Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dotty

Badanie u proktologa

Polecane posty

Gość gość
Krzysztof Szala w klinice SKJ w Wilanowie. Badanie choć bardzo intymne było bezbolesne i wykonane profesjonalnie, po badaniu było dokładne omówienie wyników i podjęcie dalszych działań. Polecam za świetne podejście do pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezbolesne badanie, Pand doktor ma takie podejście do pacjenta że nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Przeprowadza dokładne badania a następnie je omawia i informuje o dalszym przebiegu leczenia o ewentualnych badaniach jakie należy wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobrych specjalistów z zakresu proktologii można znaleźć w klinice na Śląsku http://www.euro-klinika.pl/ skutecznie sobie radzą z różnymi problemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Ober Clinic w Warszawie można znaleźć najlepszych specjalistów z dziedziny proktologii, ja leczyłam się u Pani doktor Anety Obcowskiej (tak udało mi się znaleźć kobietę, jakoś miałam obawy przed wizytą u Pana doktora i wolałam kobietę). Bardzo sympatyczna, szybko złapałyśmy dobry kontakt, dzięki temu nie czułam żadnego skrępowania. Do kliniki łatwo trafić, można przy okazji zrobić badania laboratoryjne, wykonują również usg, także u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postanowiłam tutaj napisać o moich doświadczeniach z badaniami proktologicznymi, może się komuś przyda, bo sama nie mogłam znaleźć wystarczających informacji. Sama wizyta u proktologa nie jest taka straszna. Jestem kobietą i chodzę do lekarza, który jest mężczyzną. Oczywiście na pierwszej wizycie okropnie się krępowałam, ale chodzę też do ginekologa mężczyzny, więc w sumie co za rożnica w którą dziurkę zagląda ;) Samo badanie per rectum jest do przeżycia. Na dodatek dają jeszcze żel znieczulający. Miałam również wykonywaną rektoskopię. Badanie nie należało do przyjemnych, ale trwało ok. 3 min. Nic nie czułam, kiedy lekarz wprowadzał wziernik. Jedynie lekki ból i dyskomfort czułam w momencie, gdy wpompowywał we mnie powietrze. Niestety po badaniu bulgotało mi w brzuchu przez dobrą dobę, no i to powodowało sporą bolesność, ale samo badanie nie jest straszne :) Natomiast później zostałam poddana jeszcze defekografii i szczerze mówiąc nikomu tego nie życzę. Najważniejszą informacją jest to, że badanie w ogóle nie boli (przynajmniej mnie nie bolało :) ). Nie zmienia to faktu, że dalej określe je mianem okropnym ze względu na poczucie wstydu. Na początek dostałam takie majtasy z dziurką z tyłu,a następnie położyli mnie na stole w pracowni rentgenowskiej i przez jakieś 3 min wtłaczali we mnie taką białą papkę z barytem. Nic przyjemnego, ale podobne do zwykłego wlewu. Później oczywiście trzeba to przez chwile w sobie utrzymać i zaczynają robić pierwsze zdjęcia. No i najgorsza rzecz to ta, w której każą ci usiąść na zwykłym wiadrze !(na stronach wszedzie piszą o jakiś specjalnych krzesełkach) i kiedy dadzą komendę musisz zaczą się wypróżniać. Nie dość, że nie mogłam się ruszyć to jeszcze przez okienko patrzyły na mnie 3 osoby :) Jednym słowem trzeba to później wymazać z pamięci i myśleć tylko o tym, żeby wynik był dobry. Przede mną jeszcze usg transrektalne, ale po tym to chyba już mnie nic nie ruszy. Wszystkim Wam życze zdrowia i żebyśmy nie musieli tutaj zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinezja
Gdyby ktoś szukał proktologa na Dolnym Śląsku, to ze swojego doświadczenia mogę polecić Proctomed w Lubinie - na początku bardzo się obawiałam wizyty, ale koniec końców więcej było strachu niż powodów do obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie ktoś szukał proktologa to ja się chętnie wypowiem, bo podejrzewam, że odwiedziłam większość. Tak jak ginekologów wolę mężczyzn tak u proktologa kobiety czułam się zdecydowanie lepiej. Mam dwie faworytki - doktor Agnieszkę Kucharczyk i Annę Wiączek. Jedna mnie leczyła, druga przeprowadzała zabieg tutaj http://www.szpitalse.pl/strony/warszawski-osrodek-proktologii.html. Obie są świetnymi specjalistkami i nie dziwią mnie same pozytywne opinie na ich temat, również wśród innych lekarzy (doktor Wiączek polecił mi inny lekarz). Co do samego badania proktologicznego - porównywalne z ginekologicznym, jeśli jest się rozluźnionym to nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyta u proktologa wcale nie jest taka straszna jak się wydaje. Nikt nie jest dzieckiem i z góry powinien wiedzieć z czym to się wiąże. Jeżeli chodzi o przygotowanie to wszystkich informacji powinni udzielić w konkretnej w placówce ale nie jest ono jakieś szczególne wystarczy się dobrze podmyć. To na jakiego lekarza się trafi nigdy nie wiadomo i czy będzie na przykład delikatny ale jak coś to od siebie polecam bardzo dobrego w Centrum Unicardia i Unimedica w Krakowie www.unicardia.pl. Skutecznie leczy mnie z hemoroidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewawe3
