Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość xsxsx
Ginekolog właśnie przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21, niestety nie zdążył mnie dostatecznie poinformować o zażywaniu tych tabletek. Wczoraj (czwartek) dostałam miesiączkę, lekarz powiedział mi że mogę wziąć już tabletkę, ale nie mam pojęcia którą? Ktoś mi pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Hej Sylwia. Niestety nie rosną po każdych, ja biorę Micro już około półtorej roku i nie powiększyły mi się niestety ani o centymetr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia321
Jak zażywac tabletki? Juz tłumacze.. Pierwsza tabletke weż w pierwszy dzien miesiaczki i kolejne po jednej w kolejne dni. Musisz jednak pamietac ze pigulki musisz łykac o mniej wiecej o tej samej porze. Np mi moj ginekolog polecił że najlepsza godzina to 21:00 poniewaz jest to godzina przedsenna to łatwo zapamietc ze należy ja łyknąć. Pamietaj że jesli wybrałas sobie godzine np 21:00 (tak jak ja) to musisz zmiescic sie w przedziale czasowym tzw " 3 godziny w tą 3 w tą" znaczy to ze musze sie zmieścić zzażyciem jej w godz od 18:00 do 24:00 ale dla pewnosci ja sobie zwężyłam ten przedział godzin i biore tak mniej wiecej godz 20:00-21:00. Mam nadzieje ze wutlumaczylam zrozumiale a jak nie to pytaj dalej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia321
Do xsxsx Jesli dostałas miesiaczke w czwartek to powinnas wziasc pierwsza pigulke wlasnie w czwartek a jesli wezmiesz w nastepny dzien to tragedia tez sie nie stanie. Pytasz ktora tabletke? wiec jesli to był czwartek to wez tabletke z "listka" gdzie jest napisane czwarek jesli bierzesz w piatek to wez zaraz nastepna gdzie napisane jest piątek itd. Dni tygodnia napisane na opakowaniu pigułek pomagają nam nie zapomniec o tym czy wziełysmy w damy dzien tabletke czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsxsx
Zapomniałam wspomnieć, zapewne przez zdenerwowanie- tabletki zostały mi przepisane w piątek- i wzięłam tabletkę z napisem piątek. Szczerze mówiąc, będę pościć przez ten miesiąc- straciłam 7 zł, to na szczęście wcale nie są wielkie pieniądze. wolę czekać 21 dni na kolejną miesiączkę niż 40 dni jak zazwyczaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsxsx
szczerze mówiąc jestem osobą odpowiedzialną i zapomnieć o tabletkach nie zapomnę, tylko że miałam najpierw badania hormonalne, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do brania tabletek, wyniki miałam dostać w czwartek (wtedy problemu by nie było ;)) i niestety dostałam wyniki w piątek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla29
Dziewczyny ja biorę Microgynon21 od 2 tygodni,pierwszą tabletkę bierze się w 5 dniu cyklu.Czuję się dobrze, moje piersi powiększyły się no i apetyt też mam większy niż miałam.Myślę o ich odstawieniu,bo w sumie to nie chcę już ich brać,tylko nie wiem czy mogę,jakie to będzie miało skutki uboczne?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla - przekonasz się, jak odstawisz. Ja po odstawianiu Cilestu, Marvelonu i Mercilonu nie miałam żadnych skutków ubocznych. Skoro bierze się pigułkę pierwszego dnia cyklu, więc działa tak, aby nie doszło do owulacji. Po co używać dodatkowo prezerwatywy albo bawić się w stosunek przerywany? Nie ma owulacji, nie ma zapłodnienia, bo w co ma ten plemnik trafić? Inna sprawa, że każda z nas ma różny stopień tolerancji na hormony pigułkowe i mogą dobrze się nie wchłaniać (u mnie było tak chyba z Mercilonem, miałam plamienia i gin stwierdził, że nie cała dawka hormonu była przyjmowana przez organizm). Dobrze popytać koleżanek, które wpadły przy pigułkach, czy na pewno brały je regularnie, nie brały dodatkowych leków, nie wyjeżdżały zagranicę (zmiana klimatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsxsx
