Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość margot48
joankk, kurczak też myślę, że 75 to trochę za mało i zrobię jak kurczak mi poradziła, parę dni wezmę 75 a potem 100, chociaż boję się sama sobie te dawki ustalać. Wcale nie jestem taka drobna ważę 55-56 kg przy wzroście 164, no teraz trochę więcej 59 ale wrócę mam nadzieję do swojej wagi. Kurczaku, tak zostawiłam kopertę i mają mi przysłać tyreoglobulinę do domku. Dzięki dziewczyny za te wszystkie info. Tu się można więcej dowiedzieć niż od lekarza :-). Trzymajcie się cieplutko. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml z tego co się orientuję to Gliwice mają wyniki od razu tylko trzeba na nie poczekać. kurczak nie pamiętałam Twojego markera ale pamiętałam o tym odzysku hihi dlatego spytałam jeszcze raz o wynik. Dzwoniłam ostatnio na szaserów i wiem że zapisują już na nowy rok więc zadzwoń w poniedziałek i umawiaj się już na diagnostykę !!!!!! Ja będę dzwonić w połowie stycznia by zaklepać wizytę na czerwiec - tak kazał dr. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Bardzo dziekuje Ci za informacje. Teraz to trzeba wszystkiego w pore pilnowac, bo znowu wyladuje w paskudnym "słoiku" na wolowskiej :) :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Nie ma słoików bo w sali numer jeden jest pokój pielęgniarski ;) Ja byłam w dwójce i było ok :) Ja jak się dowiem co i jak też będę uciekała od nich gdzie się tylko da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweiza
dziewczyny mam prośbę, chodzi o to że chciałabym sobie kupić platformę wibracyjną ale nie wiem czy możemy jej po raku używać, czy ktoś co idzie teraz do lekarza albo ma jakąś wizytę może o to spytać ???? proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza po co Ci ta platforma? Mam to urządzenie w pracy i z ciekawośc**pytałam lekarza czy mogę i powiedziała że z racji tego raka tak ale biorąc pod uwagę moje serce już nie.... A pytam po co chcesz to kupić lub w jakim celu bo stosowałam to z 2 lata temu i uważam że urzadzenie jest do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml myślałam że pomoże mi ujędrnić ciało ta maszyna. Ostatnio jestem bardzo leniwa i chciałam iść na łatwiznę hihi. Nie bardzo lubię wcierać w siebie stos kremów i stąd pomysł na tą platformę, ale wczoraj gdzieś przeczytałam że przeciwskazaniem do używania platformy są nowotwory do 5 lat wyleczenia i zaczęłam się zastanawiać czy jak ja jestem 2,5 roku po to czy mogę korzystać z takich wynalazków. W ogóle wcześniej się nie interesowałam tym co dokładnie nam wolno a co nie. A Ty jak rozmawiałaś z lekarzem to co powiedział odnośnie tego rodzaju sprzętów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chcesz ujedrnic ciało to na ewno nie pomoże Ci w tym ta platforma, przed choroba stosowałam ją codziennie przez 2 mieś i nie widziałam żadnych efektów. Ale jeśli chcesz sobie sprawić jakiś prezent do ujędrnienia ciałka to mogę C***olecić masażer z pasami wibracyjnymi. Wiesz o czym piszę? Taka też niby platforma tylko dopina się do niej pas z wypustkami, wskakuje się w środek, pas nakłada np na pupę i ur*******my :) Trzepie niesamowicie :) I daje efekty, po 4-5 użyciach zobaczysz juz napiętą skorę. Platforma trzęsie całe ciało włącznie z głową co nie jest przyjemne :( a ten masazer nakładamy na obszar ciała który nas interesuje. Serio jest to super wynalazek. Co do opinii lekarza to powiedział że dla producentów ogólnie bezpieczniej jest wypisać multum przeciwskazań w tym rak. Rak inny niż nasz owszem ale przy "naszym" raku możemy się ruszać, ćwiczyć i masować.Oczywiście nie przeginając. Przychodzą do nas Panie po różnych nowotworach i im lekarze też zezwalają na takie zabiegi, nie pozwalają jedynie w czasie chemioterapii co jest logiczne samo w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Ja zapytam oczywiscie, jak bede 18. 