Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość malgorzata771
Witam wszystkich. O swoim guziku w tarczycy dowiedziałam sie przypadkiem popdczas badania piersi....bo powiedziałam pani doktor o wypadaniu włosów...i sie zaczęło. Guzek mały...0,9 x 0,70 niby nic...regularny , ładny ale...zawsze guzek. Dzieki dziewczyny ż jesteście na tym forum. Na tydzień życie się zatrzymało i byłam tylko tu... mam wyniki biopsji. jest ok. Tarczyca też pracuje dobrze. dzieki wam wiedziałam po prostu co robić czego sie spodziewać i jak miałam już ten wynik w reku to od razu wiedziała o co chodzi. . . Jestem z Białegostoku. Tutaj wszelkie badania można zrobić w jeden dzień i nie czekac nie denerwować się. Mięć z głowy bądz też podjąć odpowiednie kroki. Pozdrwaiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzata771
grazka 05 posłuchaj dziewczyn i naprawdę zmień lekarza. Najgorsze sa pierwsze dni. naprawdę . Potem człowiek jakos dochodzi do siebie... Nie daj sie zwariować ...tym bardziej że nic strasznego sie nie dzieje. Mój kolega lekarz onkolog mówi że 90 % ludzi ma jakies guzy w tarczycy z tym że nie wszyscy o tym jeszcze wiedza....a złe rokowania są bardzo żadkie on jest lekarzem już długo...i jeszcze nie spotkał sie jakimmś okrponym przypadkem. wszyscy żyja mają się dobrze i już. ...Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
TO prawda, niemal wszyscy maja cos tam w sobie. Guz, jak rosnie, od razu do ciecia. Powie to kazdy lekarz, bez wzgledu na specjalnosc. Dalej, dzis bylam na usg piersi, bo rok temu mialm tez guza piersi wycinanego. Doktor, przemila starsza pani, ktora robila mi usg , tez byla po operacji calej tarczycy. Ale, to bylo dawno temu i wtedy wycinano zawsze cala tarczyce. Teraz jest zasada, by wyciac jak najmniej, tyle co konieczne a reszte zostawic. Wiec i mi powiedziala, ze pewnie, skoro lewy plat czysty, to mi go zostawia. Mowila, ta lekarka,ze jednak po operacji nie da sie obyc bez kogos przez kilka dni, kto choc kubek herbaty zrobi. Pic ciepla herbate tez radzila. Troche sie mniej boje. BO ona robi usg ludziom po operacji i naprawde spotkala sie tylko z kilkoma powiklaniami a babka ma kolo szescdziesieciu lat. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gag
Mam pytanie, dostalam od Endykronologa takie zaświadczenie do rodzinnej co mialam robione, oraz prosba o skierowanie na badania laboratoryjne, jak to zobaczyla moja rodzinna to się delikatnie wściekla, osobiście czytala mi przepisy ze ona nie musi mnie kierowac na morfologie, no bo przecież mialam robione wyniki tak nie dawno, w lutym 2007r, po pewnym czasie milczenia z jej i mojej strony skierowała na morfologie cukier?? alat?? TSH juz musze sobie wykupic. Jak to jest z tymi skierowaniami na badania laboratoryjne, nie chce wiecej awantur z rodzinna.. ( Dzisiaj postanowiłam że zmienie lekarza rodzinnego). Ale na przyszłość jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
Z tym to jest roznie. Chodzi o badania. Niby sa scisle przepisy, ktore ustanawia fundusz zdrowia. Co i jak czesto moze lakarz robic, jakie badania. Rok temu poszlam na coroczne badania i mnie nie zbadal, kazal przyjsc za dwa tygodnie. Bo tak on musi, musi byc rowno rok przerwy, roczny odstep miedzy badaniami, bo inaczej sam bedzie placil, tak mu fundusz nakazuje. jesli chodzi o rodzinana, ja mam super babke, na morfologie kieruje mnie kilka rzy do roku, nie ma z tym zadnych problemow. Hormony tarczycy tez ona juz mi dwa razy kazala badac. Wiec, nie wiem, jak to jest u rodzinnych. Wydaje mi sie,ze powinni sie kierowac zdrowym rozsadkiem. jesli ktos byl u endo leczony, to chyba jasne,ze powinien nadal miec odpowiednie badania robione bez laski. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gag
