Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość asdasdas
taki ząb trzeba chyba otworzyć i zobaczyć pewnie od środka go rozrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusiaczek87
Madeleine nie martw się :). NIe jestem ekspertem, ale mnie też ząbek nie bolał tylko reagował na zimno ciepło i powietrze. Jeszcze jak Cię pobolewa głowa i szyja...bardzo możliwe, że to będzie kanałowe. Jednak tu Cię pocieszę :) - bo odkryłam na własnej skórze, że strach przed kanałowym jest przereklamowany (choć oczywiście nie wiem jak z innymi np powikłaniami i indywidualnymi odczuciami itp). A wierz mi - jestem histeryczką jeżeli chodzi o dentystkę. Totalną! Ja się trzęsłam na krześle ze strachu i byłam mokrutka!! Dla mnie najgorsza była pierwsza wizyta, tzw szykanie nerwików. Potem...bajka :P. Teraz śmieję się z własnego stresu, choć szczerze to mogłabym wrócić na ten fotel z powrotem (ale nie na pierwszą wizytę :D). Jednak kurcze stres to stres :)...ale i tak trzymam kciuki by było dobrze :). I nie martw się (mówi Ci to osoba, która 2 tygodnie temu szukała otuchy w necie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiaczek87 dzięki za słowa otuchy....teraz już trochę mniej się boję....czy jest jakaś zalezoność w tym że jak ząb ogólnie nie boli to nie ma tez bólu przy leczeniu a jak niestety boli bardzo to czasami znieczulenie nie działa tak jak powinno i wtedy boli??chociaz może to nie wina znieczulenia ale np bardzo zepsutej miazgi??pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffdfsfsfsfs
jedyne znaczenie moze miec fakt, czy zab jest martwy czy zywy, choc i przy martwych ja biore znieczulenie, bo tak jest po prostu bardziej...relaksująco :P no i jesli nie ma stanu zapalnego to nie ma problemu, jesli jest to znieczulenie nie zadziala. to jedyne zaleznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany nie potrafię spać przez tą wizyte u dentysty.....i pewnie NIE POSZŁABYM gdybym nie czuła posmaku zgnilizny w ustach......powiem Wam ohyda..:/straszny cykor jestem,mam nadzieje ze nie zrobie sobie obciachu i nie popłaczę się w gabinecie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!jestem po wizycie,bardzo mile wrazenia:)dostalam mega dobre znieczulenie bo prawie tam plakalam ze strachu,lekarz rozwiercil plombe,wystarczylo doczyscic i zalozyc nowa....tyle płaczu o nic:D:Dząb reagowała bo zębina była odsłonięta,dentysta wczesniej po prostu nie dokonczyla roboty.taka przyjemnosc 90 zl ale jaki RELAKS!!jeszcze po dentystce trzeba naprawic siódemke za tym zabkiem bo sie większosc skruszyła......POZDRAWIAM WSZYTSKICH!!!!!NIC A NIC NIE BOLAŁO!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0odwagi
co do znieczulenia......ostatnio złamał mi się ząb, moja dentystka chciała sprawdzić czy trzeba zatruwać, ale tak mnie bolał przy borowaniu, że nie dałam jej się dotknąć. Znieczulenie dwa razy (dawka dla konia chyba) i nic nie pomogło, decyzja zatrujemy, trucizna włożona tak jakby na żywca.Po dwóch tygodniach powtórka, próbuje rozwiercić, ból przeszywający, no to znieczulenie - znów podwójne -wszystko znieczuliło się super, ale nie ten cholerny ząb, tyle,że bardziej rozwiercony, światło kanału widoczne, znów trucizna. Masakra - ja zapłakana, ona mówi, że osiwieje. A prześwietlenie nie wykazuje stanu zapalnego, dentystka sprawdzona od kilkunastu lat - i kilka razy już leczyła mi zęby kanałowo i ratowała z przeróżnych opresji. Zawsze przy znieczuleniu i zawsze zero bólu (co prawdą kanałowo ostatni raz miałam leczony z 15 lat temu).Co jest grane z tym znieczuleniem? doszło do tego, że bardziej się boję dentysty niż porodu - z tym, że rodzić to już chyba nie