Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość *meriiigooooold*
Aquashi "rozumiem, że to było leczenie mikroskopowe... jakbyś mógł jeszcze podać cenę ile Cię to kosztowało... w 5 są chyba tylko 2 kanały a ja mam 6 do leczenie gdzie są 3 kanały więc na pewno koszt byłby większy ale interesuje mnie przybliżony koszt tego zabiegu w Warszawie..." w tym wypadku masz złe informacje. w szóstkach ZAWSZE są CO NAJMNIEJ cztery kanały. z tym że jeden jest zazwyczaj dość schowany i dlatego kiedyś panowała opinia że szóstki są trójkanałowe. nie dajcie sobie tego wmówić. czwarty kanał jest widoczny z reguły dopiero pod mikroskopem, a czasami zdarza się piąty (widziałam takie kilka razy, i szósty - nie widziałam ale słyszałam że kilku osobom się trafił). nigdy jeszcze a pracuje dość długo w branży stomatologicznej przy użyciu mikroskopu nie trafiła się szóstka mająca mniej niż cztery kanały. dlatego wybierajcie raczej praktyki z mikroskopem. wiem że drożej - u nas koszt leczenia kanałowego wynosi 150 zł od jednego kanały, a wypełnia się je metodą termicznej kondensacji gutaperkowej, jednowizytowo. drożej - ale lepiej. co z tego, że masz udrożnione trzy kanały - w każdej chwili problemy mogą zacząć się z czwartym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desiree9
ja mam teraz kanalowe i nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja mialam kanalowo robiona jedynke nie bolalo tylko troche nieprzyjemnie jak mi tam dlubala. A teraz mam problem bo mi ta jedynka robi sie ciemniejsza niz ta druga. Nie bardzo wiem co mam robic czy nakladac jakas koronke czy probowac wybielic?? czy mozna martwego zeba wybielic?? ktos przezyl to samo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja mialam kanalowo robiona jedynke nie bolalo tylko troche nieprzyjemnie jak mi tam dlubala. A teraz mam problem bo mi ta jedynka robi sie ciemniejsza niz ta druga. Nie bardzo wiem co mam robic czy nakladac jakas koronke czy probowac wybielic?? czy mozna martwego zeba wybielic?? ktos przezyl to samo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-Dentysta
A czy ktos potrafi mi odpowiedziec na moje pytania?? Czy to zle ze tak mam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogusaae
można wybielić. Zakłada się środek wybielający do środka zęba i jek się wybieli wymienia się na plombę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogusaae
tak może być, nie znaczy to, że ząb się nie zatruł. Poczekaj do poniedziałku-do wizyty u dentysty i się wszystkiego dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-Dentysta
WITAM! Okazalo sie, ze chyba jeden nerw mi sie nie zatrul :P Mialem przeborowanego z pol zeba i zalozona od nowa trutke. Pozotale dwa kanaly zostaly chyba oczyszczone, bo jakas taka igla mi wkladal i wyciagal :) W kazdym badz razie chyba zab nie do wyrwania :P POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-Dentysta
Jeszcze jedno pytanko przy okazji... Ile razy mozna truc ten zab?? Bo teraz po zalozeniu trucizny kompletnie nic mnie nie boli (no moze troszeczke) :/ A tydzien temu ze 3h lazilem po scianach z bolu... POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doświaczona14
Do Anty-Dnetysta. Nie znam sie na tym bardzo ale zdaje mi się że trzeba truć do skutku, dopóki nerw się nie zatruje. Skoro cię już mało boli to dobry znak:) Jeśli będzie cię boleć równiez u dentysty to da ci jeszcze raz truciznę, ale myślę że tak nie będzie. Trzymam kciuki żeby to leczenie kanałowe się udało. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kalina
