Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kilon

temperatura, a ciąża

Polecane posty

Gość Gosia-Nowa
ja miałam okres 17 września kochałam się 29... i 30 co wychodzi na dni płodne od 4.10 mierzę temp.. 4,10 - 36,6 i od 5.10 do 10.10 36.9 non stop mierzę o 6.30 dzisiaj mierzyłam później bo zasnęłam 7.20 pare..... 37... to nie wiem dziwnie nie powinna spadać? jutro też zmierzę :| okres powinnam mieć 15.. czyli w czwartek idę jutro badania moczu zrobić zwykłe jeśli ciąża to wykażę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-Nowa
a nom i wieczorem to mam 37.5... tako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama38
Temperaturę mierzymmy rano o tej samej porze zaraz po przebudzeniu, więc wieczorna jest tu mało istotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to moze oznaczac ze jestem w ciazy poniewaz test robilam przed spodziewana miesiaczka a mam lekkie bole w podbrzuszu zawroty glowy i non stop mi sie odbija:/ co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro test negatywny to nie wiem sama a może idź do ginekologa? To chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos90
okres spóźnia mi się 15 Dni, boli mnie poDbrzusze, temperature mierzyłam w pochwie i mam 3Dni 37,2 37,2 37,8 test robiłam rano i wyszła jasna kreska po 10 min około. a jak robiłam wieczorem to jeDna kreska . to już sama nie wiem. ktoś mi pomoże? czy jestem w ciązy? help~!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okla
Rozumiem, że temperatura mierzona rano w pochwie jest najbardziej miarodajna jeżeli chodzi o określenie ciąży. A jak 'zachwuje się' zwykla temperatura ciała podczas ciąży (zwłaszcza na początku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starająca sie
witam od 8 miesiecy staramy się o dziecko,okres spoznia mi sie 2 dni a temperatura w pochwie od kilku dni wynosi 37,4-37,7 czy to jest normalne,istnieje szansa że moge byc wciązy? Dodam ze boli mnie brzuch,prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikar12
zrób test ciażowy powinien juz cos wykazac, te objawy moga oznaczac ciąże ale nie musza. długo pobolewa cie juz brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję specjalistki od NPRu ;) Poniżej wklejam moje kosmiczne tempki, bo sama już nie wiem co mam robić :( 7 dc. 37,00 8 dc. 37,00 9 dc. 36,95 10 dc. 37,15 11 dc. 36,95 12 dc. 37,00 13 dc. 37,01 14 dc. 37,15 15 dc. 36,87 16 dc. 36,95 Temp. mierzę codziennie o 7:30. Cykle 33, 34dniowe. Okres miałam. Podejrzewam problemy z hormonami, ale boję się jak cholera :/ Może coś zaradzicie :| Testowałam dla pewności dwa razy: 13dc. I krecha i druga baaardzo cienka i blada, no i dziś I krecha :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palika555
Witam panie. Mam pewien problem może ktoś mi doradzi. Mierzyłam temperaturę i mam 35,4 a zwykle mam 36,7, okres spóźnia mi się 3 dni, bolą mnie sutki i podbrzusze. Staramy sie z partnerem o dziecko, ale nie wiem czy wkoncu nadeszła ta ciaża czy tez nie. Moze ktos mi odpowie i doradzi. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska18
cześć mam takie pytanko nie mam już okresu od kwietnia i ostatni uprawiałam sex z moim chłopakiem i to było 21,04,2010r. i od tej pory nie mam miesiączki i się obawiam że to jest ciąża i ciągle mierze sobie tep mam 37,2 stopni. i jak rano wstaje to mam większy głód i muszę coś zjeśc bo inaczej wymiotuje . czy możecie mi coś w tym do radzić bo już sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golunika
remperatyrę mierzymy przez cały cykl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z samego rana zaraz po przebudzeniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zawsze o tej samej godzinie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zawsze w tym samym moejscu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska18
