Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

witaj Gutulek u mnie ślinianki spuchły tylko troszkę pobyt w izolacji trwał tylko nie całe dwa dni bo było dużo pacjentów na duży jod a ja miałam no może ze mną mieli przy badaniu scyntograficznym ale jaakoś wszystko się dobrze ułożyło następny wyjazd 221.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek tym razem było bardzo dużo ludzi z Gdańska nawet taka młoda dziewczyna (22 lata) wracała z nami samochodem mieszka od mnie rzut beretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pół roku masz diagnostykę ,dużo ludzi jeżdzi z t rojmiasta do zgierza ,mnie też wywalili po dwóch dniach z izolatki bo następni czekali na jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co będzie kazali się stawić 21.09 ale chyba będzie następny jod lub re operacja wykryli pod brodą świecący węzeł chłonny ordynator zalecił jod i powiedział że zobaczymy 21.09 a po wizycie będziemy się zastanawiać co dalej jak będzie się świeciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek mam cichą nadzieję że za pół roku nie będzie świecić może wiesz co to znaczy dobrze czy źle jodochwytność po dawce diagnostycznej było 4,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zwracam się do Was kochani o pomoc, otóż mam skierowanie na operację tarczycy (łagodne guzy, ale bardzo duże i uciskające tchawicę). Czy może ktoś polecić sprawdzonego chirurga ze szpitala Szaserów od takich operacji? Może być jak najbardziej namiar na wizyty prywatne, byleby operację wykonywał na Szaserów..z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Koszalin
Dziewczynki czy mając prawidłowe wyniki badan anty tpo i tg macie raka? Albo orientujecie się czy te badania są miarodajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Maju koszalin ja przed peracją miałam wszystkie wyniki w normie więc nie wiadomo co jest miarodajne wyniki czy biopsja ale ja nie miałam biobsji bo endo powiedziała że nic złego się nie dzieje a w czasie operacji wyszło co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurne tyle się napisałam i nie przeszło Maju Koszalin ja przed operacją miałam wszystkie wyniki w normie a w czasie operacji wyszło co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze i pisze i nic nie przechodzi Maja ja miałam wyniki w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka_Koszalin
No nieźle :/ dziękuję Pani Marysiu za.odpowiedź. Także nigdy nic nie wiadomo, wszystko moze się zdarzyć. Pocieszam się tym, że moi rodzice też mają guzki na tarczycy od ładnych paru lat i są niegroźne. A dlugo czekala.Pani na operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja czekałam całe 9 miesięcy bo niby wszystko było ok a dopiero na stole operacyjnym wyszło ale słonko nie denerwuj się za wczasu bo zawsze tak bywa że strach ma wielkie oczy na pewno w Twoim przypadku będzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Koszalin
Dziękuję za słowa otuchy. Po prostu zaczynam też nową pracę i nie uśmiecha mi się iść od razu na zwolnienie. No ale zobaczymy co i jak. Biopsja pojutrze a mnie lapie przeziębienie chyba, ze to przez to wiosenne przesilenie :) a Wy jak się czujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja oprócz wiosennego przesilenia to u mnie spanie na okrągło bo dopiero drugi dzień biorę hormony i troszku kiepsko ale będzie ok głowa do góry po biopsji będziesz skakać do góry bo będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria myślę że za pół roku bedzie diagnostyka masz odstawić hormony ja pojedziesz ,u mnie było podobnie w dzień wypisu ordynator zrobił drugie usg i wyczaił jakis węzeł powiedział że trzeba go wyciąć albo jod go załatwi stawiał na wycięcie ,po zgierzu za dwa miesiące byłam w Gliwicach i usg tomograf nic nie wykazał wszystko było dobrze ido dnia dzisiejszego nikt się nie czepiał a usg kilka razy robione w trójmiescie po jodzie też swieciłam w kilku miejscach w szyi a nie tylko w loży tarczycy po dwóch miesiącach zrobiłam TG zeszło do zero i ciut co do jodochwytnośći też nie bardzo wiem o co chodzi ze stresu zapomniałam pytać i nie drążę tego tematu w gliwicach jodochwytność miałam 00 w zgierzu 2 i coś wy daje mi się że mniejsza jodochwytnośc jest lepsza jaką dawke jodu ci podali , jakie TG i anty TG masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria jod działa pół roku a więc spokojnie za jakiś czas zrobisz usg u dobrego radiologa do tego TG i będziesz miała porównanie jak jod się rozprawia z tym ja po pierwszym jodzie byłam czysta gliwice podali drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek THS 58,4 ulU/ml Tg 1,24 ng/ml odzysk 100% (tak mam napisane) aTg 39 IU/ml PTH 47,2 kreatynina 85,1 umol/l GFR 62,2 ml/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawka jodu 125mCi Tg-1,24ng/ml, odzysk Tg 100% , aTg-39 IU/ml (n.poniżej 40) tak mam napisane na wypisie co kolwiek to znaczy ale mm nadzieję że mój endo mi wytłumaczy całkiem fajny lekarz przed wyjazdem też przetłumaczył mi wyniki ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka_Koszalin
