Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość stały bywalec u stomatologa
A pytanie brzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
w tym zabku mam trzy kanały dwa mi juz wyczysciła a trzeciego nie wytrzysciła bo sie nie zatruł i bolał mnie a jak zapytłem czy mi dąla trutke to powiedziała ze opatrunek a moze pytanie brzmi to jak mnie ma przestac za tydzien bolec jak ja nie mam zadnej trutki tylko opatrunek a trzeci kanał musi wyczyscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
i na tym zebie mama załozony fleczer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
tomasz24 - ten opatrunek to antybiotyk, którego zadaniem jest doprowadzenie kanału do takiego stanu, że będzie możliwa ekstyrpacja martwej miazgi... i właśnie na to lekarstwo zawarte w "opatrunku" ma ten tydzień czasu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
Ale ja mam nie raz dziwne uczucie w buzi jak na korytarzu u dentysty ten zapach i nie raz mam gorzko tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
I to są właśnie te uroki leczenia mortalnego ;) Dlatego większość stomatologów dawno z niego zrezygnowała i stosuje je tylko i wyłącznie w koniecznych przypadkach Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
staly bywalec u stomatologa ja nieiwem co bysmy zrobili wszyscy bez ciebie wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
No mam nadzieję, że i bez mojej obecności chodzilibyście leczyć ząbki ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Jeśli leczenie kanałowe to tylko za pomocą mikroskopu . Tylko wtedy ma się pewność,że kanały są dobrze wyczyszczone. Ja już nigdy nie zdecyduje się na klasyczne leczenie, zbyt dużo nerwów mnie to kosztowało. Może taki mikroskop nie jest jeszcze bardzo popularny( na szczęście w alfa dental , gdzie chodzę jest),ale naprawdę lepiej jest poszukać gabinetu, który taki posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
Wypełnanie kanałów lepiej sobie brac ze znieczuleniem czy lepiej bez prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
W Twoim przypadku i tak trzeba jeszcze usunąć martwą miazgę z jednego kanału... poza tym przed wypełnianiem (skoro tu była przerwa) należy udrożnić i przeczyścić oraz przemyć pozostałe kanały... co do samego wypełniania... zależy od pacjenta. Bolesność nie jest dobrym objawem w takim przypadku... stanowi znak dla lekarza, że może być coś nie tak. Jest jeszcze jedna kwestia Tomku - znieczulenie nie służy wyłącznie temu, żeby pacjent nie odczuwał bólu. Jest stosowane często w przypadku, kiedy mamy do czynienia z wrażliwymi, łatwo krwawiącymi dziąsłami. Niektóre środki (noradrenalina) powodują obkurczanie naczyń i zmniejszenie krwawienia. Tym samym ułatwiają pracę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Hm... słonik na szczęście może i się przyda podczas wizyty u stomatologa i leczenia kanałowego zęba, ale turkusowe majteczki? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skil73
Witam. Wczoraj o godz. 11:15 bylem u dentysty bo bolal mnie zab wczesniej juz plombowany, dentysta stwierdzil ze sa dwie opcje: pierwsza usunac a druga usunac nerwa. Wybralem oczywiscie opcje usuniecia nerwa. Doktorek powiercil pokul igla w kanale i zalozyl tymczasowe wypelnienie. Od tego czasu zab mnie tak nap.... Ze nie moge wytrzymac. Pol nocy nieprzespalem. Paracetamol juz mi niepomaga. Ludzie czy to jest normalne? Nastepna wizyte mam na poniedzialek. Zaczekac czy juz teraz leciec do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam do was pytanie. I z góry przepraszam jeśli już takie pojawiło się wcześniej, ale