Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

ania chce dodac ze to ja nie chce nawet pamietac tych czasow kiedy lekarz dobierala mi hormony !! to bylo straszne !!! mialam takie duze uderzenia goraca w ciele ze czasami musialam az usiasc lub ukucnac bo inaczej bym zemdlala :/ niestety mialam to po pare razy na dzien :/ potem lekarz zmniejszyla mi dawke ale uderzenia dalej byly tylko mniejsze :/ no i po roku wkoncu sie udalo :) teraz wszystko juz ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica pisz co chcesz i kiedy chcesz, my poprostu tesknimy jak się nie odzywasz :D ania no właśnie bierzesz już chormonki????????????? a jak tak to napisz jaką masz dawkę - może tutaj jest błąd i dlatego czujesz się dziwnie :-( daj nam znać !!!!! Sylwia jak u ciebie pogoda ??????????? u mnie git bo jakieś ok 20 stopni i taką temperaturę lubię :-), nie zagorąco, nie za zimno ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Magdana Ja też nie mam jeszcze terminu ale chciałabym jesienią lekarz powiedział że nie jest to pilne bo mój guz już jest i tak " wiekowy" prawdopodobnie chodzę z nim nawet 6-7 lat!!!! i nawet nie wiedziałam że go mam dowiedziałam się o nim 2m-ce temu ,najpierw panika biopsja czekanie na wyniki ale lekarz mnie uspokoił że mimo tego że jest bardzo duży to nie ma komórek rakowych więc mogę spokojnie do jesieni poczekać . Poszłabym wcześniej ale we wrzesniu jadę na urlop więc jak wróce to zrobie z nim porządek. Mam nadzieje że tak jak dziewczyny piszą nie będzie tak źle, chociaż ostatnie wpisy na temat po operacji trochę mnie zaniepokoiły. Pozdrawiam Wszystkie::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie biorę hormonów,endokrynolog kazała mi przyjść dopiero jak będzie wynik badania histopatol. z wyciętej tarczycy ,z kompletem badań.Na razie piję tylko wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania dlatego tak sie czujesz :/ jak tylko zaczniesz brac hormonki to poczujesz sie lepiej :) no i pamietaj minie tez troszke czasu az je wyrownaja ale i tak bedziesz czula sie o niebo lepiej niz teraz :) pozdrawiam :) eweliza u mnie upaly nie da sie wytrzymac :///////// dzisiaj 35s !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Koleżanka poleciła mi endokrynologa- diabetologa. Podobno jest dobry. W necie w sumie też ma dobre opinie. W gabinecie robi usg, biopsję i nawet w razie potrzeby pobiera krew na badania( tak przynajmniej jakaś pacjentka pisała, więc chyba prawda ;p ) W poniedziałek zadzwonię i umówię się na wizytę, zapewne prywatną, bo na nfz na pewno wielka kolejka. Tylko ciekawe ile ta wizyta będzie kosztować i ile będę na nią czekać, bo pewnie mimo tego, że prywatnie to trochę trzeba będzie poczekać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Kwiatek mnie tez te wpisy przerażają bo tak naprawde ja sie teraz czuje w miare dobrze, a po operacji moze byc nieciekawie. To wszystko nie jest takie kolorowe, ale moze damy rade. Aniu a czemu ty piesz wapno? usunieto ci przytarczyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Magdana piszesz że czujesz się w miare dobrze ja się czuje bardzo dobrze czasami myslę że lepiej by było gdybym w ogóle nie wiedziała że mam guza nie miałabym o czym mysleć. mam nawet takie mysli żeby zapomnieć że go mam i wykasować nr. endokrynologa , ale potem znowu mam w głowie słowa lekarza że teraz jest dobrze nie znaczy że za 2 lata będzie dobrze i czy nie będzie za późno na spokojne wycięcie. Mój guz jest duży 35x32x22mm lito płynowy ze zwapnieniami , napisz czy masz jednego guza czy kilka małych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Mam pytanko do Sylwi i Ani Czy Wy macie usunięte całe tarczyce czy tylko jeden plat? Ja mam mieć usunięty lewy płat ,miałam nadzieje że da się usunąć samego guza ale jest duży i niestety trzeba usunąć go razem z płatem tarczycy POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy zmęczenia ,ból głowy i rozkojarzenie minęły .Czuję się super. Szyja jeszcze opuchnięta i blizna ciągnie jak przekręcam głowę,ale z czasem i to minie.Po operacji chirurg powiedział,że usunięto mi całą tarczycę ,ale o przytarczyczkach nic nie mówił,więc chyba mam. Dopytam jak będę u niego na kontroli. Wapno muszę pić ,bo tak czy inaczej po operacji są podobno osłabione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Aniu Super że juz czujesz sie dobrze, jak wspomniałaś ze szyja ciągnie to przypomniało mi się jak koleżanka o której pisałam że nie ma tarczycy od 17 roku życia była u lekarza i ten jej powiedział że jedynie u kobiet ktore miały operacje tarczycy szyja nie zdradza wieku , i chyba coś w tym jest prawdy gdyz ona teraz ma 46 lat a jej szyja jest jędrna i bez oznak starzenia . Ma cieniutką bliznę ale trzeba sie dokladnie przyjrzeć . A czasami faktycznie nawet aktorki po liftingach i różnych operacjach plastycznych twarze maja jak wyprasowane a szyje pomarszczone . Może więc trzymajmy się tego że oprócz tego ze będziemy zdrowe to jeszcze dłużej młode hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu fajnie, że już u Ciebie dobrze :-), biedługo blizna się zagoi i zapomnisz, że mialaś operacje tarczycy :-) a ja mamznowu problem z hormonami - teraz za bardzo mi w górę poszły, kurde wkurzać się zaczynam :-( za dwa tygodnie wyląduję w szpitalu na badaniu ontrolnym to będę musiała pogadać z lekarzem. Już tyle czasu a ja nie mogę dawki swojej odnaleść :-(i cały czas jak nie zaduże to zamałe to moje tsh. a co reszta porabia????????????? kwiatek tylko jednego masz szczeniaczka/????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek ja mam usunieta cala tarczyce bo mialan na dwoch platach guzy (tylko jeden okazal sie rakiem) bardzo dobrze ze bedziesz miala usuniety caly plat wtedy bedziesz pewna ze guz nie odrosnie :) jesli bedziesz miala zostawiony jeden plat bo bardzo prawdopodobne ze nie bedziesz musiala brac hormonkow (moze tylko na poczatku po operacji) potem polowa tarczycy powinna podjac prace calej tarczycy :) ania ciesze sie ze u Ciebie samopoczucie juz lepsze :) eweliza najlepiej jak wybierzesz sie do endo :) ja nigdy sama nie dobieralam sobie dawki bo tego nie umiem :) pozatym tak samemu ciezko je sobie dobrac jestem pewna ze wkoncu uda Ci sie je wyrownac :) dla mnie moja endo rok czasu dobierala hormonki - ciagle albo byly zaniskie albo za wysokie no ale wkoncu sie udalo i teraz juz 1,5 roku mam spokoj :) u mnie dlugi weekend :) jutro wolne (swieto zmarlych) a ja sobie dzisiaj wracalam od rodzinki i zlapalam gume cholera jasna !! ale sie wkurzylam hehe dobrze ze mialam zapasowa :) pogoda super codziennie po 30s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do kwiatek Ja mam duzo guzów lito-płynowych i litych. Endokrynolog powiedziała, ze wszystkie z całą pewnośćia nie są grozne onkologicznie i nigdy nie bedą. Najwiekszy był poddany biopsji i jest ok. Nawet lekarz, któy robił biopsje nie chciał nic innego nakłuwac. U mnie problem polega na tym, ze ja mam ta chorobe autoimmunologiczną tarczycy, która narazie sobie "spi" , ale moze wybuchnac i nie wiadomo z jakim skutkiem. Dlatego ja muszę usunac tarczyce. Endo się spieszy, poniewaz teraz mam ok hormony. A w nadczynności, którą miałam nie mozna operowac. Więc teoretycznie nie mam nad czym sie zastanawiac. Co nie zmienia faktu, ze okropnie sie boję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana nie chce straszyc ale u mnie przy usg lekarz powiedziala ze moje guzy to tez raczej nie rak i tez pobrala biopsje z najwiekszych guzow - wynik biopsji -brak komorek rakowych- po operacji okazalo sie ze mialam raka na mniejszym guzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Sylwia masz rację mój lekarz powiedział