Jeszcze jedno ostatnio mam bardzo dlugie i obfite miesiaczki, wlosy mi wypadaja prawie od zawsze chociaz ostatnio zauwazam roznice ze juz nie potrzebuje wielkich gumek, kiedys mialam grube wlosy. TSH (raz mialam robione) mam w normie cociaz guzki od usg do usg rosna sobie i wielkosci i liczbie. Podobno sa obojetne, wiec dlaczego sa te zmiany czy moge miec cos jednak nie tak z czynnoscia tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
jeżeli są to guzki normalne - pecherzykowate kolidowe należące do tarczycy w syctygrafii wyszły, że gorące przy 2-3 krotnym zwiększeniu przeciwciał przy dolnej granicy TSH oraz T2 i T3 w normie i mam powiększoną tarczycę - to czy jest sens cos wycinać, jesli można inaczej Cała tarczyca pracuje ok - nie ma nadczynności ani niedoczynności Tarczyca powiększyła się wskutek braku jodu i zapotrzebowania na niego czy ceregielic się z leczeniem czy wycinać... nie wiem co robic Profesor Endo dziwi się, że chcę ją ciąć i stanowczo proponuje kurację... może rzeczywiście dać szansę jodowi i lekom a może sanatorium nad morzem... nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was bardzo serdecznie codziennie czytałam po kilka stron waszych wypowiedzi ,stali bywalcy są dla mnie bardzo bliscy to jak czytać dobrą książkę napisaną przez życie i śledzić losy bohaterów -sama tez choruję na tarczycę od stycznia tego roku tz.okazało się że mam 8 guzków ,cała tarczyca powiększona,biopsja wykazała że to koloidy i tyreocyty,mój lekarz nie jest tak bardzo wygadany ,za kazdym razem muszę wymuszać na nim wszystkie informacje,mam do was prośbę odpowiedzcie mi proszę czy mogę korzystać z sauny i siłowni do tej pory to robiłam,ale od miesiąca mam mrowienie w nogach ,pulsy serca od czasu do czasu,pieczenie w klatce piersiowej ogólnie słabo mi czasem lekarz zapisał mi propranolol i amizepin na te drętwienia nóg ale go nie biore bo w ulotce czytam ze jest na bóle nerwu trójdzielnego ...wiec poco mam się truć jak lekarz raczej podejrzewał że to brak żelaza ,mam zrobić wyniki i dopiero w styczniu wizyta gdzie sens gdzie logika dodam że leczę się prywatnie,z tego wszystiego nie zapytałm o ta saune i siłownie proszę odpiszcie mi,biore letrox 50 .lekarz mówi że to guzki obojetne ale jak któryś zacznie rosnąć to natychmiast operacja ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was bardzo serdecznie codziennie czytałam po kilka stron waszych wypowiedzi ,stali bywalcy są dla mnie bardzo bliscy to jak czytać dobrą książkę napisaną przez życie i śledzić losy bohaterów -sama tez choruję na tarczycę od stycznia tego roku tz.okazało się że mam 8 guzków ,cała tarczyca powiększona,biopsja wykazała że to koloidy i tyreocyty,mój lekarz nie jest tak bardzo wygadany ,za kazdym razem muszę wymuszać na nim wszystkie informacje,mam do was prośbę odpowiedzcie mi proszę czy mogę korzystać z sauny i siłowni do tej pory to robiłam,ale od miesiąca mam mrowienie w nogach ,pulsy serca od czasu do czasu,pieczenie w klatce piersiowej ogólnie słabo mi czasem lekarz zapisał mi propranolol i amizepin na te drętwienia nóg ale go nie biore bo w ulotce czytam ze jest na bóle nerwu trójdzielnego ...wiec poco mam się truć jak lekarz raczej podejrzewał że to brak żelaza ,mam zrobić wyniki i dopiero w styczniu wizyta gdzie sens gdzie logika dodam że leczę się prywatnie,z tego wszystiego nie zapytałm o ta saune i siłownie proszę odpiszcie mi,biore letrox 50 .lekarz mówi że to guzki obojetne ale jak któryś zacznie rosnąć to natychmiast operacja ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
