Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

eweliza myslalam ze idziesz dzisiaj na pobranie krwi :) nie martw sie jestem pewna ze bedzie dobrze :) wiem ze sie stresujesz ale zobaczysz tym razem wynik bedzie prawidlowy :) nawet przez chwile nie pomyslalam ze cos tam jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas wspolczuje ze u Twojej corci tak wyszlo :/ to znaczy ze nie ma przytarczyc ? czy moze sa uszkodzone ? przewaznie jest tak ze nawet jak nie pracuja to po jakims czasie zaczynaja - wiec chyba u Twojej corki je usuneli :/ no ale tyle dobrze ze leki ktore bierze nie obciazaja watroby - mozesz napisac czy Twoja corcia jest po raku bo zapomnialam juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Witam Cie sylwia, no niestety chyba jej te przytarczyce usuneli, bo miala 2 operacje a przy drugiej niestety tak sie zdarza. Najpierw usuniety byl jeden plat a potem niestety drugi - jestem wsciekla na tutejszych lekarzy ze nie wyslali nas od razu do specjalistycznego osrodka bo by miala jedna operacje tak jak Wy i uniknela by tego no ale cóz zrobic chyba podac szpital tutejszy o odszkodowanie bo niestety ale wyszedl rak Scyntygrafie zrobili jej raz ale byla czysciutka a tg bylo troche podwyzszone stad robia jej tk szyi i klatki no i podobno jak najrzadziej sie odsawia hormon bo to jest pozywka dla raka kazde podniesienie tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
W Gliwicach sa dobrzy specjalisci i my sie zdajemy na nich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Jod jej podali a po jodzie po roku i 3 miesiacach miala odstawienie hormonu i scyntygrafie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas sporo ludzi odstawia hormon :) i wszysto jest ok :) lekarze wiedza na ile czasu mozna go odstawic zeby nic sie nie narobilo :) (tarczyca nie odrosla i takie tam) wiesz co to ze corcia miala usuniete przytarczyce- to tez bardzo rzadko sie zdarza nawet przy ktorejs operacji - mi hirurg tlumaczyla ze nawet jak bede miala 2 albo 3 operacje to nic nie uszkodza ani nie usuna (oczywiscie tego co nie mozna) mialam podejrzenie przerzutu na wezel i lekarze zapewniali mi ze jak bede miala jeszcze operacje to przytarczyce zostana - szybciej mozna uszkodzic strune niz przytarczyce - dziwie sie ze u Twojej corki zostaly usuniete - szczerze to jeszcze nie slyszalam o czyms takim :/ slyszalam o tym ze zostaly uszkodzone ale nigdy usuniete :/ mi to wogole lekarz gwarantowala ze przytarczyce zostana - mowila tylko ze moze uszkodzic mi strune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki!!! Wrocilam z Zakopanego. Ale fajnie bylo. Kulig i te sprawy. No ale trzeba wrocic do rzeczywistosci. Nabawilam sie atopowego zapalenia skory. Lecze sterydem na razie, bo zaostrzony stan sie zrobil. Jakos koszmar. To tez jedna z pamiatek niedoczynnosci tarczycy pewnie i stresow. Jednak to choroba calego organizmu. Przy okazji echa serca dowiedzialam sie ze jakas zastawka sie niedomyka. Zobaczymy co jeszcze. Sylwia Przytarczyczki sa jak male ziarenka pieprzu i bardzo latwo je uszkodzic przy usuwaniu calej tarczycy, bo one sie tam znajduja. Ja mam usunieta jedna, trzy zostaly ( a lekarz przy operacji znakomity).Pomimo zostawienia trzech mam i tak problem z wapniem. Lekarz stwierdzl ze wlasnie ta jedna usunieta moze byla najwazniejsza. Usuniecie lub uszkodzenie (zgniecenie, przeciecie) przytarczyczek zdarza sie dosyc czesto, szczegolnie wsrod lekarzy malo doswiadczonych w tego typu operacjach. Ja sie strasznie boje brania wapna bo szkodzi bardzo na nerki ( kamica). Eweliza Zobaczysz, ze bedzie dobrze z Twoim markerem. Na 100%. I nie dlatego to pisze ze Cie pocieszam. Zobaczysz. Taka malenka ilosc ktora sie pokazala w tamtym wyniku to tylko pomylka nic wiecej. Juz teraz wiem, ze gdyby cos sie dzialo powaznego musialo by byc tej tyreglobuliny duzo, duzo wiecej. Ja czekam do maja z tymi badaniami, a wtedy pewnie tez bede miala stracha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Wasnie nie wiemy czy te przytarczyczki zostaly uszkodzone moze i tak moze one sa nie wszystkie musi brac 2 razy po 1 