ze wynik biopsji mozna traktować wiarygodnie tylko ( lub aż )na 80% a na 100% to tylko badanie histopatologicznie , więc ja też niby sie ciesze że nie mam komórek rakowych ale mam w głowie jego zdanie nie mozna wierzyć do końca. Dziewczyny wiecie czego sie też obawiam ? że po wycięciu połowy tarczycy zrobi mi śię niedoczynnosc i zacznę przybierac na wadze bo tak się ponoć dzieje ::::::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Do Magdany ja tez mam lito plynowe a mó0j endo powiedział że zaleca usunięcie bo może przerodzić się w raka .... nie wiadomo komu wierzyc powiedział że jak nie usunę to 2razy w roku usg i raz w roku biopsja więc po co ? Więc juz zdecydowałam ,po co czekać i życ w stresie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Do Sywi Fajnie macie święto zmarłych wiosną ;SUPER w krótkich rekawkach nad grobami a u nas futra, kozaki, jak to w listopadzie. A dzień Matki mieliście tak jak my ?26 maja? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Cześc dziewczyny:( byłam na wizycie w wawie i wszystko jest w najlepszym porządku ale w lipcu jeszcze raz musze na jod jechadz ale martwi jedne wazna sprawa wczoraj zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie dzis zrobiłam drugi i wyszedł pozytywnie jetem totalnie roztrzęsiona nieiwem co mam robic zamartwia mnie jedno ze w lipcu mam na przyjecie jodu i dotego momentu nie mozna zajsc w ciąze,mysle isc na usg i dowiedziec sie czy na 100procent jestem w ciązy i teraz niewiem co mam dalej robic w tej chwili jakis pech nademną wisi wiem ze to bardzo głupie zabrzmi ale mysle zastosowc tabletki poronne,,najgorzej jest to ze jak moi rodzice sie otym dowiedzo to mnie wyrzucą z domyu jestem totalnie załamana,zastanawiałm sie tez czy jest to związane z tarczycą ostatnio miałam wynik12,34cos tam bardzo wysoki i tak sie zastanawiam czy ma cos związek z tym juz mi sie4 dzien okres spoznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek mysle ze u Ciebie bedzie tak ze druga polowa tarczycy podejmnie prace calej :) a jak nie wcale nie bedziesz tyla - niby czemu ? jesli wejdziesz w niedoczynnosc lub nadczynnosc lekarze wyrownaja Ci to wszystko tabletkami :) jesli czlowiek nie leczy niedoczynnosci lub nadczynnosci wtedy moze miec problemy z waga :/ ale jesli bedzie bral hormony tak jak bedzie trzeba to z waga nie bedzie zadnych problemow :) bedzie tak samo jak u ludzi bez niedoczynnosci lub nadczynnosci ja tez sie tego balam ale moja lekarz powiedziala ze jak bierze sie leki tak jak trzeba z waga nie bedzie rzadnych problemow :) i miala racje :) na dodatek nie wiem czemu ludzie mowia ze po usunieciu tarczycy czlowiek jest wprowadzany w nad lub niedoczynnosc !!!!!!! nie nie prawda !!!!! moja lekarz powiedziala ze to sa bzdury wyssane z palca !!! ze czlowiek po operacji tarczycy nie jest ani w niedoczynnosci ani w nadczynnosci !! ze takiego czlowieka wogole inaczej sie traktuje i ze jego wyniki badan nie sa porownywane do nad lub niedoczynnosci. pytalam ja tez o wage to powiedziala mi ze takim ludziom jak my nawet latwiej jest schudnac :) :) ja po operacji sporo schudlam :) powiem Ci ze moj brat ma niedoczynosc od urodzenia i jesc chudy jak szkapa hihi :) moja mama ma nadczynnosc i jest za chuda :) poprostu trzeba pilnowac swoich hormonkow :) i wszystko bedzie ok bedziesz mogla tyc i chudnac jak u ludzi z tarczyca :) co do swieta zmarlych - nie mam tutaj nikogo - wszyscy zyja :) :) wiec siedze sobie dzisiaj w domku :) dzien matki byl u nas 13 maja wiec tez troszke inaczej niz w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smajlu85
