Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kilon

temperatura, a ciąża

Polecane posty

czyli wychodzi na to ze lepiej nie brac tego wiesiolka, ja [rzy 1 ciazy zaczelam stosowac castagnus i juz w 2 cyklu bez problemu zaciazylam, teraz mam straszny problem i wogole zastanawiam sie czy ja jestem jeszcze plodna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anastazji
jak ma zaszkodzić to lepiej nie brać chyba że odstawisz inne hormony. Czytam właśnie z ciekawości ulotkę tego Castagnusa i napisano tam że kuracja trwa przez 90 dni, a dla mnie to nielogiczne. On ma niby wspomagać śluz płodny, czyli działa jakoś na wytwarzanie estrogenów, czyli logiczne jest branie go do dnia owulacji. Estrogeny w drugiej fazie poowulacyjnej to patologia cyklu która prowadzić może do wczesnych poronień. Owszem śluz się poprawi ale nie tylko o to chodzi, bo chodzi też o to żeby występował we właściwej części cyklu. Zresztą to samo wynika z tego co napisali na tej stronie co ją wcześniej podałam. Więc tutaj też byłabym ostrożna z tym używaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyśśśkaaa
różooowa i jak tam .. nic nie piszesz .. co tam u Ciebie? Wiesz już coś co to było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmierzylam
Hej, to pierwszy raz kiedy świadomie staram się o dzidziusia.:) Kochaliśmy się w 13 dc, czyli w samym środku dni płodnych. Zmierzyłam dziś temperaturę w pochwie - 37, 5. Nie zrobiłam tego jednak rano, tylko ok. 18.00. Jak myślicie, byłoby aż takie wahanie się między porankiem a wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyżejj
o 18 temperatura jest niewiarygodna, chyba że wczesniej zaliczyłabyś 3-godzinny sen i zaraz po nim zmierzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyżejj
a nawet jesli by było rano to trzeba mierzyć temperaturę przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyśśśkaaa
ja sie kochałam z mężem przez cały okres płodny pożniej temperatura 37,1 bo też mężem staramy sie od niedana i okazało się że nic .. a temp wysoką miałam do samego okresu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyżejj
temperaturą lepiej się nie sugerować na podstawie jednego pomiaru. Niektóre dziewczyny w fazie lutealnej mają zwykle około 37 stopni, a jeszcze jak się odchyłka zdarzy to w ogóle. Jak się nie zna temperatur z poprzednich cykli to można gdybać. Poza tym nie liczy się że jest 37 ale że temperatura przez minimum 18 dni utrzymuje się ponad linią pokrywającą 6 poprzednich temperatur. Ja niedawno też myślałam że jestem w ciąży bo miałam bardzo widoczny skok do około 37 (zwykle mam 36,7 maksymalnie) a potem spadło i okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmierzylam
no, tak myślałam, że to tak będzie wyglądało. No, nic. Dzięki wielkie! Mimo wszystko zmierzę jutro rano, ale to tak już z czystej ciekawości. :) Dzięki i powodzenia wszystkim starającym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martunia82
Hej,mam problem.dwa dni temu dostałam okres jest on nimy normalny ale trwający 3 dni i koloru brązowego,temp w czasie owolucji i po owolucji do dnia okresu miałam 36,8-37,2 tera w trzeci dzień okresu wynosi 36,7 a zawsze miałam 36,5-36,6,dodam że bolą mnie jajniki,piersi wcale.Czy mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1989
