Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość kwiatek 102
Xyz wierze że się strasznie denerwujesz ale ja nic z wyników nie rozumiem więc nie mogę Cię uspokoić sama pytałam na\ tym forum o wszystko . Mam nadzieję że masz wyniki ok i tego Ci życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :) Umówiłam się na wizytę do innego lekarza. Tego którego poleciła mi koleżanka i wyobraźcie sobie, że na prywatną wizytę zostałam zapisana na 13 lipca :/ To ponad miesiąc.. Nie wiedziałam, że aż tyle się czeka :/ Eh i znowu się będę martwić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) otoz jakies trzy dni temu wymacalam sobie guzka po lewej stonie tarczycy. Juz sie zapisalam prywatnie do endokrynologa, ale cos pisalyscie ze dobry sa w Bytomiu. Czy moge liczyc na jakis zaufany kontakt???? Jestem ze Śląska. i jeszcze jedno. Czy mialyscie jakies inne dsolegliwosci ze strony tarczycy orpocz guzka? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga miesiac to wcale nie tak dlugo :) szybko minie :) oby ja guzy mialam 8 lat (tak powiedziala mi lekarz) i nie mialam zadnych dolegliwosci jestes pewna ze to co wymacalas to guz ? moze cos innego ? czasami sam lekarz macajac nasza tarczyce nie jest pewien co czuje i musi zrobic usg - moja lekarz jak mnie pierwszy raz zobaczyla i pomacala po szyji powiedziala ze to chyba bardzooo duza nadczynnosc dopiero pozniej jak zrobila usg zobaczyla guzy i to dosyc spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz wiesz co lekarzem nie jestem ale według mnie to napewno nie rak :-) jest wzmianka o komórkach nabłonka pęcherzykowatego a z tego zbudowana jest tarczyca, myślę, że możesz odetchnąć bo to nie rak, ale powinnas pokazać wynik biopsji endo. aska nie wiem czy mam Ci gratulować czy nie :-( dziecko to radość życia ale w tej chwili ty tej radości nie czujesz. test to nic pewnego tym bardziej, że jednego dnia wyszedł negatywnie a drugiego pozytywnie. Daj znać co dalej uCiebie a ja będę trzymała kciuki by wszystko było dobrze ;-) vertigo miałas mieć kontrol w maju!!!!!!!!!!! jesteś juz po??????????? wróciłaś do domu????????????? co u ciebie????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Oby Ja wspominałam o Bytomiu a konkretnie o klinice w Bytomiu w której operują tarczyce ale ty nawet nie wiesz czy masz chorą tarczyce . Myślę że nawet lekarz rodzinny powinien Ci zrobić usg i już wiadomo czy masz guza na tarczycy , tak właśnie było w moim przypadku a potem dopiero poszłam do endokrynologa . Mogę polecic ci endo z Rybnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za odzew. No mam guzka, czuje go jak macam dol tarczycy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka kulka okolo 1 cm, z drugiej strony tego nie wyczuwam. To moze najpierw usg zrobie, bo do endo troche sie czeka? Poradzcie cos, bo nie wiem co poczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jak sie czujesz sylwia? 8 lat t osporo, jestes calkiem wyleczona??? Troche sie boje co to jest, ale zastanawia mnie fakt ze nie mialas objawow zadnych. Bo mi np wypadaja wlosy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby mowisz ze wypadaja Ci wlosy wiesz co odrazu przyszlo mi do glowy to ze masz nadczynnosc tarczycy i moze stad tez ten guz (przy nadczynnosci czesto wystepuja guzy lagodne) hormony sa rozregulowane i stad moze masz wypadanie wlosow powiem Ci ze guz tarczycy nie objawia sie wypadaniem wlosow musi tu byc jakas inna przyczyna pytasz jak ja sie czuje :) SUPER ! :) :) z guzami chodzilam 8 lat ale nic zlego nie narobil :) (nie mialam przerzutow ani naciekow) mialam pare guzow najwiekszy mial 3 cm ale tylko jeden ktory mial 2,5 cm okazal sie rakiem dzisiaj jestem zdrowa i mam najlepsze wyniki z mozliwych :) mam 0.5 % szansy na to ze choroba wroci - moja lekarz mowi ze jest pewna ze pozbylam sie raka raz na zawsze :) pozatym rak tarczycy to najslabszy rak jakiego mozna miec i jak to jeden lekarz powiedzial na niego sie nie umiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby zapomnialam jeszcze napisac ze najpierw powinnas isc na usg i upewnic sie ze to co czujesz to napewno guz moze poprostu tarczyca Ci sie powiekszyla i masz wrazenie ze to guz. powiem Ci ze ja mialam pare guzkow i to sporych i nie moglam ich sobie sama wyczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, dziekuje Ci za reakcje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie ze u ciebie wszystko ok!!! No wlasnie nie wiem co to moze byc. Tzn mam rozne inne dolegliwosci