Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

dodam ze nie jest opuchniete wiec co teraz powiedzie ? :) ach teraz to dopiero mnie nastraszylyscie :/ czy kazda infekcja lub zapalenie boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia KOPNĘ CIĘ ZARAZ W DUPĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
pachy, uszy...juz mi się wszystko miesza:P Sylwia na początku pisałaś ze Cię bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bolało Cie - prawda !!!!!! Może nie boli już bo wszystko Ci zeszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolalo mnie na poczatku jak go wyczulam ale to od ciaglego dotykania :/ przestalam dotykac to odrazu przestal bolec i opuchlizna tez byla bo ciagle macalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
słuchaj, to naprawde może być coś bardzo prozaicznego, może masz to od golenia? czasami włoski wrastają i robi się taka gulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
to zrób eksperyment i się tam dotknij bo moze to juz zeszło a Ty się niepotrzebnie nakręcasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam ze jak wyczulam to tak czesto to macalam ze pacha spuchla i bolala (bo jak znalazlam to nie bolal i pacha nie byla spochnieta) jak przestalam dotykac - opuchlizna zeszla w ciagu 3 dni i przestalo bolec - jak to wyczulam to mnie nie bolalo tylko w nocy uwieralo ach nakrecam sie bo juz niedlugo biopsja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
moze tego juz nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no napewno nie dotkne - bo jak to dalej tam jest to do biopsji bede ryczala :/ a tak wole nie wiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
obstawiam, ze tego juz tam dawno nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryska wiesz co ja to chyba jestem najwieksza panikara na swiecie wiec wole czegos nie wiedziec niz potem siedziec i sie martwic i macac to co 5 min obys miala racje i tego juz tam nie bylo :) dzieki za pocieszenie :) pewnie jeszcze Wam pomarudze bo pare dni zostalo do biopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Jestem przekonana, że gdybym Ci strzeliła kopa w tyłek to byś moment i sie uspokoiła :-) Daj spokuj, to nic groźnego, spokojnie wytrzymaj do biopsji i się nie nakręcaj, a jak sie okaże że wszystko jest dobrze to przyślesz mi butelkę najlepszej gorzały jaką tam macie !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami nawet moja endo krzyczy na mnie hehehehe zebym przestala gadac glupoty i wziela sie w garsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
ja tez jestem panikara i hipochondryczką, więc doskonale Cię rozumiem:) idę laski spać bo już mi sie łoczka kleją;) dobranoc i do następnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak,ale napewno szybciej by sie tak stało gdybyś dostała leki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do Sylwi Nie bój sie tak bardzo, bo nie każdy powiekszony wezeł to rak.Powiem ci na przykładzie mojego 13 letniego synka. Od dwóch lat w okresie letnik bardzo powieksza mu się wezeł pachwinowy. Za pierwszym razem panikowałam tak jak Ty. Okazało się, ze wezeł boli i rosnie bo w okolicy jest stan zapalny. Mój synek ma Atopowie zapalenie skóry i wyprysk potny- i latem podchodzi mu to ropa na stopach. Wiec alergolog-dodam , ze bardzo dokładna, powiedziła, ze to od tego. Jak nogi wyleczymy to i wezeł znika:).Wiec węzeł moze byc oznaka toczacego sie procesu zapalnego gdzies w okolicy wezła. U nas w Polsce pewnie dostałabys antybiotyk. Ja zrobiłabym morfologie i CRP- to jest badanie wykrywajace stan zapalny w organizmie. Moim zdaniem wezeł najpierw leczymy a potem jak nie zmniejszy sie to biopsja. do Ryski:) Co do guzów i i ch złosliwosci to powiem Ci, ze ja swoje choduje ponad 17 lat. Były duze i nie zmniejsząły sie, nawet urosły sporo. Najwiekszy był sprawdzany i jest łagodny. Powiem ci tak, jesli usg robiłas u dobrego specjalisty to lekarza wiedzą jakie guzy sa podejrzane a jakie nie. Pierwsze usg robił mi jakis konował z Luxmedu i mnie nastraszył. Nastepnie robiła mi moja endo, ktora jest swietnym specjalista i radiologiem i powiedziała, ze guzów jest duzo, ale onkologicznie sa ok. pan od biopsji, tez podobno znany fachowiec i nieomylny, eweliza moze potwierdzić, ze tak jest:), nawet bez wyniku tylko po usg wiedział, ze guz jest ok. Także oni sie znaja, pod warunkiem, ze usg robi osoba bardzo kompetentna. Tarczyce mam wycięta i chirurg, który wycinał ich całe