Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość zakzakzak
O tej Zakopiance ostatnio głośno... chyba aż sam się wybiorę. Nie mam ósemki do usunięcia, ale parę dziur do zaklejenia. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BadSystem
Ja za godzinke mam wizyte u dentysty, tylko nie do prywatnego, lecz do takiego co ma podpisany kontrakt z NFZ. Nie powiem ze sie bardzo boje ale sie troche obawiam, bo ten zab ktory mam do leczenia jest taka dziura ze nazwalbym to leczeniem 3 kanalowym :D Bardzo zaniedbalem zeby i stwierdzilem teraz ze wszystkie bede leczyl, nie zwazajac na ten bol.Mam tylko nadzieje ze da mi porzadny zastrzyk, bo w razie naglego bolu moglbym nie chacy machnac reka jej przed oczami hehe.A tak na prawde to teraz jest spokuj, ale jak bede kolo jej gabinetu to sie powaznie zastanowie nad tym czy tam wejsc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jołmen
Dzisiaj miałem kanałówke prywatnie jedynki. Zapłaciłem 450zł ale zapewnione było znieczulenie miejscowe komputerowe. powiem tak.. zero jakiego kolwiek bólu po wyjściu od dentysty pobolewał max przez godzine od czasu przestania działania znieczulenia ale dało sie znieść na lajcie. zabieg trwał około 50 minut i skończyło sie na jednej wizycie. Pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
ja miałam kanałowe leczonie zęba z miejscowym znieczuleniem i nic nie czułam nie ma co się bać. Ważne jest by dobrze wyczyścić kanaliki. Tam gdzie byłam w alfa dental na Zwierzynieckiej w Krakowie, taki zabieg jest robiony przy pomocy specjalnego mikroskopu co pozwala na precyzyjne leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiodorrs
Mowisz ze mieszkasz w Krakowie, tam jest przeciez chyba Galeria usmiechu (albo we wrocawiu, nie pamietam dokladnie) a to jest chyba jedna zl epszych klinik w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkaaaa
Witam, jestem starsznie zalamana gdyz mialam usunieta gorna 4 . Jeszcze w liceum mialam leczona gorna 4, potem na studiach wypadla mi plomba , dentysta leczyl jescze raz, po jakims czasie, zaczela mnie bolec bardzo, poszlam do dentysty i powiedzial ze kanalowo trzeba, jestem straszna panikara , ledwo dlama sobie go wyleczyc, Jednak dentysta powiedzial ze w 5 obok tez mam prochnice na stycznej i ze powinno sie tez wyleczyc jednak nie poszlam , i tak minelo troche lat , tuydzien temu, jedzac złamałam ta 4 , zab sie pokruszyl , pojechalam do dentysty, i niesety powiedzial ze do usuniecia, spanikowlam i ucieklam, Wzielam urlop w szkole bo ejstem nauczycielka, bo wstyd chodzic z polamana 4, Jednak nastepnego dnia juz bylo to nie do wytzrymania , pojechalam ponownie . Dostalam zniecuzlenie i dentysta mi usunal, Jednak przeraz mnie to ze nei mam tej 4 , jak mowie, smije sie to widac, !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mim 223322
Według mnie najlepsza kliniką jest Zakopianka w Krakowie, i to na pewno w Krakowie. Proponuję zajrzeć na stronę internetową, z doswiadczenia wiem, że sprzęt jest ultra nowoczesny i pacjent ma pełną wiedzę na temat proponowanego i przeprowadzanego leczenia. Nie trzeba latać po mieście z robieniem wyników, bo całe laboratorium, pracownia protetyczna i rentgen są na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopopoo
Jaliś czas temu złamał mi się ząb i został korzeń, ostatnio ropiał nieco i przestał...wyleczyl się? Wiem, że to pytanie jest niemądre, ale ja mam stracha i nie wiem, czy teraz mogę odwlec wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmyk36363
Lesio ząrty sobie chyba stroisz, albo nie masz nerwów w buzi. Kanałowe bez znieczulenia jest chyba nie do przeżycia, współczuje kobietom w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniu442
Kanałowe to kanał - do niedawna, Teraz można nawet na jednej wizycie załatwić wszystko, co prawda, nieco więcej kosztuje, ale strach krótszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżony
