Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Monka_monka
Dziewczyny z 32 spadło mi do 9:) posłuchałam waszych rad i efekty są- dziękuję:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka_monka Rozumiem , mam jeszcze czas. Super, że Ci spada, to co powinno. Ty teraz skup się na sobie i szybko wracaj do domu. Co do dawek hormonu, to moja dawka początkowa była mała dlatego, że nikt nie spodziewał się że wynik histo będzie zły. Dlatego też zostawiono mi kikut jednego płata, który miał podjąć w przyszłośc**pracę. No ale skoro wyszło jak wyszło dawka od razu została tak zwiększona, by powstrzymać odrastanie komórek tarczycy. Poza tym ja już normalnie mogę mieć huśtawki hormonalne ;) Mój wynik TSH obecnie jest bardzo niski , bo 0,05, ale endokrynolog dzisiaj stwierdziła, że na razie tak może być. sylwia 25 a Ty dbaj o siebie i o swoją kruszynkę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monka_monka
No i w scyntygrafi im coś wyszło. Podejrzewają przerzut do srodpiersia i muszę czekać do 16:00 na tomograf. Uschne tu chyba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka To nie musi być przerzut. Jak są na 100% pewni to nie robią tomografu, bo super widać na scynto. To może być powiększony węzeł. Czekaj cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka_monka wierzę,że się denerwujesz, rozumiem ,że chciałabyś mieć to z głowy, ale jesteś w dobrych rękach i wg mnie najważniejsze nie wypisują Cię, nie zostawiają z problemem, tylko cały czas robią badania i podejmują leczenie . Uwierz ,że są tacy, co chcieliby ,żeby ktoś nimi się zajął, leczył, robił badania. I nie mam tu na myśli tylko osób chorych na tarczycę, ale tak ogólnie. Jestem myślami z Tobą, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perla ja tsh ma tez niskie 0.06 i endo powiedziale ze na razie tez ma tak byc monka nie martw sie bedzie ok. W polsce to inaczej jest z tym badaniem. Od razu po jodzie robia wam scyntografie, a ja musialam czekac pol roku zanim zrobili badanie, bo lekarz powiedzial ze nie ma sensu robic zaraz po jodzie. Bo jod dzila jeszcze dlugo potem, i wlasnie w ciagu pol roku moze wyniszczyc wszystkie komorki nowotworowe. Jak widac wszedzie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliz
monka trzymam kciuki za wynik, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka Musi byc dobrze, gleboko w to wierze :D W razie czego ten jod ktory dostalas napewno to g.... zniszczy. Ja jestem w tej samej sytuacji, Tez mialam tomograf robiony i jakies ognisku w srodpiersiu mi znalezli. Byc moze zbyt dlugo jednak czekalysmy na jod, ale napewno go teraz zniszczy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perla dbam dbam :) monka spokojnie :) j na scyntografi tez mialam podejrzenie przerzutu - powiem Ci ze nawet powtarzali mi badanie ! zeby zobaczyc czy dalej sie tam swiece - potem okazalo sie ze to nic takiego - pozatym pamietasz jak pisalas ze marker masz niski ? raczej tak szybko nic by sie nie przenioslo trzymaj sie tam - i daj znac jak cos juz bedziesz wiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monka_monka