a czy brak miesiączki to oznacza ciąża?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia90_90
kochałam sie z partnerem w dni płodne..temperatura ciała po dniu wynosiła 35,9 a aktualnie 36,2 czy możliwe iż doszło do zapłodnienia? prosze o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaax
ja temperature w pierwszej fazie cyklu 36.2, druga faza cyklu 36.4, przy pierwszej ciazy dzien po owulacji skoczyla mi do 36.9 i 37i utrzymywala sie codziennie na tym samym poziomie, test zrobilam w dniu spodziewanej miesiaczki i pozytywny, teraz mam nadzieje ze druga ciaza:), zaraz po owulacji dokladnie dzien po 37 stopni i utrzymuje sie juz 8 dzien wacha sie miedzy 36.9,37 jak w pierwszej ciazy za 5 dni robie test mam nadzieje ze pozytywny:)))Mam cykle 27 dniowe owulacje mam w 13 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaax
dziewczyny jesli macie po owulacji 36.2, 36.4 to za mala temperatura na ciaze, ja mierzylam teraz przez 3 miesiace temperature i po owulacji mi sie wachala, np.36.4, 36.6, 36,innego dnia 36.2 roznie, przy ciazy temperatura jest stala nie wacha sie i napewno jest mimimum 36.8 gdyz chormon utrzymujacy ciaze jest odpowiedzialny za wyzsza temperature. Aby byc w ciazy stosunek musi byc 2 dni przed owulacja, w dzien owulacji i dzien po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra to raz a dobrze
niech ktoś powie jak wygląda z tą temperaturą? Mierzymy ją od pierwszego dnia cyklu przypuśćmy i kiedy mamy dni płodne i należy współżyć, kiedy ma się wyższą czy jak? Może mi ktos napisac jak krowie na rowie bo nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra to raz a dobrze
może mi ktoś napisać, nie umiem znaleźć na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra to raz a dobrze
aha i jeszcze jedno, jak się mierzy temperaturę w pochwie to jak to zrobic podczas okresu, wszystko jest chyba ubabrane krwią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP.T
witam znalazłam pewne info na jednej stronce odnośnie mierzenia temperatury, może to komus pomoże, bo mi wyjaśniło dużo, powodzenia! Pomiar temperatury Temperaturę należy mierzyć * zaraz po przebudzeniu (przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności!) * w pochwie (5 min.), w odbytnicy (5 min.) lub w ustach (8 min.) (nie pod pachą!) * termometrem rtęciowym (nie elektronicznym!) Pomiar może być zaniżony jeżeli trwał zbyt krótko. Temperatura może być zawyżona, jeśli kobieta * mierzyła temperaturę nie zaraz po przebudzeniu * spała bardzo długo (np. do 10 rano) * spała bardzo krótko (np. tylko 3 godziny) * poszła spać późno * wieczorem piła alkohol * jest chora * wyjechała do obszaru o znacznie cieplejszym klimacie (wczasy w tropikach) * byla narażona na wyjątkowo silny stres (np. śmierć bliskiej osoby) Wszystkie czynniki tego typu, mogące zaburzyć obserwacje należy zaznaczać na wykresie. Notujemy również sposób oraz godzinę pomiaru. Dlaczego do pomiaru temperatury należy stosować termometr rtęciowy a nie elektroniczny? Dostępne na rynku termometry elektroniczne są projektowane tak, by możliwie szybko zmierzyć temperaturę z dokładnością rzędu 0,2C. Dokładność ta jest odpowiednia do diagnostyki chorób, nie jest jednak wystarczająca do metod naturalnych, gdzie potrzebujemy dokładności 0,05C do 0,1C. Mała pojemność cieplna termometrów elektronicznych i algorytm sygnalizujący koniec pomiaru powodują, że pomiar jest czuły na lokalne fluktuacje, co dodatkowo poszerza rozrzut otrzymanych wyników. Także dostępne na rynku termometry rejestrujące promieniowanie podczerwone błony bębenkowej ucha nie są wystarczająco dokładne. Sprawdźmy sami: zmierzmy temperaturę danym termometrem kilka razy pod rząd. Zanotujmy rozrzut otrzymanych wyników. Jeśli chcemy ten termometr używać do metod naturalnych, rozrzut nie powinien przekraczać 0,1C. Termometr rtęciowy mierzy temperaturę bardzo dokładnie - oczywiście o ile jest trzymany wystarczająco długo w miejscu dobrze unaczxynionym (w konsekwencji dobrze ogrzanym przez krew). Może być tylko żle wyskalowany, tzn. systematycznie zawyżać lub zaniżać temperaturę. Nie ma to jednak żadnego znaczenia jeśli nie zmieniamy termometru. W razie stłuczenia termometru warto mieć w zapasie drugi, i wiedzieć o ile różnią się jego wskazania. Metoda objawowo-termiczna Rtzera 1. Określamy szczyt objawu śluzu. 