a moj dentysta nie bedzie zatruwal zeba tylko usunie nerwa na pierwszej wizycie help on nie zmieni decyzji! ja wole zatruwanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-Dentysta
Ja tam bym wolal wszystko za jednym razem. Mialem juz dwie wizyty, i jeszcze minimum dwie beda... W dodatku zatruwanie 3 nerwow na raz bolalo jak chole** przez 3h!! Nie moglem nawet zamknac oczu. Chyba, ze chcesz uzyc znieczulenia, to wtedy moze tak nie bedzie bolalo. Jednak jak bedziesz miala wyrywane odrazu nerwy, to i tak dostaniesz znieczulenie, wiec nic nie powinnas czuc. Tak wiec jak dla mnie powinnas sie cieszyc. Chyba, ze masz jakies choroby typu problem z krzepliwoscia krwi albo cos... Ale ja sie na tym nie znam :P Powodzenia. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona angela
Witam! ja mam leczenie kanałowe zeba 6 na dole po lewej stronie i pierwsza wizyta ze zieczuleniem nic mnie nie bolała (a byłam pierwszy raz u dentysty) wsadziła mi trutke na dwa tygodnie jak cos jadłam lub piłam to zab mnie zaczał bolec na drugiej wizycie powiedziałam jej ze mnie bolał zab wiec wsadziła mi antybiotyk i teraz jak cos jem to mnie boli i nie wiem czy jej powiedziec czy mnie boli czy nie a powiem ze boje sie dentysty jak nie wiem co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona angela
prosze odpiszcie na moje pytanie co podałam wczesniej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma co sie bac
hej wszystkim przestraszonym :) własnie dopiero co wrocilam od detysty. mialam kanałowe czyszczenie zeba. nieiwem czy juz ktos opisywal swoja wizyte bo nieczytalam calego forum ale ja napisze jak to bylo ze mna. a wiec poszlam do detysty (po 3 letniej przerwie) i okazalo sie ze niestety trzeba czyscic bardzo sie balam bo nigdy wczesniej niemialam tego i niewiedzialm na czym to polega. kiedy przeczytalam o tym w necie to wygladalo to okropnie wiec chcialm zostawic tego zeba bez leczenia ale kazdy mnie namawial zebym jednak go wyleczyla bo szkoda zeba. na pierwszej wizycie dostalam trutke tak jak kazdy i niebede sciemniac ze to nie boli bo jak naruszyla nerw to poleciala mi lza z bolu i pozniej jak wrocilam do domu to godzine mnie bolal ale bez tabletek mi ustapil bol i pozniej wcale mnie nie bolal tylko czasem jak cos ugryzlam to czulam dziwne uczucie. dzis mialm kolejna wizyte pani dentystka wyciagla mi trutke ( nie bolalo wcale) pozniej zaczela wiercic zeby miec dostep do martwych nerwow ( nie bolalo moze tylko troszke ale byla ostrozna) bylo to nie przyjemne dlamnie bo ja nie cierpie tego odglosu bzyyyyyyyy :/. pozniej strasznie sie przerazylam jak zobaczylam taka igielke ktora wbila mi w dziaslo i zaczela wyciagac z zeba (chyba te nerwy) dwa razy mnie zabolalo bo za daleko wbila ale dalo sie wytrzymac. ta igielke wbila z 3 moze 4 razy pozniej zablombowala i po krzyku :) ja sie balam tak panicznie ze zeszlam cala spocona z fotela ale to tylko dlatego ze jestem panikara :P mowie wam nie ma co panikowac pozdrawiam :)aha jeszce jedno zaplacilam za calosc 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma co sie bac
zapomnialam dodac ze ja mialm bez zadnego znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-Dentysta
WITAM! Ja juz po kanalowym :P W poniedzialek ostatecznie mialem usuniety ostatni niezatruty nerw, oczyszczone kanaly i zalozona plombe (siedzialem u dentysty z 1,5h). I musze powiedziec, ze naprawde sie oplacalo robic kanalowe, bo mimo wszystko szkoda stracic zeba. Jak narazie nic mnie nie boli, ale malo jem ta strona, bo sie przyzwyczailem do jedzenia lewa (prawa bolala przed leczeniem podczas jedzenia). Dzis mialem jeszcze zrobione 2 zeby bo mialem dziury i jeszcze czeka mnie jedna wizyta (3 zeby wtedy :P). Ogolnie zaczynam sie przyzwyczajac do dentysty, chociaz bol przy borowaniu jest nieprzecietny :) POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atakatam jedna