Nie no dziewczyny spoko- ja się tego dziada nie boję tylko wkurzyłam się że tak długo mam czekać:/ jedyne co mi dziś dolega to ogromna tęsknota za Zuzu no i Mężem też:p wynik tk będzie 4. 02. Możliwe że miałam poprostu taka dużą tarczyce no i to pozostałości, a nawet jak to przerzut to tak jak piszecie i na to są sposoby:D Choć nie powiem-wkurzyła bym się bo nie wiem czy znów bym nie musiała jeszcze raz jodu przyjmować co wiązało by się z izolacja od Zuzu,bo tylko w tym narazie widzę problem choć i to jest do przeżycia. Dobranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka jak ja się cieszę, że w Tobie tyle jest optymizmu :D, jesteś po prostu nieziemska z tym swoim spokojem. Co by to nie było to właśnie po to dostałaś jod by się tego pozbyć raz na zawsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledząc wcześniejsze wpisy widzę,że niepokój udziela się towarzyszom w chorobie :) Także czekałam na wieści od Monka_monka. Dziewczyno, tak trzymać , będzie dobrze. Wszyscy powtarzają, że nastawienie psychiczne to znaczna część powodzenia naszej terapii. A jak już będziesz mogła kontaktować się z córcią, to pomyśl jak ja wyściskasz, jak to mawiali moi synowie, kiedy byli mali "wykokosicie się " do woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki u mnie brak dostepu do lacznosci z wami sylwus co za wiadomosc az sie wzruszylam jak przeczytalam o twojej ciazy narescie sie doczekalas monka czekaj spokojnie na wynik pewnie bedzie czysto pozatym ordynator z gliwic mowil mi ze w razie przerzutu do srodpiersia to nie jest zadna afryka i bija to bez problemu u mnie od listopada duze dusznosc**przy chodzeniu po malym wysilku tetno podnosi sie do 150 stopy puchly tsh 0.067 wizyta u endo zmniejszenie dawki na 100 dusznosci dalej sa podczas chodzenia ataki nerwowosci mniejsze tsh na ta chwile 0. 139 i tutaj nie wiem czy to jest jeszcze nadczynnosc troche zaczynam sie denerwowac czy cos moze odrasta i uciska i czy dawka euthyroxu nie jest za mala wszyscy biara wieksza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gutek wiesz co nie sugeruj się tym że ktoś ma większą dawkę bo każdy organizm jest inny i każdy potrzebuje inna dawkę. Ja biorę 125 ale teraz zimą musiałam dołożyć raz na 137 bo tsh zaczęło mi rosnąć. JA na Twoim miejscu bym chyba poszła do kardiologa jeśli te objawy nie miną bo Twój wynik tsh jest dobry i obstawiałam że problem może leżeć gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek Eweliza dobrze mysli. Nam jest potrzebna opieka kardiologa i co jakis czas badania ekg, echo, bo te zmiany hormonalne u nas powoduja zaburzenia czynnosci serca i moga powodac niedotlenienie i z tad takie dolegliowsci sie moga pojawic. Oczywiscie nie chce generalizowac, ze kazdy to musi miec, ale sie zdarza. Tak jak powinnismy dbac o oczy teraz. Ja tez mialam i czasem miewam takie zaburzenia. Mam na to lekarstwo od kardio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka pewnie ze sa sposoby na tego dziada nawet jak ma sie przerzuty - ale mam takie przeczucie ze u Ciebie to nie bedzie przerzut :) gutek dzieki kochana :) wiesz co ja takie dusznosci mam od czasu operacji - I to nie przez dawke tylko poprostu od nerwow - czasami mam takie cos pare tyg potem mi przechodzi na bardzo dlugo - nie martw sie nic Ci nie odrasta - ja po operacji mialam takie dusznosci rok czasu - bylam na badaniach nic nie widzieli i powiedzieli ze to poprostu nerwy - mialam tak jak opiszujesz przy wisilku bardziej mi przeszkadzalo ale jak siedzialam tez to mialam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis dostalam skierowanie do kardiologa lekarz ogolny zrobil ekg w sumie badanie wyszlo ok, jest tam cos za szybko nie pamietam co ,lekarz cos mowila ze powinno byc 70 a nie 80 uderzen czy miarowosc ,ale dobrze wam tlumacze co he he wspomniala ze trzeba zrobic echo proby wysilkowe i ze to moze miec zwiazek z hormonami najszybszy termin do