Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

margot48 Ja wlasnie wrocilam w poniedzialek z Saszerow z duzego jodu. Bac sie nie ma czego. Wifi podobno jest. W kazdej izolatce jest TV. Na izolatce 1 i 2 nie ma prysznica. Jest na sali 3. Jestes pierwszego dnia na ogolnej sali z innymi. Masz badanie krwi i podana mala dawke jodu. Chodzisz jesc tego dnia na jadalnie z innymi. Mozesz jeszcze wyjsc po zakupy. Nastepnego dnia przenosza Cie na izolatke. Rano masz badanie na jodowychwytnosc i potem duza dawka jodu. Od tej pory jestes sama w izolatce trzy doby. Ostatniego dnia bierzesz kapiel i ubrana juz w swoje ciuszki idziesz na scyntygrafie. Czekasz na opis i do domciu. Na korytarzu stoi czajnik i lodowka z ktorej mozesz korzystac. Czyli sama ocen co tam mozesz do jedzenia sobie zabrac. Pieczywa nie brakuje. Jedzenie w miare dobre ( jak to w szpitalu, ale mam porownanie do innych miejsc i tu jest niezle). Opieka cudowna. Pizame do izolatki mozesz smialo szpitalna wziac i reczniki tez dostaniesz. Zabierz jakies klapki pod prysznic. Musisz tam myc glowe, wiec moze suszarke wez. W kazdym razie teraz sie zmienilo i uwaza sie ze jod radioaktywny nie wchodzi w zadne sprzety, wiec cokolwiek zabierzesz mozesz z tym wrocic do domu bezpiecznie. W pokojach jest cieplo. Moze papier toaletowy sobie wez, bo tam maja taki zwykly, szary. Moze sie zdarzyc , ze po jodzie bedziesz miala troche kataru albo gardlo podraznione, wiec pod tym katem cos wez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Pamietasz jak pisalas kiedys, ze jak sie Dr nie odzywa dlugo to znaczy, ze wszystko spoko , a ona jest zabiegana? Jak byloby cos zle to juz bys wiedziala i tego sie trzymaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot48 To znaczy pizame i reczniki do izolatki dostaniesz po to, zeby swojej nie skażac promieniowaniem. Na ogolnej sali powinnas miec swoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 wielkie dzięki za informacje. Mieszkam bardzo daleko od Warszawy i ważne są dla mnie te detale, bo nie można poprosić kogoś, żeby ci coś przywiózł. Mam jeszcze takie pytanko. Jak nie zdążę się do 8.00 zarejestrować w rej. ogólnej to mogę iść od razu na oddział i potem z powrotem do rejestracji? Może wiesz albo słyszałaś o tym. Fajnie, że można tu się tak wymienić doświadczeniami. Człowiek nie czuje się taki sam. Pozdrowionka.Trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot Ja bylam na ogolnej rejestracji troszke przed 7. Mialam 19 numerek. Denerwowalam sie nie zdaze na 8 na odzdzial, ale pani w rejestracji mnie uspokoila, ze oddzial izotopow bedzie na mnie czekal i zeby sie nie stresowac. Bylam ok 8:30 na odzdziale. Pielegniarki przyjmuja spokojnie po kolei kazdego pacjenta. Waza, mierza, po czym kieruja do lekarza prowadzaceo na rozmowe. Dopiero po tej rozmowie sa zlecane badania krwi itp, wiec chyba nie ma takiej potrzeby zeby tam sie zglaszac wczesniej. I tak musisz dostac z rejestracji historie choroby, zeby z tym papierkiem isc do lekarza na oddziale. Spisz sobie wczesniej takie dane jak : osobe , ktora chcesz upowaznic do wgladu w historie choroby, jej adres i telefon. Trzymaj sie cieplutko, powodzenia, trzymam kciuki zeby gladko poszlo i pisz jak wrocisz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 wielkie dzięki. Miłego dnia. Aha a ile dostałaś zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot Nie pomoge Ci w tym temacie, niestety, poniewaz ja nie potrzebuje zwolnienia. Mysle, ze to kwestia dogadania z lekarzem. Pewnie zalezy od charakteru pracy tez. Mam na mysli, ze jak ktos na przyklad pracuje z dziecmi to na pewno wiecej potrzebuje zwolnienia po takim leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Sylwia masz już wyniki? Na pewno są w porządku bo dr by coś się wcześniej odezwała. Kurczak A ty kiedy jedziesz po swoje ? U mnie lipa. Mała ma zapalenie ucha. Już dzisiaj jest lepiej ale do pełni szczęścia jeszcze trochę. Byłyśmy w czwartek na płukaniu uszu i musiało ją owiać bo w piątek wieczorem już ją pobolewało uszko. Na szczęście przechodzi i ona też dzielna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wiem cos o bolu ucha :/ na dodatek zle mi