Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

KMACIUŚP kiedys jak mialam takie skoki cisnienia lekarz sprawdzala czy moja dawka hormonow jest dobrana prawidlowo - wiem ze od zlej dawki hormonow cisnienie tez moze skakac - tylko ze ta dawka musi byc naprawde bardzo zle dobrana (jak daleko odbiega od normy) wiem ze tutaj niektore dziewczyny same zmieniaja sobie dawki ale tylko wtedy jak zrobia badanie krwi i wiedza czy maja zaniska czy zawysoka dawke hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMACIUŚP Przede wszystkim moim zdaniem wapno nie ma nic do tego i nie bierz sam kilku tabletek, bo majac Parathormon na wysokim poziomie wogole nie powinienes go zazywac. Objawy zbyt nizkiego poziomu wapnia ( nie cierpisz na to przeciez) sa zupelnie inne niz opisujesz. Moim zdaniem powinienes byc pod opieka kardiologa. Przy zazywaniu hormonu tarczycy serce ma tentencje do powiekszania swojej pojemnosci dajac czasem nieprzyjemne objawy. Zdarza sie to jak sie zwieksza zbyt szybko dawke hormonu. Nie bierz wiecej hormonu na wlasna reke nie robiac kontrolnych badan bo to nie sa leki na uregulowanie cisnienia. Ja na takie skoki biore BETALOK ZOK przepisany po badaniach przez kardiologa. Wiec, przyjrzyj sie bardziej swojej diecie. Moze jakies bledy popelniasz ze spozyciem soli czy cukru. Zapisz sie do kardiologa na wizyte i badz pod jego opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
Kurczaczku - dzięki za piękny wykład i oczywiście zastosuję się do Twoich wskazówek. Tak się składa, że jestem pod kontrolą kardiologa u którego byłem na 2 tygodnie przed zabiegiem. Stwierdził, że mam lekkie nadciśnienie, więc przypisał TELMIX. pO 3 DNIACH CIŚNIENIE SPADŁO DO POZIOMU O KTÓRYM PISAŁEM WCZESNIEJ. Przestałem go brać. Od 4 dni nie brałem, a spadek nastąpił dzisiaj i dlatego sądziłem, że to może wapno lub za słaby hormon. Więc jednak sprawcą może być TELMIX, KTÓRY IDZIE W ODSTAWKĘ. Sylwia i Kurczak - dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko !!!!! czego brakuje w organizmie jak drży powieka oka ???? Wydaje mi się że chyba potasu ale nie mam pewności. Ostatnio kilka razy mi drżała dolna powieka, aż się śmiałam z tego bo to takie dziwne uczucie :D iren jak dobrze pamiętam to pielęgniarka jak byłam na kontroli to powiedziała że jeden zastrzyk thyrogenu kosztuje już około 7000 tys. zł. a jak by nie patrzeć to trzeba dostać dwa hihi. Niezła kasa w du..... :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza może być brak magnezu i potasu, najlepiej brać aspargin, który ma oba te pierwiastki. no i z pożywienia np pomidory, banany. ja dostałam potas, taki na receptę i magne b6 3x1 mam brać, bo miałam w nocy skurcze łydek :/ A w Twoim szpitalu nie dają thyrogenu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Mnie czasami sie zdarza drżenie gornej powieki po jakims wysilku. Wiem, ze tak jak Alutka pisze moze byc niedobor magnezu z B6 i potasu . Ja nie biore dodatkowych suplementow bo nie mam skurczow, ale za to sporo magnezu jest w kakao, potas to ziemniaki i pomidory. A wogole sporo takich pierwiastkow jest w wodach mineralnych niegazowanych jak Naleczowianka. Ostatnio wogole sie zafascynowalam fajnym jedzeniem i tak na przyklad rano robie sobie koktail z platkow owsianych albo kaszy jaglanej zmiksowanych z mlekiem, ziarnami slonecznika, dyni, banana i miodu. Bardzo mi to smakuje :) Do tej pory wogole mi sie nie chcialo jesc sniadan. Nie lubie kanapek, wole wszystko co na cieplo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza tez tak czasami mam i jak bylam u lekarza to przy okazji zapytalam o to :) tak jak mowia dziewczyny jest to niedobor magnezu lub potasu- ale nie zgadniesz - wiem ze jak ma sie skurcze miesni to jest niedobor magnezu - kup sobie jakols multiwitamine i bedzie ok :) :) u mnie czasami powieka ''skacze'' mi pare dni ale samo przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