ja też się wybieram na rektoskopie na Płocką, do mojej przychodni obyście miały rację, że to nie jest takie straszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałem to badanie u Pani Doktor. Kazała mi zdjac spodnie i majteczki, polozyc sie na prawym boku i wypiąć pupę. Nastepnie ubrala rękawiczki, wskazujacy palec głęboko wsadzila w o***t i manewrowała w różne strony przez okolo 20sekund. Niesamowicie przyjemne badanie zwłaszcza jesli robi je kobieta. Z przyjemnoscią zrobiłbym takie badanie drugi raz. Pani Doktor delikatnie usmiechajac sie patrzyła mi głęboko w oczy, a ja lekko speszony wyszedłem z gabinetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam dobrego proktologa w Toruniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulk299
Wiadomo, że jest trochę strachu i obaw przed takimi badaniami ale co zrobić... ja na szczęście miałam znajomą, która poleciła mi dobrego proktologa (Pan Piotr Czerczuk z poradni Proctomed w Lubinie) i stres był trochę mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż, najlepiej udać się do dobrego lekarza - to nic strasznego, mimo, że badanie wydaje się krępujące. Polecam poradnię proktologiczną w klinice SKJ w Wilanowie: wykonują zabiegi endoskopowe zarówno diagnostyczne jak i terapeutyczne, prowadzą opiekę pooperacyjną. http://www.skj.waw.pl/pl/poradnia-proktologiczna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś zna dobrego proktologa w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We Wrocławiu bardzo dobra poradnia proktologiczna to http://proctomed.pl jeśli masz problemy np z hemoroidami to warto tam zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktoś z was może polecić dobrego chirurga proktologa w Białymstoku????Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy podczas okresu można udac się do proktologa na zwykłe badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia 1982
HEJ A w świętokrzyskim słyszałyście może o jakimś dobrym proktologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukacie dobrego miejsca, w którym poddacie się badaniu rektoskopii to mogę polecić wam www.skopia.pl z Wrocławia. Pracują tam profesjonaliści, którzy poważnie podchodzą do każdego problemu pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitta1
Nie ma się czego obawiać. Jeśli badanie jest koniecznie, to trzeba się tam udać. Może to dla wielu jest krępujące, ale niestety nie ma innego sposobu, aby wydać prawidłową diagnozę. Tutaj http://szpitalse.pl/przychodnia/poradnia-proktologiczna/ mają świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długi czas miałam problem z krwawieniami około o***tu i krępowałam się wizyty. Jednak w końcu trafiłam do www.proktolog-nowicki.pl. Kompetentny i empatyczny w podejściu do pacjenta człowiek i wybitny lekarz. Bardzo delikatny i niezwykle uprzejmy. Rozpoznał i wyleczył szybko chorobę. Dobrze, że zdecydowałam się na pójście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz problemy np. z hemoroidami to najlepiej iść od razu do lekarza, badanie nie jest aż tak straszne jak sie wydaje, zwłaszcza jak lekarz zna sie na rzeczy. Kolega z pracy był na zabiegu w http://proctomed.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Katowicach na Panewnickiej jest przychodnia Mekmed http://mekmed.pl/ ja tam korzystałam z pomocy proktologa i było w porządku, nie ma co sie bać czy wstydzić, to lekarz jak każdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka 101
Jeżeli jesteście z okolic Warszawy ,to świetny zespół jest w Warszawskim Ośrodku Proktologii w Szpitalu św.Elżbiety. Tam też są kobiety lekarze. Sam zespół operujący ciężkie przypadki jest prowadzony przez kadrę Pani docent Kołodziejczak.Więc jeżeli ktoś w potrzebie warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś wie, który z warszawskich proktologów badania na fotelu w pozycji przypominającej ginekologiczną, a którzy w innych pozycjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×