nie za bardzo mogę teraz przeglądnąć wszystkie 37 stron;) Mianowicie: Byłam dziś u dentysty, ponieważ ostatnio boli mnie czwórka. I otrzymałam wspaniały wyrok: leczenie kanałowe. Tylko ona sprawdzała mi wszystkie zęby (bo to była moja pierwsza wizyta u niej) i okazało się, że mam też próchnicę na kilku. I czy leczenie kanałowe odnosi się tylko do tego bolącego zęba? Czy też inne zęby (chociaż nie bolą) również będę musiała poddać temu leczeniu. Niestety gapa ze mnie i nie spytałam się o to w gabinecie. A interesuje mnie jakie zęby podpadają pod leczenie kanałowe. Bo jednak 250 zł piechotą nie chodzi i nie wiem czy już mam zaciągać kredyt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof 28
Ludzie czy boli wypelnianie kanałów bo to co juz przerzyłem to spoko a w pracy mi mowili ze bede umierał ale im nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manianna84@o2.pl
Witam, 2 tyg temu miałam leczoną dużą dziurę ukrytą pod amalgamatem. ból na początku był niewielki, ale stopniowo się nasilał, więc wczoraj byłam u dentysty ponownie. Pani założyła mi antybiotyk, mówiąc, że trzeba ratować ząb, a noż się uda. wieczorem ząb mnie bolał, przed snem zażyłam apap i przespałam noc spokojnie, obudziłam się bez bólu. dzisiaj od ok. 12 w południe ząb zaczął pulsować, teraz już mnei boli, jest to do wytrzymania, ale ledwie. czy mam biec do dentysty jak najszybciej, czy może poczekać jeszcze, czy może przejdzie. czy może to być reakcja na wczorajsze ponowne otwarcie zęba, założenie antybiotyku i załatanie fleczerem? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldzik
Witam ;) dzisiaj miałam leczenie kanałowe :P czytając różne fora nieźle się wystraszyłąm że będzie to masakryczny ból :P a co sie okazało to zwykłe leczenie zęba bardziej boli od kanałowego :) miałam leczoną 6 kanałowo. trwało to 1,5 h , uhhh strasznie długo. co mnie ździwiło nie dostałam żadnego znieczulenia , chociaż zapłaciłam 150zł. moze dlatego że przez dwa tygodnie nosiłam trutke w ząbku ;) i najwidoczniej dobrze mi się zatruł bo nie było bólu . nie bójcie się tych kanałowych leczeń , nie są takie straszne . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi9
ja mialam kanalowe wczoraj ,niezatrowal mi zeba bo tego juz sie nierobi strata czasu.Od razu dal znieczulenie i wyczyscil kanaly.za tydzien ide juz na zamkniecie zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz24
Mam pytanie miałem dzisiaj leczeni kanałowe i pani mi wyczysciła kanały i wsadziął jakies gumki na zapytanie co to jest to pani mi odpowiedziała ze to na rozszerzenie kanałów ale strasznei mnie boli prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 3333333
kasował mi się cały post ehhh moje kanałowe leczenie trwało 2 wizyty pierwsza to lek ze sterydami druga dzisiaj przed chwilą koniec a miało sie zakończyć na 3-4 wizytach koszt miał byc ok 400 zł Wizyt 2 koszt 330 ( 2 x znieczulenie) leczyłam górną 4. No i nic nie bolało zapewniem. Tera ztrochę pobolewa ale to chyba bardziej dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdjslkkds32
Jestem po leczeniu kanałowym... mam jakieś białe lekarstwo ale nie wiem czy to trutka czy co innego.. boli jak cholera... pół twarzy z uchem ;] masakra... z tego co wiem jeden kanał nie jest do końca przeczyszczony bo nie był martwy i pomimo znieczulenia poczułam ból ;] Powiedzcie mi kiedy ten nieszczęsny ząb przestanie boleć bo już chodzę po ścianach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile mnie wiecej kosztuje lecznei kanałowe górnej szóstki u prywatnego stomatologa w jakich cenach sie wahaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
