Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość Inula
A wie ktos moze co mam teraz w tym zabku;]? I czy to moze byc drugi raz trucizna skoro juz mialamoczyszczane kanaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania098756
ja byłam już na 3 wizytach z jednym zębem i za tydziń mam 4. Już nie mogę znieść wciskania tych igieł do mojego zęba!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
Ja mam nadzieje ze ta trzecia bedzie ostatnia;] A na kazdej wizycie wiercili w kanalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam leczone 2 zeby kanalowo. i dwa razy inaczej. bardzo dbam o zeby, ale za kazym razem jak stomatolog wyleczyl mi zeba i sie wdalo zapalenie i trzeba bylo leczyc kanalowo. pierwszy raz mialam leczone to dentysta zatrul mi zeba i przez kilka godzin tak mnie zab bolal ze nie moglam wytrzymac. po dwoch dniach przyszlam i zaczelo sie leczenie kanalów czyli czyszczenie takimi drucikami i to juz nie bolalo nic bo zab byl zatruty. ostatnio mialam leczenie kanalowe to dentystka znieczulila mi zeba i od razu zaczela leczyc,tez czyscila kanaly drucikami ale czasem zakłulo to znieczulala,zeby wyleczyc calego zeba trzeba chodzic kilka razy, pozniej daje sie plombe i po wszystkim. zab bedzie ciemnial po takim leczeniu. nie ma sie trzego bac,ja zaplacialm 350 zł za zeba,ale to w drogiem placowce.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania098756
jak narazie 300zł poszło na 3 wizytach a jeszcze jedna lub 2 mnie czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
Ja zatruty zabek mialam przez 2 tygodnie i myslalam ze na nastepnej wizycie bedzie juz skonczony;] a tu jeszcze nastepna mnie czeka i kto wie czy to juz ostatnia;] Jak na razie !00 zl za 2 wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
100 zl oczywiscie nie 00;P ale to i tak chyba nie tak duzo skoro mowicie o 300...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZiomekEloElo
Jo ponownie. Zab mnie przestal bolec - czyli jest wszystko ok. Teraz bylem na jeszcze jednej wizycie, by zrobic reszte dziur w zebach, bo nie chce miec tego kanalowego leczenia. I uwaga - kto mnie pobije. Dentysta zrobil mi 4 dziury na raz :P Bez znieczulenia, bez niczego. Bolalo strasznie, ale jakos wytrzymalem. Co prawda dziury nie byly tak ogromne jak ta wczesniejsza, ale jeden zab znow czuje przy czyszczeniu. Jednak coraz mniej, wiec pewnie juz wszystko bedzie ok :) Rada: leczcie zeby wczesniej bo nie warto pozniej leczyc kanalowo. BTW. U mnie koles bierze 120zl za leczenie kanalowe 6 (3 kanaly) a za zwykle 40zl (biala plomba - pewnie jakas zwykla). POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli mnie ząb
hej znalazlam wasz topic i sie przylacze bo mam problem:( otoz pol roku temu mialam wlasnie leczony kanalowo zab Bylo to straszne bo bolal mnie wczesniej i poszla z ogromym bolem Koles zartul mi i juz na drugi dzien czyscil kanały ale wtedy na szczescie nie bolało i bylo super zab nie bolal az do niedzieli Bo mnie boli ten zab i nie wiem jak to mozliwe zeby zab ktory jest martwy bolal Wiecie cos na ten temat?? jest to mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
Jezeli jest martwy to nie powinien bolec chyba ze to jakas choroba dziasel albo nieprawidzlowo przeprowadzone leczenie. Idz najlepiej do dentysty i to jak najszybciej zeby potem nie bylo za pozno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmiya SK