mg calperosu i 1,25 alfadiolu to troche duzo no ale co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia u mnie pobierają krew przez siedem dni w tygodniu, i ja zawsze robię w weekend badania, ale z racji że wyszly mi tutaj takie dziwne wyniki postanowiłam że pojadę teraz i zrobie gdzie inndziej badania.Kurcze tylko 40 km dalej a wynik mam miec na drugi dzien a u sibie prawie dwa tygodnie czekałam. Kurczak alab - takie laboratoria - mają szeroką sieć swoich laboratorii sporo w warszawie- slyszałas coś o nich ??? dzieki za wsparcie. Cały czas pamietam i mysle o wizycie u czetwer.... i jej słowach że będzie dobrze i tego sie trzymam. Super, że wypoczełaś i wróciłas do nas cała hehe :D Chetnie bym wyjechała gdzies i zapomiala o wszystkim ( marzy mi się taki beztroski tydzien hehe ) mamakas kochana a nie macie gdzies na wypisie albo na histopacie czy opisie operacji gdzies napisane czy przytarczyczki sa usuniete czy są? wiesz mi sie udało i operowała mnie naprawde bardzo dobra doktor, ale zdarzaja się tacy lekarze co brakuje im fantazji i wiedzy. Szkoda że nie trafilyście w fachowe ręce. Domyslam sie że córka szła na operacje łagodnego guza a potem okazało sie że to rak. Ja powiem wam jedno że nigdy bym nie połóżyła się świadomie i dobrowolnie w moim szpitalu. To zwykła rzeźnia i nic więcej !!!!!!! nie wiem jak to napisać, ale wiem że część lekarzy to poprostu pomyliła sie z zawodem i nigdy tego fachu nie powinni wykonywać!!!! ASKa chyba już wrócilaś z tej kontroli - daj znac !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
witam ponownie kolezanki dziewczyny wiecie co ja juz niewiem co mam robic jak wiecie bylam w dwoch szpitalach no i w dwoch mnie nie przyjeli na izbie przyjec kiedy robili mi badania rozmawialam z lekarzem no i wspomnialam o guzkach tarczycy i ze biore euthyrox 37.5 a on mowil ze na guzki nie bierze sie tabletek tylko sie je obserwuje powiedzial ze mam niedoczynnosc tarczycy a moje tsh od poczotku to 1.34,0.95,0.78 i tak sie trzyma to jaka to niedoczynnosc poszlam do edo a on mowi ze nie musze brac albo zebym brala bo to jest mala dawka hormonu ludziom mlodym guzki moga zniknac po tym ale nie musza ja od dwoch lat biore euthyox i co pol roku robie usg tarczycy i wynik jest taki sam nie wiem co teraz mam robic brc czy nie bo po co watrobe obciazac lekami przeciez zdarzymy jeszcze nalykac sie tych prochow co wy na to jak byscie postapily na moim miejscu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie brała , skoro nie masz niedoczynności to po co, guzki jak by miały zniknąć to już by znikły po dwóch latach, no ale to tylko moje zdanie oczywiście zrób jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Niestety nie slyszalam o alab-laboratoria. Widze, ze faktycznie maja sporą siec tych miejsc pobran. Wazne jest to zeby robic w jednym miejscu zawsze. Wiem tez ze najbardziej wiarygodne wyniki sa w Gliwicach, no ale coz, przeciez nie bedziemy tam jezdzic na pobranie krwi. Ale tak sobie mysle, czy nie moglabys tego rodzaju badania wykonac na Saszerow w tym oddziale Medycyny nuklearnej. No nie chce Ci krecic w glowie. Jak masz taka sytuacje, ze chcesz podejrzec to moze faktycznie zrob to w tym alabie a lekarz i tak bedzie wiedziala jak do tego wyniku sie ustosunkowac. Moze warto te przeciwciala razem sprawdzic. Te Antyteroglobulinowe ATG. Wiem ze robione razem tyreoglobulina daja lepszy obraz dla lekarza. No ale to lekarz lepeij wie co Ci zlecil. Ale naprawde, nie denerwuj sie bo spoko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamakas To troche dlugo trwa, wiec pewnie male szanse zeby przytarczyczki podjely prace, ale moze warto znalezc dobrego endo ktory sie specjalizuje w chorobah przytarczyczek i nadnerczy. Wiem, ze istnieje mozliwosc przeszczepu tych malutkich narzadow. Warto popytac przynajmniej. Moje na razie slabiutko sobie radza, ale jeszcze mam nadzieje. No ale jak nie zaczna w koncu sobie radzic to bede musiala tez sie tym zainteresowac. Juz mam problemy z kamica, a znowu boje sie przerwac jedzenia wapna, zeby tęzyczki nie dostac. Czasem warto troche tych lekarzy pomeczyc o dodatkowe badania. Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja1978