mam pytanie z czystej ciekawości- po ilu dniach mogłabym współżyć, skoro 12.11 miałam pierwszy dzień miesiączki, a tabletkę wzięłam 13.11 (nie mogłam wcześniej- nie miałam tabletek)- aby prawdopodobieństwo ewentualnej ciąży było jak najmniejsze? Wiem, że tabletka działa od razu- pierwszego dnia okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj ulotkę, ile razy można to pisać? Jest schemat działania w przypadku zapomnienia pigułki w ciągu pierwszego, drugiego lub trzeciego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsxsx
Niestety nie dano mi ulotki- w opakowaniu były trzy plastry tabletek, ja miałam receptę na tylko dwa- więc farmaceutka nie dała mi! a ksero nie działało! jeśli macie skan, byłabym wdzięczna, w internecie jest wyłącznie napisane, wyłącznie podstawowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na żadnej stronie i pod żadnym hasłem w wyszukiwarce nie ma instrukcji postępowania? Trudno uwierzyć. Może warto pójść do apteki i poprosić o ulotkę albo zapytać farmaceutę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka1988
Cześć dziewczyny, mam pewien problem od kiedy zaczęłam 3 opakowanie wciąz mam plamienia, ale to nie jest krew tylko taka brązowa wydzielina. Ale od wczoraj pojawiło się plamienie krwią. Czytałam ulotkę do 3 opakowania ma prawo takie coś wystąpić. Jestem prawie przy kocu opakowania zostało mi 9 tabletek. Czy mogę od dzisiejszego dnia przerwać branie i normalnie w tym tyg dostać okres, a te pozostałe pigułki wziąć później i przedłużyć branie z nowym opakowaniem już?? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę od pół roku, na początku(1 opakowanie) pobolewal mnie brzuch.;P Odrobinę przytyłam, ale dlatego, że nie potrafiłam opanować się przed jedzeniem:) ale najważniejsze, są skuteczne wg mnie;) i biust powiększył się o 2 rozmiary!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonka1988 (ilonawaszak@wp.pl) Cześć dziewczyny, mam pewien problem od kiedy zaczęłam 3 opakowanie wciąz mam plamienia, ale to nie jest krew tylko taka brązowa wydzielina. Ale od wczoraj pojawiło się plamienie krwią. Czytałam ulotkę do 3 opakowania ma prawo takie coś wystąpić. Jestem prawie przy kocu opakowania zostało mi 9 tabletek. Czy mogę od dzisiejszego dnia przerwać branie i normalnie w tym tyg dostać okres, a te pozostałe pigułki wziąć później i przedłużyć branie z nowym opakowaniem już?? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam W ulotce jest napisane, że dopiero w trzecim tyg. brania tabletek możesz sobie darować branie do końca. Nie przerywaj, plamienie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikka0713
po pierwszym opakowaniu zrobiłam 6 dniową przerwę. w czasie przerwy wystapilo krwawienie. 7 dnia wzielam pierwsza tabletke z drugiego opakowania. i tego dnia 2 razy chlopak skonczyl we mnie. moge byc bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikka0713
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 dni przerwy, tabletka z nowego opakowania ósmego dnia. Przecież to łatwo policzyć od jednego do siedmiu :O I w kółko to samo: ULOTKA. Zaczynasz brać tabletki np. w środę, odliczasz 21 dni (ja dodatkowo zapisuję sobie w kalendarzu, kiedy wypada ostatni dzień brania pigułki), koniec opakowania. Robisz 7 dni przerwy, podczas których powinnaś dostać "okres" - krwawienie z odstawienia - i ósmego dnia, czyli znowu w środę, zaczynasz nowe opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja je bralam ok 3 lat i teraz mam rok przerwy. Zadnych skutków ubocznych nie powodowały...miałam tylko wieksza ochote na seks i tak mi juz zostalo :) mozesz je smialo brac..... są tanie i skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caffenero