gag.Jeśli się leczysz u endo ,powinna wystawic skierowanie na wyniki.Lekarz rodziny nie ma takiego obowiązku/na marginesie ma obowiązek wystawić nawet 2 razy m-cu,jeśli jest taka potrzeba.Należy wykonać badanie TSH/hormon tyreotropowy/.który odpowie czy nie wzrosło wydzielanie hormonów.Zaburzenia okresu i wypadanie włosów mają podłoże związane z:chorobą tarczycy,stresu i lekami związanymi z leczeniem tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
wojcio.Rzeczywiście endo ma racje na zabieg masz jeszcze daleko.Brak jody można uzupełniać lekami i pobytem w sanatorium,oczywiście nad morzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demedicus
aaa111.Proponol prawidłowo,ale po co amizepin ?Sauny i wysiłku fizycznego nie zalecam do czasu zrobienia badań,wskazane tez dodatkowo EKG wysiłkowe i spoczynkowe.pieczenie w klatce konkretnie/za ogólne pojęcie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia003 Przedostatnia biopsja była ze starego guzka, ostatnia z dwóch-starego i nowego. Hmmmmm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
Jeszcze cos na temat endo-lekarzy. Znalezc dobrego to sztuka. Tym bardziej, ze takich specjalistow jest malo. W SDlupsku, to stutysieczne miasto przyjmuja dwie. Do tej co chofdze, to ludzie kilka dni przed wizyta maja stres. taka zolzowata. Pytac o nic nie wolno. jak zapytam to krzyczy na mnie,ze tu ona rzadzi. A na pytanie o operacje odpowiada,ze w szpitalu chirurg mi powie. Haha, dobre sobie. Chirurg to moze mi powie, ze otworzy troche, cos natnie i wytnie i zaszyje. Jak mozna byc takim lekarzem? Moze i wiedze ma, ale z pacjentem nie rozmawia. A lekarz ma rozwiewac wszelkie watpliwosci. Pytam ludzi z okolic, do jakiego endo wy chodzivie? jakis moze w Gdansku, Koszalinie jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Witam Ostatnio pisałam, że troszke mi się przytyło po wycięciu prawie całej tarczycy.Wczoraj byłam u Endo.na onkologii i na moje pytanie o tycie odpowiedziała że to nie ma związku z usunietą tarczycą bo TSH mam w normie?! :o Mam z tym iść do internisty.Na pytanie dlaczego mam wrażenie mocnego duszenia (mimo że jest już 10 miesięcy od operacji ) też się dowiedziałam że to nie z powodu operacji.Zwiększyła mi dawke eutyroxu na 75.Wcześniej brałam 50 na przemian z 75. Pozdrawiam cieplutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaa96
do biedronka11 Ja biorę Eutyrox 50 - przez 5 dni jedną tabletkę a 6 dnia - 37,5 czyli póltorej tabletki Eutyrox 25. I 7 dnia znowu przez kolejnych pięć dni 1 tabl. Eutyrox 50. Takie dwa rodzaje przepisała mi endo. Wcześniej przez 3 miechy brałam raz dziennie Eutyrox 25 ale niestety moje TSH skoczyło z 8 na ponad 11. Po 4 miesiącach czyli koniec października mam ponownie zrobić TSH i zobaczymy co dalej. Myślę, że nie pogmatwałam swojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaa96
Przepraszam, po 4 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widzę ze temat dawki leku nadal w toku. Ja też mam podzielone, najpierw przez trzy tygodnie od dnia wyjścia ze szpitala brałam Euthyrox 25. Później moja endo kazała miprzez 3 dni brać Euthyrox 50 później brać przez 5 dni w tygodniu Euthyrox 75 a w weekendy 100. Ale ze moj organizm wpadł w lekka fanaberie to idzie mi to wolniej niżbym chciała i jeszcze jutro wezmę dawkę 62,5 a dopiero od soboty wskoczy mi 75. Następna wizyta u endo to styczeń 2009r. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zunie