Kochani, czytam to forum od jakiegoś czasu i trochę mi lżej, bo trochę więcej wiem ;) Czy ktoś z Was miał operację w szpitalu grochowskim w Warszawie? Ja mam w połowie marca.... Dajcie znać proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Kurczak 2 dzieki za informacje, wiem slyszalam, ze na Banacha w Warszawie robia , przeszczepy tych przytarczyczek ale ze czesto one sie nie udaja i po jakims czasie one obumieraja, Sprobujemy sie tym zainteresowac i cos sie dowiedziec Jak by to bylo dobrze gdyby sie udalo i nie trzeba by lykac tyle tych tabletek. Eweliza , ja wiem ze tg i atg powinno byc robione w jednym osrodku bo moga wychodzic roznice , zalezy jak metoda jest to robione np w Gliwicach do czerwca 2009 r. byly badania robione metoda TRACE natomiast po tym terminie sa robione metoda ECLIA Ta nowa metoda daje okolo dwukrotnie wyzsze wyniki niz pprzednia metoda TRACE i lekarz bierze to pod uwage ta metoda jest bardziej czula Dowiedz sie jaka metoda robia u Ciebie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak dla mnie lekarz dala 100% gwarancje ze nie bede miala problem z przytarczycami - nie kazdy ma przytarczyce tego samego rozmiaru - i tyle samo (niektorzy moga ich miec nawet 8) wiec Ci co maja je mniejsze lub mniej- pewnie trudniej dla lekarza je oszczedzic :) u mnie lekarz mowila ze moze uszkodzic stryny glosowe - ale wtedy nawet o tym nie myslalam tylko chcialam jak najszybciej isc na operacje :) Sonia u mojej mamy guzy zmikaly dluzej niz 2 lata - wszystko zalezy jak duzy jest guz - dodam ze najwieksze guzy tylko sie pozmniejszaly - a te male zniknely aja1978 z jakiego powodu masz miec operacje ? moze napisz cos wiecej o sobie :) kenia kurcze i znowu jeden lekarz mowi jedno drugi drugie - ciezko cos doradzic :/ jak nie masz niedoczynnosci to nie ma co brac lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja1978
Wiesz co, mam guza tarczycy od 5-6 lat, usg, trzy biopsje - niby guz łagodny, ale pewności nigdy nie ma.... Leczyłam się kilka lat u endokrynologa - bardzo wysoka prolaktyna. 5 lat temu zauważyłam na środku szyi guz. USG, biopsja - zmiana łagodna. Hormony w normie. Guz kontrolowałam, co ok. rok usg i biopsja. Ostania biopsja - wyniki: Grupy i płaty normotypowych tyreocytów, krople koloidu oraz rozproszone makrofagi. To było rok temu. Teraz usg - guz się trochę powiększył (niewiele) Echogeniczność miąższu tarczycy obniżona. Na pograniczu cieśni i prawego płata guzek z cechami zwyrodnienia płynowego o wym. 18x13x11 mm. Wzmożone unaczynienie na obwodzie guzka. Brak zwapnień. Co ważne, dopiero teraz okazało się, że mam też Hashimoto - b. wysoki poziom przeciwciał - nie mam w domu wyniku. Zmieniłam lekarza z różnych powodów. Trafiłam do innego, który stwierdził, że trzeba wycinać, a nie kontrolować. Operację mam w połowie marca. To tak po krótce o mnie... pozdrowionka;) aja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Nie o to chodzi, zeby sie spierac tutaj, ale dobrze, badzmy w takim razie bardzo precyzyjne : 1-8 małych gruczołów, z reguły 4 układające się w dwie pary: dwa pod dolnymi i dwa pod górnymi biegunami gruczołu tarczowego, osadzone na jej tylnej powierzchni. Ich rozmiary są niewielkie (ziarenka pieprzu), z reguły ważą razem ok. 100 mg (0,1grama). Mnie chodzilo tylko o to, ze nie kazdy lekarz, a moze inaczej: bardzo dobry lekarz potrafi je odpreparowac przy operacji. Trafilas na dobrego lekarza. Ja tez a mimo wszystko tak malenki narzad latwo jest uszkodzic tak samo jak struny glosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Adam Nie mam pojęcia czy jakieś wyniki mi się zmieniały jak zrobiłam wyniki to zawsze oglądał je lekarz i zawsze były w normie :) Dziewczyny ile czasu po operacji robiłyście badania krwi , no wiecie tsh , ft bo nie mam pojęcia . Jutro jadę na kontrolę do szpitala i odebrać wyniki hist-pat więc okaże się co będzie dalej , tak bardzo bym chciała żeby byył ok i żebym więcej nie musiała oglądać tego szpitala Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, Dawno