12 u nowego endo. Przynajmniej go "przetestuje", ze tak brzydko powiem : ) . Powiem Ci tylko tyle, ze ja jestem wysoka ( 176 cm) i mam problemy z kregoslupem szyjnym. Chodzilam dwa razy w roku od paru lat na rehabilitacje. Prądy, Krio, Ultradzwieki, pole magnetyczne, gimnastyka indywidualna. W tej chwili lekarz pozwolil mi wylacznie na cwiczenia fizyczne. Jak rozmawialam z rehabilitantami, to powiedzieli , ze przyczyna rozwoju tego raka mogla byc wlasnie ta rehabilitacja. To sa tylko gdybania, bo tak naprawde, niewiadomo jakie sa przyczyny, no ale oczywiscie unikam takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kurczak Jestem po operacji jak pisałam wcześniej. Nadal walczę z niedoczynnością przytarczyc (usunięto jedną przytarczyce - to z wyniku histopatologicznego). Raka dzięki Bogu nie było, ale silne Hahimoto. teraz po miesiącu Zaczęłam tyć i puchnąć na potęgę. Dawkę eutyroxu zwiększyłam ze 100 do 125. Czy jesteś w stanie mi podpowiedzieć do jakich wyników powinnam dążyć, bo mam takie" TSH 5,090 FT4 1,11 FT3 2,31 czyli proporcja 1:2 chyba? I czy jestem w stanie zaleczyć Hashimoto. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit Ja mialam przez ok 20 lat nadczynnosc tarczycy, ktora leczylam powiedzmy z powodzeniem, bo leki mozna brak ok 2 lata , a potem przerwa. Wracalam wiec po jakims czasie do zlych wynikow i spowrotem musialam jechac na lekach, wiec o tym cos moge powiedziec. Nawet przeszlam etap na poczatku choroby : wytrzeszczu oczu i wielkiego wola, ktore to "rzeczy", wyleczylam wyjezdzajac ciagle nad morze do Jelitkowa w okresie wiosny i jesieni i tam na plazy spacerowalam przy wzburzonym morzu jak fale wyrzucaly w powietrze najwiecej jodu. Cofnelo sie wszystko wtedy. Rodzice wtedy duzo pieniedzy wydali na prywatnego lekarza, ktory mi pomogl. Niestety Hashimoto trudno jest wyleczyc u lekarza NFZ rowniez. Chyba nasi lekarze jeszcze nie wiedza duzo na ten temat. Lecza glownie niedoczynnosc, dochodzac do w miare normalnego TSH 0,55-3,35 ( normy moga sie lekko roznic w laboratoriach) i odpuszczajac sobie inne parametry, mysla, ze to juz jest koniec. U czesc***acjentow rzeczywiscie udaje sie leczenie. Ale wiekszosc cierpi dalej. Tyje, ma objawy niedoczynnosci. Ta zaleznosc Ft4 do Ft 3 w stosunku 3:1 polega na tym ze FT4 powinno byc 3 razy wiecej niz Ft3. U Ciebie jest 1: 2, ale zauwaz , ze odwrotnie. Ft 4 jest dwa razy mniej niz FT3. TSH wskazuje na niedoczynnosc. Edit ja nie znam tej choroby oczywiscie ale interesujac sie swoją trafialam na fora ludzi ktorzy choruja na nia i wiem ze najazniejsze co robia, to lecza sie dodatkowo dieta i pilnuja wlasnie aby te parametry Ft3 i Ft4 byly prawidlowe. Poszukaj moze w necie forum, gdzie ludzie pisza o tej chorobie i wspieraja sie tam w tej chorobie. Wiem, ze niezle sobie daja rade w ten sposob. Jak bede miala wiecej czasu, to poszukam tego co ja znalazlam i