wlasnie te wlosy mi wypadaja, schudlam mocno, ale teraz znow przybralam, do tego mam jakies mrowienie w lewej stropie (wlasnie po tej stronie mam to zgrubieniena szyi). Boze jak sie boje co to moze byc. Zapislam sie na usg i prywatnie do endokrynologa. Myslalam ze to wole to musi byc na srodku tarczycy, a ja to mam po lewej stronie i nieduze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby nie panikuj :) to co opisujes to problem z hormonami :/ mysle ze moze masz nadczynnosc - skoki wagi nie sa raczej od guza tylko od zle funkconujacej tarczycy (nadczynnosc lub niedoczynnosc) mrowienie oznacza niedobor wapnia - to tez nie ma nic wspolnego z tarczyca - tez tak mialam kiedys ze mi noga mrowila poszlam do swojej endo i powiedziala mi ze to nie ma nic wspolnego z tarczyca lub guzami - kazala mi brac wapn i powiem Ci ze pomoglo :) mowisz o wolach - one moga byc wszedzie !! moja mama je ma juz 17-18 lat na tarczycy i to w paru miejscach - nie czytaj kochana nic na necie bo tak wszystkie informacje sa wyssane z palca ! dodam ze tylko 2% guzow na tarczycy sa zlosliwe wiec u Ciebie napewno to nic zlego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia w kazdym razie zapisalam sie na usg i do endokrynologa. Skad Ty jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrego wybralam ekarza a wolalabym poleconego przez kogos. Jestem ze sląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby jestem z usa - mieszkam tutaj od malego (skad te moje bledy hihi) moze ktos tutaj poleci Ci jakiegos dobrego endo :) ale mysle ze jak pojdziesz na wizyte to odrazu zobaczysz jakie ten lekarz jest :) nic sie nie martw wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Co slychac u Was?? U mnie ok,jak na razie jest fajnie.Upaly ustapily,teraz jest ciut chlodno,ale w sloncu super. Nic ciekawego sie nie dzieje,troche sprzatam jak zwykle,w domu i kolo domu.Musze wykorzystac przyplyw energii,nie wiadomo jak pozniej bedzie... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia u mnie wszystko ok :) jak narazie nic mi nie dolega oprocz bolu ucha (od 2 lat mam z nim problem) ale dzieki niemu dowiedzialam sie o raku :) pogoda u mnie jakas dziwna nie ma slonca ale jest strasznieeeeee duszno :/ a tak to u mnie nic nowego :) w piatek ide na uroczystosc zakonczenia high school (liceum) brata - bedzie odbieral dyplom przed cala szkola i denerwuje sie troszke zeby nie wywalil sie z tego stresu przed wszystkimi hihi w sobote jade na grila uczcic koniec szkoly u brata :) no a za tydzien w sobote juz slub mojej mamy hihi :) :) i tez sie denerwuje bo bede tam tlumaczem ! bede tlumaczyla mezczyzne ktory bedzie udzielal slubu (czesc ludzi na slubie nie umie angielskiego) i boje sie czy wszystko powiem ok - i czy mi sie nie bedzie platal jezyk :) no i czy bede umiala wszystko przetlumaczyc- chyba wanle se kielicha przed tym hihi tak na rozluznienie a co tam u reszty ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he dasz rade Sylwia :) To będzie ważna chwila :D Kurczę ślub swojej mamy, fajne przeżycie ;p A u mnie lipna pogoda.. Zimno :/ Byłam wczoraj u dermatologa. Zbadała mi znamiona tym dermatoskopem (nie wiem czy nie przekręciłam nazwy ;p). Powiedziała, że nie wyglądają podejrzanie, ale 2 są w takim miejscu, że lepiej by było usunąć. Tyle, że muszę to zrobić prywatnie.. :/ Kurczę ciekawe ile to by kosztowało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga no mam nadzieje ze dam rade hehe :) co do pieprzykow to tak myslalam ze sa normalne ale ze bedzie trzeba usunac zeby spodnie o nie nie ocieraly :) tak wlasnie miala moja siostra - miala normalne pieprzyki ale musiala usunac bo ramiaczko od stanika ocieralo o nie :) co do pogody to u mnie dzisiaj 30 stopni i slonce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
cześć dziewczyny:) jutro własnie ide do gineokologa zobaczymy co powie,, ale tak sie zastanawian zrobiłam trzeci test i pokazało mi ze czerwona linia C czyli brak ciązy na kolor czerwony i lekko bezbarwną linie nad t i sie zastanawian czy to oznacza ze ciąza czy musza byc dwie kreki koloru czerwonego boje sie jutrzejszej wizyty jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia spokojnie :) wszysto bedzie dobrze :) ja Ci niestety nie powiem jak czyta sie test ciazowy bo nigdy go sobie nie robilam :) a tu pozatym na testach jest wyraz ''ciaza'' lub ''nie'' nie ma takich kresek ale lekarz napewno rozwieje Twoje watpliwosci :) i pamietaj ciaza to nie choroba :) a jod diagnostyczny zawsze moze poczekac :) zreszta moga zrobic inne badania zamiast jodu :) wiesz co ja byl sie pewnie cieszyla zebym byla w ciazy :) chce bobasa ale sie boje a tak jakbym nie miala na to wplywu to pewnie jakos latwiej by bylo :) zapomnialam kochana ile Ty masz latek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