100-450 zł... chyba, że jest początkiem protetyki (koronki, mosty). Zdarza się wtedy, że ten koszt zostaje wkalkulowany do dalszego etapu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chochliczek11
kdjslkkds32 - jak z twoim bólem po kanałowym? Ja miałam takie leczenie raz w zyciu i tez chodziłam po ścianach póki nie wzięłam pyralginy i poszłam spać. Potem już było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam miałem wczoraj czyszczone kanały po czyszczeniu pani włozyła mi jakies gumki do kanałów niewiem do czego to słuzy a boli jak cholera i niewiem co zrobic wizyte mam dopiero w piatek prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w ciągu ostatniego miesiąca leczone dwa zęby kanałowo. Z górnym nie było kłopotu. Stomatolog wsadził mi tam lekarstwo, po tygodniu poszłam na wizytę. Dolny nie był martwy więc trzeba było go zatruć. Ale mnie ani ząb nie bolał gdy miałam lekarstwo, ani wtedy gdy był zatruty. Czytałam w internecie,że jeśli ząb jest dobrze zatruty to nie powinien boleć mocno :) Dziś bolało mnie między 1 i 2. Sama nie wiem, który boli :O Pojechałam i dentysta powiedział,że nie ma tam nic widać. Wizytę mam na 15 marca i wtedy zobaczy co dzieje się z tymi ząbkami. Koszt - jak widzę,że niektórzy podaja tu kwoty 600-700zł :O Ja zapłaciłam za dolną SIÓDEMKĘ 330zł. Byłam chyba na 4 wizytach z tym zębem. Kanały były bardzo długie, ciężko było je wyczyścić. Za każdym razem dostałam najpierw znieczulający żel na dziąsła ( na dole w wewnętrzną część policzka) . To taki żel dla dzieci. Strasznie boję się igły więc dentysta zawsze daje mi najpierw takie znieczulenie, później nic nie czuję jak robi igłą :) Dolna siódemka 330zł. Górna czwórka bodajże 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki temu stomatologowi nie boję się już gabinetu dentystycznego. Nie omijam go szerokim łukiem tylko czekam z niecierpliwością na kolejną wizytę. Jak robił mi górną czwórkę kanałowo to myślałam,ze zasnę. Z dolną siódemką było trochę gorzej bo kanały były długie i jak w nich czymś wiercił to aż do głowy mi pulsowało. Ale ogólnie jestem naprawdę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam ze Was boli i nie wierzę. Ja odkąd raz dostalam takie znieczulenie że przez 2 tygodnie mnie szczęka bolala, jakbym miala w skorę wsadzoną naciągnięta nić która się wrzyna, ledwo jadłam i piłam tak od tamtej pory nie biorę znieczulenia wcale. mialam 2 raz kanałowo bez znieczulenia nic mnie nie bolalo. Teraz znowu mam kanalowo bez znieczulenia, powierciła, wcisneła coś i mam przyjść za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wizaz888
Hej. Ja z kolei mam nastepujące pytanie, i prosze kogos o odpowiesz..bede bardzo wdzieczna:) jakis rok temu ukruszyl mi sie zab, a poniewaz panicznie boje sie dentystów to zwlekalam..ale w koncu poszlam. To jest 7-ka. Poszlam do studenckiej przychodniw Lodzi. Pani dentystka..obejrzala zeby, powiedziala ze pradopodobnie bedzie ten jeden kanałowo. balam sie...panicznie ale sie poddalam. Wziela wiertlo, wyjela mi stara plombe, ktora tam byla, i wiercila tak z ok 10 minut, nie wiem czy nie mniej, w przerwie jeszcze czyms pryskajac. Potem zalozyla lekarstwo. I kazala zrobic rtg zeba i przyjsc za 2 tyg. Wszystko to mialam bez znieczulenia. Az tak bardzo nie bolalo. Ale mam pytanie: czy to mozliwe ze pierwszy etap kanalowego leczenie tzn to zatruwanie tak krotko trwalo?? I ze mnie az tak bardzo nie bolalo?? Przeciez Ona musiala sie do nerwa dowiercic...zeby lekartwo wlozyc czyz nie?? Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×