Hej wszystkim udręczonym : ) Może ktoś mądrzejszy powie mi co dzisiaj przeżyłam, bo niestety pani doktor była średnio rozmowna : P Byłam dziś u dentystki bo mi się ząb rozwalił troszkę no i ona zawyrokowała: kanałowe jest potrzebne, trzeba zatruć. Zrobiła mi znieczulenie, powyła tą wiertarą-spoko-baza zero bólu. Potem powiedziała, że została mi jakby sama skorupka, ale "dno wygląda dobrze". Nie wiem o co jej chodziło, coś tam jeszcze gadała, ale zrozumiałam tyle, że jest jeszcze możlwiość założenia samej plomby. Ale! mimo tego, że "dno wygląda dobrze, ale nie wiadomo czy ten ząb by bolał bo jest pod znieczuleniem" wth? No i wypełniła mi to takim białym czymś co wygląda jak gips :o i kazała przyjść za tydzień. i jeszcze wziąć kasę $$$ ka-ching~ No i tu rodzi się pytanie moje takie: czy miałam leczenie kanałowe? co ta kobieta mi zrobiła? czy ta biała substancja to jest ta trutka? Powiem jeszcze tyle: właśnie odpuściło mi znieczulenie i ten ząb... nie boli mnie jakoś strasznie, że nie można wytrzymać [może potrzeba więcej czasu, żeby go poczuć >D ] mam nadzieje, że nie będzie gorzej. Pomóżcie, please m(. _ .)m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmiya SK
aaa, sorry~ jeszcze wtrące: ja tam spędziłam u niej na fotelu... jakoś nie więcej niż 20 minut. szkoda, ze nie można tu edytować wpisów ^^A co ona mi zrobiła ;_; ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffsadh
chyba Próbuje ci uratować zęba bez leczenia kanałowego. Jak cie nie bedzie bolał to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty1234
siema ja tez jestem po leczeniu kanalowym :P nic nie bolalo i jak narazie zab sie sprawuje ok. mam takie pytanie czy da sie cos samemu zrobic z prochnica na zebach? nie sa to zadne dziury ani nic, tylko takie ~1mm czarne paski na kilku zebach. czy tutaj pomoze jakas pasta, czy trzeba do dentysty? dzieki za jakakolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebolinka
Dostajecie jakieś kiepskie znieczulenia. ja jak zaczęłam leczyc zęby (po dlugiej przerwie) powiedziałam dentystce, że albo porządne znieczulenie mi da albo widzimy się ostatni raz. Na każdej wizycie daje mi znieczulenie jak na szcękówkę i nic a nic nie boli. Miałam kilka zebówleczonych w tm dwa kanałowo i jedynym bólem był momen robienia zastrzyku znieczulajacego a potem czekałam tylko kiedy skończy. Żadnego bólu.Ani przy czyszczeniu z próchnicy, ani przy wyjmowaniu nerwów i żadnego przy czyszczeniu kanałów. naprawdę gdybym wiedziała, że teraz są takie znieczulenia to już 5 lat temu miałabym wyleczone wszystkei ząbki a tak to już dwa mam martwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmiya SK
Dzięki za odpowiedź ;-) Super się składa, bo dzisiaj mnie NIC nie boli, nawet jak naciskam językiem. Wydaje mi się, że wczoraj mnie bolała część szczęki bardziej niż sam ząb, podejrzewam że to po wkłuciu igły, albo coś ??? Został mi jeszcze test zimna, który z rozkoszą przeprowadzę bo słyszę jak lody mnie wzywają z zamrażarki :3 A z tymi małymi czarnymi plamkami na zębach-skądś wiem, że te małe ozonują, potem trzeba to reminarelizować, czy jak to się tam nazywa, pastą z tymi ważnymi pierwiatskami/minerałami i się odbuduje. "Ozonowanie" nic nie boli, zero bólu. Słyszałam też, że mniejsze dziurki ozonują, potem plombują normalnie. Ale to w krajach bardziej do przodu : ) U nas też jest takie coś, ale prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
