Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mirkat

mam 3 nerki...

Polecane posty

Gość mirkat

sluchajcie wczoraj an badaniu usg nerek lekarz stwierdzil ze mam 3 nerki. prawa jedna, i 2 po lewej stronie polaczone biegunami...czy spotkal sie ktos z taka sytuacja...jestem niesamowicie zdziwona taka diagnoza,pierwszy raz slysze ze mozna miec wiecej niz standardowe 2... podobo pracuja one prawidlowo, ale moje pytanie brzmi czy moga byc jakies komplikacje w zwiazku z tym??? w inernecie nic nie moge znalezc na ten temat....ktokolwiek by cos wiedzial na ten temat prosze pisac, kazda informacja jest dla mnie wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam 1 nerkę po jednej stronie i drugą podwójną po drugiej. gdy byam badzo malutka bardzo na to chorowalam, praktycznie cały czas byłam na antybiotykach, ale z tego wyrosłam i teraz wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkat
a mozesz mi pwoeidziec czy to schorzenie sie jakos fachowo nazywa? bolala mnie ostsnio nerki i w badaniu lekarz stwerdzil cos takiego....masz jakies ograniczenia w zwiazku z ta dodatkowa nerka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam dwie śledziony
i nie wiem nawet czy ma to jakiś specjalny wpływ na moje zdrowie... jakby ktoś coś wiedział, to proszę o informacje na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym tego nie nazywała schorzeniem... raczej nieprawidłową budową... jak już pisałam, komplikacje z tego powodu miałam w wieku niemowlęcym, bo te podwójne struktury, które miałam po jednej stronie przyczyniały się do częstych stanów zapalnych, do tego stpnia, że lekarze mówili, że trzeba będzie wyciąć tę podwójną nerkę. na szczęście rodzice znaleźli dobrego fachowca, który stwierdził, że tylko idiota chciałby wycinać ZRDROWA, prawidłowo funkcjonującą, acz podwójną nerkę, i że ze stanów zapalnych wyrosnę. i tak się stało. Ty masz chyba inny problem, skoro ujawniło się to dopiero teraz. nie panikuj, wczoraj przy osiedlowej studni oligoceńskiej, jaka staruszka powiedziała mi, że ma 3 nerki i zdrową wątrobę w swoim wieku i dlatego będzie dalej pić kranówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się...
3 nerkito nie choroba!Moja przyjaciólka ma 3 nerki(ma 21 lat)i wszystko jest ok.jest zdrowa jak ryba,w niczym się nie musi ograniczać,żyje najnormalniej w świecie:-)Ty też się nie przejmuj i zyj tak jak lubisz;-) Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czysty zysk
mozna jedna sprzedac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to masz farta po prostu
!!:) Możesz pić za trzech:D Pewnie masz mocną głowę:) A raczej nerę:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie zapytaj
czy nie możesz oddać jednej do przeszczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuu..
Moze jedna nerke mozesz odstapic?:( Ja własnie mam chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluskotka
Odstąpić to chyba raczej nie. :) U mnie na jedym USG też kiedyś wymyślili 3 nerki. Ale na prawdę mam 2, w tym prawą hypoplastyczną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra ns
ja tez mam 3 nerki 1 prawą i 2 lewe ale one są zrosnięte ze soba dowiedzialam sie jak mialam 12 lat teraz mam 19 i mam problem bo wtedy lekarz mi powiedział że jak będę chciała mieć dzieci musiała bym jedną z lewych usunąć bo bedę miała komplikacje nie wiem czy to prawda czy nie ma innego wyjścia zeby nie usuwać tej nerki a zajść w ciąże błagam pomóżcie mi bo nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_ania
Nie martw się...! Ja też mam trzy nerki, jedną po lewej i dwie po prawej. Dwoje dzieci urodziłam bezproblemowo. Teraz to już dzorośli i ZDROWI ludzie. O tych nerach dowiedziałam się niedawno (w 2007r.) podczas USG jamy brzusznej. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyha
Ja mam również jedną nerkę podwójną (lewą) i nie mam z nią żadnych problemów, a dowiedziałam się o tym 15 lat temu. Pozdrawiam wszystkich wielonerkowców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia40
oddaj komus...jest wiele potzrebujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra ns
dziekuje pani Aniu ze napisała pani to bo bym sie dalej martwila czy lekarze maja racje co do jej usuniecia a nie chciala bym tego robic bo i tak dawca nie moge byc bo mam 2 lewe zrosniete z soba dziekuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazkaz
WCZORAJ,NA BADANIU USG DOWIEDZIALEM SIE ZE MAM 3 NERKI-JEDNA PRAWA,LEWA PODWOJONA.LEKARKA POWIEDZIALA ZE JESTEM SZCZESCIARZEM.MAM 33 LATA I NIGDY NIE MIALEM PROBLEMÓW Z NERKAMI,WIEC DLACZEGO''MEDYCY'' CHCA ZARAZ USUWAC WSZYSTKO CO''NADLICZBOWE??;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj20
Dowiedziałam się że mam trzy nerki bo miałam pełno problemów ze zdrówkiem. I na usg wyszło, że to nerki. Leczę się od paru lat i nic nie pomaga. mam pełno kamieni, ciągle zastój moczu i w stany zapalne i przekichane w ogóle. Najchętniej błagałabym lekarza, żeby mi te nerki podwójne usunął, bo takich bóli nikomu nie życzę. Już nie mówiąc o tym ile razy leżałam w szpitalu i ile miałam nie zawsze przyjemnych badań. Normalnie mówię Wam- przekichane z tymi nereczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj20
a na początku tak jak Wy faktycznie myślałam, że mogę jedną nerkę oddać. A lekarz mnie wyśmiał. Jednak od przybytku głowa boli i nie tylko głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smelly nelly
A moja ciocia ma trzy nerki (nie zrosniete) i dwa pecherze (jeden w drugim! Niestety tylko dwie nerki pracuja prawidlowo, trzecia najmniejsza, tylk o sobiet tam siedzi. Z pecherzami tez nie ma zadnych klopotow oprocz tego , ze jak byla mloda czesto cierpiala na zapalenia drog moczowych. Aha i urodzila dowje dzieci i nie miala zadnych komplikacji z powodu ukladu moczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalo
też mam 3 nerki . nie wiem dokładnie po której stronie dwie, bo mialem z kilka lat temu badanie i jeszcze nie wiele rozumialem :P mi sie nic nie dzialo nie dzieje i mam nadzieje ze nie bedzie sie dzialo z tego powodu . moge jedynie szpanowac ta nerka i kiedys ja sprzedac ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogactwo
mając 3 nerki można zostać bogaczem!!! Jest bardzo duże zapotrzebowanie na ten organ, podaj namiary a zgłosi się mnustwo kupców. Cena wywoławcza 100tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj20
Właśnie że nie można oddać tej jednej nerki. Bo one w jednej torebce, jakoś połączone. do niczego te dodatkowe nerki. Więcej kłopotów niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaajjjjj
a ja mam 4 nerki:P podwojone po obu stronach. dowiedzialem sie o tym okolo rok temu bo mialem kilka ostrych atakow takich ze jakikolwiek ruch, przyprawial mnie o okropny bol nie mowiac juz o oddychaniu. takich atakow mialem chyba 4 po czym teraz jest wszystko ok, no czasami mnie bola ale tak ze da sie wytrzymac. pozdrawiam wielonerkowcow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też mam cztery nerki . czteronerkowcy łączcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×