dziewczyny doradźcie!!!:) dostałam dziś @ i wszystko byłoby normalnie gdyby nie to, że przed @ temp utrzymywała sie 37,0; 37,1; 37,2 a dziś kiedy powinna spaśc do około 36,8 to skoczyła do 37,4! Dodam jeszcze, że zawsze tego dnia umierałam z bólu a dziś nic, mam aby nabrzmiałe piersi. Owulację miałam około 22dnc i w tych okolicach kochaliśmy się z mężem (z reszta jak co miesiąc) Przed @ robiłam test i niestety negatywny:(! powiedzcie mi proszę co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_kola
dssdc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_kola
dziewczyny proszę o poradę. Staramy się z mężem o dzidzię. Mierzę sobie tempkę i w tym miesiącu pojawiło się małe światełko nadziei. Moja temp. wygląda następująco: 1dc - krwawienie 2dc - krwawienie 3dc - krwawienie 4dc - krwawienie 5dc - krwawienie 6dc - krwawienie 7dc - 36,5 8dc - 36,3 9dc - 36,5 10dc - 36,4 11dc - 36,5 12dc - 36,4 13dc - 36,5 14dc - 36,2 15dc - 36,5 16dc - 36,7 17dc - 36,7 18dc - 36,7 19dc - 36,7 20dc - 36,7 21dc - 36,8 22dc - 36,8 23dc - 36,8 24dc - 36,9 25dc - jutro wypada Czuję się dobrze, aczkolwiek dzisiejszy poranek była fatalny. Czułam lekkie mdłości, kręciło mi się w głowie, nawet w pewnym momencie bym się przewróciła. Cały dzień jestem słaba, ćmi mnie głowa. Brzuch mnie pobolewa, ale bez szaleństw, jakby na nadchodzący okres. Piersi mnie nie bolą, nie są jakieś szczególnie wrażliwe na dotyk. Czy jest chociaż najmniejszy cień nadziei? Na testy póki co jest za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskozielona
nikola to czy jest nadzieja zależy od tego kiedy był seks w tym cyklu. Z wykresu wynika że koło 15 dc miałaś owulację. co do objawów, lepiej się nimi nie sugerować. Jak masz wykresy z innych miesięcy to policz ile dni wynosił odstęp między owulacją a miesiączką i teraz powinna być przybliżona liczba. Test najlepiej zrobić po tym jak minie 18 wyższych temperatur ale czasami wychodzą już w 10 dni po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_kola
Kochaliśmy się m.in. w 16 dniu cyklu. Wtedy była owulacja. Cykle mam 27-28 dniowe. Jednak pierwszy raz mam tak wręcz idealną temperaturę po owulacji. Wszystko idzie w linii i póki co rośnie. Nie chce się nakręcać bo już wiele razy się rozczarowałam jednak nie ukrywam że rano z ogromną duszą na ramieniu mierzę sobie tempkę. Czy myśli że wynik beta Hcg mógłby już coś wykazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskozielona
test może wykazać ale nie musi. Ja twierdze że lepiej poczekać z testem bo to że wyjdzie już pozytywny to mało prawdopodobne a jak wyjdzie negatywny to i tak nic nie wiesz. W tej fazie cyklu wyższa temperatura to norma i nie należy się sugerować tym że jest wyższa. To dopiero 9 dzień wyższej temperatury a norma jest 14 a zdarza sie więcej, zależy jak jest u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alefka
Dziewczyny, a jak myślicie, czy to może być ciąża? Dziś jest 32 dzień cyklu, 18 od owu. Wczoraj było 37,19, a dzisiaj już tylko 37,03...okresu nie ma, odczuwam kilka objawów przypisywanych ciąży. Test robiłam dzisiaj, ale wyszedł nieczytelny (cień drugiej kreseczki, którą ciężko zaklasyfikować tak, czy siak...). Mam spodziewać się okresu, czy raczej radości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieska1
powtorz test za dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga S.
