Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość ja tez mam
ja tak miałam cała jedna scianka odpadła,ale moj dentysta go uratował i zab jest piekny i nadbudowany,takze nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszona/
natuska ja nie mialam tego ale dentystka mówiła mi że jak odpadnie ta trutka to bedzie zakażenie więc pędź do dentysty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuska991
uuuu no to nie najlepiej.. do mojej dentystki moge isc dopiero jutro po poludniu.... jeszcze mi ta trutka nie wypadla ale juz sie ledwo trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuska991
a jak mi wypadnie i do niej pojde to co ona mi bedzie robic?? jeszcze raz trucie czy juz odrazu czysczenie kanalow?? trutke mialam zakladana 15 wrzesnia wiec moze sie juz zatruł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvxcvxcv
Pewnie jeszcze raz truciznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszona/
no ja tez tak myśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuska991
No i bardzo dobrze mysleliscie;))hihi wlasnie jestem po wizycie i wsadzila mi fleczer i metronidazol... i teraz mam taki ochydny smak w buzi i nie moge godzine jesc:)) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusia
hej chciałabym sie dowiedzieć kiedy przestanie mnie boleć???wczoraj miałam zatrutego zęba...znieczulenie i te sprawy...wiec na fotelu dentystycznym było oki.Ale po powrocie do domu (jak jeszcze znieczulenie dziłałoło)dało sie przezyc....ale w nocy?myślałam że umre nie spałam wcale,ryczałam jak bobr,tabletki przeciwbolowe nie działaja...teraz jest juz prawie 14 i dalej boli.....jej jak długo jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black-pearl
szczerze to nie powinno Cie wogole bolec... ja dostalem znieczulenie i gdy juz przestalo bolec zero bolu choc jestem na niego bardzo wrazliwy. Proponowalbym, jesli nie przestanie wybrac sie do dentysty jeszcze raz i wyjasnic ta sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusia
ajj już nie boli!!!!co za ulga:-)znaczy ćmi mnie jeszcze trochę ale to jest pkiuś w porównaniu z tym co przeżyłam wczoraj i przed wczoraj...nio nastepną wizytę mam za 2 tyg.i wtedy bedzie wyciągany nerw mam nadzieję ze juz nie bedzie mnie to bolało???czy bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuska991
To zalezy czy sie zab zatruje, jesli tak to nie bedzie bolalo a jesli nie to wlozy Ci jeszcze raz trucizne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo napiszcie mi czy to normalne dwa tygodnie temu mialam leczenie kanalowe babka wyczuscila kanaly wyjela nerwy ....oczywiscie ze znieczuleniem i potem troszke bolalao ale nie bardzo. wczoraj bylam znowu nie chcialam znieczulenia w trakcie czyszczenia bolalo jak diabli... ale potem pseszlo i od dzisiaj popoludnia nie moge zagryzc zebow tak mnie napieprza wybieram sie do niej bo niew iem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzabcia
ja dzisiaj zaczelam leczenie kanalowe. BOLI STRASZNIE ! dzisiaj mi nalozyla tylko trucizne i musze z tym chodzic przez 2 tygodnie. teraz mnie to juz strasznie boli , a co to bedzie jak zacznie sie juz wlasciwy etap leczenia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona 14stka
Słuchajcie, jak stukam w tego zęba wyleczonego kanałowo to go czuję a nawet pobolewa. Tak samoistnie to nie, dopiero jak stukne albo coś to tak. Na ostatniej wizycie leczenia (przed wakacjami) pytałam sie dentystki czy może mnie boleć to ta powiedziała że nie. To normalne że jak go dotknę to czuję? Przecież jest już dawno martwy. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tirotka
Witam Dzisiaj byłam u dentystki, stuknęłam kubkiem o 2 i coś się pokruszyło i zaczęło boleć. Pani doktor obstukała ząbki i okazało się że 2 (na którą robiła inna pani doktor wrrrrrrr) i rozwierciła plombę i okazało się że stan zapalny zatruła ząbek , bez znieczulenia bolało na maksa , a chciałam znieczulenie wrrrrrrrrrr . Wróciłam do domu i ząb mnie pobolewa, a za tydzień wyjezdżam co robić??? Po zatruciu nie powinnien raz miałam robione i nie bolało. Czytałam że są leczenia na jednej wizycie , czy zna ktoś dobrego dentystę w szczytnie lub w toruniu który taki zabieg wykonuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaska
Hey, ja dzis bylam u dentystki bo od 2 dni starsznie mnie bolal zab okazalo sie ze jest do leczenia kanalowego. pani doktor rozwierciala mi zeba bez znieczulenia i oczysciala kanaly zabolal mnie tylko w jednym miejscu jak wyjmowala nerw, ale jak czytalam u innych to byl to straszny bol a mnie prawie wogole nie bolalo. pozniej przeplukala mi kanaly i zalozyla jakis opatrunek jutro tez do niej ide. nie macie co sie bac kanalowego to nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbr
a jak dentysta zatrul zęba i boli on juz pare dobrych dni i podchodzi jakas okropna ropa to co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natuska991