mnie tu nie było bo nie miałam czasu. Jutro w końcu po 6 tygodniach nadejdzie moment kiedy moja Siostra wróci do domu do Dzieci :) W końcu ten czas minął. Ona czuje się w porządku, już nie może się doczekać kiedy zobaczy Bąble. Jeśli chodzi o chorobę to nic więcej nie wiemy. Wizytę w marcu a kolejne szczegółowe badania za 3 miesiące chyba. Mam nadzieję, że te gówna na płucach zniknął po tym jodzie... Pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek Ja robiłam 4 albo 5 tyg po operacji pierwsze badania krwi na tsh i ft. Dziewczyny i chłopaki od jutra zaczynam jod radioaktywny więc trzymajcie za mnie kciuki bo strasznego pietra przed tym wszystkim Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
walna dyszka za ciebie ;) będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Eweliza Bdzie dobrze, trzymaj sie jutro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas jutro to nic gorzej bedzie we wtorek hehe. Na jutro jestem spokojnie nastwiona ale już wiem że we wtorek to bedę bała się otworzyc kopertę z wynikami. Dodatkowo we wtork mam wizytę u ginekologa ( roczny przegląd i cytologia ) Doszłam do wniosku że nie bede przekładać tj wizyty bo jak wyjdą mi złe wyniki to pewnie czeka mnie pobyt w szpitalu. Jdnym slowem wtorek będzie dla mnie dniem pełnym nerwów hehe Dopytam jutro jaką mtodą będą mi oznaczć tyreoglobulinę. endo kazała mi powtórzyć tg, atg, tsh no i oczywiści sprawdze wapno. Ciągle sobie przypominam jej lajtowe podjście do tego mojego wyniku i głęboko wierzę zę ten we wtorek bedzie dobry albo chociaż niższy niż ostatni hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek trzymam kciuki za twój jutrzejszy wynik !!!!!!!!!!!!! jaaaa Super, ze siostra wreszcie do dziciaczków wraca. Pewnie juz ni może sie doczkać i dzieci też. Zobaczysz z każdym dniem siostra bdzi mieć coraz lepsze wyniki aż wreszci pozbedzie sie tego dziada całkowice. Dostała podwójną dużą dawke wieć nie ma opcji w coś jej na płucach jeszcze świeciło. Będzie dobrze - zobaczysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak ja sie nie spieram :) (nawet mi to przez mysl nie przeszlo) :) przeciez jak napisalam to co ja wiem -to chyba nie spor ? :) widzialam ze skopiowalas ta informacje o przytarczycach to z neta - a mi nie o to chodzilo :) moj lekarz twierdzi ze kazdy czlowiek jest inny i nie ma co brac informacji z internetu :) napewno sa przypadki gdzie sie uszkadza przytarczyce (nie powiedzialam przeciez ze nie)- ja mowilam tylko i wyloncznie o mnie i co mi powiedziala lekarz na moj temat :) :) chyba poprostu sie nie zrozumialysmy :) aja bedzie dobrze :) operacja to nic takiego :) kwiatek trzymam kciuki za wyniki - bedzie dobrze :) odezwij sie jak juz bedziesz wiedziala co i jak :) co do badania krwi to kurcze juz nie pamietam - ale chyba po wizycie z endo (pierwsza wizyta po operacji) czyli gdzies tak z miesiac po 1987Jaaa ciesze sie ze sie odezwalas - myslalam czasami o Twojej siostrze :) bedzie dobrze - jestem pewna ze jod sobie z tym cholerstwem poradzil :) eweliza kochana trzymaj sie ! trzymam kciuki - BEDZIE DOBRZE !! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza nie bedzie nizszy tylko idealny ! :) zobaczysz :) wspolczuje Ci tego stresu - wiem co przerzywasz - ale tak jak piszesz lekarz powiedzial ze to nie mozliwe wiec tego sie trzymaj ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Jutro się odezwę dzięki Adam dzięki za ta dyszka hihi oddam przed operacją, może nawet więcej:),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
kwiatek 102 ja badanie krwi mam robic po 6 tyg od operacji Bulka601 trzymaj się :) wszystko bedzie dobrze, strach ma wielkie oczy i zobaczysz ze niedlugo bedziesz sie z tego smiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczku Mam pytanie odnośnie przytarczyc ......ja nie wiem czy je mam czy nie w opisie po szpitalnym nic na ten temat nie pisze .... kości mnie bolą strasznie..nerwobóle.....za dużo wapnia nie chce brać bo boje się kamieni na nerkach.... czy można brać sam Alfadiol bez Calperosu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×