Mam jeszcze pytanie czy przy kazdej wizycie podczas lezenia kanalowego jest robione zdjecie. Bo mialam juz jedno przed rozpoczeciem lecznia i tak sie zastanawiam ile mnie jeszcze czeka? Bo to byla dla mnie najgorsza czesc calego leczenia...wrrr ta maszyna w buzi ktora kluje jak ***** i wogole blle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty1234
ohmiya SK: zapewne masz w zebie trutke. jesli ta 'plomba' jest tak lipnie dopasowana (nie ulozona ladnie do zeba), to jest to fleczer zaslaniajacy tylko kanaly, w ktorych masz ta trutke. babce pewnie chodzilo o to, ze zab masz juz ladnie 'skoszony', ale jego dol czyli korzenie i kanaly jeszcze sa ok. mozesz wiec go wyleczyc kanalowo, a nie odrazu wyrywac. w takim wypadku po znieczuleniu nie wiadomo, czy zab juz jest martwy, czy wymaga zatruwania (martwego zeba by wogole nie bylo czuc, ale masz znieczulenie to i tak nie bedzie go czuc) - stad ta jej niepewnosc. co do bolu, to najgorzej boli (przynajmniej u mnie) do 3h po zabiegu wprowadzenia scepyfiku do kanalow. boli oczywiscie nie zab, tylko cala szczeka. promieniuje od szczeki przy zebie to samego ucha (u mnie). po tym juz nie powinno byc czuc zeba. ani na powietrze, ani na temperature, nacisk, itd. co do ozonowania - u tego dentysty mojego raczej nie ma takiego czegos :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia18
Tydzien temu złamał mi sie kawałek zeba ,nie bolało ale szybko poleciałąm zeby nie zaczeło bolec dentystka wsadziła mi jakies lekarstwo na 2 tyg(60zł) ,po ktorym nie mialo nic bolec niestety kilka dni lecialam na ketonalu a dzis poszlam do dentysty bo nie wytrzymalam i okazało sie ze jest ostry stan zapalny, pozostalo nic innego jak zatruc i za dwa tyg ciag dalszy kanałowki.Zażyczyłam sobie "jakies mocne znieczulenie (30zł)"i musze przyznac ze zadziałało super nic nieczułam tylko małe ukłucie kiedy dostała sie do nerwu.Tak ze na razie jest ok za 2 tyg czyszczenie kanałow (ok 360zł bez plomby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmiya SK
aaa...no mam takie białe niedopasowane... Eeee~ to zwała... Ludzie pisali że się skręcali z bólu,. chodzili po ścianach... ja "coś" dziwnego, takie tępe uczucie 3 godziny czułam, ból, ale też słaby przy ziewaniu był taki śmieszny. To po tym zatruciu ile to ma boleć w końcu? mam nadzieję, że nie będę musiała tego powtarzać. A w ogóle to następnym razem rzucę klapkiem w tą babę, małpa jedna mogłaby powiedzieć pacjentowi co się dzieje D: a tak poburczała sobie "czmemu tak późno, blablabla" dzięki za pomoc, pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwert1234
Uczucie bolu zalezy indywidualnie od osoby oraz od samego tanu nerwu. bo sa i takie przypadki, ze ktos nie mial czasu lub checi isc do dentysty a zab go bolal, wiec bral srodki przeciwbolowe tyle czasu, ze zab sam obumarl :) wtedy juz zupelnie nic nie powinno bolec. w twoim przypadku moze wiec mialas juz troche obumarle te nerwy, wiec nie bolalo tak mocno. nie wiem ktory to zab, ale jesli ktorys dalszy to on ma wiecej niz jeden kanal, wiec trzeba zatruwac wszystkie naraz. mnie bolala 6, bo mialem az 3 kanaly i chyba wszystkie zdrowe byly (poszedlem, bo juz mialem odsloniety