witam,ja mialam ostatnio robiony kanal 2ki w prywatnym gabinecie. Metoda nie polegala na zatruwania,tylko dentysta przy zastosowaniu dobrego znieczulenia-francuskie czy cos-od razu usunal nerw;nic nie bolalo,wrecz przeciwnie-takie przyjemne "szczotkowanie w zebie". A skoro usunal od razu nerw,to nastepnie wlozyl tylko jakies lekarstwo,ktore mialo ten kanal wyrobic,stad tez nic a nic mnie juz nie bolalo,przy 3 wizycie ostatecznie wypelnil kanal,wiec leczenie kanalowe wspominam naprawde super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atakatam jedna
z tego co wiem,jest to nowa metoda,ktora glownie ma te zalete,ze pozbywamy sie bolu,ktory czesto towarzyszy zatruwaniu i cala otoczka z tym zwiazana,typu sprawdzanie,czy juz sie zatrulo,co sprawia nam bol ogromny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZiomekEloElo
Jo. Mam takie pytanie. Ostatnio bylem u dentysty by mi zrobil dolna szostke. Borowal, borowal i w koncu zaplombowal. Po powrocie do domu oczywiscie nic nie bolalo. Dopiero jak zaczalem cos jesc poczulem ze mnie zab boli :/ O dziwo borowana mialem tylna lewa jego scianke, natomiast zab boli mnie tuz przy tej plombie... Dodam, ze boli przy mocniejszym przycisnieciu, nadgryzieniu. Dodam jeszcze, ze mam dziure w tym zembie z przodu, ale dentysta jej nie zrobil (nie wiem czemu). Czy ten zab bedzie teraz tylko do leczenia kanalowego, czy cos innego?? Aha. Zab mnie nie bolal WOGOLE przed zabiegiem, poszedlem bo byla spora dziura. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona14
Nie chcę cię straszyć ale miałam podobnie. Boli cię przy nagryzaniu? Czy to jest ból pulsujący? Marsz do dentysty. To może być zgorzel w zębie. Ale dentystą nie jestem więc pewna nie jestem. Ja tak miałam więc mówię. Idź do dentysty i napisz co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZiomekEloElo
Bol mnie tylko w jednym miejscu. Tzn. jak docisne zab obok plomby to czuje tak troche jak uczucie przy borowaniu, ale tak troszke, nie to, ze konam z bolu. Podobnie przy nadgryzaniu. Jak ugryze ta czescia zeba to tez mnie boli. Moge wciskac zab wszedzie indziej i nic mnie wtedy nie boli. Aha i bol nie jest pulsujacy. Dziwi mnie to, ze przed borowaniem majac spora dziure wszystko bylo ok. Moglem sobie jesc co chcialem i nic kompletnie nie czulem. A po rozwierceniu wszystkiego i zaplombowaniu taka akcja :/ No wiec wie ktos co to moze byc?? POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona14
Miałam identycznie, wielka dziure w dolenj 5-tce. Nic a nic. Poszłam do dentystki zaplobowała i po kilkunastu tygodniach ząb zaczął boleć przy nagryzaniu. I skończyło się na leczeniu kanałowym. Idź do dentysty. Nie znam się ale na moje oko coś się rozwija pod plombą. Idź do dentysty, radzę Ci dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienawidze chodzić do dentysty
Tak,jak boli przy nacsiku,to na pewno kanałowe będzie ! A ja to w ogóle mam dziwny przypadek-w marcu nagle strasznie zaczął mnie bolec ząb,ale tak że po ścianach chodziłam.Z racji na to że byłam wtedy w Anglii nie poszłam do dentysty bo w ogóle nie wiedziałam gdzie,no i za drogo ;) Maialam wkrótce jechać na urlop do Polski,więc leciałam na proszkach przeciwbólowych,tak z tydzień chyba,a po tygodniu...ból minął jak ręką odjął :D Cud ? Nie ,po prostu jak sie dowiedziałam ząb obumarł :) I teraz byłam u dentysty niedawno,to mi nie truł ani nic,tylko coś powiercił,załozył coś białego i kazał przyjść NASTĘPNEGO DNIA na wypełnianie kanałów ! Tutaj ludzie pisza że każą im przyjść po 2-3 tygodniach,a mi na nastepny dzień ? I czy dalej będzie boleć ? Ten ząb chyba nie obumarłtak do końca,bo terazczuję ból przy nacsku :( I juz nie wiem,prosić o znieczulenie,czy skoro obumarł to nie bedzie boleć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona14
