Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

aja ja mam podobną sytuację jak ty, guzki na tarczycy i hashimoto , dwie biobsje miałam, ostatna też coś tam mówiła o guzku koloidowym , robię raz w roku usg i moje guzki nie rosną ,jeden malutki zniknął, mój endokrynolog nic nie wspomina o konieczności operacji, ale ja to już sama nie wiem czytałam gdzieś ,że guzki i jednocześnie hashimoto to może być wskazanie do zabiegu , co ci powiedział twój endokrynolog , dlaczego trzeba usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren53 Wiesz ja juz sama glupieje z tym wapniem. Musze go brac , bo mam niski poziom. Jednoczesnie mam malutkie kamyczki w nerkach. Robie w ten sposob: biore wapno przez jakies dwa miesiace i zrobilam przerwe miesieczna. Teraz znowu zacelam brac. Kupilam sobie taka paste BEBELIZYNA i pije raz dziennie. Bardzo dobra nawet profilaktycznie przeciw kamicy. Wiem ze witamina D3 powoduje wzrost ilości wchłanianego wapnia z przewodu pokarmowego i jego stężenia we krwi, co jest rezultatem zwiększenia syntezy białka odpowiedzialnego za transport wapnia z jelit do krwi i nasilenia wchłaniania zwrotnego w kanalikach nerkowych. Wiec sama witamina D3 jest bezcelowa w zasadzie. Natomiast zbyt duzo wit D3 powoduje wzrost fosforu we krwi i z tego moze tez dojsc do kamicy. Mysle ze lepszym rozwiazaniem jest branie wapna codziennie + wit D3 co drugi dzien i zrobic przerwe na jakis czas. Wogole to mam zamiar za pare dni zrobic badanie na poziom D3 we krwi. Natomiast moze warto zrobic badanie na wydalanie wapna w moczu. Moze tracisz go z jakiegos powodu. Zainteresuj sie tym. Mnie tez bola kosci, szczegolnie jak wstaje rano. Pozdrawiam Cie kochana. Trzymaj sie. Acha,Iren jesli mozesz to rob sobie sok z jednego buraka, dwie marchwie i pol jablka. to naprawde dziala super na organizm w naszym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Ja, poniewaz wiedzialam ze mam problemy z nerkami juz przed operacją uczulilam moja lekarz na te przytarczyczki i w wyniku histo mam wyraznie napisane ze wraz z tarczyca odnaleziono fragment przytarczycy. Z tad wiem ze trzy mi ocalaly a jedna niestety przecieta zostala. O tym czy pozostaly jakies przytarczyce i zaczely pracowac swiadczy badanie na Parathormon. Jesli to badanie jest w normie jak u mnie, a poziom wapna jest niski to albo po jakim czasie wroci wszystko do normy, albo tracimy wapno z moczem, bo sie nie wchlania. W naszym przypadku grozi ostra osteoporoza, wiec trzeba byc czujnym. Jeszcze troche i obie bedziemy na szczegolowych badaniach, wiec moze warto wtedy lekarzy uczulic na te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak bardzo dziękuję za odpowiedź ..... pójdę jutro zbadać sobie wapń,fosfor ,magnez i jak piszesz może D3 a to badanie,, na wydalanie wapna w moczu,, to robi się z moczu czy krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.......chyba mam SKS ....wiadomo że z moczu.......ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Ja jeszcze tego badania nie robilam, ale wiem ze to jest badanie oznaczenia dobowego wydalania wapnia z moczem. Zrob sobie stezenia wapnia lub wapnia zjonizowanego ( w szpitalu robia wlasnie takie) i fosforu w krwi. A ja znowu pedze ratowac dzieciaki swoje, bo cala rodzinka ma grype zoladkowa. Ugotowalam marchwianke, kupilam Smecte i Nitrofurazyd i lece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wic tak !!!! pojechałam na pobranie krwi i : wapno, tsh, przeciwciała - bedą jutro tyreoglobulina - za 7 dni na szczęście mam podgląd przez intrnet więc mog sprawdzać czy wyniki już są. Nie wiem czemu ale jakoś spokojnie, bez nerwa czkam na wyniki :-) spytałam jaką metodą oznaczają ale pani nie wiedziała bo próbka bedzie wysłana do warszawy. Mam dzwonic do laboratorium jak nie bedzie napisane na wyniku jaką metodą to oznaczali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza bedzie dobrze :) troche lipa ze musisz czekac tydzien no ale jak trzeba to trzeba :) wiesz co ja tez tak mam czasami ze jak ide na badanie to podchodze do tego obojetnie -sama nie wiem czemu tak mam - ale jestem wtedy pewna ze wszystko bedzie ok :) i powiem Ci ze takie nastawienie jest najlepsze :) ide sobie na ludzie i mam wszystko w.... :) trzymaj sie - i nie mysl teraz o wynikach :) bedziesz sie niepotrzebnie stresowala a i tak beda dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza I tak trzymaj, nie masz sie co martwic. Musi byc dobrze!!! Ja sobie tez zrobie takie podstawowe badania, moze w tym tygodniu. Jakas jestem ostatnio taka niespokojna, ciagle stresiki mnie dopadaja, slabo spie. Nawet sie zastanawiam czy nie pobrac tego Sedatif PC. Czy ktos z Was dziewczynki, chlopaki go stosowal moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Już jestem po kontrolnej wizycie i po odbiorze wyników, no więc dziewczęta i chłopcy jestem ZDROWA:):):) wyniki mam bardzo dobre żadnych komórek rakowych nie stwierdzono!!!!! Ale opowiem Wam czego się dzisiaj dowiedziałam, no więc kontrolował mnie ordynator który jak się dopiero dzisiaj dowiedziałam robił mi operację i powiem Wam że jak narzekałam na cały personel to po dzisiejszej wizycie jestem mile zaskoczona . Lekarz przede wszystkim miał dla mnie czas najpierw mogłam pytać o co tylko chciałam, a później sam zaczął mi wszystko krok po kroku tłumaczyć bardzo "ludzkim" jezykiem Powiedział mi np. że nie wszyscy mamy mamy dwa płaty tarczycy że niektórzy maja trzy i ja właśnie tak miałam ,ten trzeci płat nazywany jest płatem piramidalnym jest tak naprawde zbędny bo moze powodować nawet bez guza uczucie guli w gardle , mówił też o przytarczycach że większość ludzi ma 4 a niektórzy mają więcej ale zawsze są w ilosci parzystej, że rana po operacji szybciej się goi jeżeli się ją nagrzeje( np. ciepłym prysznicem lub nawet suszarką do włosów) i na ciepło smaruje maściami co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Acha jeszcze powiedział mi że mam brać ten euthyrox 75 i po miesiacu od operacji zrobić badania tsh zeby się dowiedzieć czy dawkę zmniejszyć lub zwiększyć i znowu dowiedziałam się się od niego że w internecie ponoć zachwalają nową , bardzo skuteczną dietę właśnie tym lekiem i że miał pacjentkę która brała na własną rękę dziennie 5tabletek 100 żeby schudnąć i niby schudła ale była w bardzo ciężkim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek bardzo sie ciesze ze wszystko jest ok :) wiedzialam o tym trzecim placie - ale to zdarza sie bardzoooo rzadko - w sumie to nawet o tym nie myslalam bo mialam dwa platy :) nawet jakbym miala trzy to i tak bym sie tym nie przejela bo to normalna rzecz :) uczucie guli tez mialam ale spowodowane stresem :) tak jak pisalam kazdy organizm jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek supr informacj, ale najważniejsze że wynik dobry !!!!! :D :D :D :D :D :D cisze się że teraz ordynator Cię tak miło zaskoczył i dzieki temu my też mamy dodatkowe informacje. Mam nadzieję, że bedziesz mimo wszystko dalej do nas zaglądać !!!! jeszcze raz gratuluję z całego serca tak wspaniałego wyniku :-) kurczak zrób te wyniki, bedziesz spokojniejsza i wtedy może się troszke uspokoisz jak bedą dobre. Mam nadzieję ze nic poważnego się u Ciebie nie dzieje i może to tylko zmczennie i wyobrażnia która w naszym przypadku jest potrafi nam płatać figle. Wiesz o tym środku nic nie wiem, więc nie doradzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Dzięki dziewczyny Oczywiście że będę zaglądać na forum jak zawsze ,czasami się nie odzywałam bo nie zawsze mogę coś na temat powiedzieć ale czytam Was codziennie , w końcu prawie rok temu znalazłam to forum i w tych najgorszych momentach to własnie forum czyli Wy pomogłyście mi najbardziej i powiem Wam jedno że tak jak mówicie największym naszym wrogiem jest stres i złe myśli , najlepiej tak jak pisze Sylwia mieć to wszystko w ........ a wszystko się ułoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