2. Znajdujemy 3 dni temperatury wyższej, po dniu szczytu objawu śluzu, poprzedzone 6 dniami temperatury niższej. 3. Trzeci pomiar temperatury wyższej musi przewyższać najwyższy z 6-ciu pomiarów niższych o conajmniej 0,2C Jeżeli powyższe warunki są spełnione, wieczór 3-go dnia temperatury wyższej uznajemy za niepłodny. Okres niepłodny trwa aż do miesiączki i w tym czasie nie musimy już mierzyć temperatury ani obserwować śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manikomio
Dziewczyny staramy się z męzem o dzidziusia już prawie 1,5 roku, w lipcu miałam laparoskopię jajników i lekarz powiedział że teraz już nie widzi problemów bym pmogła zajść w ciąże. W sierpniu w ogóle nie miałam owulacji- tak mi się wydaje, cykle mam 30 dniowe, wczoraj powinnam dostać okres a pojawiło się tylko nieznaczne plamienie, zero bólu brzucha a zawsze się zwijałam ! Dziś już też tylko plamienie, prócz bólu piersi nic nie przypomina okresu...od 9 dni ( dziś też) temp. cały czas 36,8 albo 36,9 raz była 37, zazwyczaj mam 36,4 czy to możliwe bym była w ciązy? Boję się robić test że się rozczaruję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gluck
A ja od 2 tygodni mam podwyższoną temp ciała i czuje ze jestem w ciąży, miałam tak przy pierwszej ciąży. Poza tym nie czuje się chora, a jutro powinnam dostać @ i mam nadzieje ze do mnie nie przyjdzie :D obym się nie myliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olesja
Przepraszam, czy tu ktoś jeszcze zagląda? Mam pytanie i proszę o pomoc. Zazwyczaj moja temperatura wynosi 36.4-36,6. Kochałam się z chłopakiem w dzień przewidywanej owulacji. Już na dzień przed było mi "mokro", śluz był przejrzysty i biały. Teraz jestem już 4 dzień po domniemanej owulacji. Czy możliwe, że jestem w ciąży, skoro temperatura utrzymuje się na poziomie 36.4? Proszę o szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olesja
Dodam, że cykle mam regularne, 28dni, współżyje regularnie, co 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmuje się, że ok. 17 temperatur wyższych po owulacji daje możliwość przypuszczenia ciąży. Rozumiem, że prowadzisz regularne pomiary temperatury, a nie wybiórczo i o różnych porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aadasdfdasadf
cykl płodnej kobiety składa się z dwóch poziomów temperatur. W okresie przedowulacyjnym temperatury są niższe. Nie napiszę ile wynoszą bo u każdej kobiety są inne. Dla jednej 36.5 to będzie poziom niski dla drugiej już ekstra wysoki. Po owulacji temperatura wzrasta conajmniej o 0,2 stopnia i utrzymuje się najczęściej do dnia miesiączki, to też zależy od kobiety. Jeśli wyższa temperatura będzie utrzymywać się ponad 16 dni wówczas kobieta ma uzasadnione powody by sądzić, że jest w ciąży. Temperaturę mierzy się codziennie rano przed wstaniem z łóżka, zawsze o tej samej porze w jednym z trzech miejsc: usta, pochwa, odbyt. Oczywiście zawsze w tym samym miejscu, zawsze tym samym termometrem. Wniosek z tego taki, że nie masz pojęcia jak funkcjonuje Twój organizm, wyjeżdżasz tutaj z jakimś przedziałem temperatur który nie wiadomo gdzie przykleić i chcesz byśmy Ci wróżyli czy jesteś w ciąży. Doucz się, poczytaj, mierz codziennie, okres płodny wyznaczaj na podstawie obserwacji własnego organizmu a nie kalendarzyka i Wam się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olesja
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×