Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość ellaa96
do Grażka Ja mam wg. endo łagodnego gruczolaka. Biopsja wykazuje nodulus adenomatosus. Tsh - 11.174. Biorę Eutyrox 5x50, 1x37,5 i tak na zmianę. Endo nie wspomina o operacji. Jak ją o to zapytałam, to mi powiedziała: - jeszcze daleka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaa96
do demedicus Czy mogę prosić o wyjasnienie - co dokładnie znaczy mój wynik biopsji i czy faktycznie nie wymaga chirurga. Wymiary guzka 12x15mm. Wg. USG hyperechogenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani ja przez 5 lat bralam tylko metizol mialam 3 male guzki robilam biopsje i endo powiedziala ze jest ok dopiero teraz zminil sie lekarz i wyslal mnie do poradni nuklearnej no i po tej djagnozie zaczelam leczenie u psychiatry mieszkam w lublinie i moze ktos zna dobrego endokrynologa piszcie prosze ja w tym temacie jestem ciemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do demedicus wypowiadasz sie slownictwem medycznym nie wiem z kad ta wiedza ale moze masz dla mnie jakies dobre wiesci sory ze tak nalegam ale od kiey znalazlam ta strone czuje sie jak w jakiejs rodzinie i to wspanialej ktora wspiera sie nawzajem ja nie mam nikogo z kim moge o tym pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam. zmęczona jestem pieruńsko. Pod gabinetem onkologa czekałam ponad cztery godziny, potem usg i tyle na dzisiaj. Niczego konkretnego się nie dowiedziałam - i słusznie, bo bez zbadania szkiełek nie ma o czym mówic. 27 mam się pojawic znowu, i jezeli będzie juz opis starej biopsji to w zaleznosci od wyniku albo kolejna biopsja, albo konsultacja chirurgiczna. Podobało mi się to, ze nikt mnie tam ani nie straszył, ani nie uspokajał bez wyniku w ręku. Bardzo konkretnie i rzeczowo. Jestem zadowolona, bo znam plan gry, a tego do tej pory mi brakowało. We wstępnym rozpoznaniu mam :TU LOBI SIN GLANDULAE THYREOIDEAE. Cokolwiek to znaczy, brzmi nieźle:-) Jeśli ktoś wie, co to znaczy, wdzięczna będę za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś
chyba to znaczy guz płata lewego gruczołu tarczowego(o ile dobrze jeszcze kojarzę łacinę),w każdym razie nic konkretnego,po prostu jest guz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś dzieki:-) Pani doktor powiedziała jeszcze, ze najwiekszy guzek wapnieje na obrzeżach. To dobrze, czy niebobrze? Nie było czasu dopytac, ale mi się to całe wapnienie kojarzy z jakby obumieraniem:-) taka napredce wymyslona ideologia:-) dajcie znac, jakbyscie wiedzieli, nie mogę się dokopac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta26l
witam mam pytanko mialam usg i mam jakies zwapnienia w obrebie torebki oraz ognisko hypoechogenne o wym.0.71cm dodam ze mam zgrubienie w prawym placie wyczuwalne pod palcami -rozni lekarze twierdza roznie ale wym.sa ok2cm mialam biopsje i wyszedl guzek normoechogeniczny czyli chyba niegrozny.to co czuje pod palcami to wedlug lekarzy albo powiekszone naczynie albo zgrubienie itp. a teraz te zwapnienie i hypoechogenicznosc w calkiem innym miejscu.Dodam ze odczywam od 2 lat cos jakby w gardle podczas przelykania oraz nacisajac na zgrubienie bol. ale mniejsza z tym prosze tylko o info co z ta hypeecho....i zwapnieniem-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Grazka Napisz konkretnie jakie masz wyniki ostatniego USG, czy miałaś biopsję i jakie są jej wyniki. Ja na Twoim miejscu zmieniłabym endo - on nie jest od tego żeby straszyć ludzi. Na tym forum ostatnio czytałam posty 2 osób z Lublina (jakieś kilka stron temu). Poszukaj ich ników i zadaj konkretnie do nich pytanie o namiary dobrego endo. Ja również polecam głębszą lekturę tego forum to naprawdę super wpływa na psychikę i wiedzę (niestety kilka dni trzeba na to poświęcić) Ulla szkoda, że tak długo trzeba czekać na wyniki. Nadal jednak mam wrażenie, że powiedzą Ci, że nic złego w Twoich szkiełkach nie ma. Niemniej jednak prędzej czy później będzie trzeba to usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia003 I ja jestem dobrej mysli:-) Jakos mi tak jakby ulżyło. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