będę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! wlasnie jak to jest z tym znieczuleniem,w prywatnych gabinetach jest jakies lepsze????jak leczylam w nfz-towskim gabinecie to znieczulony byl caly policzek,generalnie pół twarzy jednak ząb słabo;w prywatnym gabinecie cala twarz miala czucie,wargi tez ale ząb był tak znieczulony ze chyba jakby walono w nim młotem to nic bym nie poczula:D na poczatku myslalam ze lekarz w konia mnie robi z tym znieczuleniem,ze nie dziala czy cos.....a tu prosze:D aha no i w obu przypadkach znieczulenie igłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caliberka
czesc wszystkim, dzisiaj byłam u dentysty po pol godziny strasznie mnie zaczelo bolec po dwoch godzinach przestało za to teraz widze ze zaczyna mi sie zbierac ropa, czy to normalne? bardzo sie boje moze to blad dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawww
leczę trzy zęby kanałowi jestem po pierwszej wizycie ale jak dla mnie to okropny ból facet zamiast zęba to znieczulił mi cały policzek i wargi nie wiem ile mnie jeszcze wizyt czeka ale koleś mówił ze ok 4... i cena ok 600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, mi leczy mój dentysta kanałowo od kilku miesięcy!!!!!!! Jeden kanał (z 3) truje i truje a on ciagle boli. Aż się boje następnej wizyty, ma mi zakładać plombę ale ząb boli przy nagryzaniu, chociaż dał mi coś mocniejszego i chodziłam z tym 2 miesiące :( NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryhn
Czesc mam pytanie jak powiedzialem dentyscie ze zab boli a tak naprawde niebolal tylko chcialem wczesniejsza wizyte z bólem zeba i wywiertal jakis otwór i wysłał mnie na zdjecie nastepna wizyta w wtorek powiedzial ze najprawdopodoniej bedzie kanałowe czy jak ja bym mu powiedzial ze mnie nie boli czy jest jakies unikniecie kanałowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BólJakCholercia
Sawa , owszem już się nie zatruwa ale trzeba znaleźć odpowiednią placówkę z tym całym sprzętem do kanałów , której niestety w moim przypadku nie ma w pobliżu , jest to zabieg bezbolesny , ale też kosztowny do 1000 zł zapewne :( Tydzień temu byłem u dentysty i 6 kanałowo :) 1-Wizyta powierciła może z minutkę włożyła trutkę , po wyjściu z gabinetu chciałem wykrzyczeć ten cholerny ból , myślałem że będę chodził po ścianach ból był nieziemski! Jakoś to wytrzymałem chodź szczerze nie wiem jak na prawdę ból był niesamowity oczy miałem czerwone jak szatan kuła mnie tak głowa jak bym leżał na igłach , szczęka cała również. Dziś mija tydzień ząb dalej cholernie boli (oczywiście trutka i fleczer padła w 1 dzień po gorącym rosołku.. ) zawsze jak wstaję rano , lub też jak się kładę.. mam chorobowe , bo z takim bólem jako kierowca nie da się pracować! No i teraz zastanawiam się , myślę że ząb został źle zatruty, jeżeli mam przeżywać to ponownie to chyba pójdę na tę wizytę nawalony dosłownie , usiąde na fotelu i zaliczę zgona , a doktorka niech tam robi co do niej należy , po czym może mnie wywlec gdzieś pod ścianę kimnę się wstanę i pójdę do domu :P Kurde w życiu byłem 2 razy u dentysty 1 to chyba lakowanie itd , no i teraz z kanałowym przez głupotę.... mam nadzieję że obejdzie się jednak bez bólu.. Nie wiem jak was drodzy forumowicze , ale jak pisałem mnie po zatruciu szlak trafiał i nie życzę wam tego bólu! Ludzie piszący głupoty typu , "o zęby trzeba dbać" drażnią mnie ponieważ szczotkuję 3x dziennie są bialutkie i zdrowe , a i tak skubaniec się popsuł... Czekam na odpowiedź z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BólJakCholercia
Oh Sawa pytała 4 lata temu haha :D pomyłeczka. fryhn owszem da się obejść kanałowe , musiał byś go wyrwać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabia
ah te leczenie kanałowe... ja w życiu bym się nie spodziewała, że tak długo trwa, w moim przypadku 4 wizyty, jutro piąta... oczywiście nie bolało mnie nic a nic, ale co najgorsze od dwóch dni zaczęłam odczuwać nieziemski ból gdy piłam ciepłe lub zimne, i nasilało sie to z godziny na godzinę, ale mimo wszystko mialam nadzieję, że to tylko dziąsło, które mam strasznie opuchnięte i wrażliwe po zatruciu zęba, i co sie okazało? że to ząb obok mi ,,poleciał" :( Jak na razie otworzyła mi go i dała jakies lekarstwo z który mam chodzić 3 misiące, ale powiedziala, że i tak czeka mnie kanałowe leczenie :( Mam juz serdecznie dosyć! A jutro idę na odbudowę tego co własnie leczę od miesiąca.... Po prost załamka! A słyszałam, że po zatruwaniu zęba może popsuć się ząb obok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabia
a może ktoś z Was miał/ma taki sam problem jak ja (j.w.) Strasznie mnie to martwi, oby reszta zębów mi nie "poleciała" :/ załamka jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agelus
Hejj Mam do Was pytanie Wymieniam plomy u szkolnej dentystki W lewej górnej szóstce mam kanałowe a teraz bd miec wypełniane CZY WYPELNIANIE BOLI ? I JAK ONO PRZEBIEGA? Dzisiaj poszłam do dentystki z myślą że mi kanał wypełni a ona mi mówi że nie ma materiału do wypełnienia i zaczniemy nowy ząb a ja już myślałam że zgona zalicze dała mi znieczulenie w dziąsło i w podniebienie które mnie strasznie bolało ; / Godzine później zaczą mnie bolec zab i policzek i dziaslo moja mama twierdzi ze mnie boli dziaslo podniebiennie i policzek po znieczuleniu A WY JAK UWAZACIE CZY TO JEST NORMALNE ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agelus
Do BolJakCholercia Ja Wam się dziwie jak może Was boleć ząb po zatruciu? Ale w to już nie będę wnikać ; p Zależy jaki to ząb czy górny czy dolny Jeżeli jest to ząb górny to poprostu weź tabletkę (odradzam Wam wszystkim ketonal bez przepisania go Wam przez dentyste! Ketonal to bardzo silny lek mi ciocia pielegniarka raz mi podala polowke i przeszlo jak reka odja ale moja kolezanka kiedys przez glupote wziela cala tabletke i po 2 godzinach znowu i wylądowała w szpitalu!) Do wizyty u dentysty staraj sie unikac zimnych i gorących napoi i posilkow Gdy do niej pojdziesz to powiedz ze chcesz jeszcze raz trucie z tym ze chcesz znieczulenie w dziaslo i podniebienie i nic nie bedziesz czol przez do 8 godzin! Na wieczór będzie Cie jeszcze bardziej bolalo nie wiem dlaczego ale tak zawsze jest ; ) Ja osobiscie mialam duzo zebow leczonych ; ) moze nie tyle leczonychh co wymienianie plomb to jest masakra ! Ale i tak panicznie boje sie dentysty a dzisiaj sie nawet poplakalam ; / A ze szczotkowaniem zębów masz jak największą racje ; ) Ja ja bylam mala nie mylam wogole i tylko 4 zeby do leczenia a jak myje to jest narazie dobrze ; ) Ale moj wujek zadko myje ma 35 lat i on ani razu nie mial wierconych zebow ! Trzymam kciuki za leczenie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula84
Agelus >> a dlaczego wymieniania plomb to masakra? zamierzam kilka sobie wymienić na nowe, wyłącznie ze względów estetycznych, ale mnie trochę przeraziłaś tym jednym zdaniem :( Dziś miałam 1. wizytę w leczeniu kanałowym. Dolna szóstka. Dwa znieczulenia (ale ja biorę zastrzyki przeciwbólowe na "dzień dobry", panikara dentystyczna jestem jakich mało). Dentystka powierciła mi parę minut i założyła jakieś białe cudo ;) Mam przyjść za 2 tygodnie. Podobno przede mną jeszcze dwie wizyty, nie mam jednak pojęcia co mnie na nich czeka i najważniejsze - czy to będzie bolało? Gdy zapytałam dentystkę o ból na następnej wizycie odpowiedziała, że za 2 tygodnie ząb powinien być już martwy i nie będzie mnie boleć. Leczę się prywatnie w Warszawie, w centrum medycznym. Dwie kolejne wizyty mają mnie wynieść prawie 700 zł (obie). Czy zna ktoś tańszy wariant, bo nie ukrywam - zbladłam jak usłyszałam ten koszt... ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomorskieeee
1. Lekarstwo /trutka/ - 80 zł. 2. Druga wizyta - 250 zł 3.Plombowanie - 150 zł To koszt jednego zęba leczonego prywatnie. Niestety, ponoć leczenie z nfz jest w kosztach bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chakaritey
Ostatnio byłam u stomatologa gdyż wypadło mi całe lekarstwo. Bez znieczulenia zaczęła mi rozwiercać tego zęba.. I te igły wkręcać w nerw.. Myślałam że wyjdę z siebie i jej przypierdolę za to, co robi. Dopiero po około 10 igłach dała mi znieczulenie. Tak słabe, że czułam nawet wydmuch powietrza z tej maszynki. I dalej mi te igły wkręcała.. myślałam że się tam zesram, brzydko mówiąc. Gdy wyszłam poryczałam się jak głupia. To siódemka, chcę go usunąć ale rodzice mi nie pozwalają.. za tydzień znów mam wizytę. Wiem, każdy mi gada że głupia jestem bo chcę go usunąć. Ale jestem pewna decyzji i chyba pójdę sama bez łaski rodziców. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estetika-lodz
Ekstrakcje ząbka proszę dobrze przemyślec, usunięcie to zawsze ostatecznośc.Każdy ząb jest cenny i nawet jeśli go nie widac :) (względy estetyczne) to w przyszłości może stac się filarem pod prace protetyczną.Jeśli obawia się Pani bólu podczas leczenia kanałowego,warto poprosic lekarza o dodatkowe znieczulenie.Stomatolog jest po to ,aby pomóc pacjentowi ,a nie się nad nim znęcac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boje sie strasznie Rafal
Witam Mam straszny problem :( ukruszył mi się ząb i co ?? z tego co czytam to bedzie lecznie kanałowe ale tego sie dowiem jak do stomatologa sie wybiore narazie nie spie juz 2 noc bo tak się boję :) w tym gabinecie bede miał znieczulenie komputerowe czy ktoś takie miał i jak boli lecznie kanałowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po bólu :))
hej ja dzisiaj byłam u dentysty (boje się panicznie) założył opatrunek i za trzy miesiace chyba mnie czeka kanałowe kur.... boje sie jak cholera bo dzisiaj mimo znieczulenia też odczuwałam ból jak coś tam wiercił i dłubał:( w kwietniu miałam usuwany ząb 6 na dole po lewej stronie dostałam znieczulenie ale jakies kiepskie bo wszystko czułam i myslałam że facetowi oczy wydłubie tymi jego narzędziami nie wspomnę o tym ze byłam w 7 miesiacu ciazy!!! dentysta masakra ale prawda jest taka ze z bólem nie wygrasz i jak Cię przypili konkretnie to i tak pojdziesz .... koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zębata
Witam. U mnie było tak gdzieś z miesiąc temu przez około dwa dni koszmarnie bolała mnie dolna czwórka. Poszłam do dentysty prywatnie okazało się że ponieważ ząb jest na łuku to ta lekarka mi go nie usunie bo nie jest chirurgiem. dwa dni i cztery ketonale póżniej nie wytrzymałam zgłosiłam się do do polikliniki dentystycznej w Gołonogu tj. w Dąbrowie Górniczej. Pani wysłała mnie na prześwietlenie z którego wynikało że korzeń w zębie rośnie sobie sierpowato i zahacza o piątkę i szóstkę. Samo wyjmowanie półtorej godziny. Koszt bagatela 150 zł. I myślałam że to koniec chociaż znieczulenie utrzymywało się prawie 36 godzin a opuchlizna po dwóch tygodniach zeszła. Potem chwila spokoju. Tak swoją drogą poliklinikę odradzam tym którzy ie mają kasy jak sułtan. Za tą czwórkę którą mi usunęła gdybym tylko chciała ją leczyć kanałowo podała mi koszt nie żartuję 750 zł. Teraz cyrk zaczął się od nowa. W