thyrogen - już kosztuje 7.000,-zł NFZ - nie zafunduje nam za darmo tak drogiego zastrzyku.... trzeba cierpieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stewka
Sylwia25 i kurczak Dziękuję wam za info. Zadzwonię tam i dowiem się czy warto jechać . Zasugerowalam sie tym ze w szpitalu na kopernika w Krakowie podaja ten zastrzyk . Dziękuję wam serdecznie za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
Super dzięki za odpowiedż w sprawie scyntygrafii. A co mam zabrać do szpitala??? Jak to wygląda w Gliwicach wiecie może???? Mam stres niesamowity boje sue przerzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska30 Ja bylam niedawno na duzym jodzie , ale w Warszawie. Zasada jest mniej wiecej ta sama wszedzie. Duzo wody niegazowanej do picia, zeby jak najszybciej wydalic jod potem. Cytryna, cukierki do ssania, zeby pobudzic wydzielanie sliny a tym samym slinianek do pracy, zeby znich wydalic rowniez jod. Pizama, suszarka do wlosow ( jesli potrzebujesz), srodki czystosci, recznik , moze jakis dress dla wygody. Teraz juz nie ma zwyczaju niczego wyrzucac. Zabierasz , pierzesz i spoko. Nie masz sie czego bac. Czemu wogole myslisz dziewczyno o przerzutach. To pierwszy jod przeciez. Ten jod ma zlatwic sprawe do konca. To najlepszy osrodek w Polsce. Spokojnie jedz i dzielnie walcz!!! Jak wrocisz to pisz! Bedziemy tu trzymac kciuki za Ciebie!!! Trzymaj sie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, jestem tu całkiem nowa. Jestem w 19 tygodniu ciąży,od tygodnia wiem ,że mam guzka na tarczycy 10mm*15mm na prawym płacie i heteroechogenno zmiane 13mm*22mm na lewym płacie:(Wyniki z krwi,wszystkie hormony w normie.Pomóżcie co to znaczy.......!!!jutro ide na konsulatcje do endo,ale ze stresu juz wymiękam,wiem ,że w ciązy nie powinnam sie stresować,ale niestety nie umiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemba86 Z tego stresu cos pewnie pokrecilas z nazwa echogennosci guzka. Nie ma takiego pojecia jak : "heteroechogenno zmiane". Nie denerwuj sie, spokojnie. Napewno nic strasznego sie nie dzieje. Super ze masz juz jutro endo. Bedzie dobrze. Mam wrazenie ze to sa jakies guzki lagodne. Mozesz jeszcze raz zerknac na opis USG i napisac dokladnie co tam jest napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane A ja dzisiaj dzwonilam do szpitala, czy sa moje wyniki? I przez telefon mila Pani z sekretariatu powiedziala mi jakie one sa, i tak: tg - 0,4, przeciwciala ATG- 14 i cholercia jest jeszcze jakis wspolczynnik odzysku 102%. Eweliza Czy Ty mialas od nich taki wskaznik robiony? Co to moze znaczyc? Ogolnie to mam wrazenie, ze oni w tym szpitalu robia to inna metoda niz w tamtym na Wolowskiej i dlatego wyszedl inny wynik. W kazdym razie poukladalam sobie w glowie ja Wy i tego bede sie trzymac rekami i nogami. Wszystko zmierza ku lepszemu, pomimo jakiegos swiecenia nie tam gdzie trzeba! KROPKA!