mi ostatnio kanałowo dentystka leczyła zęba na czterech wizytach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika95
ja miałam dwa zęby robione kanałowo, pierwszy bolał strasznie, cala noc nieprzespana, a drugi troszke pobolał i już nic się nie działo, jakieś 2 mies. temu miałam zakończone kanałowe tego drugiego zęba i teraz jak jem coś tą stroną to mnie boli. Będę musiała się przejść do dentysty, żeby coś tam zobaczył, może źle te nerwy są wyleczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny dżony
Słuchajcie w jakim wieku powinno sie mieć pierwszy ząb leczony kanałowo? chodzi o to że martwie sie że u mnie to za wcześnie mam mieć, bo mam 20 lat i mam mieć leczonego zęba kanałowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samozdrowie
Daj spokój, jesteś 20latkiem, więc ząb jest stały, można bez obaw....znaczy może i z obawami, bo może Cię boleć, ale pros znieczulenie, choćby nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczeniee
jak ząb jest zepsuty to nie ma reguły, ja polecam bezbolesne leczenie w gabinecie Helmich w Częstochowie, proponuję znieczulenie the Wand jest to komputerowe znieczulenie, bez używania strzykawki, i wtedy nawet nic nie poczujesz jak ci będą robić kanałowe, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Dziś byłam u dentysty, bo wypadła mi plomba(już drugi raz) i założyła mi truciznę. Bez żadnego znieczulenia (nigdy nie brałam znieczulenia u dentysty) trochę bolało jak borowała, ale dało się wytrzymać. Za 2 tyg mam iść na leczenie kanałowe. Boję się bo nigdy tego mi nie robiono i nie chciałabym znieczulać bo się tego boję a zawsze wytrzymywałam bez. Da się przeżyć kanałowe bez znieczulenia? Dodam że mój ząb jest już tak zniszczony, że jest go mniej niż połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyanczy
Moja droga, wytrzymałość na ból to sprawa indywidualna każdego człowieka. Ja na bank bym nie wytrzymała. To, że masz mniej niż połowę zęba nie ma znaczenia, bo bolą nerwy, a nie kość. Tak czy siak, znieczulenia nie ma się co bać. Jak już będziesz na fotelu i Cię zaboli, poproś o nie. Po co się męczyć. Moja dentysta aż jest nudna;) pytając co chwilę, czy boli, ale bardzo sobie to cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwmw
dentystka zalozyla ci trucizne czyli zatruła ząb.na nastepnej wizycie zab bedzie trupem i nic nie bedziesz czula:) mam duze doswiadczenie w tej kwesti----niestety:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybki dżon
mwmw, powiedz, czy to prawda, że po kanałowym trzeba robić koronke na zęba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampilona
Ból podczas leczenia kanałowego jest bardzo duży, jeśli nie bierzesz żadnego znieczulenia. Za pierwszym razem jakiś dentysta (pierwszy i ostatni raz u niego byłam) powiedział, że jeśli chcę, to mogę dostać znieczulenie, ale jego zdaniem jest niepotrzebne. Tak się namęczyłam, że teraz zawsze korzystam ze znieczulenia. Osoba o nicku Leczeniee ma rację, że ta metoda the wand jest bardzo fajna, sama natrafiłam na coś takiego w gabinecie Tarabuła we Wrocławiu i przyznaję, że jest bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuxmhuh
co to jest metoda the wand?? nie znam trucie zęba i koronka to odległe sprawy, chyba że już nie masz połowy zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek28
A ja gdzieś czytałam o usuwaniu zębów laserowo? Ktoś coś wie na ten temat? Na czym to polega? BO jako tchórz, chętnie bym skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampilona
Usuwanie zęba laserowo? Pierwsze słyszę... Nie wiem, w tym temacie Ci nie pomogę. A co do znieczulania metodą the wand, to głównie chodzi o rozprowadzanie tego płynu znieczulającego powoli, co sprawia, że nie czujesz bólu. Tutaj znajdziesz dokładniejszy opis tego: http://www.tarabula.med.pl/o-nas-2/znieczulenie-the-wand/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa.