nerw - ogolnie nie bolalo, tylko jak dotykalem jezykiem gleboko). bolalo 3h tak strasznie, ze nie wiedzialem co ze soba zrobic. wzialem srodki przeciwbolowe, ale nic nie pomogly. natomiast po 3h to normalnie byla ulga. dopiero po 4-5 dniach poczulem znow cos w tym zebie. bylo to takie dziwne uczucie moze nawet i gluche. okazalo sie, ze jeden kanal sie nie zatrul :/ drugi raz mialem trutke zakladana, wtedy juz pobolalo tylko tego samego dnia wieczorem z 2h, ale tak tylko dziwnie i leciutko - nie zwracalem nawet uwagi. pozniej juz kompletnie nic nie czulem. jednak staralem sie jesc druga strona, by nie naruszyc tego fleczera i balem sie ze bedzie cos bolec :) na trzeciej wizycie okazalo sie, ze juz jest chyba wszystko ok. troszke tam cos poczulem podczas wiercenia, ale to doslownie raz. pozniej mialem juz ladnie wszystko rozwiercone, usuniete nerwy i oczyszczone kanaly. tutaj tez raz poczulem takie kujniecie, ale to chyba normalne (za gleboko igla??). po uszczelnieniu kanalowo odrazu mialem zalozono i dopasowana juz normalna plombe. troche musial dentyta ja jeszcze przypilowac, bo czulem ze jest za wysoko. w kazdym badz razie wszystko zalatwilem w 3tyg za cene 100zl - dobry znajomy rodzinki - wszystkim robil zeby :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia18
mi dentysta zatruł w srode ale cały czas go czuje to chyba potrwa zanim ząb obumarnie całkowicie ,tylko nie wiem dlaczego zrobił sie czarny czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohmiya sk
Dzisiaj znowu byłam u dentysty. I okazało się, że nie miałam kanałowego. A wolałabym chyba mieć bardziej kanałowe. Albo po prostu wyrwać tego zęba. wygrzebała mi to białe, kazała popłukać - i tu już ból jak #$^&. Poczułam że z tego zęba prawie nic nie zostało. naprawdę sama skorupka. A szłam dzisiaj do gabinetu z myślą, że skoro ostatnio mi wierciła to dziś tylko założy plombę i spadam do chaty. a ona zaczęła te resztki wiercić!!!!!! W życiu, nigdy mnie tak nic nie bolało. masakra. a potem takim powietrzem psikała, jeszcze jakieś coś z sprayu miała i tym psikała. Nie do opisania, potworny ból. Ale przeżyłam. Jak sobie pomyślę, że to było 40 minut temu a teraz sobie siedzę bezpiecznie w chacie to sama mi się gęba śmieje :) Na końcu optymistycznie stwierdziła, ze zostało mi wlaściwie 20% zęba *to czemu go nie wyrwałaś, babo? po co zostawiać coś takiego?* W dodatku-jest to sama skorupka, pod spodem są jeszcze żywe nerwy więc jak teraz mi się to zepsuje to chyba się przekręcę z bólu. Więc teraz mam jakoś ciekawą konstrukcję w buzi, która bardziej przypomina koralik niż zęba :[ W piątek idę robić następnego zęba... ale on ma chyba normalną, standardową dziurę. Jak nie da mi znieczulenia to chyba zatrudnię jakiegoś pełnomocnika i babka będzie odpowiadać za tortury, nieludzkie lub poniżające traktowanie. powodzenia wszystkim cierpiącym : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffsadh
ciesz się , bo uratowala ci zęba. martwe zęby to juz nie to samo... Choć nie ma się co cieszyć za wczesnie, ten ząb może sam obumrzeć, bo czasami tak się dzieje. Ale wtedy zawsze mozna leczyć kanałowo. Skoro cie nie bolalo, to chyba wszystko bedzie ok- chwila bólu na fotelu, ale za to masz swojego, żywego zęba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczona14