Hej. Mam do ODDANIA ZUPEŁNIE ZA DARMO dwa opakowana tabletek Microgynon 30. Dostałam je od lekarza będąc w Anglii, tam Microgynon 21 to Microgynon 30. W związku z tym, że w UK antykoncepcja jest bezpłatna, a ja dostałam tabletki za darmo, również chcę oddać je za darmo, jedynie za koszty przesyłki poleconej pobraniowej. W Warszawie możliwy odbiór osobisty :) lekarz zmienił mi tabletki, więc chcę się ich pozbyć. Data ważności:12.2013 Kontakt: gg: 2459514 mail: caffenero@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcita1802
Witam;-) Ja też biorę microgynon21 koniec czwartego opakowania i sporo przytyłam bo czuję, poza tym urosły mi piersi-trochę niefajnie bo bez nich miałam D-E.Czytałam że niektóre z was mają plamienia a ja nie ale czy to normalne że miesiączkę mam jak plamienia??Wcześniej była o wiele bardziej obfita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia321
Witam Własnie skonczyłam pierwsze opakowanie tabletek Microgynon 21 i teraz mam siedmiodniową przerwe. Czy w czasie tej siedmiodniowej przerwy mogę współżyć z moim chłopakiem i nie wpadne? Pytam bo według mnie tuż przed miesiaczką zawsze sa dni niepłodne ale moj chłopak obawia sie tego ze skoro nie biore pigulek przez te 7 dni to moglibyśmy wpaść... Prosze Was o opinie na ten temat... Dodam że następne opakowanie zacznę brać po tej siedmiodniowej przerwie a miesiaczke dostałam po 3 dniach przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcita1802
ja współżyję podczas przerw 7 dniowych i dzidziusia nie mam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikka0713
kupie microgynon koncze ostatnie opakowanie a zapisy do mojego lekarza dopiero od 4 stycznia !! to pilne prosze o kontakt gadu gadu 7577509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia321
Idz do innego ginekologa. każdy ginekolog powinien Ci zapisac takie tabletki jakie Ty chcesz, powiedz jaka masz sytuacje i załatwione...jesli oczywiscie masz taka mozliwosc pojscia do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rereve 24
Dziewczyny chcialabym was przestrzec przed tymi tabletkami! Przeczytajcie o skutkach ubocznych pisze o powstawaniu nowotworów hormonozaleznych! Ja właśnie dzięki tym tabletką sie tego nabawiłam. Mam guza przysadki mózgowej. Badajciepoziom hormonów, i jeśli po odstawieniu lub w trakcie boli was głowa, starajcie sie o rezonans przysadki! Ja w ciągu bania zaczełam miec bóle głowy, i ogólnie czułam sie osłabina. Zrobilam badania hormonów, poczatkowo tylko prolaktyne, bo bolały mnie równiez piersi. Wyszła wysoka, potem był rezonans... Jeśli nie musicie nie bierzcie tego swiństwa, to zawsze jest nie naturalna ingerencja w ciele kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia321
rereve 24 !!! Przestraszyłaś mnie tym co napisałas ponieważ mnie ostatnio czesto boli glowa. Ale ja dopiero skonczylam pierwsze opkowanie to chyba jeszcze na mnie by tak nie zadziałały jak na Ciebie? A jak Ty długo brałaś te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rereve 24
3 miesiące je brałam. Tylko że ja je dostałam 5 tygodnie po urodzeniu dziecka, wiadomo że wtedy nie powinnam ich barać, bo wtedy wszystkie hormony sie stabilizują a tabletki to zaburzyły, tak się czasami zastanawiam że moze to był powód.. Ale pewne jest to że nowotwór mam, a źle czuć się zaczełam po tych tabletkach i w czasie ich brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mexx90
hej, ja brałam micro od stycznia, byłam strasznie agresywna wrzystko mnie drażniło... i utyłam 6kg;( a co najgorsze zawsze byłam chuda! i przez to tycie mam rozstępy ale to nic najgorsze jest że cały tłuszcz uzbierał się na brzuchu!!! wyglądam jak świnka;( odstawiłam je miesiąc temu i czuje się dużo lepiej. Potrafie jeść tylko 1 posiłek dziennie i się opanować;) odradzam je... 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×