Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

drażka

wizyta Papieża bardzo mnie wzruszyła

Polecane posty

Gdzie konkretnie jest wobec tego w NT napisane że krzyż, narzędzie mordu, jest jakimś symbolem a zwł. obiektem czci? Przez parę wieków chrześcijanie uznawali za symbol tylko rybę i feniksa, oraz nie znali \"żegnania się\".Wyrażnie pisze tam też : \"Nie czyńcie sobie wyobrażenia niczego co na górze ani niczego co na dole\", \"Wystrzegajcie się bałwanów( posągów bóstw)\".Żaś Raj nie jest tożsamy z Niebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Kodu to ja czytałem książki faktograficzne z których ściągał Brown np: Święty Graal, Święta Krew; Potomkowie Dawida i Jezusa - i nie zaszkodziło to moim poglądom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka24
Co Biblia mówi o niebie? Biblia mówi: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.” JAN 14,2-3 (BW) Niebo jest poza naszym wyobrażeniem. Biblia mówi: „Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.” 1 KOR. 2,9 (BW) Jak opisał niebo prorok Izajasz? Biblia mówi: „Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.” IZAJ. 65,21-23 (BW) W niebie nawet zwierzęta będą żyły w zgodzie i pokoju. Biblia mówi: „Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze — mówi Pan.” IZAJ. 65,25 (BW) Obłożnie chorzy i inwalidzi będą uzdrowieni. Biblia mówi: „Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych. Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych, gdyż wody wytrysną na pustyni i potoki na stepie.” IZAJ. 35,5-6 (BW) Bóg będzie żył ze Swoim ludem i nie będzie już więcej śmierci, płaczu ani bólu. Biblia mówi: „I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.” OBJ. 21,3-4 (BW) Co z tego, że nie użyto słowa niebo w Biblii..to tylko symbol raju, zbawienia.. Twój argument jest niepoważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajka24 napisała: \"gdzie katolicyzm ma pogardę dla jednostki?? co ty wygadujesz?? właśnie jest na odwrót ( szanuj bliźniego).. podaj cytat z Biblii\" taa zwłaszcza Radio Maryja i zwolennicy Ojca dyrektora ( a to nie tylko RM ale pozostali księża jak i katolicy w ogóle też) szanują bardzo ... przejawia sie to zwłaszcza w ich tolerancyjnych słowach do Żydów, masonów, niemców, homoseksualistów i innych \"dzieci bozych\" 🖐️ Nawet nie chce się jzu pisać o całej niekonsekwencji wiary chrześnijańskiej jak i jej absurdalnosci ... nie widzę jzu w tym sensu, jednakże Wierny Ogrodnik - wyrazy poparcia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, dlaczego czepiasz się symboliki. Mówiąc- nie czyńcie sobie bałwanów - chodziło Bogu zapewne o to, by z czasem krzyż nie przesłonił samego Boga. Zresztą nie tylko to. Dziś można powiedzieć, w ten sam sposób o pieniądzach, karierze itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie - znam dobrze jehowitów i zupełnie nie podzielam ich poglądów chociaż szanuję jako ludzi. Nie jestem związany z żadną konkretną religią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka24
xaxaxa dlaczego utożsamiasz oszołoma Rydzyka z wszystkimi katolikami i wierzącymi. Uważam, że to krzywdzące. Rydzyk nie jest akceptowany przez Watykan!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj Blanka
przeciez pisze ze z zadna - konkretna to powiedzmy protestamtyzm, katolicyzm, buddyzm - tak to rozumiem, chyba jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie utożsamiam z wszystkimi katolikami, poczytaj dokładnie, ale RM popierają nietylko \"zdeklarowani\" słuchacze RM, jest wiele księży i \"bogobojnych katolików\", kórym działalność Rydzyka jest bardzo na rękę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety wiekszosc katolikow
kocha RM z milosciwue panującym, w koncu demokjratycznie wybranym przez lud rządrm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka24
to jest tak, jakbym mędrkowała na temat islamu..przeczytawszy parę książek o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka niew kompromituj sie
oczytany ateista moze miec Biblie w małym palcu, religijnosc nie ma tu nic do rzeczy A jak malo na temat Biblii wiedza czasem niektórzy ksieza...zanujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiste ze jesli ktos
przeczyta i zglebi Koran, nie bedac muzułmaninem, ma wieksze pojęcie o istocie islamu niz niejeden wierny islamski miedouk. I wlasnie potem muzulmanie postepuja często wbrew naukom islamowi, zreszta cale w tym nieszcescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomódl a nie pomodlij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blsnka - taki katolik z ciebie
ze ja, niewierzaca lepiej wiem - mówi sie POMÓDL a nie pomodlij!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomódl a nie pomodlij
Ale tu nie jest Śląsk. Obowiązują ogólnie przyjęte normy gramatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ...BAJKA 24 ...
Dziewczyno ty chyba rzeczywiście opowiadasz bajki. Ojciec Rydzyk nie nalezy do kościoła kat. ? Nie jest akceptowany przez Watykan ? Widocznie żyjemy w innej Polsce :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×