mnóstwo, równiez rakowe tarczyce powiedziła, ze moje guzki sa łagodne, ale 100% nam da badanie histopadologiczne. Także nie stresuj sie , ja tez tak myslałam, jak ty, ale okazało sie zupełnie inaczej. Moja endo mowiła, ze rakami najczesciej sa guzy na zdrowej tarczycy, ale to tez nie reguła bo osobiscie mam dwie kolezanki w pracy, które z tarczyca maja ok i guzy sa łagodne. Tak samo ma moja mama i tata i siostra. Oni nigdy nie chorowali na tarczyce a guzy mają lagodne. Także nie masz co czytac bo kazdy jest inny. Zrób biopsje i wtedy sie wyjasni. A jesli radiolog mówił, ze ok, a wiesz, ze jest dobrym lekarzem to sie tak nie stresuj tylko zrób konieczne badania i bedziesz miała z głowy. Przechodziłam przez to niedawno bo w kiwetniu, a dziś juz nie mam tarczycy i tez jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana Twoj synek na tendencje do czegos takiego ja nigdy tego nie mialam :/ no i teraz tak se mysle ze moze jednak podejrzewaja raka bo odrazu robia biopsje :/ a nie tak jak mowicie sprawdzaja krew nie wiem co mam o tym myslec :/ mnie to nie boli i to tez jest dziwne bo stan zapalny lub infekcja boli - a rak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach i znowu sie nakrecilam :/ mialam juz jednego raka i mysle ze to wystarczy !!! jestescie kochane ze mnie tak pocieszacie :) dziwne jest to ze mnie to nie boli i moja endo podkreslila ze dziwne - bo ona tam nie widzi rzadnej infekcji ani zapalenia (ogladala zdjecia z usg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Wiesz co nie wiem, lekarzem nie jestem. U nas rutynowo badania te robia. Nikt nie mówi o raku w przypadku powiekszonego węzła. Moze twoja endo to też panikara:). Wiadomo, ze lepiej jak lekarz panikuje bo niczego nie zaniedba. Zrobi biopsję i po krzyku, bedziesz wiedziała, ze jest ok:) Ja wiem, ze pocieszanie nic nie da bo mnie tez nikt nie był w stanie przemówic, ze nie mam raka na tarczycy. Takie juz jestesmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endo tylko wyslala mnie na usg - to lekarz od piersi zadecydowal o biopsji - ach nie wiem moze i masz racje ze sprawdza i tyle :) a moze juz go tam nie ma :) dzieki za pocieszenie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
magdalena- no moja tarczyca jest zdrowa...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
dziewczyny to jest opis mojego radiologa z jego strony internetowej. moze ocenicie jego kompetencje, czy warto do niego chodzić czy nie: Od przeszlo 20 lat pracuję w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Od początku pracy zawodowej moim szczególnym zainteresowaniem stala się ultrasonografia jako metoda mająca bardzo duże możliwości diagnostyczne i przy tym nieszkodliwa dla pacjenta. Oprócz zastosowania tradycyjnego do obrazowania wszystkich dostępnych w tej metodzie narządów(piersi, tarczyca, ślinianki, węzły chłonne, stawy, mięśnie, mózg u niemowląt, narządy jamy brzusznej i płód), wykorzystuję ultrasonografię do precyzyjnego pobierania komórek i tkanek do dalszych badań ( biopsja cienko i gruboigłowa) . W warunkach szpitalnych ultrasonografie służy mi do zobrazowania pola operacyjnego, w diagnostyce i usuwaniu małych guzków w piersiach (biopsja mammotomiczna pod kontrolą usg). Ponadto wykonuję pod kontrolą usg zabiegi terapeutyczne takie jak: drenaże przezskórne dróg żółciowych, punkcje torbieli narządów płytko położonych i w jamie brzusznej, punkcje krwiaków pourazowych, torbieli Bakera. W ciągu 25 lat pracy w szpitalu i w wielu wrocławskich przychodniach wykonałem kilkadziesiąt tysięcy badań USG i kilka tysięcy biopsji narządów. co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
ryśka - nie każ nam zgadywać?! Mamy w tej sprawie tylko wiedzę praktyczną, ograniczoną zresztą do swojego przypadku. Wierzę, że to dobry radiolog i że Twój guz jest łgodny, ale Ty musisz usłszeć to od lekarza, nie od nas .... chyba, że masz duszę romantyka i wolisz "czucie i wiarę (...) od mędrca szkiełka i oka" ... ale mi się napisało! A to chyba Mickiewicz, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
nie no spoko, pomyślałam po prostu że same macie za sobą doświadczenia z przeróżnymi lekarzami i jakoś będziecie umiały go ocenić;) przepraszam za zawracanie doopy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radiolog na pewno bardzo dobry ale nic nie zastąpi wizyty u endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
mam dola:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×