kardiologa na maj to jest chore a termin badan pewnie za kolejne pol roku czlowiek pracuje skladki sciagaja i musi chodzic prywatnie kurczaku czy ty tez mialas takie dusznosci i w jakich okolicznosciach jesli mozesz napisac sylwia juz dwa miesiace mnie dusi na ta chwile nie czuje tego jak leze tez obstawialam nerwy ale nie wiem juz sama w sumie mam wrazenie jak bym miala caly czas nadczynnosc dziewczyny a czy wam te dusznosci nasilaly sie glownie przy chodzeniu i mialyscie szybsze bicie serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie forowiczki Do monka monka Trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Ja jeszcze przed jodem i tym badaniem i bardzo się boję. Mam pytanie na jaki czas kazali się izolować od dziecka?. Czy w Gliwicach do jodowania dają ubrania czy trzeba mieć swoje i co potem z nimi do wyrzucenia czy można zabrać. Pytam bo czytałam sprzeczne wpisy na ten temat. Ile dni trwa pobyt w szpitalu. Pozdrawiam A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek Ja mialam i czasem mam takie dusznosc**przy niewielkim wysilku nawet. Chyba jednak szczegolnie rano. Naprawde nie wiem na czym to dokladnie polega, bo u mnie kardio stwierdzil, ze mam niewielką niedomykalnosc zastawki. Nigdy wczesniej nie mialam tego. Mialam wszystkie badania robione i ogolnie jest w porzadku, ale jakby przez ta niedomykalnosc miewam niedotlenie. Serce musi jakby mocniej popracowac. Ja mialam przez wiele lat nadczynnosc tarczycy i objawem typowym dla niej jest tachykardia. To jest nawet w stanie spoczynku ( czesto lezac na boku az mnie do gory lekko podrzucalo tak mi walilo serducho), jakby serce momentami zbyt mocno pracowalo. Bralam wtedy propranolol na to i ustapilo calkowicie. Natomiast ta dusznosc ktora sie teraz pojawia, nie ma nic wspolnego z nadczynnoscia. To sa wlasnie skutki tego sztucznego hormonu, zmiany dawek, lepszej lub gorszej wchlanialnosc****od wplywem tego hormonu rozrasta sie serce i czlowiek moze odczuwac takie dolegliwosc****ewnie kazdy odczuje to inaczej. Ataki paniki tez moga byc z niedostarczenia wlasciwej ilosci krwi do mozgu. Dlatego wazne pewnie, zeby byc pod kontrola kardio o spokojnie do tego podejsc. Nie wpadac w panike. Pewnie mlode osoby wogole moga tego nie odczuwac. Ja dostalam BETALOC. Bralam sobie jakies dwa miesiace i juz odstawilam teraz. Oczywiscie Gutek ja nie stawiam Ci diagnozy, bo mozesz miec kompletnie cos innego. Zrob badania ( niestety trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, to sa wlasnie te upierdliwosci najwieksze naszej choroby) i lekarz pewnie sie tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja czasem odczuwam jak mi szybko bije serce kiedy ide pod gore. Mam wrazenie ze za chwile zawalu dostane, az w klowie mi sie krecilo. Poza tym nie odczuwam zadnych klopotow z sercem w zyciu codziennym. nawet jak aerobik cwicze. z innej beczki Bylam dzis w laryngologa. Nie moge oddychac przez nos. Okazalo sie ze wszystkie moje problemy spowodowane sa alergia na kurz. Poczytalam troche w necie i wszystkie objawy pasuja jaj ulal.Jaka ja bylam glupia ze odpuscilam sobie wczesniej to wszystko. Tak to cierpilam tyle lat. A tu jedna wizyta u fachowca i wszystko wiadomo. Teraz juz uzbieral mi sie woreczek z lekami do brania na stale. Dziewczyny jak tu dozyc starosci kiedy juz teraz tyle prochow trzeba brac. MASAKRA. mam nadzije ze juz wyczerpalam limit problemow zdrowotnych. Syliwa jak tam u ciebie? ciaza ci sluzy? kurczak a ty ile masz lat jak mozna