podam Ci link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za rady i info. Kurczak ciekawa jestem jak wypadnie test lekarza hihi. mml masz spora wiedzę odnośnie tych sprzętów więć domyślam się że pracujesz w jakimś kubie fitness albo siłowni ??? Powiedz mi a może jest jakiś sprzęt na którym mogłabym zrzucić w miejscach od pasa w dół. Zawsze i się marzyło by mieć fajniejsze nogi i tyłek hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Kto by nie chciał ;) Ja na przyklad kupiłam sobie na konsole just dance 4. Wystarczy ze wytańczye 3 piosenki a czuje sie jak po godzinie na fitness. Przy tym mam świetna zabawę i z dziećmi mozna tez sie pobawić . Za pierwszym razem to przez trzy dni mine wszystkie mięśnie bolały. Ale warto. To taki mój inny pomysł na dobra formę fizyczna i szczupła sylwetkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelaza nie pracuje w klubie fitness tylko w przychodni :) ale mamy w niej gabinet fizjoterapii, są w nim też masaże i różne sprzęty wspomagające odchudzanie. A że sama mam od kilku lat problem z wagą i ciałem to często korzystam. Gdybym ja miała się na cos zdecydować to na masażer o którym pisałam. Jeśli kogoś stać to świetnie działają masaże manualne lub sławna bańka chiińska - naprawde czyni cuda ale to kosztuje. Od 2 mieś (prawie 3) walcze z kg potarczycowymi i wzw z tym zapisałam sie na fitness żeby zlikwidowac galaretowate uda i tyłek. Po tym czasie nie mam już galarety tylko dużo twardsze ciało, nie schudłam a przytyłam 2 kg :( no ale albo rybki albo akwarium.... Teraz od 2 tyg "trzepę się" na tymi pasami i tak 3-4 razy w tyg i jest bardzo dobrze. Tzn skóra wygląda dobrze bo waga nie :( No ale już do mnie dotarło że póki nie dojdę do ładu z hormonami to mogę sobie żyły wyprówać a i tak nie schudną :( napisz adres maila to poślę Ci linka do tego masażera - jesli chcesz, Bułka Twoja metoda też jest super - próbowałam u siostry, też 2 dni nie mogłam chodzić :)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze pytanie odnośnie mojej wizyty w Gliwicach - mam się zgłosić w godz 7-10, jak myslicie lepiej jechać tam na 7 czy np na 9? Eweliza- sorki za przekręcenie Twojego pseudonimu w powyższym wpisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
mml Spokojnie możesz na 9,nie ma sensu tak o świcie.Na ambulatoryjnej wizycie robi się badanie krwi i usg.Czekaj na wyniki,w Gliwicach są tego samego dnia ( ja się leczę w Gliwicach).Jeśli na wizycie lekarskiej jeszcze ich nie ma (ale w moim przypadku zawsze były,tylko raz czekałam) to chwilę poczekaj,bo wtedy od razu wiadomo co i jak i nie żyje się w niepewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak z tego co się orientuje to dr K jest zawsze do 12 i do niego dodzwonić się to naprawdę ciężka sprawa, ale trzeba próbować - kiedyś się uda hihi wiem cościk o tym. Chyba że masz bisko to jedź i będziesz mieć po sprawie. mml ewpado@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Dodzwonilam sie dzisiaj. Przemily czlowiek, ale mam dzwonic po 6 stycznia, bo dopiero w maju bedzie miejsce. Chyba 7 pojade tam osobiscie. W tym roku swieta wypadaja pozno w kwietniu i troche to mi przeszkodzilo. Moglabym wlasnie na swieta pojsc, ale to chyba przesada, prawda :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie odebralam wynik TSH . Jestem zadowolona i w sumie zaskoczona, ze wyniki po rownych