sie kojarzy bo wlasnie dzieki mojemu zapaleniu ucha dowiedzialam sie ze mialam raka :/ (tak jak kiedys pisalam nie chcialo mi przejsc i poszlam na usg wtedy przy okazji wykryli u mnie guzy) a ja dzisiaj dostalam wyniki - marker ZERO !!!!!!! :) :) :) no ale hormonki mam zaniskie - lekarz pytala czy zapomnialam tab albo zjadlam z jedzeniem - teraz czekam na odpowiedz czy zwiekszy mi dawke - ale najwazniejsze ze marker ok :) STRASZNIE SIE CIESZE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 ale po dużym jodzie możesz przebywać z dzieckiem? z tego co wyczytałam masz córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot ja mialam tylko mala dawke jodu I przez tydzien nie moglam zblizac sie do ludzi - do osob doroslych na dwa metry - do dzieci ponizej 12 roku zycia i do kobiet w ciazy wogole - to jest bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 sorki, ,źle przeczytałam info o dziecku i zapaleniu ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
sylwia25 tzn. ze jesteś już zdrowa? super!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia super !!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D a może powiesz mi czy na bolące ucho coś z domowych sposobów pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Brawo !!!! I tak ma byc wlasnie u nas wszystkich!!!! :) Ciesze sie bardzo Sylwia. Eweliza Bidulka z tym uszkiem. Mascia kamforowa sie smarowalo kiedys za uchem. Pomagalo. Teraz pewnie sa lepsze srodki. Moze jakis żel przeciwbolowy. Moj marker bedzie gdzies pod koniec miesiaca pewnie. Ma byc taki u Sylwi i kropka!!!! Wiem, wiem, nie bedzie taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki :) jak czytalam wyniki to mialam lzy w oczach - zreszta jak zawsze ale to ze szczescia :) eweliza dobrze jest wygrzewac ucho - nap jak ma sie poduszke elektryczna - albo posmarowac mascia rozgrzewajaca za uchem (ja sparowalam jeszcze delikatnie w uchu zeby rozgrzalo - ale u malych dziecie nie radze bo moze to podraznic ucho w srodku) wiesz co jak infekcja jest mala to trzeba wygrzewac a jak wychodzi sie na dwor to zatykac wata - jak jest wieksza to niestety krople do ucha a nawet antybiotyk - tak bylo w moim wypadku - mialam ktople i antybiotyk - bo juz nie slyszlam na te ucho a leki cos nie chcialy pomagac temu mialam usg kurczak nawet nie chce slyszec - ze chodzi Ci po glowie zly wynik !!!!!!!! bedzie dobry zobaczysz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co zastanawiałam się nad maścią kamforową ale chciałam jej wysmarować wkoło to ucho a nie tylko za uchem. Więc jak mam to zrobić ??? dostałyśmy kropelki z antybiotykiem do środka o i nurofen ( od gorączki i przeciwzapalnie ). gorączka dzisiaj już zeszła ale czasem mówi że jeszcze ją troszkę pobolewa to ucho więc pomyślałam że może by jeszcze właśnie jakąś maścią jej pomóc. kurczak wynik będzie dobry, a następny rewelacyjny !!!! Innych możliwości nie przywiduję :D sylwia ja też mam szkliste oczy jak wyniki są ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka nie chcialam pisac do Ciebie na fb bo wiem ze pewnie jestes teraz BARDZO zajeta - wiec pomyslalam ze napisze tutaj - i odczytasz to jak bedziesz na silach :) wiem ze cieszysz sie juz swoja Corcia - wiec chce Ci pogratulowac :) niech sie zdrowo zabka chowa - no i mam nadzieje ze niedlugo zobacze fotki :) wiem ze bardzo bylas ciekawa jak bedzie wygladala Corcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Ja zawsze od lekarza slyszalam jak moj syn mial problem z uszkiem ( na basen chodzil od 5 roku zycia do sekcji "skoki z trampoliny" i ze wzgledu na to uszko musialam zrezygnowac. A ogolnie kocha wode do tej pory i uratowal pare osob w zyciu, nie bedac ratownikiem), ze za uchem tylko wolno ta mascia kamforowa. Monka No co za cudowna wiadomosc!!! Gratuluje córuni. To bedzie dla mamusi i tatusia radosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak odbieram wyniki to sprawdzam kilkanascie razy czy napewno sa w normie kurczaku napewno marker bedzie nizszy od poprzedniego a to juz droga do wyleczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak masz cudownego syna !!!!!!!!!! brak słów dla takich osób :D monka GRATULACJE, GRATULACJE, GRATULACJE :D :D:D:D:D:D:D gutek mi jak ostatnio napisali < 0,2 to sprawdzałam czy dobrze odczytałam znak mniejszości hihi ( zapomniałam z wrażenia co oznaczają < , > )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stewka