Dziewczyny analizuje swoje skierowanie na BAC bo lekarka zabrała mój wynik z usg i nawet go dobrze nie widziałam. Mam napisane. Wole guz....Hipertyreoza. I tego nie za bardzo jestem w stanie rozczytać " wzdłuż..... grzbietowego pp przebudowa na obszarze 38x11 mm." Czy ten obszar to wielkość guza? I co to jest na hipertyreoza? Jesli wiecie dziewczynki to podpowiedzcie. Strasznie jestem dzis slaba makabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko główka do góry na pewno nie jest źle ja nie miałam takiego określenia w swoim usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Czesc dziewczyny! U mnie dalszy ciąg historii z tarczycą. Pomimo dobrego wyniku kolejnej biopsji (poprzednia niediagnostyczna) dalej musze ja diagnozować. Po wielomiesięcznym oczekiwaniu dostałam sie do endokrynologa. Wszsytko obejrzał, wysłuchał, pomacał i zdecydował, ze jednak musze sprawdzić poziom kalcytoniny i mase innych. Ze względu na raka tarczycy u mojej mamy (nie wiadomo jaki rodzaj raka i nie ma szans zeby sie doweidziec) istnieje prawdopodobieństwo raka rdzeniastego u mnie. A podobno on w biopsji wychodzi w 50 procentach. Obraz usg tez został uznany za wyjatkowo paskudny. Mam kolejną wizyte z wynikami za 3 miesiące. Majka - hiper.... to nadczynność. Pozdrawiam wszystkich Kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Koszalin
Ja po biopsji :) kręci mi się lekko w głowie. Nie bolało :) ale czułam dokladnie te 2 wkłucia w szyje....zapytałam osobę które wykonywała biopsję co to może być on twierdzi, ze to cos pomiędzy zmianą łagodną a zapaleniem ale 100% pewność wiadomo po przebadaniu jej....leczmy sie i bądźmy cierpliwe a na pewno wyzdrowiejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja a nie mówiłam że strach ma wielkie oczy będzie dobrze to co Ty masz można na pewno leczyć nie trzeba nic wycinać trzymam palce żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu Kasiu może nie będzie tak źle jak myślisz poczekaj do końcowych wyników trzeba myśleć pozytywnie takie myślenie to połowa sukcesu głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Koszalin
Dziękuję Pani Mario :* jakoś to będzie. Silne babki z nas wiec damy sobie ze wszystkim rade :D a jak Pani samopoczucie? Ja pobyłam wczoraj cały dzień na powietrzu u rodziców na wsi i od razu energia powróciła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju u mnie wszystko ok tylko mam jeszcze kwarantanne i siedzę w domu ale tak to samopoczucie dobre i najważniejsze że w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
Maria już po kwarantannie jak się czujesz dochodzisz do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajj Gutek już po kwarantannie i nareszcie mogę wychodzić i spać na wygodnym łóżku samopoczucie całkiem dobre letroxs 150 chyba robi swoje bo nie odczuwam żadnych sensacji czy cooś wiessz na temat brania tabletek bo jak wyjeżdzałam ze szpitala to Pani doktor powiedziała że jak wezmę tabletkę to przez 2 godziny nie mogę pić kawy czy Ty też tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria wydaje mi się ze chodzi o wchłanianie się hormonu ja kawę piję pól godziny po wzięciu tabletki ,i dobrze się wchłania żaden z lekarzy nic mi o tym nie mówił coś kojarzę ze jakaś babeczka pisała o kawie a chyba głównie chodziło o mleko w kawie że tabletka się nie wchłania dobrze coś mi też świta w mózgownicy czy o tym nie pisał Kurczak może też to jest związane z wyciętymi przytarczycami ja polecam ci lekturę przejrzyj forum ze 300 stron do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek dzięki ale prawd mówiąc nie mam cierpliwości tak dużo czytać o tarczycy i o tym skorupiaku nie długo idę do endo ta się dowiem na razie rano tableteczka i herbatka a o 10 kawka rano kawę piję bez mleka (na pewno ma to związek z wchłanianiem bo w zaleceniach szpitalnych mam wyliczone że 2 tygodnie przed szpitalem nic mlecznego) powiec mi jeszcze jak często jeździłaś do szpitala czy po tym moim drugim razem następna wizyta będzie znowu za pół roku czy może za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×