Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość myszax73
moje guzki są hipoechogeniczne-te gorsze niestety,z tego co wyczytałam,dwa mam "stare",jeden "świeży",czekam na wyniki z badania krwi,moja endo powiedziała,że na razie nie ma mowy o usuwaniu,jeżeli się mocno obawiam,to mogę zrobić biopsję,ale to moja decyzja,ale i tak jestem zdenerwowana,guzki wykryłam przypadkowo...podczas usg piersi,na własne życzenie zreszta,nikt mnie nie kierował. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszax73
do MAJKA60 Dzięki za dodanie otuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja bym nie zwlekała z operacją. Mój guzek miał nie być grożny, a okazał się rakiem po biopsji. no chyba, ze biopsja jest wiarygodna i rzeczywiście mówi, ze to nic złego. Ważne, aby była zrobiona na właściwym guzku, bo różnie pacjenci mięli, a potem szły przerzuty w węzły szyjne :-(( Nie czekałabym... Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MYSZAX 73 PRZEDE WSZYSTKIM PRZYCISNIJ ENDO NIECH CI DA SKIEROWANIE NA BIOPSJĘ. A CO ŁASKI CI NIE ROBI, TO JEJ OBOWIAZEK.ALBO ZMIEŃ ENDO.Z TYMI ŁAGODNYMI GUZKAMI TO RÓŻNIE BYWA.TO TWOJE ZDROWIE,WIĘC STARAJ SIĘ O JAK NAJLEPSZE LECZENIE.JA MIAŁAM PODOBNY PRZYPADEK.JEDEN MAŁY GUZEK KOLOIDOWY CZYLI ŁAGODNY.ENDO TWIERDZIŁ,ŻE NIE MA SENSU CIĄĆ, BO TEGO TYPU GUZKI,TYLKO W 5-CIU PROCENTACH ULEGAJĄ ZEZŁOŚLIWIENIU,WIĘC RYZYKO JEST NIEWIELKIE.CO ROKU BIOPSJA.PRZEZ 7 LAT BYLO OK. AŻ W STYCZNIU SZOK-RAK BRODAWKOWATY.I DO KOGO MAM MIEĆ PRETENSJE? ENDO - NO CÓŻ CZASAMI TAK BYWA.CZASU JUŻ NIE COFNĘ.TERAZ ZMAGAM SIĘ Z TYM WSZYSTKIM, ALE JEST NA DOBREJ DRODZE. TAK WIĘC BADZ CZUJNA,NIE DAJ SIĘ ZBYĆ .TO TWOJE ZDROWIE A NIE ENDO.POZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszax73
skierowanie na biopsję mam już,ale boję się wyniku...potem ruszy ta cała procedura szpitalna,co robić? a co by było gdybym nie wykryła tych guzków? tak sobie myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Myszax73 czytasz tu bardzo rónze opinie, z bardzo róze ludzkie doświadczenia to co pisze Majka 60 jest udziałem wielu osób ale jest tez inna strona, ze 7 lat temu Majka mogła mieć zabieg i po tych 7 latach tarczyca ezeli zostawiono by kawałek mogła odrosnąć z guzami i tym niestety rakiem brodawkowatym. Bo nigdy nie wiadomo kiedy ten rak się pojawił tak jak więszkośc z nas nie miała pojecia o guzach tylko przydakowe badania w wielu przypdkach pokazały to, ze mamy guzy. Musisz miec pełna diagnozę a decyzja co do leczeni zależy od Ciebie i lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO AGA 68 MASZ RACJĘ NIGDY DO KOŃCA NIE WIADOMO,KTÓRA DECYZJA BYŁABY NAJLEPSZA.JA OPISAŁAM TYLKO SWÓJ PRZYPADEK.RÓWNIE DOBRZE MOGŁOBY BYĆ,TAK JAK PISAŁAŚ.BYWA TEŻ, ŻE NIEKTÓRZY ŻYJĄ CAŁE ŻYCIE Z GUZKAMI NAWET O NICH NIE WIEDZĄC. JAK NA RAZIE NIE POTRAFIMY PRZEWIDZIEĆ SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI,WIĘC TRZEBA CIESZYĆ SIĘ Z TEGO CO NAM DAJE LOS. ZAWSZE PODEJMUJĄC DECYZJĘ,OBOJĘTNIE W JAKIEJ SPRAWIE POZOSTAJE NUTA NIEPEWNOSCI.-A MOŻE TAK BYŁOBY LEPIEJ? KAŻDY MUSI SAMODZIELNIE PODEJMOWAĆ DECYZJE I PONOSIĆ TEGO KONSEKWENCJE. MY NA FORUM MOŻEMY TYLKO DORADZAĆ. CHOĆIAŻ JAK WIADOMO NIE MA DWÓCH IDENTYCZNYCH PRZYPADKOW. ZA KAŻDYM RAZEM SCENARIUSZ MOŻE BYĆ INNY. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MARKAGD WIELKIE DZIĘKI ZA PAMIĘĆ. WCZORAJ BYŁAM TROCHĘ SPONIEWIERANA PODRÓŻĄ I STRESEM,WIĘC DZISIAJ OBIJAM SIĘ PRZED KOMPUTEREM. ŻYCZĘ ZDROWIA.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smuteczki