Witajcie, mam pytanie, ostatnim razem na duzym jodzie bylam dwa lata temu w Gliwicach, nie ukrywam ze zapomnialam o mojej chorobie, od czasu do czasu meczy mnie zle samopoczucie ale wtedy sprawdzam swoje tsh, utrzymuje sie w nadczynnosci , mam kontrole u endo co jakis czas. Ale moje pytanie tyczy sie pobytu w Gliwicach. Jako ze bylam tam dwa lata temu to nei wiem czy cos sie tam zmienilo czy nie no i za Boga nie wiem czy bede miec maly jod czy duzy, powiedzcie mi prosze co oznacza sformulowanie "hospitalizacja diagnostyczna" - czy to jest maly jod czy duzy jod? Obecnie w Gliwicach nie daja juz cynomenu i kazano mi odstawic euthyrox na 5 tygodni.... ja tego nie zrobilam bo nie moge w moim zawodzie pozwolic sobie na takie zle samopoczucie (jestem stewardessa) licze ze podadza mi thyrenog.... przepraszam nie wiem jak sie ten zastrzyk do konca nazywa ale wszyscy bedziecie wiedziec o co chodzi:) czy ktos sie orientuje czy nadal mozna wziasc do szpitala w Gliwicach swoje ciuszki a potem do izolatki sie przebiera? no i czy ta hospitalizacja diagnostyczna to maly jod czy duzy jod ?dziekuje z gory za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj swetka pamietaj zdrowie najwazniejsze - z tego co wiem nie przyjma Cie na diagnostyke bo nie odstawilas hormonu :/ wtedy podanie jodu nie ma najmniejszego sensu :/ zeby bylo mozna tak robic to zadna z nas nie odstawiala by hormonu - pamietaj jest to bardzooooooo wazne przed jodem zeby odstawic hormon lub dostac te zastrzyki ale Ty tego nie zrobilas :/ no i skoro kazali Ci odstawic hormon to nie mieli zamiaru robic Ci tych zastrzykow (bo juz bys o tym wiedziala no I nie musialabys odstawiac hormonow) - na Twoim miejscu zadzwonilabym do Gliwic - bo w Twojej sytuacji (nie odstawilas hormonu) wyjazd tam moze byc bezsensu nie chce nic zlego pisac - ale mysle ze nie podadza Ci jodu - kazdy pacjent jest traktowany tak samo (chodzi mi o zwyklych ludzi) i to bedzie Twoja wina ze nie dostosowalas sie do zalecen szpitala ja dokladnie rozumiem Twoja sytuacje - ale szpitala nie bedzie to obchodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kiedys nie podali jodu z mojej glupoty :/ poprostu nie dzialal by tak jak trzeba - mialam przed podaniem zastrzykow przestrzegac diety przez tydzien (u mnie jest inaczej bo musze jeszcze miec diete) no i zjadlam cos tam w jeden dzien (niepamietam co ale nie powinnam tego jesc) i powiedzieli ze jodu nie podadza - a ja nawet nie mialam co z nimi dyskutowac- prubowalam wytlumaczyc ze to tylko jeden dzien i takie tam - ale powiedzieli ze nie i koniec -jod by nie dzialal tak jak trzeba :/ wiec wolalam poczekac i miec jod w innym terminie u Ciebie w tej sytuacji jest tak samo jod nie bedzie mial sensu bo dalej bierzesz hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stewka Sylwia opisala Ci to bardzo dobrze : Nie zmusisz ich tym, ze nie odstawilas hormonu do podania zastrzykow, jesli nie maja na to kasy pod koniec roku. Hospitalizacja diagnostyczna oznacza nic innego jak podanie malej dawki jodu w celu diagnostyki i odstawienie hormonu jest konieczne. Duzego jodu nie dostaniesz jesli wyniki beda OKI. Mozesz zabrac napewno swoje ciuszki. Nic sie nie zmienilo w tym wzgledzie od tamtej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
Bardzo proszę o radę. Od tygodnia biorę 1 tabl. LETROX 50 i od 2 dni mam dziwne skoki ciśnienia:raz niskie na granicy 95/55 - bliski omdlenia, a raz wyższe do 140/85. Gdy mam niskie to brałem AKTIMEL Z KOFEINĄ (2 TAB) I WRACAŁO NORMALNE CIŚNIENIE, jednak szybko, po upływie 1 godz. wracało do niskiego ciśnienia. Myślałem, że mam za mało wapnia więc wziąłem kilka tabletek, ale nic nie pomogło. Zastanawiam się czy nie zwiększyć samemu o połowę LERTROXu i brać 75, a może jeszcze zwiększyć? Wizytę u endo mam dopiero za 3 tygodnie. Poradżcie co mam robić. Dodam, że 15 tego miesiąca usunęli mi 1 płat tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×