Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

ryśka z wrocławia mam53 lata- zgadłaś....hi hi.... miałam tylko 1 guzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
ciekawostka: Rod Stewart też miał raka tarczycy!! i to ponad 10 lat temu i jak widac dobrze sie ma;) iren głowa do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
Kibicuję Ci iren!! Wierzę że za parę tygodni wrócisz do starej dobrej formy psychicznej! Zresztą tego i sobie życzę!! No, ja przed operacją ... w polecanym szpitalu w Wielkopolsce teramin usunięcia tarczycy - pół roku!! To normalny termin?? W naszym miejskim szpitalu ok miesiąc - na ale ze względu na "plecenie" i specjalizację wolałabym tam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
a gdzie jest nasza Sylwunia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
witajcie dziewczyny Byłam dzisiaj w Centrum Onkologii w Bydgoszczy i na 99,9% będę miała radioterapie...stwierdzono u mnie zespół MEN 2B...poza tym nic ciekawego i innego się nie dowiedziałam...jedynie to,że jeżeli mi tu ta radioterapia nie pomoże to czekają mnie Gliwice...i to że moje dzieci mogą mieć to samo i muszę zrobić badania czy nie jestem nosicielem mutacji genu RET...pozdrawiam i życzę miłego popołudnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa38 To znaczy że będziesz naświetlana radem.... bardzo Ci współczuje... Mi też kazano żeby moje dzieci jak najszybciej się przebadały.. bo powiedziano mi że to jest genetyce...dziedziczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was moje kobitki :) przepraszam ze nie pisalam ale bylam na weekend u mojej mamy (wyjechala na wakacje i musialam siedziec z jej pieskiem) dzisiaj mija mi 2 latka od pozbycia sie tego smiecia (raka) dokladnie w ten dzien o tej porze bylam przygotowywana do operacji - ach jak ten czas szybko leci iren kochana czytam tak Twoje wypowiedzi i strasznie mi Cie szkoda :( ale uwierz mi jak bedziesz miala uregulowane hormonki - takie nastroje znikna - moja lekarz powiedziala mi ze ludzie bez tarczyc - ktorzy maja rozregulowane hormonki - maja sklonnosci do napadow paniki ;/ ja po operacji mialam czarne mysli przez rok :/ lekarz mowila ze to minie i miala racje :) wiem jak sie czujesz - przechodzilam to samo :( po tym raku zyje sie normalnie musisz w to uwierzyc :) i nawet jak wraca to lecza i dalej wszystko jest ok :) iwa napewno wszystko bedzie dobrze i radioterapia pomoze :) Ty masz raka rdzeniastego wiec jestes Troszke inaczej leczona - jestem pewna ze bedzie dobrze :) karta_32 wiesz co nie masz raka wiec nie spieszy Ci sie z operacja :) mozesz spokojnie poczekac :) u mnie coraz blizej biopsji :/ dziwne jest to ze przed nia mam wizyte z hirurgiem :/ czy w polsce tez tak jest ? nie mam pojecia po co ide na rozmowe z nim :/ nie moge tez brac lekow przeciwbolowych 5 dni przed biopsja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia u nas nie ma takiej procedury - chyba!!! ja zawsze robiłam biopsję prywatnie i wtedy nie praktykują czegoś takiego jak spotkanie z chirurgiem :-) szczerze mówiąć to nawet nie wiedziałam , że przez 5 dni nie można przeciwbólowych brać !!!!!!!!!!! mozitalach albo gdzieś to i przychodzi chirurg do pacjenta wcześniej ale nic mi nie wiadomo na ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryśka z wrocławia
cześć babeczki:) iwa38 można spytać jaki typ raka tarczycy masz, że aż radioterapia? dziewqczyny ile kosztuje biopsja tak z ciekawosci? eweliza ile płaciłaś? sylwia to na pewno nic złego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak sie zastanawiam po co mam ta wizyte z hirurgiem - jak bylam ostatnio na usg - kobita w recepcji pytala mnie czy umowic mnie do hirurga i na biopsje na ten sam dzien czy na inne - powiedzialam ze na ten sam - wtedy bylam w takim szoku ze nie pomyslalam po co ta wizyta u hirurga no i teraz tak sie na tym zastanawiam :/ tabletek przeciwbolowych nie pozwolili brac zeby krew nie byla rozrzadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