U mnie dentystka powiedziała podczas pierwszej wizyty- nerw zgnił. Robiła mi wszystko bez znieczulenia choć mam 14 lat i jestem przewrażliwona na ból. U mnie to były 3-4 wizyty. Nie pamiętam dokłądnie. Ale nie martw się, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZiomekEloElo
Ok pojde do dentysty. Tylko wy piszecie, ze bolal pozniej. Mnie bolal odrazu po zabiegu, tzn. jak ugryzlem cos po tych 2h bez jedzenia. Nie jest to bol tak mocny, tylko taki dziwny, trudny do opisania :P Ten zab wydawal sie nie taki zly, bo dentysta leczyl mi wczesniej inny zab kanalowo. I tamten to bolal ze hoho. Apropo tego to powiedzial, ze dziura jest duza, ale obejdzie sie bez kanalowki. I taka mialem nadzieje, bo ten zab mnie nie bolal wcale, mimo ze jadlem tylko jego strona. Dopiero po zabiegu tak sie stalo. A czy mozliwe, ze poprostu mam troche naruszony ten nerw od nadmiernego borowania (dlugiego i bolesnego)?? BTW. Co do tego zabiegu w kilka dni, to u ciebie skoro zab sam obumarl, to nie musisz nosic trutki, by go zatruc :P Wystarczy, ze bedziesz mial oczyszczone kanaly i zalozona plombe :) POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona14
Po pierwszej wizycie bolał mnie dziwnie ten ząb, od razu wychodząc od dentysty poszłam po APAP. I po ok 1-2 godzinach przestał boleć. Być może w Twoim przypadku również był naruszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcioczek86
nerw został naruszony. Może to przejść, a czasem moze byc potrzeba leczenia kanalowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcioczek86
do nienawidze chodzic do dentysty- znieczulenia prawdopodobnie nie bedziesz potrzebowac. Nawet jak zab jest martwy to moze bolec-nie on ale tkanki go otaczajace, a przy leczeniu nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inula
Witam:) Ja tez jestem w trakcie leczenia kanalowego i nie jest tak zle jak myslalam tylko troszke sie ciagnie;] A dodam ze balam sie strasznie zwlaszcza po tym czego sie naczytalam w roznych zrodlach. Ale z kazda wizyta jest coraz lepiej...najgozrej bylo za pierwszym razem zatrucie zeba i to bez znieczulenia bo dentystka powiedziala ze pewnie i tak nie zadziala. I nie powiem ze nie bolalo ale nie byl to az taki straszny bol, dalo sie zniesc (mimo ze jestem starszna panikara:) Ale po powrocie do domu nie czulam juz zadnego bolu moze lekki przy nagryzaniu ale to przez kilka dni. A potem za 2 tygodnie kolejna wizyta tez bez znieczulenia bo zabek zatruty. I to grzebanie w kanalach troche nieprzyjemne bo wiecej strachu zwlaszcza widok tych igiel ale zero bolu tylko raz takie slabe uklucie bylo;] No a teraz czeka mnie jeszcze jedna wizyta mam chyba wypelnione kanaly i zab czyms tymczasowym tyle ze nie wiem co to jest;] Nastepna wizyte mam za 2 tyg :) Ale strach juz jest mniejszy i mam nadzieje ze bedzie bez bolu no i skonczy sie powodzeniem:) Wiem ze sie rospisalam ale mam nadzieje ze podnioslam na duchu tych co sie boja. Wierzcie mi to naprawde nie jest koszmar. W moim przypadku bylo wiecej strachu niz bolu szkoda tylko ze nie potrzebnie ten strach:) Glowa do gory! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×