Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kilon

temperatura, a ciąża

Polecane posty

Gość Olesja
Dziękuję za artykuł. Przeczytałam, dowiedziałam się więcej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_1984
Witam wszystkich mam pytanie Czy mogę być w ciąży pomimo, że temperatura ciała nie jest podwyższona (badana pod pachą 36,1, natomiast badana w pochwie 37,5).Nie wiem co o tym myśleć. Mam niektóre objawy ale za wcześnie na zrobienie testu. Od kiedy temperatura podwyższa się i gdzie ją mierzyć??? Błagam pomóżcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:O Następna zaradna inaczej :O Wpisz sobie w google hasło NPR albo "pomiar temperatury cykl kobiecy", czy coś w tym stylu i poczytaj. Mierzenie nieregularne, raz od wielkiego dzwonu, raz w pochwie, a raz pod pachą, NIC CI NIE DA. Oprócz wmawiania sobie nieistniejącej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutini
po pierwsze: temperaturę mierzy się rano, tuż po obudzeniu, przed wstaniem z łóżka, zawsze o tej samej porze! najlepiej nie później niż o godz. 8.00 jeśli pójdzie się spać późno i sen trwał krócej niż 4 godz. taka temperatura jest uznawana za zakłóconą -> nie bierze się jej pod uwagę prowadząc obserwację. Temperaturę po zażyciu alkoholu, w czasie choroby itp. też zazwyczaj uznaje się za zakłóconą. Ponadto temp. mierzyć należy termometrem z dwoma miejscami po przecinku, lub termometrem rtęciowym. Zawsze należy mierzyć w tym samym miejscu -> najlepiej w pochwie lub pod językiem. Temp. mierzona pod pachą jest najbardziej niedokładna, nie ufałabym takim pomiarom. Jeśli kobieta nie prowadziła pomiarów w pierwszej fazie cyklu, nic jej po pomiarach po owulacji. Każda kobieta ma inny poziom temp. Obserwowanie jego poziomu polega na porównaniu swojej temp. przed owu do temp. po owu. Różnica powinna wynosić min. 0.2 stopnia C. Polecam portal www.28dni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi_ka
Hej, to teraz ja się podzielę obserwacjami i mam nadzieję że ktoś pomoże. Od października mierzyłam codziennie temperaturę oczywiście wg wszystkich zaleceń i zwykle temp. przed owu utrzymywała się średnio na poziomie 36,3-4, przy owulacji skacze max do 36,8, ale średnio utrzymuje się na 36,65. Cykle mam długie, najkrótsze, 28-dniowe zdarzyły się tylko kilka razy w ciągu 10 lat, ponadto chwilowo trochę wspomagałam się hormonami przepisanymi przez lekarza bo cykle były baaardzo nieregularne. Około jesieni, po odstawieniu tabletek wszystko było w normie, ale z biegiem czasu cykle znów zaczęły się wydłużać. Dziś mija 64 dzień od ostatniej @. W 11 dniu cyklu miałam stosunek, ale do wytrysku niby nie doszło. Pytanie brzmi: czy mogę być w ciąży. Temperatura w dniach przed i po stosunku utrzymywała się ok. 36,2 (przez ponad tydzień po nadal, więc uznałam, że owulacji, więc i dni płodnych nie było). Później niestety na jakiś czas przerwałam mierzenie temp i ale po jakiś dwóch tygodniach sprawdziłam - temperatura nadal niska, 36,3. (Wiem że to trochę bezsensowne, mierzenie na wyrywki, ale prowadzę dośc nieregularny tryb życia więc przez pewien czas nie miałam możliwości regularnego mierzenia) Od poniedziałku już mierzę codziennie, wreszcie poszło w górę, od 36,6, przez 36,4, po dzisiejsze 36,8. I tu, po dłuugim wywodzie - czy słusznie jednak przychylam się do cyklu bezowulacyjnego? Nie zadawałabym tego pytania gdyby nie dręczące mnie od kilku dni bóle brzucha, coś w rodzaju niestrawności... (przepraszam że tak długo!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 91malutka
Help miałam dostać @ 30 marca a tu nadal nic 1 kwietnia robiłam test i wyszedł negatywny. Od wczoraj mierze temperaturke i mam 36.8, 37.1 z z tego co słyszałam to normalna to 36.2 i w czasie ciąży podnosi sie o 0.5 czy możliwe że jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morena-rubia