graze05.Przepraszam,ale nie zawasze jestem obecny,odpowiem na kilka pytań i muszę kończyć.Będę jutro.Ale to tematu.Nie wiem dlaczego Twój lekarz Cię straszy/pominę ten temat/Na podstawie podanego opisu,oceniłem wynik.Zastanawiam się czy były robione wyniki inne.np.BASO,PLT,RBC.Obraz Twojego badania nie ma cech raka złośliwego,co nie znaczy że nie może się stać w przyszłości.Badanie histopatologiczne wykaże cechy i kierunek leczenia.Więcej wiary i pozytywnego nastawienia,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
ellaa 96.zażywasz Euthyrox jest to lek na niedoczynnośc tarczycy.nodulus adenomatosus oznacza cechy zwyrodnienia typu łagodnego,,hypoechogenne z reguły zmiany stanu pozapalnego lub wynikająće z wiekiem tarczycy.pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
ellaa 96.zapomniałem,w tej chwili nie potrzeby przeprowadzenia zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grażka na maila Ci napisze nazwiska dwóch lakarek endo w Lublinie byłam u obu przeczytałam Twoje wypowiedzi i nie wiem jaki związek ma badanie w Instytucie Medycyny NUklearnej a leczenie u psychiatry? Skąd Ci przychodzi do dłowy, ze są złe rokowanie przecież dopiero badanie histo daje ostetczną odpowedź co w nas siedzi... Radzę to samo co MareKg dokładna lektura forum i bedziesz spokojniejsza.....Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka a ja ci powiem tak, nie denerwuj sie nie mam zamiaru cie stresować , ale ja poszłam na operację z rozpoznaniem gruczolaka a wynik histopatologiczny ujawnił raka. mimo to testamentu jeszcze nie spisałam bo nie mam zamiaru umierać. Jak to ktoś na tym forum niedawno napisał na raka tarczycy jest metoda i da sie go wyleczyć, ale nie leczony prowadzi do śmierci. Bierz sie w garść i głowa do góry. Ciesz się ze chcą go operować. Życzę ci oczywiscie żeby twój guz był gruczolakiem. Jezeli go nie usuniesz bedziesz sie zastanawiała i martwiła cały czas co to jest. Pisanie testamentu zostaw na potem. Stres i zamartwianie nic nie pomoga. Trzeba zrobic z tym porzadek, jeszcze wnuki będziesz bawić. Ja mam dzieci w wieku 7 i 5 lat i na drugą strone nie mam zamiaru sie wybierać. Operacja to pryszcz juz jedna przeżyłam a na drugą wybieram sie pod koniec tego miesiaca, a za rok bedę mówiła że miałam raka ale wygrałam z nim wojne i jestem zdrowa. Pozytywne myslenie to podstawa. Stres moze wyrzadzić ci wieksza krzywde niz ten guz. Marku Ja ustaliłam swoja dawke z lekarzem rodzinnym. Ja nie mam czasu na stopniowe zmiejszanie dawki gdyz niedługo operacja a jak hormony nie beda takie jak trzeba to zostanie ona odłożona. W przyszłym tygodniu znowu kontrolne tsh, żeby sprawdzic czy tym razem nie jest za wysokie. Ulla Swietnie ze jestes zadowolona. jak bedziesz w Gliwicach ja pewnie jeszcze bedę na oddziale. 24 mam sie stawic, tj. piatek i pewnie w poniedziałek tj. 27 bedę operowana. pzdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga68 Witam!Dziekuje ze odpisalas.Prosze o namiary na lekarzy i jak wiesz cos wiecej na ten temat to prosze pisz.Ciekawa jestem czy ty przeszlas taka operacje.pozdrawiam i dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka11