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaku jak dla mnie to wyniki masz zadawalajoce nie wiem co to znaczy odzysk tez mam to w badaniach u mnie wynosi 100 % mam nadzieje ze te wyniki w jakis sposob cie uspokoily pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutus Musialam sie z tym jakos zaprzyjaznic. Poczekam do kontroli jakos na wiosne i mam nadzieje, ze dolacze do Was!Dzieki kochana i pozdrawiam Cie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak no no no hihi cóż za radosne nowinki. Według mnie wyniki świetne !!!! Najważniejsze że wynik tg mknie w dół. Pamiętaj że za pół roku nigdzie nie zabłyśniesz hihi Bardzo się cieszę z tak dobrych wyników - będzie git. Ja nie miałam takiego czegoś - współczynnik odzysku, i nie mam pojęcia do czego to przypiąć. Mam nadzieję że dostałaś Powera i teraz będzie już tylko lepiej :D ciemba86 Musisz się uspokoić bo nerwy to zły doradca zwłaszcza że jesteś w ciąży. Guzki na pewno okażą się łagodne a ty niepotrzebnie się denerwujesz. Mam nadzieję że jutro endo cię uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaku juz dolaczylas do nas pisalam ci ze zlych wiesci nie przyjmuje ale tak szczerze to ja mam po tym jeszcze troche balaganu w glowie obawa a reszta to juz zapada w sen zimowy ze taka cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Musze jeszcze rozkminic ten wspolczynnik ( tak juz mam) i przestaje wogole czytac o swieceniach itp :) Dzieki dziewczynki ze tu jestescie!!!! Gutus Bo teraz mozemy sie skupic na jakis ciekawych przepisach kulinarnych na swieta, albo moze jak spedzic sylwestra w tym roku :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak gratuluję piękne wyniki :) a ten współczynnik to też pierwsze słyszę. Ciemba jak masz się tak denerwować to może biopsję zrób? zapytaj endo na wizycie. wiele osób ma guzki i rzadko się zdarzy, że to złośliwe. tu jest akurat takie forum, ale moja mama ma i siostra też i mają łagodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak gratuluję piękne wyniki :) a ten współczynnik to też pierwsze słyszę. Ciemba jak masz się tak denerwować to może biopsję zrób? zapytaj endo na wizycie. wiele osób ma guzki i rzadko się zdarzy, że to złośliwe. tu jest akurat takie forum, ale moja mama ma i siostra też i mają łagodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stewka
Witajcie ponownie. Pisze juz z Gliwic. Słuchajcie troszkę Jestem przerażona bo na usg wyszlo mi ze mam powiększony węzeł chlonny do 7 mm i procz tego odczynowe powiększone wezly chlonne kategorii 3. Podobno wszystko sie wyjaśni po badaniu na markera ale musze czekać i jestem cholernie zestresowana . Czy to znaczy ze mam przerzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza teraz szykuje sie do remontu troche sie mysli zmienia potem napewno skupie sie na swietach sylwestra powinnam w tym roku sobie odbic bo zeszlego roku przeziebienie mialam wypilam slabego drinka i bylam niezle podpita i oczywiscie spac poszlam dzieki za pomysl na zmiane mysli ja to i w pracy potrafie sie nawinac i to nie zle popadam w panike nie wiem jak to wywalic do konca z glowy super forum przedewszystkim wspierajace ja tez drogie panie dziekuje wam ze tu jestescie az sie wzruszylam teraz to chyba moge plakac na zawolanie pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurczak 2 dzieki za wspierajaca odpowiedz:) ale tak jak napoisalam tak mam na opisie z usgprawy płat wymiary a pozniej,guzek centralnie 10mm*15mm,a lewy