radziłyście sobie świetnie. Bunia wiedz że bromergon nie jest dla wszystkich, może twój organizm tak reaguje? Opowiem ci w skrócie moją historię z prloaktyną. Pierwsze badanie 68 (norma do 25) dostałam bromergon 2x1 na 2 cykle i po nich badanie (w 2 dniu cyklu) prl 75. Ogarnęła mnie złośc i poszłam do bioenergoterapeuty, który dał mi imowin (200zł na miesiąc) i brałam 2 miesiące. Głupio ale chwyciłam się nadziei że natura pomoże. Ciąży nie było. Po kilku miesiącach znów zrobiłam prl i była ponad 50 i poszłam do gin. dał mi 2x1 bromergonu i kazał brac chyba 3 cykle, w trakcie brania na początku 4 cyklu prl wynosiła 3! kazał odstawic bromergon i to był błąd bo za kilka miesięcy zrobiłam badania i prl 43. Dostałam 1X1/2 bromergonu i po 3 miesiacach prl 32 a następny 35. teraz mam 2x1/2 i zobaczymy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam norprolac i prl spadła w zastraszającym tempie. Miałam 29 a po miesiącu już spadła do 5 przy 1tabletce na noc. Teraz w sumie muszę ponowić badania żeby zobaczyć czy nie podskoczyła po 2 miesiącach od odstąwienia leku. Bunia to może zapytaj lekarza o norprolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia2
Anita, skoro miałaś 29 to niewiele przekroczona norma i nie wiadomo z jakiego powodu. Jeśli ktoś ma ponad 40 lub dużo więcej, to ma problem. Ja mam w tym cyklu 35 i lekarz powiedział, że to nie jest zły wynik. Ale przez mój upór zwiększył mi dawke bromergonu do 2x1/2. Mój lekarz prowadzący trochę zna się na problemach z niepłodnością, bo pracuje w klinice leczenia niepłodniści. Ja na razie chodzę do niego prywatnie do zwykłego gabinetu gin. Do kliniki jeszcze mnie nie zaprasza, to chyba nie jest ze mną tak źle:) Albo odwrotnie, beznadzieja:( Na razie mam nadzieję że się uda. Raz bez problemu zaszłam w ciążę ale trwała tylko 8 tygodni:( od tamtego czasu walczę o następną. Nadzieja umiera ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
Czesc dziewczynki:) Macie racje, trzeba wierzyc ze w koncu sie uda. A co do wynikow to moze bylo tak Bunia ze cos wplynelo na ten wynik, no stres czy przemeczenie??? Moze nalezaloby powtorzyc badanie? Ja ide za jakies 2 tyg sprawdzic poziom prl, zrobie jeszcze dodatkowo progesteron poniewaz mam przed @ plamienia - przeczytalam gdzies ze to moze obnizony poziom progesteronu - wiecie cos na ten temat? No i chyba wybiore sie na monitoring zeby zobaczyc czy wogole jest owulacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajniczek z kropeczką
Dziewczynki napiszcie mi proszę po jakim czasie robicie kontrolne badania? Ja już zjadłam cały słoiczek "Bronka" i nie wiem czy sens iść sprawdzić bo moja lekarka dziwna taka mówi ze po pól roku dopiero i że mam czekać pól roku z zajściem w ciążę, a ja bym już chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
Jesli chodzi o mnie to ja jem te tabletki ale nie czekam ze staraniami - one nadal trwaja:) Jesli okaze sie ze jestem w ciazy to po jakims czasie odstawie lek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
A badania ide zrobic w tym cyklu (bromek biore od 3 mies.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka_szara
Witajcie dziewczynki Od dawna sledze wasze wpisy na forum i probuje sobie odpowiedziec na pytania ktore mnie nurtuja i nie moge uzyskac odpowiedzi. Moze zaczne od poczatku? A wiec jestem juz mama moja corka ma 9 lat jakies 5 lat temu zaszlam w ciaze ale cos tam bylo nie bardzo i poronilam. Teraz od jakis 2 lat probuje zajsc w ciaze niestety z malym skutkiem :( mialam robione badania Tsh 0.98 mlU/ml FT3 5.03 pmol/L FT4 12,25 pmol/L i FSH 6,52 mlU/ml ESTRADIOL 34pq/ml i prolaktyne 154,16 ulU/ml oraz PRL po tescie z MCP 2356,29 pokazalam wyniki ginowi i ten stwierdzil ze sa ok powiedzial tylko ze estradiol zbyt niski niestety o prolaktynie powiedzial ze jest w normie, Czy wy tez tak uwazacie???Blagam pomozcie mi bo psychicznie nie daje juz sobie sama rady Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi prolakyna po norproacu w tamtym roku spadla po 3 cyklach, albo 3, no ale jak przestalam brac to ciagle rosla, wiec znow wrocilam do norprolacu i po miesiacu zjechala mi starsznie, ale zazywam dalej bo wiem ze bez niego prl bedzie sie podnosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
Myszko szara, lekarz chyba wie co mowi... ja nie znam sie na interpretacji wynikow ale wydaje mi sie ze skoro pokazalas je lekarzowi to nie ma co rozmyslac nad tym, sa w normie i tyle... trzeba szukac przyczyny w innym miejscu. I glowa do gory, bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×