Hej :) Wpisałem w google odnośnie jakiegoś sanatorium nad morzem po zabiegu wycięcia prawego płata tarczycy z powodu podejrzenia nowotwora pęcherzykowego, i wyskoczyło mi to forum, jest tu niesamowicie Was dużo :)) jestem 4 dni po zabiegu, leczę się w Gliwicach. Czy ktoś z obecnych tutaj osób jest może w posiadaniu wiedzy w jaki sposób można załatwić taki wyjazd ? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia wow.... nie wiem nawet co mam napisac - kochana nie bierz tabletki na poronienie !!!!!! teraz jestes zdrowa a ten jod co masz wziasc w lipcu jest tylko diagnostyczny wiec moze poczekac nawet rok !!!!!!!!!!!! raka nie masz wiec jak nie wezmiesz jodu to nic sie nie stanie !!!! ja jod mialam raz i nastepny bedzie za 5 lat ! wiec tylko w polsce go tak czesto pogaja ( bardzooo czesto zastanawiam sie dlaczego) powinnas isc do ginekologa i upewnic sie czy to napewno ciaza :) a jesli tak to ciesz sie kochana :) bo ciaza to nie choroba hihi :) potem skontaktuj sie ze swoja endo :) nic przeciez sie nie stalo to jest jod diagnostyczny a nie ten ktory zabija raka :) (ja bym sie zmartwila tylko wtedy jakby to byl jod leczniczy ktory bierze sie po operacji) a tak to nie ma czym sie martwic lekarz zamiast jodu zrobi Ci inne badanie :) ktore nie zaszkodzi kobietom w ciazy :) no i jesli to jest prawda i ginekolog to potwierdzi to GRATULUJE !! :) i powiem Ci ze w pewnym sensie zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smajlu85 nie mam pojecia :/ ja nie bylam nigdy w senatorium wiec niestety Ci nie pomoge :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz2612
Proszę o interpretację biopsji, bo do lekarza ide dopiero w piatek: Masy koloidowe, świeże eytrocyty, rozproszone i w drobnych płatach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy. Czy to jest rak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Aśka te testy ciążowe tez nie zawsze są wiarygodne najlepiej idz do lekarza a jak nie to kup jaszcze test z innej firmy . Nie wiem czy ta ciaża by Cię ucieszyla czy raczej zmartwiła ? Mam wrażenie że bardziej niż ciąża i jodem przejmujesz się rodzicami ..... trochę Cię rozumiem ale musisz myśleć pozytywnie i nie stresować się bo juz sam stres opóźnia okres.Ja przed ślubem nie miałam miesiączki 2m-ce myślałam że jestem w ciąży a potem lekarz wytłumaczył mi ze emocje ( dobre takze , w końcu przygotowania do ślubu to stres ale taki pozytywny") moga zburzyć cały cykl. Życzę Ci żeby było tak jak naprawdę chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
dziewczyny to poradzcie mi czy mam isc pierw same usg brzucha zrobic czy isc odrazu do gineokologa wiecie nie ukrywam lepiej by było jakbym nie była tak mnie brzuch od stresu boli ze czasami to swiruje,najgorzejboje sie o ten jod bo niewiem jak pani doktor zareaguje a druga spraw aklecze soe w poradni gastrologicznej i pani doktor mi powtarzała ze jak bende chciała zajsc w ciąze to musze to zaplanowac ale niestety los tak chciał ze tak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo się martwię , wczoraj miałam mały wypadek i uderzyłam dosyć mocno głową,chirurg zlecił rtg ,które zrobiłam oczywiście tak jak myślałam zdjęcie wyszło ok a teraz zamartwiam się ,że mam guzki a podobno nie są wskazane prześwietlenia w obrębie głowy i nawet żałuję że robiłam wogóle to rtg , jak myślicie czy może to mieć zły wpływ na te guzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka wcale nie musisz być w ciąży mnie kiedyś wyszedł pozytywny wynik testu ciążowego a później okazało się ,że wcale nie byłam w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ,że jestem w ciąży wiedziałam od razu ,bo sikałam co 15 minut i biust mi się powiększył.Test potwierdził moje podejrzenia.Też się martwiłam,bo musiałam zajść w ciążę zaraz po szpitalu ,gdzie trafiłam z kolką nerkową i miałam dużo badań ,w tym rtg z kontrastem.Ale maluszek urodził się cały i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz2612
Dziewczyny napiszcie coś na temat mojej biopsji, bo się bardzo denerwuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×