Witam wszystkich.Dzisiaj odebrałam wyniki TSH, T3,T4 - są w normie - nareszcie nie płaczę kiedy patrzę na małego.Teraz czekam na biopsję i wizytęu endokrynologa - 10.07 w Sosnowcu.Mam pytanie czy ktoś miał dobre wyniki a wyszedł na biopsji guz złośliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mam pytanie, powiedzcie mi tym co usunięto calą tarczyce jak dlugo byliście na zwolnieniu lekarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama tez cieszy sie swoim malym sukcesem-wczoraj rowniez odebrala wynik hist-pat i jest dobry:)bardzo mnie to cieszy,chociaz nadal martwie sie chwilowymi napadami depresji i dziwnymi bolami brzucha-to pewnie nadmiar lekow albo nerwy tak ladnie sie maskuja... a poki co jestem na urlopie w PL i zrobilam tym duza niespodzianke (mama nic nie wiedziala ze przyjezdzam).Leczenie jodem 7.08 w Gliwicach razem z pania Majka:) Slyszalam ze bedzie opijanie imieninowe woda na oddziale:)) hehe ...Pozdrawiamy serdecznie wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama tez cieszy sie swoim malym sukcesem-wczoraj rowniez odebrala wynik hist-pat i jest dobry:)bardzo mnie to cieszy,chociaz nadal martwie sie chwilowymi napadami depresji i dziwnymi bolami brzucha-to pewnie nadmiar lekow albo nerwy tak ladnie sie maskuja... a poki co jestem na urlopie w PL i zrobilam tym duza niespodzianke (mama nic nie wiedziala ze przyjezdzam).Leczenie jodem 7.08 w Gliwicach razem z pania Majka:) Slyszalam ze bedzie opijanie imieninowe woda na oddziale:)) hehe ...Pozdrawiamy serdecznie wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawe
Witam Byłem u lekarza endokrynloga i okazało się że guz który mam muszę operować, wyniki biopsji wykluczają raka (oczywiście nie na pewno). Ale guz jest duży. Mam pytanie czy muszę szukać szpitala gdzie jest chirurg ogólny czy musi być chirurg endokrynolog (tych drugich jest znacznie mniej)Chodzi mi o Wrocław Proszę o wasze opinie - czy byliście operowani przez chirurgów ogólnych czy przez chirurgów endokrynologów, i czy to ma znaczenie. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PAWŁA JA byłam operowana przez chirurga onkologa, ale był stwierdzony raczek. O tych innych chirurgów faktycznie jest trudno. Myślę, że onkolog potraktuje sprawę tak, abys nie musial dwa razy cierpieć. Oj wiele było przypadków, kiedy trzeba było robić druga operację, bo były przerzuty na węzły /te panie lezały ze mną na onkologii pół roku po 1-ej operacji/. Taka wizyta u chirurga onkologa we Wrocławiu przydałaby się, ale niestety nie znam tego pięknego ponoć miasta :-( pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PAWŁA JA byłam operowana przez chirurga onkologa, ale był stwierdzony raczek. O tych innych chirurgów faktycznie jest trudno. Myślę, że onkolog potraktuje sprawę tak, abys nie musial dwa razy cierpieć. Oj wiele było przypadków, kiedy trzeba było robić druga operację, bo były przerzuty na węzły /te panie lezały ze mną na onkologii pół roku po 1-ej operacji/. Taka wizyta u chirurga onkologa we Wrocławiu przydałaby się, ale niestety nie znam tego pięknego ponoć miasta :-( pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
do eleonora77 ja miałam usuniętą tarczycę w lutym i jeszcze jestem na L4, można 1/2 roku, a jeśli stan się nie polepsza można skorzystać z zasiłku rehabilitacyjnego, z tym, że ZUS określa na ile jest przyznawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
do eleonora771, może Tobie wystarczy miesiąc:), to wszystko zależy od organizmu, u mnie wystąpiły problemy innego typu, stąd tak długie L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eleonora-ja miałam operację 17,06 - jestem teraz na zwolnieniu-dali mi na miesiąc-i po upływie tego czasu idę na 100% do pracy. Mogłabym nawet teraz :) więc jeżeli nie ma komplikacji to miesiąc jest naprawdę wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, Jeżeli ktoś miewał biegunki po Eutyroksie, po usunięciu tarczycy, niech napisze jak postępował - brał laremid czy cos osłonowego na jelita? Lekarka mi powiedziała, że zmniejszyć dawki ze 150 na mniej nie można, bo jest dobrana do masy mojego ciała i że to pewnie dolegliwości nie z powodu leku. A ja niczego takiego nie jem, nawet 2 tyg nie piję kawy :-(( Poradzcie prosze, to po prostu straszne - wychodzisz z domu i myslisz, czy w razie czego zdążysz do toalety :-( Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkamile
DO Bliżniak Bardzo Proszę o namiar do Twojego Lekarza , mam guzy na tarczycy a boję poddać się operacji ich usunięcie.Dziękuję i pozdrawiam.e-mail mebelsoft@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO HOMOSAPIENS. KURCZE,TO RZECZYWIŚCIE CIĘ DOPADŁO. NIE WYDAJE MI SIĘ,ŻEBY TO EUTHYROX TAK NA CIEBIE DZIAŁAŁ.JA 150 BRAŁAM PRZED OPERACJĄ I TERAZ TEŻ I NIC SIĘ NIE DZIEJE.NATOMIAST BIEGUNKI ZDAŻAJĄ MI SIĘ NA TLE NERWOWYM.MOŻE SPRÓBUJ PIĆ MELISĘ. JAK NIE POMOŻE IDŻ DO LEKARZA. PIJ DUŻO, UWAŻAJ, ŻEBYŚ SIĘ NIE ODWODNIŁA. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieledwianka
Witam mam prośbę. Mam zdiagnozowany izoechogeniczny guzek na prawym płacie obj 24,7 ml czyli bardzo duży, wymiary 48-33-33, echostruktura jednorodna. Lewy płat mam zdrowiusieńki.Wyniki poziomu hormonów w normie. Lekarz endokrynolog zaleca mi wycięcie całej tarczycy a ja mam wątpliwości po co wycinać zdrowy płat (tłumaczy że po paru latach one się odradzają i tak trzeba wyciąć). Proszę jeśli ktoś był w podobnej sytuacji niech poradzi co sam zrobił. Dodam że nie miałam robionych innych badań. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka30
mam zdiagnozowanego guzka na lewym płacie- 2,3 cm na 3 cm. lekarka dala mi juz skierowanie na operacje. Biopisje mialam robiona i nic zlego nie wykazalo. TSH tez mam w normie. Nie bardzo mi sie usmiecha ten \"zabieg\" ale muze byc najpierw pewna ze jest konieczny. Z pewnoscia sprawdze to jeszcze u innego endokrynologa, bo jak sobie porownalam wyniki to w ubieglym roku mialam aki sam wynik USG i lekarka nic nie mowila o operacja a teraz pogonila mnie na biopsje i do ciecia. To mnie troche niepoki. Ale mam do Was inny pytanie. Czy przy guzkach objawami moze byc sennosc? Od jakiegos pl roku nie moge sobie z tym poradzic. Nie pomaga sport, ani mocna kawa. Jestem ospala i ciagle zmeczona. Dajcie znac czy ten tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do EMKA 30 Tak, ja miałam takie same objawy sennosci i zmeczeniajak Ty. Poza tym byłam nerwowa i miałam zmienność nastrojów. Teraz jestem 2 m-ce po operacji usunięcia całej tarczycy i po mału dość dochodzę do sił, ale po raz poerwszy biorę hormony i wcale nie jest to takie proste:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO HOMOSAPIENS WŁAŚNIE POCZYTAŁAM TROCHĘ O HORMONACH NA STRONIE WWW.ENDOKRYNOLOGIA.NET JEST TAM SERWIS ENDOKRYNOLOGICZNY. WSZYSTKO O TARCZYCY,HORMONACH ITP.MOŻE TOBIE IDZIE W KIERUNKU NADCZYNNOŚCI I SZYBKA PRZEMIANA MATERII.SPRAWDŻ SOBIE TSH I FT4.JAK TAM PISZĄ PRZY NISKIM TSH I ZAWYŻONYM FT4 WYSTĘPUJĄ OBJAWY NADCZYNNOŚCI. JA MAM DAWKĘ 150,ALE JESTEM KAWAŁ BABY. PO OSTATNICH BADANIACH WYSZŁO,ŻE TRZEBA ZMNIEJSZYĆ DAWKĘ,ALE DOPIERO PO JODZIE,BO OD 3 07 ODSTAWIAM EUTHYROX. CO CIEKAWE PRZED OPERACJĄ BRAŁAM 150,A PO USUNIĘCIU TARCZYCY WYCHODZI, ŻE TAKA DAWKA TO ZA DUŻO.NIC JUŻ Z TEGO NIE ROZUMIEM.JEDNAK NASZA CHOROBA ILECZENIE JEST TROCHĘ SKOMPLIKOWANE. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Nieledwianka Idż jeszcze do innego lekarza.Dla mnie przed operacją chirurg powiedzial, że będzie starał się zostawić z płata prawego chociaż tyle co ,,na paznokieć\"(lewy był cały do usunięcia).Nie wiem czy tak radykalne posunięcie jest potrzebne.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×