dwoch miesiacach od jodu jest 0,315 :D Nie osiagnelam do tej pory takiego wyniku. Po roku czasu bawienia sie w ustaleniu wlasciwej dawki przez lekarzy mialam wynik 3,4. Teraz mialam leki odpowiednie w razie kolatania serca i od poczatku wzielam 150 hormonku i prosze bardzo . Chcialam Wam tez powiedziec, ze to jest pewnie tez dowod na to, ze trzeba pilnowac tego odstepu hormonu od "mlecznego sniadanka" no i wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak oj nasz dr jest naprawdę kochany :-) wiesz ja sama zastanawiam się czy w połowie stycznia nie zrobić sobie wycieczki by zaklepać wizytę bo to dzwonienie to doprowadza do szału hihi. Na Twoim miejscu napewno bym podjechała by się nie denerwować, bo to wiszenie na telefonie potrafi rozwalić człowieka.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak, eweliza hej dziewczyny, tak czytam i nie wiem, czy dobrze rozumiem. Wy same dzwonicie na Szaserów i ustalacie termin następnego pobytu w szpitalu z lekarzem? Czy należycie tam do przychodni przyszpitalnej i umawiacie się na wizytę do endo? Mi termin teraz co byłam w szpitalu ustaliła moja endo, powiedziała tylko kiedy mam jechać. To następny chyba tez ustali??? Zapytam się jak będę u niej w styczniu. Kurczak, fajnie, że masz takie TSH, a ile miałaś jak szłaś na jod w październiku? Musiałaś odstawić hormon, czy dostałaś zastrzyki? Ja się tak zastanawiam, kiedy ja dojdę do normalnego TSH jak po odstawieniu hormonu miałam 110. Miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowa na tym forum. Byłam dzisiaj u onkologa, bo jakiś czas temu wyczułam guzka na szyi. Dokładnie w okolicy żuchwy. Lekarz powiedział, że mam przyjść na USG szyi i będzie mógł wtedy coś więcej powiedzieć. Dzisiaj powiedział mi tylko, że węzły chłonne nie są powiększone. Nie wiem co mam o tym myśleć. Może zbyt szybko panikuję, ale... Jak myślicie co to może być?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem w ciazy !!!!!!!!!!! przedchwila sprawdzalam i sama jeszcze nie moge w to uwierzyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zrobilam chyba z 5 testow ciazowych i wszystkie pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia gratulacje !!!!!!!!!!!!!! strasznie się cieszę :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Sylwia słoneczko jeszcze raz ogromnie gratuluje :) Kasiulka oj ja bym tego tej lekarce nie darowała... ciekawe kiedy lekarze zorientowaliby się , ze Ty to nie Ty... Skandal. Niestety w PL lekarze czuja się bezkarni... Szkoda tylko Twoich nerwów. Margot mogłabyś podac mi maila do siebie? Ja 03.01. wybieram się do Gliwic i mam kilka pytań - już mnie tu dziewczyny ratowały pomysłami na jedzenie - jak jeść i przeżyć ten tydzień :) A teraz mam problem np. z czasem wolnym... Na pewno po podaniu jodu będę musiała wszystkiego się pozbyć, ale wiem, że przed jodem będę w szpitalu jakieś 2-3dni (będę miała te magiczne zastrzyki dzięki którym nie musze odstawiać hormonu) i zastanawiam się czy np. książkę mogę wtedy sobie wziąć, aby czytać i zawsze ten czas szybciej zleci.. No i ogólnie mam 1000 pytań do... :) A o co chodzi z ta kopertą? Mam kupić kopertę, znaczek i wtedy oni pocztą prześlą mi moje wyniki? I nie będę musiała specjalnie po nie jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
monka_monka hej, mój adres margot48@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×