bardzo się cieszę, że wszystko jest OK ordynator to spooko lekarz ;) miałaś dużo szczęścia, że to on ciebie operował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Kwiatek Gratuluje super wyniku!!!Ciesze sie razem z Toba:) Eweliza Nie denerwuj sie,na spokojnie wszystko.Bedzie ok:) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,jestem tu nowa i chcialabym zaczerpnąć Waszej wiedzy,otóż od dwóch lat jestem pod obserwacja endokrynologa,po dwóch biopsjach wykryto u mnie guzek drobnopecherzykowy z torbiela pokrwotoczna,nie brałam żadnych lekarstw gdyż lekarz stwierdził ze niczym się to nie leczy a po dwukrotnym sciagnieciu płynu nie wchłonął się więc jest do wycięcia,oczywiście tak jak wszyscy mam stracha przed operacją ,mam bardzo mała wiedzę na ten temat,proszę o radę i informacje,mieszkam w Szczecinie i nie wiem jaki wybrać szpital,niektórzy mówią ne na Uni Lubelskiej,inni ze w Policach są dobrzy lekarze i dużo osób tam jeździ ,koleżanka doradzała mi wizytę u laryngologa lub foniatry przed operacją i zdziwiona ze lekarz sam mnie nie skierował sama już nie wiem,leczę się tylko u jednego lekarza za tydzień idę na wizytę i da mi skierowanie do szpitala jeszcze tylko wyniki z krwi zrobię ,5 lat temu robiłam tsh i było w normie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarby moje o to wyniki : wapno 9,2 mg/dl zakres 8,1-10,4 tsh 0,032 uIU/ml atg < 15 U/ml jeszcze tylko jeden najważniejszy wynik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Kwiatek super wyniki. Eweliza masz dobry wapń i nic nie łykasz to dobrze , a ATG jakie miałaś wcześniej teraz też dobre pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Kurczak nie martw sie daremnie tylko idź zrób wyniki , po 3 miesiącach się robi i napewno będą dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas ostatnio miałam robione ATG jak byłam w szpitalu na kontroli i wynosiło ono tak: - jak mnie przyjeli 26,684 U/ml - po zastrzykacgh z tyrogenu 24,458 U/ml wapno ostatnio mam dobre ale zdarzalo się że spadalo do dolnej granicy normy. Na szczescie nic nie musze brac, tylko pilnuję by codziennie wciągnąć cościk z wapnem. kto mi powie dokładnie o czym świadczy ATG?????????? zenki operacja tarczycy to niec strasznego. poczytaj wczesniejsze posty a zobaczysz że wszyscy panikowali a potem sie śmiali. Nie jestem z twoich stron więc nie doradzę Ci gdzie najlepiej sie operować ale pamietaj że to twój wybór i nie podejmuj decyzji pochopnie jak masz jakieś wątpliwości co do lekarza bądx szpitala. Niektórzy mają skierowania przed operacją do laryngologa czy foniatry.Ja przed operacja ani po nie musiałam korzystać z usług tych specjalistów. może odezwą się niedlugo osoby co niedawno byli operowani i podzielą się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
A tg to przeciwciała antytyreoglobulinowe, jak spadają to dobrze, bo u niektórych nie chca spadać i wtedy lekarze sprawdzają czy cos się nie dzieje a u innych sa w ogóle nieoznaczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaona6
Kochani, jestem nowa, czytam Was od jakiegoś czasu, też będę mieć operację u dr Stachlewskiej. Mam guza ok 2 cm.... ;( Zdecydowałam się na Damiana, napiszcie jak było, jeśli ktoś miał tam operację... Będę wdzięczna za każde informacje!!! pozdrawiam, ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Zenki to ja chyba jestem nowicjuszką na tym forum (jeżeli chodzi o termin operacji) ,jestem trzy tygodnie po operacji więc jeszcze wszystko dokładnie pamietam hihi no więc moim zadaniem jest przekonać Cię ze tak naprawdę nie ma sie czego bać , trochę dziwnie to wszystko brzmi bo ja baaaardzo sie bałam ale