do ellaa96...co to znaczy 37,5, bo ja mam brać teraz Euthyrox 25 1x1 przez 8 dni, potem 1,5 tabl. euthyrox 25 (ale obok mam zapisane 37,5 i nie wieim co to znaczy) przez 8 dni,a po min. 10 dniach zrobić ft4...chyba coś poplątałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczelada kochana, będę tam zatem z Tobą i myślami, i fizycznie, bo bedę kwitła pod drzwiami poradni. Jeśli będziesz miałam ochotę pogadac, czy coś Ci trzeba będzie np. donieśc, chętnie pomogę. Na wszelki wypadek wysyłam Ci więc na gg mój # telefohu. Będę za Ciebie trzymac kciuki pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani o co chodzi z tymi zwapnieniami w guzku? ktoś wie, czy to dobrze, czy nie? help help oraz s.o.s. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaAnnaP
Do Biedronka: tzn że lekarka kazała ci brać dawkę (25) Eutyroksu -czyli jedną tabletkę, a po tych 8 dniach brać (37,5) Eutyroksu czyli 1 tabletkę i jeszcze połowę drugiej, to w sumie daję dawkę --37,5 Eutyroks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaAnnaP
A tak wogóle to WITAM wszystkich. Choruje na tarczycę od roku. Nie mam zmian guzowatych ale reguralnie przyjmuje leki tj, Eutyrox 50 i na zmianę z Eutyroks 62,5. Po roku czasu już właściwie sama określam sobie dawki leku na podstawie wyników a raz na dwa /trzy miesiące odwiedzam swojego ENDO. Gdyby nie nadmiar wagi nie byłoby u mnie źle. Zauważyłam że większość ludzi dziwi się jeśli im tłumaczę że nadwagę mam przez tarczycę - nie rozumieją że jest to poważna choroba. Wszystkim z guzkami rzyczę wytrwałości i pogody ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
Mam wyniki biopsji... maje guzki to: Koloid, komórki pęcherzykowate, koloidowe.... struma nodosa colloides Słuchajcie - czy wierzyć w wynik 1 biopsji czy lepiej zrobić drugą>>> I czy leczenie jodem radiaktywnym jest bezpieczne gdy cierpli się na niedomiar jodu... czy lepiej wyciąc kawałek tarczycy?? prosze o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojcio Jezeli masz komórki pecherzykowe to lepiej to wyciać i mieć z głowy tzn. z szyi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
Dlaczego wyciąć? sa to komórki tarczycy... ale napisz mi dlaczego wyciąć... własnie zastanwaiam się czy jest sens leczyć się jodem, gdyż tarczyca może się zmniejszyć, a co się stanie z tym konglomeratem guzków??? Czy mozna usunąć tylko część tarczycy, na przykład konglomerat guzków???? albo najpierw podleczyć się jodem a potem wyciąc te guzki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla zwapnienia nie są dobrą rzeczą w guzkach ale chyba jeszcze o niczym złym świadczą - na pewno Marek wie jak to jest z zwapnieniami. Tak sobie przypomniałam, że Ty miałaś już kilka biopsji. Czy te biopsje miałaś pobierane za każdym razem z tego samego guza, czy z różnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczelada i Wojcio zdrowa tarczyca takze się składa z komórek pecherzykowatych chore komórki inaczej się układają tzn maja inna budowę wiec to powienien Ci dokładnie wyjasnić lekarz jeżeli sa jakies nieprawidłowści w ich budowie to jak powiedziała Koczelada operacja jeżeli to normotypowe komórki decyzję podejmuje lakarz Leczenie radiojodem guzów ma sens jeżeli sa w scyntygrafi ciepła czyli wchłaniają jod wiecej niż cała tarczyca albo oczywiście przy nadczynności Grażka ja operacji nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia003 Przez półtora roku z jednego, bo jednego miałam. Teraz mam trzy, a biopsję robili z dwóch - tego pierwszego plus z jednego nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla a te dwie ostatnie biopsje, które miały rozbieżne wyniki były właśnie robione z tych samych dwóch guzków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×