S ylwia jest u nas taka procedura ale nie na pogaduszki, chirurg, chirurg onkolog lub ginekolog daje skierowanie na biopsje,chyba ze robimy prywatnie to po prostu idziemy z marszu,a na kase chorych takie sa procedury,a przed zabiegiem to jest spotkanie z chirurgiem a nie przed biopsja,pierwsze slysze aby przed biopsja odstawiac leki biore lek acenocumarol i mialam kilka biopsji nawet wezla i nie kazano niczego odstawiac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Ryska ceny sa rozne zalezy u jakiego lekaza od 100zl w zwyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Ryska ceny sa rozne zalezy u jakiego lekaza od 100zl w zwyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
chyba ze najpierw zobaczy czy to sie nadaje do bopsji, nie czaruj ze w stanach tak od razu dostajesz sie do specjalist cos wiem mam kuzyna w Bostonie i co nieco wiem jakie sa procedury, a syna w Ladynie i tam tez podobnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danam poczytalam na necie i tutaj jest tak ze hirurg - specjalisca od piersi - najpierw chce mnie zobaczyc - zbadac, porozmawiac - nie mam pojecia dlaczego o 8:15 mam spotkanie z hirurgiem a o 9:15 biopsje :/ wiem ze przed operacja ma sie spotkanie z hirurgiem bo tez tak mialam przed wycienciem tarczycy ale na kartce ktora mam- wyraznie pisze ze bedzie to biopsja lewej piersi - ''fine neegle'' czyli biopsja cienka igla dziwne to jakies no ale cuz jak trzeba to trzeba chociaz nie powiem troche sie wystraszylam tym spotkaniem z hirurgiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donan hahaha no wiesz co !!! brak mi slow na ciebie !!! tak mam spotkanie ze specjalista juz WYOBRAZ SOBIE DRUGI RAZ W CIAGU MIESIACA !!! i co Ty na to ? nie obchodzi mnie gdzie jest twoj kuzyn :) i ile czeka na wizyte :) ja wyobraz sobie czekam 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiscie ty wszystko przeciez wiesz :) :) nawet ile czeka sie tutaj do specjalisty - jakos ja nie mialam z tym nigdy problemu - nie mam gdzie leczy sie twoj kuzyn :) i mnie to nie obchodzi - wazne ze ja nie czekam dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie mam pojecia co znaczy '' czy to nadaje sie na biopsje haha'' bylam u lekarza niecale 2 tyg temu i nadawalo sie na biopsje wiec nie mam pojecia o czym ty teraz piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i jeszcze co ci powiem :) jak mialam raka tarczycy do specjalisty dostalam sie w ciagu paru dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dam namiary dla kuzyna bo widze ze w zlym miejscu sie leczy lub chodzi do lekarzy hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryśka z wrocławia Podział histologiczny guzów tarczycy I. Guzy nabłonkowe 1. Łagodne: - gruczolak pęcherzykowy - inne gruczolaki 2. Złośliwe: - rak pęcherzykowy - rak brodawkowaty - rak rdzeniasty - rak niskozróżnicowany - rak anaplastyczny - inne: śluzotwórczy, płaskonabłonkowy II. Guzy nienabłonkowe - złośliwy śródbłoniak krwionośny III. Chłoniaki złośliwe IV. Guzy różne - guzy przytarczyc - przyzwojak niechromochłonny - guzy wrzecionowatokomórkowe wytwarzające śluz - potworniaki V. Guzy wtórne VI. Guzy niesklasyfikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do ewelizy Zrobiłam jak kazałaś i powiem Ci, ze dzis juz mrowienia nie mam:) I to wystarczył sam calperos, wzięłam w sumie 3x1 tabl. bez alfadiolu bo nie mam. Dziś jest ok, czuje tylko minimalnie, wiec wapń nadal biorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana tez mialam takie mrowienie jak Ty i tez bralam wapn (tak kazala mi endo) i powiem Ci ze teraz tez od czasu do czasu je biore zebym nie mialam znowu tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkamala
Hej. Czy moglby mi ktos cos doradzic madrego? Podejrzewam u siebie nadczynnosc tarczycy. Strasznie sie poce, denerwuje mam jakimes dziwne lęki, ostatnio nie moge spac mam duzy apetyt czasem trzesa mi sie rece. Wola na pierwszy rzut oka jeszcze nie widac ale ma lekka chrypke. Objawy mam juz kilka lat ale wole mi nie rosna wiefc nie wiem czy sie badac czy nie histeryzuje . Doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
iren53 nie strasz jej przeciesz nie kazdy guz jest rakiem, a po drugie rak t arczycy najlepiej rokuje.Sylwia rak piersi w mlodym wieku jest przewaznie lagodna zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkamala
A uwazacie ze powinnam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×