jak widzisz przeżyłam a skoro ja to wytrzymalam to i Ty wytrzymasz:) Ja najgorzej wspominam sam pobyt w szpitalu , dlatego ze trzymali mnie tydzień przed operacją ( ale to jest podobno ewenement) no i warunki tez wiele dawały do myślenia no ale Ty jestes z innego regionu więc na pewno będziesz leżeć 3-4 dni i będziesz w domku pytaj o co chcesz a na pewno odpowiemy w końcu na tym polega to forum i powiem Ci że dobrze trafiłas bo ja szczerze mówiąc nie wiem jak bym sobie poradziła gdyby nie dziewczyny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zobaczysz nastepny wynik tez bedzie super :) pisalas ze masz podglad na kompie - a mozesz tez tak odebrac wynik czy musisz isc osobiscie ? kurcze mysle ze lepiej by bylo jakby w polsce bylo tak ze odbiera sie wynik e-mailem - mniej wtedy chodzenia I martwienia sie - ja swoje wlasnie tak odbieram tylko ze lekarz jak wysyla zabezpiecza e-mail specjalnym haslem zebym tylko ja mogla go odczytac :) zenki spokojnie :) tak jak juz pisala eweliza - operacja to nic strasznego :) chociaz rozumiem Cie ze sie boisz - to ze nie masz skierowania co laryngologa lub foniatry to normalne - ja tez nie mialam i wiekszosc dziewczyn tutaj tez nie - wiec kolezanka niepotrzebnie Cie nastraszyla :) niestety nie doradze Ci w jakim wszpitalu jest lepiej ale wiesz co mowisz ze masz swoja endo - ona napewno wie gdzie jest dobry szpital :) mnie wlasnie na operacje wyslala endo (sama wybrala mi szpital i hirurga) szkoda ze Ci sie te guzki nie wchlonely :/ no ale niestety nie u wszystkich sie wchlaniaja onaona z jakiego powodu masz operacje ? Twoj guz jest spory ale jeszcze nie taki ogromny - ja mialam wieksze (dwa po 3 cm) i nie byly rakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Ciesze sie ze wyniki masz dobre. Niskie Atg to dobrze. Wysokie swiadczy o stanie zapalnym ( tak ogolnie mowiac). Ja mam wysokie Atg i wtedy te przeciwciala nie pozwalaja odczytac jednoznacznie TG. Jakby to powiedziec: przy wysokich ATG wysoki poziom TG nie swiadczy o raku. Czyli teraz twoj wynik TG powinien byc niski, co na 100% bedzie u Ciebie, zobaczysz :) onaona6 Nie moglas lepeij trafic dziewczyno. Glowa do gory i o nic sie nie martw. Nie dosc ze w Damianie warunki sa LUXUSOWE to jeszcze dr Stachlewska. Chyba sama masz swiadomosc co do Pani doktor i jej umiejetnosci skoro tam trafilas. Mamakas Dzieki za slowa otuchy. Takie badania na markery to dopiero w maju. Bardzo sie boje jednak tych badan. Nie ma sily na to zebym do tego czasu sie uspokoila. A sama tego badania nie chce wczesniej robic. Jaka ja bede szczesliwa jak ten marker bedzie prawie zerowy. Bede szalec z radosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaona6
Dziewczyny, bardzo dziękuję, czytałam sporo o dr Stachlewskiej i lekarze też ją polecają. Straaaaasznie się boję - bólu, wynku wycinka histopoatologicznego i takich tam.... Ale co ja mówie, przecież Wy to wszystko znacie z doświadczenia ;) Wiem, że operacja to pewnie nic takiego, ale to jest wiedza, która przychodzi już kiedy jest się po! U mnie niby duzo wskazuje na guz łagodny, ale niespodzianek bywa całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
do onaona6 nie martw się ja będę wycinany 2 kwietnia moje guzy to przy twoich to giganty tak samo jak guz kwiatka jestem pewny że będzie Ok u ciebie rownież. wiem strach ma wielkie oczu wiem to po sobie będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onaona6 Jesli chodzi o bol to wogole nie masz sie co martwic. Nie pozwola tam na to. Opieka cudowna. Zaufaj im. Pokoje klimatyzowane z TV. Relaks. Nie czujesz szpitala. WSzystko sie dzieje w przemilej atmosferze i tak szybko, ze zanim sie obejrzysz, wyjdziesz do domu zupelnie zdrowa. Ja bylam 4 pazdziernika operowana a 6 juz pisalam tu na forum i latalam po sklepach tego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×