spytac? podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Mam juz doroslego syna i pieknego malutkiego wnuka :) Czuje sie mlodo i chce mi sie jeszcze dlugo pozyc. Wlasnie wczoraj dowiedzialam sie, ze na poczatku czerwca urodzi sie moja wnusia PATI :) Oby sie nie spieszyla i nie chciala przyjsc na ten swiat jak bede w szpitalu. Mam nadzieje, ze jak sie urodzi to ja wlasnie odbiore te super wyniki na ktore czekam !!! W tym roku ze swoim wnuczkiem zjezdzalam na zjezdzalni i smigalam z nim na plecach po parku udajac kucyka, wiec teraz bede potrzebowac wiecej sily do zabawy z dwojgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka trzymam kciuki aby to był fałszywy alarm. Ja na samym początku miałam tachykardię i brałam krótko concor cor 1,25, a potem miałam odstawić i teraz jest dobrze. nawet w ciąży. Kurczak gratuluję, babcia pełną parą, bo dziewczynka będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak To gratuluje teraz tylko duzzzooo zdrowka żebyś mogła gonić za wnukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki !!! Szczerze mowiac balismy sie bardzo o ta ciaze bo poprzednią synowa w tamtym roku stracila niestety. Wszyscy sie tak bardzo teraz cieszymy, nie do opisania radosc!!! :D Wystarczala nam mysl, ze jest i dobrze sie rozwija, a juz jak sie dowiedzielismy, ze dziewczynka to po prostu szal :D . Tak bardzo boje sie zapeszyc, ze czasem to sie smieszne wydaje. Tak mam tez z tymi wynikami, na ktore czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monka_monka
Kurczak doskonale rozumiem strach o wnusie. Ja byłam przeszczesliwa z powodu ciąży a jednocześnie bałam się o niej mowic żeby nie zapeszyc- na szczęście szybko mi przeszło i już w 18tyg. Kupiłam pierwsze rzeczy dla Ktosia:) bardzo współczuję straty,ale tym bardziej teraz musi być dobrze;) anulacź przeważnie na leczenie przyjmują w pt. I wtedy robią badania. W sob. I w niedz. Ok 12 Zastrzyki. W poniedziałek ok 14 jod. We wtorek i środę w izolatce. W czwartek wypis. Zalecenia na karcie wyp. Izolacja do 7dni. A i podczas pobytu w "izolatce " obowiązuje ich strój firmowy-twarzowe pizamy:) nie można mieć swojej-wcześniej tak po podaniu jodu tylko ich. Jak będę już w domu to napisze maila. Choć i tu z chęcią też odpowiem na pyt a wiem że ich mnóstwo się nasuwa;) sylwia u mnie ok-leże i od rana do nocy oglądam ostry dyżur:) w ciągu 5dni obejrze 3sezony. Już w czwartek pojadę do Zuzu i Męża to pewnie psychicznie odżyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak2 to nic dziwnego,że drżycie czekając na wnusię, po takich doświadczeniach, ale trzeba wierzyć ,że będzie dobrze. Ja też jestem w takim wieku,że mogłabym mieć wnuczki, ale na razie dzieci nie garną się do żeniaczki, a o wnukach nic mi nie wiadomo ;) Monka_monka ale seanse filmowe wybrałaś tematycznie :) Nie ma co . Ja jeszcze nie jestem tak w temacie badań, jodowania, itp i jakoś myślałam ,że Ty już poza szpitalem, a Ty nadal z dala od bliskich. No cóż, ale czwartek już tuż, tuż. Z tego co piszesz jesteś teraz w służbowym ubranku, to co można mieć swojego w izolatce? Albo inaczej co niezbędne jest , by ze sobą zabrać ( W Gliwicach, bo rozumiem,że różnie jest, w innych szpitalach może być inaczej?) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak gratuluje :) wisze ze bardzo chcialas dziewczynke :) ja dowiem sie co bede miala dopiero w 18 tyg ciazy - juz niemoge sie doczekac :D kazdy w rodzinie mowi ze bedzie chlopiec :) monka super - a kiedy masz dostac wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×