Już pisałam o tym wcześniej ale żeby tu pocieszyć innych przekopiuję i napisze jeszcze raz o moich przeżyciach.Mam 14 lat. Wiem, to może trochę mało ale miałam dość niedawno leczonego kanałowo zęba(w tym roku). To może być długi post ale warto przeczytac! Jestem bardzo przewrazliwioną panikarą, dentystów się boję ale nie zrobiłam szumu ani nie darłam się. No ale zacznę od początku. Z dolną 5 miałam problemy już kilka miesięcy temu. Wypadła mi plomba, poszłam do dentysty i przy znieczuleniu założyła mi plombę (nie bolało). Po kilku miesiącach zaczął mnie tak dziwnie boleć przy nagryzaniu. Taki dziwny pulsujący ból. Poszłam do dentystki (oczywiscie ze ogromnym strachem ale nie chciałam se robic obciachu wiec nie płakałam itp). Wyjeła plombę i powiedziała że nerw mi zgnił, czyli normalnie mówiąc- martwica nerwa (zgorzel w zębie). Więc było utrudnienie. Wyrok- leczenie kanałowo. Pierwsza wizyta bolała, nie powiem. Grzebała mi jakąś igłą i wlewała jakiś płyn o smaku i zapachu chloru (to moje odczucia). Kuło mnie. Gdy pytała się czy boli to kiwałam głową że tak. Coś mi wsadziła i kazała przyjsc za kilka dni. Aha, nie stosowała znieczulenia bo powiedziałą że i tak bedzie trochę bolało, ale powiedziała że na nastepnych wizytach juz nie bedzie bolało bo nerw jest zgnity. Ząb po tej wizycie bolał kilka godzin ale zażyłam Apap i nawet przestało. Zajęłam się TV, kompem i nie zwracałam na to uwagi. Nie pamiętam ile razy byłam z tym zębem ale jakoś chyba 4. Później na przedostatniej wizycie wypełniła mi kanały. Pomieszała jakąs białą substanecję, naniosła na to wiertło i wypełniała kanały. Troszkę bolało ale dało się wytrzymać Założyła chyba opatrunek, kazała zrobić RTG i przyjsc za kilka dni. Okazało się ze dobrze wypełniła kanały (na RTG wyszlo) i na ostatniej wizycie włozyła plombę. Podsumowujac- mnie wielką panikarę bolało 2 razy. Bardziej na 1. wizycie. Nie ma się czego bać. Życzę powodzenia. Jakbyście mieli pytania to postaram się odpowiedziec ale uwaga bo nie wchodzę zbyt czesto na kompa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robic-ona
hej ostatnio czuje straszny bol zeba marosci i jednego zeba na gorze tyylko nie wiem ktorego;((( boje sie isc do dentysty bo wiem ze bede miala napewno leczenie kanalowe...nasluchalam sie wielu opinni na ten temat i wiele osob mi powiedzialo ze jesli dostane dobre znieszulenie to nei bedzie bolalo...czy to prawda...?? tak samo bojei sie wyrywania zeba ...ale doatslam tak panicznego bolu ze w niedziele 3,08 pposzlam do dentysty prywatnie...wyrwalam i zero bolu zastrzyk nie bolal...a jak wyrywalam to nawet ne wiedzialam kiedy go wyciagnela wiec wyrywanie to pikys teraz to sie boje tego leczenia kanalowego;/ co najabardziej boli...tym bardziej ze w zebie madrosci mam dziure i boje sie ze bedzie starsznie bolalo;((( pozdrawiam wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xarax
a czy leczenie kanalowe jedynki boli? strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffsadh
Leczenie kanałowe NIE BOLI, bo wykonuje się je na martwych zebach albo w znieczuleniu miejscowym. NIE BóJ SIĘ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdsfdsf
Odwagi :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczona14
Ja miałam tak że na pierwszej wizycie bolało. Nie martwcie się, i poproście o znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×