no jestem jeszcze za młoda 22latamam:) no dzis sie okaze ale mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Aga Ja miałam usuwany pieprzyk prywatnie i płacilam 190zł razem z badaniem histopatologicznym ale to było rok temu i jeden mimo kasy warto było nie bolało nic nawet nie wiedziałam kiedy mi go usunęli ,wynik był za 3 tygodnie ok . Miałam trzy szwy bo był dosć duży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Sylwia Piszesz chcę bobasa ale się boję TY ? Nie wierzę wydajesz mi się osoba która niczego się nie boi .Hi , hi :) Dziewczyny nie odwlekajcie coś wiem na ten temat więc chcę Was uświadomić najlepiej chyba jak się "wpadnie" bo z tą świadomą decyzją to bywa różnie zawsze coś stoi na przeszkodzie i tak sie zwleka zwleka a zegar tyka , Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek chcialam to samo napisac ze najlepiej ''wpasc'' ale nie chcialam urzyc tego slowa hihi :) tylko jak tu wpasc hehehehe nie powiem do narzeczonego wladnijmi hihihihi :) piszesz ze wydaje Ci sie ze niczego sie nie boje - ok kochana ja jestem najwieksza panikara na swiecie !!!! chyba wiekszej nie ma !!! wystarczy byle co a ja chodze i mysle o tym i sie martwie ! czasami jak sie czyms przejmuje to chodze i o tym wkolko gadam i wszystkich wkurzam tym :) co do bobasa to moja mama ciagle mowi ze chciala by juz zostac babcia nawet moja babcia mowi ze moglabym juz miec dziecko :) ale ja sie tylko zasmieje i mowie ze mam czas :) a tak naprawde chcialabym miec juz brzdaca :) juz nie raz ustalalusmy date ale potem ja przekladalismy ze strachu hihihi :) teraz ostateczna data jest - staranie sie w nastepne lato ale zobaczymy jak to bedzie :) asia 22 lata to hmm... mloda ale i nie :) zalezy jaka ma sie sytuacje zyciowa :) mojego narzeczonego mama urodzila go w wieku 18 lat :) (ma mloda mame) :) i powiem Ci ze dzieki rodzinie ktora pomogla wszystko sie ulozylo :) nawet jest zona ojca mojego narzeczonego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Sylwia Znam to co mowisz terminy terminy plany itp . ja miałam to samo ale z drugim dzieckiem hi hi. Syna urodzilam w wieku 22 lat (tak,tak Aska) i mialam plany że za 2-3 lata będzie miał rodzeństwo, 3 lata minęły i malego zapisałam do przedszkola a ja wróciłam do pracy niby na rok na zstępstwo koleżnki , potem jeszcze rok i jeszcze rok potem zrobiłam się wygodna wreszcie sie wysypiałam , jeszcze trochę chcielismy zwiedzić,i znowu rok ,póżniej zaczęliśmy budować dom i znowu 2 pensje były potrzebne więc następne 3 lata , potem wymyśliłam kwiaciarnie i plan się udał:) więc przez kilka lat nie miałam nawet czasu myśleć o potomku, potem mąż zachorowal(2 lata wycięte z życiorysu) i dzis syn ma 20 lat i jest jedynakiem:( Teraz zdaję sobie sprawę że go skrzywdziłam nie dając mu rodzeństwa , ja mam dwie siostry i brata i nie wyobrazam sobie życia bez nich ,a mój syn zostanie sam::( Hi hi ale sie rozpisałami to w dniu dziecka Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek tak to jest czlowiek zabiegany :/ to ze syn jest jedynakiem to nie znaczy ze go skrzywdzilas :) bedzie mial zone wiec nie bedzie sam :) :) przepraszam ze pytam ale czy z Twoim mezem wszysko ok ? napisalas ze byl chory i odrazu pomyslalam ze wszystko z nim dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Tak piszecie o brzdacach:):) Kwiatek 102 Masz racje,nie powinno sie odwlekac ciazy,tym bardziej jak sie ma stalego partnera i odpowiedzialnego,z ktorym chce sie zalozyc rodzine. Tez odwlekalam ciaze ze strachu(problemy z kregoslupem),mimo,ze jestem z facetem od ponad 10 lat to nasz synek ma 3 latka,a ja niestety 36 lat w tym roku!!!I marzy nam sie jeszcze jedno malenstwo,ale ciagle jakies przeszkody,trzeba faszerowac sie lekami itd.Przeraza mnie to bo wiem,ze czasu malutko!!! Tak wiec kobitki,nie ma co sie zastanawiac bo nigdy nie wiemy co nam w zyciu moze plany pokrzyzowac... Aska Jak u ginekologa?? Sylwia Jak ucho?Mam nadzieje,ze juz lepiej. Fajnie,ze za tydzien slub mamy,to wielkie wydarzenie:)A o tlumaczenie sie nie boj,dasz sobie rade!!! Eweliza Teraz Ty sie nie odzywasz,co u Ciebie? Doska Jak sie sprawy maja u Was? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×