Dziewczyny poradźcie,bo ja już całkiem zgłupiałam. Ostatnią miesiączkę miałam 06.03,cykle mam 30 dniowe,więc spodziewałam się kolejnej w okolicach 05/06.04.Przez cały cykl prowadziłam obserwacje szyjki i śluzu,śluz płodny i szyjka wysoko,rozpulchniona była u mnie 20. marca.Dni płodne wg.obserwacji i obliczeń skończyły się 25.03. Od 26 przez kilka dni współżyłam bez zabezpieczenia,w tym czasie szyjka była zamknięta i twarda. Spodziewany okres nie nadszedł,szyjka krótka,ale lekko otwarta(już rodziłam,więc to raczej normalne),śluzu niewielkie ilości białego,mętnego nierozciągliwego,dość nisko.Temp. mierzona rano w ustach waha się 36,3;36,1 we wcześniejszej fazie 35,8;35,9. Wczoraj był 37 dc,nie wytrzymałam zrobiłam test.Wyszedł dziwny do 5 minut była tylko 1 bardzo wyraźna krecha...po 10 minutach pojawiła się druga ledwie widoczna-jakby cień. Pobolewa mnie brzuch,jestem nerwowa(ale tak zawsze mam przed okresem). Nie bolą mnie piersi,nie mam zgagi,zaparć,nudności ani kompletnie żadnych innych objawów świadczących o tym,że jestem w ciąży...ale ta blada kreseczka mnie totalnie wytrąciła z równowagi.Dodam,że mam 15 miesięcznego synka karmionego piersią(ale już coraz mniej na zasadzie-mamuś daj przytulę się,uspokoję-pokarm w piersiach nadal się wytwarza),no i ostatnio miałam troszkę stresów.Miesiączki pojawiły się po porodzie i okresie karmienia dopiero we wrześniu zeszłego roku(np.w październiku miałam okres 10,kolejny dopiero 30 listopada,ale już kolejny 02 stycznia i 01 lutego). Sama już nie wiem co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga S
Test powtórzyłam właśnie przed momentem-wyraźna tylko 1 krecha...tej drugiej ani śladu temp.od dwóch dni podskoczyła do 36,6...wariactwo jakieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga S.
Pewnie,że byłam...wszystko było ok,tylko,że to było ponad rok temu...zdaje się,że nie ma na co czekać...nie wiadomo co się dzieje...może jakieś zaburzenia...w tym tyg.postaram się to załatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_kola
jeśli masz jakiekolwiek wątpliwość jedź do szpitalnego laboratorium i zrób sobie betę HCg. Jeśli jesteś w ciąży to na pewno wynik będzie powyżej 5 jednostek. Jeśli negatywny to powinnaś udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawicz
Witam, od paru miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia. Przyznam, że strasznie bym chciała zajść w ciąże. Od 2 tygodni mam podwyższoną temp 37,4-pierwszy tydzień, a drugi tydzień 37-37,7. Różnie. Mam obolałe piersi, dziwne uczucie w podbrzuszu, mdłości wieczorami. Rano czuję okropny głód, a jak nie zjem to czuję mdłości, boli mnie głowa. 30.11 powinnam dostać okres. Czy jest możliwość,że zaszłam w ciążę??? BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megam30
Cześć dziewczyny!! Mam pytanko jestem tutaj nowa osobą. Chciałam zapytać co to oznacza jak mam przez 10 dni temp. powyżej 37 stopni w tym dnia 2 temp, wynosiła 38 i spadła temp. następnego dnia na 37,30. Co to znaczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroptuska
Witam Dluzszy czas sledzilam ten temat i myslalam o swojej temparaturze, bierze ja od wrzesnia po przerwie i moja faza lutelana wynosila zwykle 13-14 dni wyzszych...na pecha w ostatni dzien wyzszych i tak dostawalam @ wiec nie mialam spadku max 14 dpo dostawalam @ ... objawow tysiac jak zwykle, mam juz dziecko wiec wiem ze przy corce mialam duzo sluzu i piersi urosly ale przy drugim nei bylo ani sluzu ani piersi wiec ten cykl byl jak kazdy inny....z ta roznica ze czekalam na hsg ktore mam w ta srode i strasznie to przezywalam planowalam wyjazd po hsg - mam juz urlop a wczesniej polecialam do dublina by troche sie odstresowac wiec tempke zaczelam mierzyc od 14dc jak wrocilam bylo oczywiscie stesknione przytulanko potem tez, owu sie przesunela na 17dc i na tym byl koniec...ale juz liczylam do hsg a maz czekal na powtorne wyniki bo pierwsze wyszly z krwia wiec sie zalamalam i do tej pory nie odebral moze dzis...i tak zlecialy 2 tyg...11 dni po owu zmierzylam od tak i 37 czyli nic dziwnego, 12dpo bardzo zaczal bolec brzuch i skurcze wiec wiedzialam ze idzie @ :(((...cycki bolaly w staniku jak przed @ tylko 12dpo a 13 juz nie...wiec...sluzu zero szyjka wysyko ale rozmieczona wiadomo przed @ i w ciazy podobnie wiec czekalam na ta sb bardzo by dostac bo od tego zalezalo hsg - 6dc czyli im szybciej @ tym nie bedzie plamien i bedzie ok...a tu @ brak ale to dopiero 15dpo to jeszcze wlasnie szasna, ale w nd brak - 16dpo i tempka : 15dpo - 37,3 16dpo - 37,1 17dpo - 37,3 - dzis i nie mam @ ............HSG przepadlo dzwonilam do gina ze teraz jak dostane to lipa bo do czwarku nie minie, na czw wykupione juz kwatery....urlop i teraz....jest 17 wyzszych nigdy tylko jak bylam w ciazy nie mialam opoznienia nawet stres ostatnio, chorob, leki jak w zegarku......cycki bola jak nacisne sutki troche wygladaja jak zwykle, sluz do wczoraj wodnistawy jak przed @ szyjka jak zwyjkle JEDYNA zmiana : CERA zawsze przed robily mi sie przebarwienia kolo ust i na czole schodzila mi tam skora a mam jak niemowle......i chyba w pt jak weszlam do warzywniaka poczulam kapuste kiszona miodzio myslalam ze odlece a nie przepadam a tak NIC kawa smakuje ....rycze jak przed @ tyle ze zawsze ze jest a teraz ze jej nie ma....wczoraj nawet podrinkowalismy bo sie zalmalam....testu sie boje tyle juz ujemnych............nie wiem jutro 18 dzien wyzszych jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pytanie od lutego mierze sobie temperature w tym miesiacu mam bardzo dziwnie pod koniec kwietnia temp. Nie spadła przed okresem ale w dodatku podniosła sie 36.5 i jakoś dziwnie skacze. Jeden dzien mam 36.4 a na drugi 36.1, jutro bedzie Moj 20dc powinnam zacząć mieć dni plodne. Proszę napiszcie co o tym myślicie. Z gory dziekuje Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 8 tygodniu ciąży. Ja praktyczne od momentu zapłodnienia miałam podwyższona temperaturę 37.00, 37.02 i to nie ważne o jakiej porze dnia- mierzyłam pod pachą i codziennie była podwyższona. Test ciążowy zrobiłam po tygodniu od zapłodnienia, czyli jeszcze przed spodziewana miesiączka- druga kreska pojawiła się dopiero po 4 godzinach. Uznałam, że to nie może być ciąża, ale wcześniejsze testy które robiłam nigdy nie pokazywały drugiej kreski- nawet po dwóch dniach była tylko jedna. wiec miałam zagadkę:) następny test zrobiłam po kolejnym tygodniu i druga kreska pojawiła się po 10 minutach, wiec już nie miałam wątpliwości, Wiec dziewczyny, obserwujcie siebie i cierpliwie czekajcie. wiem, ze czekanie na test do dnia miesiączki to wieczność ale tak już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis moj 24 dzien cyklu. Zwykle cykle mam 32dniowe. Mierzylam temeprature przed wstaniem z lozka -36.6. Pol godziny pozniej po wstaniu- 37.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×