to oznacza ze trzeba isc jak najszybciej do dentysty bo sie zrobil ropien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbr
ale ja czytałam, że ropień robi sie jak nerw sie zatruwa, ale dla mnie dziwnie było to ze mnie ciagle ząb boli juz dłuższy czas, rwie niemiłosiernie, a jak ropień jest to co z związku z tym ? jakiś antybiotyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbr
no i byłam, zapalenie dziąsła ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCYLLUS
Obecnie w dobrych klinikach dentystycznych nie praktykuje się zatruwania zęba przy leczeniu kanałowym!! Zatruwanie powoduje ciemnienie szkliwa przez co jest negatywnie oceniane. Prawidłowo i nowocześnie przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego przedstawiam poniżej w punktach. 1.) Ocena czy miazga żyje czy nie ( wiercenie i może lekko boleć ) lekarz czeka na twoją reakcję bólową więc nie zgrywaj twardziela tylko jak zaboli to mów lub jęcz ;) 2.) Znieczulenie lekkie 3.) wiercenie do komory zęba 4.) reszta znieczulenia 4.) usunięcie miazgi 5.) Ocena narzędziami i zdjęciem RTG czy cały kanał jest drożny. 6.) płukanie dezynfekcyjne 7. ) Poszerzanie kanału 8.) płukanie dezynfekcyjne 9.) czasowy opatrunek Kolejny dzień 10. ) zdjęcie opatrunku ( fleczera ) 11.) płukanie dezynfekujace 12. ) końcowe opracowanie kanału zęba 13.) wypełnienie gutaperką 14.) wypełnienie ubytku korony zęba 15.) kosmetyka, polerowanie, nagryzanie DO KASY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Technobooy
nie chciało sie szanować ząbkow to teraz bola:)Ketonal kupcie i przechodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁukaszR
Witam.Ja też mam leczenie kanałowe i też się boje byłem na pierwszej wizycie to wsadziła mi w zęba trutke bolało troche i każe mi przyjść za tydzień a następna wizyta będzie boleć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latex
Mam pytanie bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi... Mam już zatrutego zęba i w piątek ide znów do dentysty i moje potanie brzmi czy po tej wizycie będe sie mógł napić w ten sam dzień piwka? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do themon
hm radzilbym zrobic zdjecie zeba,zeby sie upewnic czy ta dentyska-makabratorka nie przepchala masy plombowej,wypelniania itp do zatoki.bo wlasnie wtedy jest taki bol,ze nic nie pomaga.sam tak mialem,takie 'pozostalosci' po spapranej robocie trzeba usuwac operacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezzabella
Mi w czwartek pod znieczuleniem rozwiercil jedynke nic nie bolalo, potem mi takimi niewiem czy to byly igiełki czy cos innego koncuwke mialo jak igielka wsadzal mi to do zeba i potem wyciagal zakrwawione wygladalo jak namoczone papierki takie poskrecane ale moze to byly igly niewiem moze ze strachu nie widzialam :) powiedzial ze sprawdza czy kanały sa uste bo zab chyba obumarl samoistnie choc mialam go jakis czas temu plabowanego dal mi do zeba taki kawalek czegos z zółtym lkarstwem niewiem czy to ta trucizna czy cos innego bo nie widzialam slowiczka w ktorym go zanuzal. wyszlam ledwo z gabinetu po godzinie. w domu masakra jak znieczulenie przestalo dzialac myslalam ze umieram. cala noc nie przespalam jak dotklam jezykiem albo nawet slina to myslalam ze oderwe sobie glowe i dostalam goraczki. to jak stwierdzil ze zab obumarl po co mi to do srodka wkladal ?? powiedzial ze na nastepnej wizycie juz nie bedzie potrzebne znieczulenie ale i tak sie boje ?? ide dopiero w nastepny poniedzialek. jak przezyje to powiem jak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
Witam wszystkich,ktorzy maja miec leczone zeby kanalowo a boja sie straszliwie.Otoz ja mam gorna piatke lewa do kanalowego leczenia.Na sama mysl strasznie sie balam ale musialam isc bo mialam dziure,do ktorej wszystko mi wchodzilo i oddech nie byl przez to siwezy,Czekajac przed gabinetem,tak sie balam ze az sie trzeslam,wczesniej sporo naczytalam sie jak to boli itd.Gdy weszlam,powiedziala ze ma takie dobre znieczylennia,ze nic nie poczuje.A wiec szybkie wklucie igla i czekanie az sie znieczule...I wtedy wiercenie szybko nawet nie wiem kiedy powiedziala ze wyciagla nerw,opracowala kanaly,bo mialam 2 i zalozyla fleczer,to takie zolte cos upchane w zebie.Za dwa tygodnie mam isc na stale wypelnienie.Wszystko zalezy od dentystki i podejscia.Znieczylenie bardzo dobre dala wiec zero bolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze fleczer to to biale ktorym tymczasowo zakleja zeba a to zolte to taka gaza zamoczona w lekarstwie ktore troje zeba bo po zapakowaniu mi tego strasznie mnie bolalo 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze fleczer to to biale ktorym zakleja dziure tymczasowo a to zolte to takie lekarstwo ktore zatruwa nerwy przed wyciagnieciem. mi dal to zolte i strasznie mnie 2 dni balalo to chyba mi tym zoltym ztruwal zeby dopiero wyciagnac nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×