Witam! Wczoraj czytałam to forum... I co do temperatury... Wszystko się zgodziło. Dziś 3 dzień spóźnia mi się miesiączką (a temp. wynosiła wciąż 37,7-37,5)więc postanowiłam zrobić test ciążowy. Wyszedł pozytywny! Nie mogłam uwierzyć więc kupiłam drugi. Wyszło to samo. Jeszcze studiuję i nie planowaliśmy dziecka z chłopakiem, więc póki co jestem bardzo zdezorientowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratki
morena gratulacje,a masz jakies objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassisisiisis
hej dziewczynyn... hmm no wlansie sama nie wiem czy jestem w ciazy ... 7 czerwca powinnam dostac okres moj cykl zawsze trwa 28 dni... jestem jakas rozdrazniona.. piersi mnie bola sutki też, chce mi sie spac,,, dzis zrobilam test wyszedl negatywny .. mysle isc na badanie krwi.. co myslicie ? czy poczekac do okresu ? ? bo moze to tylko jakies moje urojenia .. dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 dni do okresu - na pewno ciąża :O Ja też jestem dzisiaj senna i rozdrażniona, a w ciąży na bank nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassisisiisis
czekam do okresu... zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrr
mam 35 dzień okres pierwszy raz mi sie spóżnia- od 30 dnia temp utrzymuje sie poniżej 36,8 nawet dzis 36,3 a okresu nie widać i bolą piersi moze to być ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myssiia
Ja od 10 dni mierzę temperaturę i ciągle mam 37,2 (rano mierzone w pochwie) od kilku dni mam mdłości i czuje się jakaś rozbita. Testy robiłam ale wszystkie negatywne. Może jeszcze za wcześnie. Wczoraj wypadała mi @ a dzisiaj mam plamienia, czyli że jeszcze mogę ją dostać. Ale ta temp. mnie zastanawia. Do zapłodnienia mogło dojść 15 lipca. Mogłoby być tak że dostane okres a będę w ciąży? Kiedy najlepiej zrobić test żeby się nie zawieść znów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą temperaturą to trochę się zgadza.. Jestem w 6 tyg ciąży a temp. mam od 37 stopni do 37,2 i po skoku temp. mi nie spadła poniżej 37 tak jak w innych cyklach wahania były dość widoczne: raz spadło do 36,8 czy do 36,9 a na następny dzień skakało do ponad 37. Wtedy nie byłam zaciążona. Przed owulacją moja najniższa temp. to 36,5. Trzeba tylko mierzyć zawsze tym samym termometrem np elektrycznym min 5 min i o tej samej godzinie (pół godz może być różnicy) rano przed wstaniem!! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtam mam taki pytanie. Czy któraś z was wie jak to jest z tą temp. w ciąży (wczesnej). Bo tak.... mam 32 dniowe cykle. Ostatni okres dostałam dzień wcześniej. a jeszcze 2 dni przed nim miałam plamienia. Okres trwał 4 dni a w 5 plaminie. i był bardzo delikatny i prawie bezbolesny. Za to zaraz po okresie dostałam bólu jajnika lewego i podbrzusza (jak na okres ) i trwa do dziś a jestem w 15 dc. Temperatura była 37,1 przez cały okres a potem spadła między 36,2 a 36,6 i tak do dziś. Od roku staramy się o dziecko i powoli zaczynam świrować nie wiem czy to może być ciąża. Dodam jeszcze ze mam bóle krzyza i ciemniejszą pochwe, wahania nastroju i jestem wiecznie zmęczona. Wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień. Robiłam test przedwczoraj wynik negatywny. Proszę o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Hej dziewczyny ja z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć ze się starałem 6lat o dziecko mierzyłam tempke i zawsze miałam 36czy przed czy po @ a kiedy zaszłam w ciąże to tempka skakała zaczęło się od 36,8 doszło do 37,4 i to było w 5tc no i ból piersi od 3tyg. Teraz mam 11m-c synka i znowu moja tempka zaczyna głupieć bo przed okresem miałam 36,6 w dniu spodziewanej miesiączki 36,4 czyli spadła a teraz po okresie mierzone dziś 36,7 i co to oznacza już sama zgłupiałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , jestem