ja miałam 3 dni temu koniec leczenia kanałowego - miałam zatrury ząb ( 2 noce po zatruciu boli jak cholera ,lepiej mieć tabletki typu ibuprom itp.) ,ale później przechodzi ,po tygodniu jest wypełnianie kanałów,czyszczenie itp. Ja miałam znieczulenie,wbicie igły nic nie boli , a później przez cały czas nic się nie czuje nic nie bolki ze znieczuleniem ,więc na prawdę warto je wziąć,niż później cierpieć przez 2 godziny ( bo tyle to trwa) . Mam zrobiony i już nigdy mnie nie zaboli,nie ma się czego bać ,naprawdę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka:)
Hej wszystkim! Dzisiaj miałam pierwszy etap leczenia kanałwego, dentystka dala mi zastrzyk znieczulający i "robienie" w zębie praktycznie nic mnie nie bolało:P Ale teraz jestem z 3 godziny po tym i nie mogę wytrzymać z bólu, zastrzyk przestaje działać, a ja biorę co jakiś czas "Apap Extra", ból jest bardzo silny. Kiedy przestanie mnie boleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość busia100
Ja 2 miesiące temu zauważyłam że spóchł mi policzek - zrobiła się taka gula twarda. Ząb mnie bolał bardzo długo zanim to się zrobiło, ciocia dentystka przepisała mi dalacin i brałam go po czym poszłam i usiadłam na fotel. Jak mi powiedziała że ząb jest martwy to mało nie zemdlałam z radości - wiedziałam że nic nie będę czuła. Rozwierciła tego zęba (był spory ubytek), złapała się za głowę że tak sfatygowałam ząb (bałam się iść do dentysty). Pierwsza wizyta trwała jakieś 6 minut (usiadłam, rozwierciła, coś tam wyciągała z tego zęba i założyła fleczer). Za tydzień druga wizyta: zdjęła fleczer, coś tam znowu zrobiła chwilkę przy nim. Powiedziała żebym zrobiła prześwietlenie tego zęba i wtedy do niej zawitała. I tu jest problem. dzwoniłam do paru gabinetów dentystycznych w tej sprawie czy wykonują itd (u mojej cioci rtg popsute) i niestety wszędzie albo nie działa albo nie ma. Teraz mija już jakiś 3 tydzień od tej drugiej wizyty, znowu czuję że jest gula twarda ale jest mniej widoczna i ząb mnie boli przy nagryzaniu. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka1995
powiem Wam tak ja teraz miałam kanałowe 7(zęba trzonowego) i nic nie boli nawet jak tymi igłami robi stomatolog nie prawa boleć(tak moja lekarka mi powiedziała),a dlatego zatruwają ząb żeby kanałowe już nic pacjenta nie bolało i jak czyściła mi 3kanały po bardzo dobrym zatruciu(nic nie bolało zatruwanie)a więc jeśli stomatolog bardzo dobrze zatruje ząb to następna wizyta odbywa się bez stresu a przede wszystkim bez bólu a czyszczenie kanałów zgodzę się z tym że może być to dziwne uczucie(ale to wogóle nie boli)i jeśli stomatolog stara się być w miarę delikatny to wtedy tego uczucia można tak nie odczuwać a więc leczenie kanałowe(fachowo nazywane leczeniem przewodowym)głowa do góry kanałowe nic nie boli więc niech nikt tak się nie boi bo to nic strasznego.Pozdrawiam;****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuula
oj boli boli, jetsem w trakcie ale da sie wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×