jestem po całkoiwitym usunięciu tarczycy (styczeń 2008 r.)Miałam guzy tarczycy i nadczynność. Wychodąc ze szpitala dawki Eutyroxu 25 mg. Po 3 miesiacach wysoka niedoczynność.Ale nie przytyłam. Zwiekszono mi dawki, teraz 100 mg co drugi dzień, naprzemiennie z 75 mg. Chyba jest lkepiej, bo czuje to. W listopadzie kolejna kontrola. To normalne, każdy organizm to indywidualność.Sporo czasu upłynie zanim dobierze sie odpowiednią dawkę. Cierpliwości dziewczyny! Wszystko w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka2301
Hej Napiszcie mi ile godzin po operacji leży się na sali pooperacyjnej i kiedy można wstać z łóżka????? I jeszcze jedno można coś jeść czy odżywiają kroplówkami??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
napewno zaraz po operacji nie będziesz mogła jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
mam pytanko czy idąc do endokrynologa warto mieć ze sąbą już jakieś zrobione babania? Jeśli tak to podpowiedzcie proszę jakie( myślę, że warto być przygotowaną bo terminy odległe jak diabli). Mój rodzinny wypisze mi skierowanie na wszystkie potrzebne badania, tylko muszę wiedzieć na jakie( rozmawiałam z nim i obiecał, że tak zrobi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Kobietki jaszcze jedno pytanko czy podczas leczenia guzka czy tez po jego wycięciu można brać pigułki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
mala31hel Badania które warto mieć ze sobą to: TSH, fT3, fT4 i USG pod warunkiem, ze nie ma aparatu w gabinecie. Jezeli chodzi o wpływ pigułek anty na guzka... powstrzymuje sie od głosu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa25
witam wszystkich!! dziś dowiedziałam sie, że będę miała operacyjnie usuwanego guza. Co powinnam wiedziec o takiej operacji i na co powinnam sie przygotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja operacje miałam rano, a na sali pooperacyjnej leżałam pzzez resztę dnia i cała noc, cały czas podłączona do kroplówki i jeszcze jakiegoś urządzenia. Rano przenieśli mnie na zwykłą sale i śniadanie mogłam jeść, ale powiem szczerze, że nie miałam apetytu, dopiero wieczorem zjadłam jakiś jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
Pomóżcie i doradźcie Co mam robić tarczyca powiększyła się do wewnatrz Cierpię na rozrost tarczycy z powodu niedoboru jodu Ale fakt jest już niezaprzeczalny - ona mnie uciska w szyi. Jestem już po wszystkich możliwych badaniach.. Guzki są "pomyslne" zmiany gruczołu koloidowe i nic poza tym ale ten organ mnie strasznie uciska Mam problem z mówieniem, czuję ucisk na przełyk... tarczyca jest powiększona 2-2,5 krotnie, niż u normalnego mężczyzny Endo zaleca leczenie...bo rzekomo operacja to ostateczność ALE jakie leczenie może mi pomóc? co robić... jestem nauczcielem i w dodatku na zwolnieniu bo ta tarczyca (a wzasadzie jej wole) naprawde mnie uciskaja nie jest to ból kłucia ani mocno natęzony ale daje wyraźnie dyskomfort w mówieniu, jedzeniu, spaniu oprócz tego dodatm, że jej kształt jest wydłuzony - wole nie wychodzą poza sylwetkę szyi, ale rozłożyły się wzdłuż czy rzeczywiście pozostaje operacja??? lekarz mówił coś o 3 mozliwych sposobach: 1. Lek jodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa25
dziękuję Puella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×