płat echostruktura: przysrodkowo grzbietowa heteroechogenna zmiana 13 mm*22mm...moze babka sie pomilila jak pisala na tym opisie,zobacze dzisiaj popoludniu ide do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stewka Jesli jestes juz w Gliwicach teraz, czy to znaczy, ze dostalas jednak zastrzyki? Rozumiem , ze jestes na diagnostyce. Wiesz co, apropo's teo wezla. Oczywiscie nie stresuj sie dopoki nie dostaniesz wyniku markera, bo wtedy bedzie cos wiecej wiadomo. Natomiast napisze Ci bo ja mam podobna sytuacje. Tylko tyle ze moj wezel podzuchwowy ( nie wiem gdzie Ty masz ten swoj powiekszony) w USG po operacji powiekszyl sie do 28 mmx 9 mm, a po drugiej stronie 21mmx5mm. Po pol roku zmniejszyl sie na 17mmx8 i 14mmx5mm. Ty masz 7 mm, wiec w sumie jest malenki. Z tego co wiem to uwaza sie, ze cos sie zle dzieje, jesli wezel jest powiekszony ponad 10 mm. Mam wrazenie, ze nic zlego sie u Ciebie nie dzieje, tylko moze jestes podziebiona, albo przeszlas jakas infekcje. Ostatnio lekarz powiedzial mi, ze tak naprawde , jesli wezel powiekszony jest podluznie to spoko. Gorzej jak jest to powiekszenie okragle. Wtedy moze byc podejrzany. Ale zaznaczam : podejrzany. Nie denerwuj sie wiec, zapytaj o te wymiary jesli mozesz i poczekajmy na wynik poziomu markera. Trzymam mocno kciuki za dobre wyniki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemba86 Czekam na wiadomosc od Ciebie po wizycie u endo!!! Spotykam sie po raz pierwszy z takim okresleniem. Normalnie to guzki sa opisywane jako hipoechogeniczne i hypoechogeniczne. Te hypoechogeniczne sa prawie w 100% lagodne. Jesli lekarz na USG nie napisal, ze guzki sa wskazaniem do biopsji, to prawie pewne, ze nic zlego sie nie dzieje, ale jestem bardzo ciekawa, co Twoja endo na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
Witam. Ten nowotwór to brodawkowaty. Ja na szczęście na usg po operacji byłam i nie stwierdzono powiększeń węzłów chłonnych ale różnie bywa. Walczyć będe bo mam dla kogo. Uff dzięki za odpowiedź co zabrać. Cieszę się, że tu zaglądłam bo podtrzymujecie mnie na duchu codzienni gram twardzielke ale w głębi jestem wystraszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemba spokojnie - tak jak pisze alutka jestes na forum gdzie piszemy o raku tarczycy - a guz nie oznacza odrazu raka :) wiekszosc guzow tarczycy jest lagodnych - musisz byc spokojna bo jestes w ciazy i stres moze Ci teraz zaszkodzic - z tego co sie domyslam bedzie biopsja zeby sprawdzic jaki to guz - a potem bedziesz juz wiedziala co i jak :) odezwij sie po wizycie u endo :) stewka spowiekszony wezel jeszcze nic nie oznacza :) ja mnustwo razy mialam powiekszone wezly w szyji i latalam z tym do endo - ona po usg mowila ze sa powiekszone od przeziebienia - lub jakiedos stanu zapalnego - teraz taka pora roku ze o przeziebienie nie trudno i stad mozesz miec te powiekszone wezly - ja czasami mam powiekszone a nie czuje sie przeziebiona - z wezlami to nie mozna wpadac w panike bo one powiekszaja sie czasami z byle powodu mialam juz kiedys taka historie z wezlem :/ tak mi sie powiekszyl ze mial 7 cm ! latalam po lekarzach - mialam miec nawet biopsje - ale po jakis 2 miesiacach zszedl i naszczescie obeszlo sie bez biopsji :) kasia bedzie dobrze zobaczysz :) ja nawet nie zdarzylam zaczac walki bo tak szybko poradzilam sobie z tym cholerstwem :) po operacji bylam juz zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×