niedzielę zaczęła boleć szóstka. W połowie zęba plomba w drugiej dziura. W poniedziałek do dentysty. Ketanol znów nie działa ale jeszcze da się z tym bólem jakoś wytrzymać więc zebrałam się i jadę. Przyjęli mnie od ręki na hucie katowice bo w prywatnym oczywiście tyle ludzi że nie było już jak. Posadziła mnie na fotelu obejrzała szczękę ponarzekała na próchnicę i stwierdziła że ząb będzie do kanałowego i będzie truć. Wstrzyknęła znieczulenie i po paru minutach już nic nie czułam więc raczej porządny towar. Oczyszczanie 5 minut, założyła trutkę i zakleiła, stwierdziła że na ból powinien wystarczyć apap lub ibuprom. Po dwóch godzinach znieczulenie zeszło . Nawet nie wiem jakim cudem udało mi się dowlec do łóżka. Następne trzy godziny jeden koszmar , ketanol nie pomagał jeden wrzask nawet nie wiedziałam że potrafię takie dźwięki z siebie wydobyć. Mama próbowała zawiadomić kogokolwiek i okazało się że najbliższe pogotowie stomatologiczne jest w katowicach i w żadnej infomacji telefonicznej nie mają do nich numeru. W nocy dwa razy łykałam polopirynę z ampułki takiej do zastrzyku. Tyle pomogło że z sześć godzin pospałam. Wszyscy mówią że jeśli w zębie mam truciznę to absolutnie nie powinno tak boleć. Powinnam dodać że mam bardzo wysoką tolerancję na ból więc kiedy mówię że ból był taki straszny to naprawdę taki był. W każdym razie nie wiem czy to nie skutek tego że być może nie robiąc mi prześwietlenia pani strzelała na chybił trafił. Potem się jeszcze okazało że tak przy okazji pani dentystka wyborowała mi też siódemkę i też zatruła. Właśnie zaraz tam jadę. nie wiem może jakieś zapalenie się wdało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxpiterx3x
Właśnie mi wypadła tak zwana trutka ;/ i jestem teraz zmuszony iść na leczenie kanałowe a cholernie się boje;/ Jezzuu ratunku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanałek
Dziś miałem zatruwanego zęba. Nie dostałem znieczulenia, a mimo to jakoś specjalnie nie bolało. Najgorzej jest teraz, 2h po wizycie u dentysty - ząb boli niesamowicie, wziąłem tabletki więc może przestanie. Zastanawia mnie tylko czy teraz po zatruciu zęba, mając w nim (i wokół niego zresztą też) tę substancję mogę normalnie myć zęby? Obawiam się, że mogę tę trutkę wydłubać szczoteczką i ząb się nie zatruje. Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ichtiov
Hej! Miałem właśnie dziś leczenie kanałowe powiem wam że jak nasłuchałem się tych historii to aż strach było mi tam iśc ale chcąc nie chcąc musiałem. Jak zwykle usiadłem wygodnie na fotelu dentystka rozpoczeła zabieg pierwszo wyczyściła (trcizbę nie wiem jak to sie fachowo nazywa) potem borowanie w pewnym momencie wyjela jakies urzadzenie przypominajace pinezk o dlugosci 1cm nie czulem jak ja wbila i zmiezyla dlugosc kanalow. Po chwili wziela jakby mi sie zdawalo pilnik do zebow myslalem ze mi czysci pozaostalosci blaby :) a tak naprawde dlubala sie w kanalach :D Absolutnie nic nie bolalo. Nastepnie wypelnila kanaly jakims plynem niezbyt dobrze smakowal jak kapnal na jezyk oczyscia kanal z plynu i zaczela wypelniac ubytek. Zatrucie bylo bolesnieale dalo sie wytrzymac :) mialem 2 razy obydwie szotski jak narazie 1 zrobiona dzis ok godziny 12:00 do 12:55 czekam na kolejna wizyte 10.11. Kanałowe to nic strasznego jak rozmawialem z dentystka o tym jak leczyla innych i mowila ze pacjentow nie bolalo a wymyslali historie z kosmosu :p PS:mozesz se zalozyc sluchawki i sluchac muzyki :)) 3maj sie! i głowa do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanalower
kanalek - mozesz spokojnie myc zeby jak ci wypadnie zglos sie do stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×