tu nowa nie wiem w ogóle czy ktoś tu jeszcze zagląda .. ale może jakaś duszyczka się zjawi .. Też zaczynam się nakręcać na ciążę .. kochałam się z mężem 15 dnia cyklu bez zabezpieczenia a ogólnie trwa on ok 30 dni .. więc przewidywany okres mam na 9.12 .. od tyg bolą mnie piersi ale to nie nowość bo zawsze przed okresem mnie bolą i są nabrzmiałe tylko tym razem są takie jakby znacznie większe wyglądają jakby były sztuczne :D i zaczyna mnie pobolewać podbrzusze a zawsze zaczynało mnie boleć w dzień przed @ a teraz już od tyg przed @ mnie pobolewa i tak trochę dziwnie w głowie mi się robi .. wiem że te objawy mogą wskazywać na @ ale ja tak chce dzidziusia że wkręcam sobie że to może być przez ciąże .. i dlatego tak mnie coś tknęło żeby zmierzyć sobie temperaturę i wczoraj miałam 37,2 a dzisiaj mam 37,3 tylko że mierzyłam ok 11 a powinno się rano i nie mierzyłam w pierwszej fazie cyklu ;/ dlatego tak siedzę i czekam na 9-10.12 może się nie zjawi .. jutro zmierzę sobie rano przed wstaniem a już tak blisko okresu powinna zacząć spadać ? ? ? .. a jak dostane @ to od przyszłego miesiąca będę mierzyć codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuż przed okresem temperatura ciała powinna spaść. Podwyższenie temperatury ciała- powyżej 37 C, utrzymujące się przez około 2-3 tygodnie po owulacji wskazuje na ciążę. Podobno wyższa temperatura ciała w ciąży utrzymuje się do 4 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuż przed okresem temperatura ciała powinna spaść. Podwyższenie temperatury ciała- powyżej 37 C, utrzymujące się przez około 2-3 tygodnie po owulacji wskazuje na ciążę. Podobno wyższa temperatura ciała w ciąży utrzymuje się do 4 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
witajcie dziewczyny! Pisze tutaj ponieważ mam problem o ile tak go mogę nazwać. Mianowicie, ostatnio z partnerem współżyliśmy, sperma że tak powiem dostała się do środka ;/ jestem dzień po spodziewanym okresie... Zawsze z tydz przed @ bolał mnie okropnie brzuch, teraz nic.. Współżylismy z chłopakiem 5 grudnia... Moj pierwszy dzień okresu w listopadzie to 15, tak samo powinien nadejść 15.12.. Dodam że okres mam bite 7 dni. mierzę temperature, w poniedziełek wynosiła 36,8 wtorek 37, środa 37,1 itd az do dzisiaj 37 - temperatura ciała, natomiast temp w poochwie 37,3... Czy mozliwe że jestem w ciązy??? oczywiscie wykonywałam wczoraj test, który dał mi wynik negatywny.. Liczę na szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
zapomniałam dodac o bolącym podbrzuszu, dosłownie jakbym mi tam coś stukało... troche wiecej jesc zaczynam, wczoraj np miałam starszne mdłości i odbijało mi sie, nie mogłam wogóle patrzeć na jedzenie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyśśśkaaa
moim zdaniem wszystko jest możliwe .. tzn to ze mozesz być w ciąży ale na twoim miejscu jeszcze bym się nie stresowała tylko poczekała jeszcze z dzień dwa i jak nie przyjdzie @ to powtórzyłabym test :) a może lada dzień przyjdzie @ a to wszystko to ze stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
sęk w tym że nie stresuje sie z tego powodu ze to moze byc ciąza :) tylko że jak juz to jakas choroba;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyśśśkaaa
myślę że to nie od razu choroba ale poczekaj ze dwa dni powtórz test a jak dalej nic to od razu do lekarza :) i wszystko będzie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
napewno powtórze test :) i licze po cichu na II :D no i lekarz obowiązkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
napewno powtórze test :) i po cichu licze na II :D no i obowiązkowo lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różooowa
napewno powtórze test :) i po cichu licze na II :D no i obowiązkowo lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×